آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

برای بررسی بیشتر، ETF های بیت کوین را زیر میکروسکوپ قرار دادیم

برای بررسی بیشتر، ETF های بیت کوین را زیر میکروسکوپ قرار دادیم

برای بررسی بیشتر، ETF های بیت کوین را زیر میکروسکوپ قرار دادیم

به گزارش زوم ارز، نقش انواع صندوق‌های قابل معامله (ETF) در تبادلات بیت‌کوین به‌شدت تأثیرگذار بوده و آن‌ها بر پویایی بازار ارزهای دیجیتال تأثیر مثبتی داشته‌اند؛ زیرا چندین بازیگر کلیدی بر حجم معاملات و ثبات قیمت در این بازار تأثیرگذار هستند. یک گزارش اخیر از Lookonchain به بررسی جریان‌های ورودی و دارایی‌ها در ETF‌های بیت‌کوین مختلف پرداخته است. این گزارش نشان می‌دهد که استراتژی‌ها و احساسات متفاوتی در بازار توسط این صندوق‌ها به نمایش گذاشته می‌شود.

روندهای بازار و عملکرد ETF

در هفته پایانی ماه می، فعالیت کل در بخش ای تی اف بیت کوین افزایش قابل توجهی را نشان داد. صندوق بیت کوین iShares (بلک راک) با ورود ۱۳۲۱ بیت کوین، پیشتاز بود و مجموع دارایی‌های خود را به ۲۸۴۵۲۶ بیت کوین افزایش داد. این حرکت، قوی بودن موقعیت بلک راک در بازار و چشم‌انداز صعودی آن در بیت کوین را مورد تاکید قرار می‌دهد.

به‌عنوان یک نمونه، صندوق بیت‌کوین Fidelity Wise Origin 284 بیت‌کوین را به موجودی خود اضافه کرد و ARK 21Shares Bitcoin ETF با افزایش ۳۰ بیت‌کوین مشاهده شد. این افزایش‌ها نشان‌دهنده انگیزه مثبت و افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران به این پلتفرم‌ها می‌باشد. به‌علاوه، ETF بیت‌کوین Invesco Galaxy کاهش ۱۶۴ بیت‌کوین را ثبت کرد که این می‌تواند نشان‌دهنده یک استراتژی محتاطانه تر و یا یک تجدید نظر باشد.

اطلاعات آماری از فعالیت های صندوق های فردی

داده‌های Lookonchain، تحلیل‌هایی جالب درباره بازیگران کوچکتر و اهمیت آن‌ها در بازار ETF بیت کوین نشان می‌دهد. صندوق‌های بیت کوین Valkyrie و VanEck Bitcoin Trust هرکدام بدون تغییر برجسته‌ای در ورودی نگه‌داری از استحکام خود توانسته‌اند حفظ کنند، با این حال وضعیت دقیق آن‌ها می‌تواند به نحوی استراتژیک باشد زیرا در چشم‌انداز ناپایداری بازار کریپتو حرکت می‌کنند.

در همین مدت، اینجور دارایی‌هایی مثل بیت‌کوین ETF بیت‌وایز و بیت‌کوین ETF فرانکلین، کمی سودآوری نشان داده‌اند که تدلیل‌کننده‌ی یک استراتژی تجمیعی پایدار و احتیاطی است.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

علاوه بر این، احساسات کلی بازار می تواند از طریق فعالیت های ETF اندازه گیری شود. به عنوان مثال، تفاوت‌های زیادی بین جریان ورود و خروج در برخی از صندوق‌ها وجود دارد که این موضوع نشان دهنده وضعیت تضاد و تغییرات در بازار است. این نشان می دهد که استراتژی‌های مختلف و تمرکز بر بیت‌کوین به عنوان یک صندوق دارایی حیاتی یکپارچه و متنوع است.

مقدار کلی ۱۲۲۸ بیتکوین که در ETF های مذکور در روز گذشته جمع آوری شده، نشان دهنده فعالیت بالای سرمایه گذاران نهادی در حوزه ارزهای دیجیتال است.

فعالیت های ETF بیت کوین تنها محدود به تراکنش نیست. آنها نمایانگر احساسات گسترده تر بازار و پیش بینی های ممکن برای حرکت قیمت در آینده هستند. این صندوق ها با تنظیم دارایی‌های خود، به طور مستقیم بر نقدینگی و نوسان قیمت بیت کوین تأثیرگذار هستند.

مدیریت استراتژیک دارایی‌های ETF نه تنها بر اجرای صحیح صندوق‌های سرمایه‌گذاری فردی تأثیر می‌گذارد، بلکه بر بازار به طور کلی نیز اثر می‌گذارد و اطلاعات مهمی را درباره روندهای بالقوه صعودی یا نزولی به ما ارائه می‌دهد.

منبع: blockchainreporter.net


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده