آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بهترین استخر ها برای استخراج یا ماینینگ ارزهای دیجیتال

best-mimg-pool

بهترین استخر های استخراج  ، ما در این مقاله قصد داریم تا به شما بهترین استخر های ارز دیجیتال را معرفی کنیم. در حوزه ارز های دیجیتال، استخر های زیادی فعالیت می کنند. هر استخر نیز خصوصیات و معایب خودش را دارد. شما می توانید با مطالعه مزایا و معایب هر استخر، بهترین استخر را انتخاب کنید. همانطور که گفتیم، ما در این مقاله مستقیماً به معرفی بهترین استخر های موجود می پردازیم. در ابتدا نیز توضیح مختصری درباره استخر استخراج ارز های دیجیتال می پردازیم و سپس اصل ماجرا را بیان می کنیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

استخر استخراج ارز های دیجیتال یا ( Mining pool ) چیست؟

استخر استخراج به زبان ساده، محلی است که تمامی ماینر ها در کنار یک دیگر، اقدام به استخراج ارز های دیجیتال می کنند. شما می توانید با پیوستن به یک استخر، شانس دریافت کوین مورد نظر خود را بالا ببرید.  هر استخر دارای یک نرخ کارمزد می باشد که بسیار مهم است. هنگام انتخاب یک استخر، حتماً به نرخ کارمزد آن دقت کنید. از دیگر نکاتی که باید به آن در هنگام انتخاب یک استخر دقت کنید، امنیت است. شما باید استخری را انتخاب کنید که امنیتی بالایی دارد. اگر استخر انتخابی شما امن نباشد، قطعاً به مشکلات متعددی بر خورد خواهید کرد. پس استخری را کنید که امنیت آن زبان زد باقی ماینر ها باشد.

شاید برای شما این سؤال پیش بیاید که آیا می توان بدون عضویت در یک استخر اقدام به استخراج یک ارز دیجیتال نمود؟

بله می شود، اما شانس شما برای دریافت آن ارز بسیار کم می شود. البته این مورد برای بعضی از ارز ها درست است بعضی دیگر نه می توانید به راحتی اقدام به استخراج کنید. برای مثال:

ارز دیجیتال بیت کوین، به دلیل طرفداران زیادی که دارد، شبکه شلوغی دارد پس نمی توان به تنهایی شروع به استخراج نمود زیرا قطعاً با شکست می خورید. پس به شما پیشنهاد می کنیم که اگر  قصد راه اندازی یک فارم و یا سیستم استخراج خانگی دارید، قطعاً پس از تهیه تجهیزات با استفاده از یک استخر اقدام به استخراج ارز های دیجیتال کنید.


ملاک هایی که در هنگام استخر باید آن ها را در نظر داشته باشیم

  1. کارمزد:

همانطور که پیش تر آوردیم، یکی از مهم ترین ملاک های شما باید کارمزد استخر باشد. بعضی از استخر ها کارمزد بسیار بالا و بعضی ها نیز پایین و بعضی ها نیز متوسط دارند. شما باید به دنبال استخر های خوب باشید که کارمزد آن ها پایین و یا متوسط است.

  1. امنیت:

امنیت هم باید یکی از ملاک های شما برای انتخاب استخر باشد. حتماً باید استخری را انتخاب کنید که از لحاظ امنیت جواب خود را به کاربران پس داده باشد. اگر عضو استخری شوید که از امنیت آن مطمئن باشید، قطعاً می توانید با خیال راحت به استخراج خود ادامه دهید.

  1. شفافیت:

استخر ها باید، با کاربران خود شفاف باشند. بعضی از استخر ها هستند که با کاربران خود شفاف نیستند. شاید برای شما این سؤال پیش بیاید که منظور از شفافیت چیست؟

منظور از شفافیت این است که استخر، اطلاعات تراکنش های هر کاربر را به خود کاربر نمایش دهد.

  1. سیستم پرداخت:

سیستم پرداخت استخر نیز مهم است. باید بدانید که استخر انتخابی شما از کدام سیستم پرداخت پشتیبانی می کند.

در ادامه همراه ما باشید تا بهترین استخر های ارز دیجیتال را به شما معرفی کنیم.

بیشتر بخوانید :


بهترین استخر های ارز دیجیتال

 

  • استخر ” slush pool”

اسلاش پول slush pool
اسلاش پول slush pool

 

یکی دیگر از بزرگترین استخرهای استخراج بیت کوین استخر اسلاش پول است که در سال ۲۰۱۹ به عنوان دومین استخر برتر بیت کوین شناخته شد.این استخر استخراج توسط شرکت ساتوشی لبز که اتفاقا سازنده کیف پول ترزور هم هست در سال ۲۰۱۰ شروع به کار کرد و تا کنون به استخراج بیش از ۱۰۰۰۰۰۰ بیت کوین پرداخته است.استخر اسلاش پول اولین استخر استخراج بیت کوین است.و سطح امنیت بسیار مناسبی دارد.به صورتی که طی نتایج یک آمارگیری مشخص شد ۳% از کاربران از این استخر استفاده می کنند. این استخر به خاطر یک ویژگی بین کاربران محبوب شد و آن سیستم پاداش دهی براساس امتیاز است. یعنی  متوقف شدن فعالیت ماینینگ توسط کاربر موجب کاهش امتیاز و در نتیجه کاهش سهام کاربر می شود. این روش پرداخت پاداش مبنی بر امتیاز باعث شده کاربران به این اسخر وفادار بمانند و همچنین باعث کاهش امکان تقلب نیز شده است. رابط کاربری این استخر بسیار مناسب است و  این سایت اطلاعات و خبرهایی که در صفحات اجتماعی خود منتشر می کنند را در داشبورد استخر اپدیت می کند. کارمزد این استخر ۲% است که این کارمزد نسبت به سایر استخرهای استخراج اندکی بیشتر است.

استخر استخراج f2pool
استخر استخراج f2pool

استخر f2pool یکی از معروف ترین استخر های ارز دیجیتال می باشد. در سال ۲۰۱۳ این استخر در چین تأسیس شد و در حال حاضر بیشترین قدرت هش ریت شبکه بیت کوین را در اختیار دارد. تقریباً می توان گفت که ۱۰  درصد از کل قدرت شبکه بیت کوین به دست این استخر می باشد. متأسفانه کارمزد این استخر کمی بالا است. کارمزد آن برابر با ۲.۵ درصد می باشد. شما می توانید در این استخر ارز دیجیتال بیت کوین، زی کش، اتریوم، لایت کوین و… را استخراج کنید.

خوشبختانه کاربران ایرانی بدون محدودیت می توانند به این استخر دسترسی داشته باشند. شما می توانید به راحتی در این استخر ثبت نام کنید و از امکانات این استخر استفاده کنید. زبان سایت اکثر استخر هایی که در کشور چین فعالیت میکنند چینی است. بر عکس تمامی آن ها این سایت از زبان انگلیسی نیز پشتیبانی می کند.

استخر استخراج antpool
استخر استخراج antpool

متأسفانه استخر انت پول ای پی های ایرانی را تحریم کرده است و کاربران ایرانی با محدودیت می توانند از خدمات این استخر استفاده کنند. اگر شما می خواهید از این استخر استفاده کنید ابتدا باید یک نرم افزار تغییر ای پی نصب و سپس به استفاده از این سایت بپردازید. از دیگر اشکالات این سایت باید به شفاف نبودن آن اشاره کنیم. این سایت با کاربران خود شفاف نمی باشد و به کاربران خود تراکنش و باقی اطلاعات را اعلام نمی کند. یکی از این غیر شفاف بودن ها مقدار کارمزد آن است. متأسفانه کارمزد این استخر مشخص نمی باشد . این را می توان به عنوان یک مشکل حساب کرد. خوشبختانه با تمامی ایراداتی که این استخر دارد، امنیت بسیار مناسب و بالایی دارد. کاربران می تواند با خیال راحت از این استخر استفاده کنند زیرا این استخر از امنیت بالایی برخوردار می باشد. این استخر به صورت روزانه پرداختی هایش را انجام می دهد.

استخر استخراج btc.com
استخر استخراج btc.com

در حال حاضر مالک اصلی این استخر کمپانی معروف و محبوب بیت مین می باشد. در ابتدا این استخر توسط شرکت ” BlockTrail ” به ثبت رسید و سپس بعد از چندی فعالیت به کمپانی بیت مین واگذار شد. کمپانی بتی مین یکی از بزرگ ترین کمپانی های تولیدات تجهیزات ماینینگ می باشد و شما می توانید به راحتی تجهیزات ماینینگ این کمپانی را خریداری کنید.

خوشبختانه کارمزد این استخر نسبت به باقی استخر ها پایین است. کارمزد آن برابر است با ۱.۵ درصد. این مقدار مناسب و پایینی است. این استخر، یک استخر بزرگ و شناخته شده است به احتمال زیاد تمامی شما با نوع کارکرد این استخر به صورت کامل آشنا هستید. متأسفانه کاربران ایرانی جهت استفاده از این استخر به دلیل تحریم های موجود از سال ۲۰۱۸ محدود شده اند و به سختی می توان از آن استفاده نمود. در ابتدا برای ثبت نام در این استخر نیاز به شماره است. با توجه به محدود شدن شماره ایران می توانید در هنگام ثبت نام شماره کشور دیگری را وارد کنید. فقط باید توجه داشته باشید که ای پی خود را نیز با استفاده از نرم افزار های تغییر ای پی باید تغییر دهید.

استخر استخراج viabtc
استخر استخراج viabtc

این استخر نیز یکی از شناخته شده ترین استخر ارز های دیجیتال می باشد. شما می توانید به راحتی از این استخر استفاده کنید. این استخر کارمزد بالایی دارد. حداکثر نرخ کارمزدی که این استخر از شما کم می کند تقریباً ۴ درصد می باشد. استخر ViaBTC از رمز ارز هایی همچون بیت کوین، اتریوم، اتریوم کلاسیک، زی کش، دش، مونرو و … پشتیبانی می کند. شما می توانید با متصل شدن به این استخر، طبق ماینر هایتان هر ارزی که قصد استخراج آن را دارید مایین کنید. خوشبختانه فعلاً این استخر برای کاربران ایرانی هیچ محدودیتی ایجاد نکرده است و شما می توانید به راحتی اقدام به استفاده از این استخر کنید.

ممنون که تا پایان مطلب بهترین استخر ها برای استخراج ارز دیجیتال با ما همراه بودید.


بیشتر بخوانید :

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده