آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

Arweave تست شبکه ای را راه اندازی می کند که دارای مقیاس پذیری بالایی است و جامعه را به آن دعوت می کند!

Arweave تست شبکه ای را راه اندازی می کند که دارای مقیاس پذیری بالایی است و جامعه را به آن دعوت می کند!

به گزارش زوم ارز، Arweave، یک شبکه بلاکچین جدید با نام Arweave AO را به عنوان شبکه آزمایشی عمومی معرفی کرده است. هدف اصلی این شبکه، ارائه بهبودهای قابل توجه در مقیاس‌پذیری است. Arweave AO بر اساس پلتفرم ذخیره‌سازی داده قابل اطمینان Arweave ساخته شده است و از علاقه‌مندان به فناوری و اعضای جامعه دعوت می‌کند تا در تاریخ ۲۷ فوریه به آن بپیوندند.

این ابتکار با هدف پشتیبانی از نوع گسترده‌ای از برنامه‌ها، از جمله رسانه‌های اجتماعی و هوش مصنوعی (AI)، بر پایه زیرساخت ذخیره‌سازی داده قوی Arweave توسعه یافته است.

Arweave AO

سام ویلیامز، یکی از بنیانگذاران Arweave، اخیراً اعلام کرد که توسعه Arweave AO به دلیل نیاز به یک راه‌حل بلاکچین مقیاس‌پذیر برای برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی، تحریک شده است.

بعد از بررسی طرح‌های اولیه و انجام آزمایشات داخلی، Arweave AO در یک شبکه با ۲۲۰ ماشین راه‌اندازی شده است و چندین پروژه در حال اجرا است.

زنجیره اصلی Arweave به تازگی با افزایش فعالیت مواجه شده است و به ۳ میلیارد تراکنش رسیده است، که بخش قابل توجهی از آن در یک بازه زمانی بسیار کوتاه رخ داده است. افزایش تراکنش‌ها همچنین عرضه توکن بومی Arweave، AR را کاهش داده است که نشانگر رشد شبکه است.

Arweave AO با مدولارسازی معماری خود، حجم بالای تراکنش و پردازش موازی، قصد دارد مقیاس‌پذیری بلاکچین را افزایش دهد. این پلتفرم یک سیستم عامل به نام AOS را معرفی می‌کند که از زبان برنامه‌نویسی Lua پشتیبانی می‌کند و طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها را تسهیل می‌کند.

طراحی Arweave AO امکان سازگاری با ماشین مجازی اتریوم و سایر پروتکل‌های بلاکچین را با استفاده از WebAssembly برای قراردادهای هوشمند فراهم می‌کند.

تمرکز Arweave AO بر ذخیره‌سازی داده یکی از ویژگی‌های کلیدی آن است که به شبکه امکان مدیریت مجموعه‌های داده بزرگ مانند موارد مورد نیاز برای مدل‌های هوش مصنوعی را می‌دهد.

ویلیامز می‌گوید که این رویکرد با ارائه قابلیت‌های محاسباتی “فوق موازی” به منظور مقیاس‌پذیری گسترده، شبکه Arweave AO را از سایر راه‌حل‌های بلاکچین متمایز می‌کند.

مرحله آزمایش

در حال حاضر، شبکه AR.IO در مرحله آزمایشی قرار دارد به منظور ارزیابی ثبات و عملکرد دروازه‌های GAR و پروتکل مشاهده که نقش حیاتی در مقیاس‌پذیری و عملکرد شبکه دارند.

شبکه آزمایشی AR.IO با هدف ایجاد یک شبکه قوی از دروازه‌ها طراحی شده است که از وب غیرمتمرکز پشتیبانی می‌کند و از طریق توکن‌های IO مشوق‌هایی برای جذب اپراتورهای متعهد فراهم می‌کند.

شرکت‌کنندگان تشویق می‌شوند دروازه‌های خود را راه‌اندازی کرده و به تنوع و انعطاف‌پذیری شبکه کمک کنند. این اقدام بسیار مهم است تا شبکه آمادگی لازم برای استفاده در برنامه‌های مختلف، از جمله برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی و هوش مصنوعی، را داشته باشد.

برای شرکت در شبکه، افراد راهنمایی می‌شوند تا از طریق اسناد AR.IO با راه‌اندازی دروازه‌ها آشنا شوند. این فرآیند شامل ایجاد یک دامنه DNS برای شناسایی دروازه و ایجاد دو کیف پول جداگانه برای مدیریت عملیات و پاداش‌های مشوق است.

همانطور که شبکه آزمایشی پیشرفت می‌کند، این بررسی‌ها اطلاعات قابل اعتمادی درباره مقیاس‌پذیری، عملکرد و پذیرش کاربران شبکه ارائه می‌دهند و زمینه را برای راه‌اندازی شبکه اصلی در آینده فراهم می‌کنند.

هر چند که ممکن است ادعاهای زیادی درباره تبدیل شدن به “قاتل اتریوم” مطرح شود، اما آزمایش واقعی توانایی و پذیرش Arweave AO پس از راه‌اندازی شبکه اصلی آن خواهد بود و این پیش‌بینی می‌شود که در انتهای سال جاری انجام شود.


منبع: cryptoslate.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده