آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

دارایی سرقت شده توسط هکرهای لازاروس به کجا رفته است؟

دارایی سرقت شده توسط هکرهای لازاروس به کجا رفته است؟

دارایی سرقت شده توسط هکرهای لازاروس به کجا رفته است؟

پلتفرم MistTrack پس از تحلیل گسترده، توانسته است تا فاش کند این دارایی به کجا رفته است.

به گزارش زوم ارز و بنا به داده‌های جدید منتشر شده توسط پلتفرم ردیاب رمز ارز MistTrack، یک اثر قابل ردیابی توسط سازمان هکری لازاروس از کره شمالی، به جای مانده است.

این سازمان هکری مشهور، دارایی سرقت شده را پیش از برداشت آن به شکل بیت کوین، از پلتفرم Harmony Bridge به چند صرافی گوناگون انتقال داده است.

بقیه دارایی به شبکه آواکس انتقال یافت و جهت تبدیل به تتر و USDD، سر از صرافی‌‎ها درآورد. در نهایت، دارایی سرقت شده به اتریوم و ترون منتقل شد.

این انتقال‌های پیچیده، می‌توانند به سو استفاده‌گران اجازه دهند تا با سرپوش گذاشتن بر مبدا و مقصد مسیر دارایی و همچنین استفاده از صرافی‌های غیر متمرکز، که معمولا خارج از قوانین عادی فعالیت دارند، اقدامات خود را مخفی نگه دارند.

بنابراین، حتی نهادهای دولتی نیز در ردیابی این تراکنش‌ها، به دلیل عدم امکان تشخیص آن‌ها در شبکه‌های گوناگون، با دشواری مواجه می‌شوند.

علی‌رغم این دشواری‌ها، MistTrack توانست اطلاعاتی از جزییات اقدامات این سازمان، شامل تاریخچه تراکنش، دریابد.

این باور وجود دارد که کره شمالی جهت دستیابی به منابع دیجیتال و مبارزه با تحریم‌های اقتصادی دست به جرائم سایبری می‌زند؛ این بدان معناست که سرقت رمز ارز می‌تواند یکی از انگیزه‌های اصلی آن‌ها باشد. احتمالا این کشور منزوی، به رمز ارزها به عنوان محلی برای دسترسی به یک منبع مالی گسترده و بدون نظارت نگاه می‌کند که می‌تواند جهت دور زدن قوانین بانکداری بین المللی فعلی و تامین مالی عملیات خود استفاده شود.

🟢زوم ارزی عزیز شما می توانید قیمت لحظه ای ارز های دیجیتال 📈 را در پایگاه خبری زوم ارز مشاهده نمایید🟢 

منبع: U.today


سر تیتر اخبار:

تیم خبری
تیم خبری
حدود یک سال در بازار رمز ارز فعالیت داشته‌ام و به تازگی وارد حوزه ی نوشتن در این عرصه شده‌ام. به بازی های ویدیویی، ورزش فوتبال و نوازندگی علاقه‌مندم و از یک سال گذشته هنرجوی ویولن هستم. همچنین در دانشگاه فرهنگیان رشته ی آموزش زبان انگلیسی تحصیل می‌کنم. از دیدگاه من رمز ارز می‌تواند محل بسیار مناسب و رو به رشدی برای ذخیره ی پول، خصوصا در شرایط اقتصادی حال حاضر کشور باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده