لایت فارکس

ارز آواکس Avax چیست؟

ارز آواکس Avax چیست؟

رمز ارز AVAX چیست؟،  آیا اطلاعات کافی در ارتباط با این ارز دیجیتال و خریداری آن دارید؟ اگر نمی دانید که این رمز ارز را از کجا می توانید خریداری نمایید و یا اینکه برای ذخیره سازی این رمز ارز از چه کیف پول هایی استفاده نمایید، این مقاله می تواند به شما کمک نماید. ارز دیجیتال AVAX توکن ارائه شده پلتفرم آوالانچ Avalanche می باشد. پلتفرم آوالانچ بلاکچینی می باشد که به عنوان یک شبکه امن و توزیع جهانی و غیرمتمرکز طراحی شده است. در ادامه مطالب شما به طور کامل با این پلتفرم و توکن آن آشنا خواهید شد. همچنین اطلاعاتی را در راستای عملکرد پلتفرم آوالانچ دریافت خواهید کرد.

شما می توانید مقالات تحلیل ارز دیجیتال آواکس AVAX و کیف پول آواکس Avax را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای آواکس در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت آواکس | قیمت AVAX) را مشاهده نمایید.

بررسی ویدیویی آوالانچ

(قسمت اول)

(قسمت دوم)

(قسمت سوم)

آوالانچ Avalanche چیست؟

آوالانچ Avalanche چیست؟
آوالانچ Avalanche چیست؟

همانطور که گفته شد، پلتفرم آوالانچ Avalanche پلتفرم ارائه دهنده رمز ارز AVAX است. پلتفرم آوالانچ یک پلتفرم open source برای راه اندازی برنامه های DeFi و استقرار بلاکچین ها در یک اکوسیستم است و بسیار مقیاس پذیر می باشد.

به عبارتی آوالانچ اولین پلتفرم قراردادهای هوشمند است که تراکنش ها و معاملات را زیر یک ثانیه انجام می دهد و میلیون ها اعتبار سنج را قادر می سازد تا به عنوان تولیدکنندگان بلاک شرکت کنند. علاوه بر اینکه این پلتفرم قادر به انجام تراکنش ها در کمترین زمان است، آوالانچ قادر به انجام سفارشاتی بزرگتر از شبکه های بلاکچین های موجود برای مثال ۴۵۰۰ معامله در ثانیه و با امنیت کامل می باشد .

اوالانچ Avalanche برای حل چندین مساله موجود در بیشتر شبکه های بلاکچین ساخته شده است. این پلتفرم با ارائه یک جایگزین مناسب برای شبکه های مانند اتریوم مبارزه می کند. همچنین برخی از کمبودهای آن شبکه با برنامه ریزی، ویژگی ها و قابلیت های بیشتر ایجاد می شود.

یک تفاوت بزرگ بین آوالانچ و شبکه های غیرمتمرکز، پروتکل اجماع است. با گذشت زمان، کاربران به درک نادرستی رسیده اند که بلاکچین ها پس از مشاهده بلاکچین های موجود باید کند باشند و مقیاس پذیر نیستند. پروتکل آوالانچ برای دستیابی به سرعت نهایی و توان بالا، از رویکرد جدیدی برای اجماع استفاده می کند.

رمز ارز AVAX توکن این پلتفرم می باشد که در ادامه به طور کامل با ان آشنا خواهید شد.


ارز دیجیتال AVAX چیست؟

ارز دیجیتال AVAX چیست؟
ارز دیجیتال AVAX چیست؟

AVAX توکن اصلی پلتفرم اوالانچ است و برای ایمن سازی شبکه از طریق استیکینگ مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند برای تراکنش به روش نظیر به نظیر و پرداخت کارمزدها در اوالانچ ایجاد شود.

به عبارتی کارمزدهای عملیات و تراکنش هایی که در بستر پلتفرم آوالانچ صورت می گیرد توسط توکن AVAX پرداخت می شود و توکن هایی که در این شبکه مورد استفاده قرار می گیرند سورانده خواهند شد.

رمز ارز AVAX دارایی رمزنگاری شده کمیاب است که در کل عرضه ۷۲۰ میلیون توکن دارد که ۳۶۰ میلیون آن در زمان پیدایش به گردش درآمد.


نیم نگاهی به ارز دیجیتال AVAX

نام اختصاری AVAX
نوع ارز COIN
عرضه کل ۳۹۵,۸۹۱,۲۹۰
مقدار درگردش ۲۶۶,۲۷۲,۲۶۹
وب سایت رسمی avax.network

avalabs.org

بلاکچین اکسپلور avascan.info

explorer.avax.network

bscscan.com

پیج های ارتباط رسمی twitter.com

reddit.com

medium.com

forum.avax.network

سورس کد github.com
وایت پیپر avalabs.org

 


بنیان گذاران ارز دیجیتال آواکس AVAX

بنیان گذاران ارز دیجیتال آواکس AVAX
بنیان گذاران ارز دیجیتال آواکس AVAX

پلتفرم آوالانچ Avalanche و توکن آواکس AVAX توسط آزمایشگاه آوا و یا AVA Labs ایجاد شده اند. این آزمایشگاه توسط سه نفر به نام های Emin Gun Sirer  که دکترای علوم و مهندسی کامپیوتر را کسب کرده است، Kevin Sekninqi و Maofan “Ted” Yin بنیان گذاری شده است.

Emin Gun Sirer از جمله بنیان گذاران و مدیرعامل پلتفرم اوالانچ می باشد. Kevin Sekninqi نیز بنیانگذار و معمار ارشد آزمایشگاه های AVA می باشد. وی نامزد دکترای علوم کامپیوتر در دانشگاه کرنل است و تجربه تحقیق در مایکروسافت و ناسا را دارد.

همانطور که گفتیم Maofan Ted Yin از دیگر بنیان گذاران است. تد یین نیز نامزد دکترای علوم کامپیوتر در دانشگاه کرنل می باشد. وی اولین نویسنده پروتکل HoffStuff است که توسط پروژه Libera فیس بوک استفاده می شود.


عملکرد پلتفرم آوالانچ Avalanch چگونه است؟

عملکرد پلتفرم آوالانچ Avalanch چگونه است؟
عملکرد پلتفرم آوالانچ Avalanch چگونه است؟

پلتفرم آوالانچ یک استراتژی خاص بلاکچین را برای ساده سازی تبدیل و فرآیندهای توسعه معرفی می کند. در ادامه به طور خلاصه به عملکرد این پلتفرم خواهیم پرداخت.

زیرشبکه Subnet: یکی از اجزای اصلی آوالانچ Avalanch توانایی ساخت بلاکچین است. این بلاکچین های جدید با نام Subnet در اکوسیستم آوالانچ شناخته می شوند. برنامه نویسان نسبت به این بلاکچین ها قابلیت برنامه ریزی کامل دارند. آنها می توانند شبکه ها را با توکن ها، قوانین و ساختار منحصر به فرد تنظیم کنند. قابل ذکر است که هر کسی می تواند با پرداخت کارمزد اشتراک در AVAX، زیرشبکه یا Subnet خود را ایجاد کند.

زنجیره مبادله یا X-chain: اولین بلاکچین با نام X-chain شناخته می شود. X-chain غیرمتمرکز است و به راحتی قابل برنامه ریزی است. این شبکه هر کسی را قادر می سازد دارایی های دیجیتال هوشمند دیگر را ایجاد کند. این دارایی های جدید می توانند استیبل کوین ها، توکن های سودمند، NFT، رپد توکن و … باشند.

زنجیره قراردادها یا C-chain: این زنجیره برای ساده سازی برای توسعه دهندگان Ethereum Dapp ایجاد شده است. به عنوان یک زنجیره تبدیل، C-chain با تمام ابزارهای حیاتی اتریوم سازگار است. کاربران می توانند Dapp های خود را به طور یکپارچه به این بلاکچین انتقال دهند.

زنجیره سکو یا P-chain: این زنجیره وظیفه خدمات شبکه یا پلتفرم را برعهده دارد. این زنجیره همان چیزی است که برای هماهنگی اعتبار سنجها استفاده می شود. بلاکچین همچنین در نظارت و ایجاد زیر شبکه های جدید نقش دارد. زنجیره P امکان ذخیره توکن ها در شبکه را فراهم می کند.


ایجاد زیر شبکه Subnets و بلاکچین در آوالانچ چگونه است؟

آوالانچ یک پلتفرم است که خود به تنهایی شامل چند پلتفرم دیگر می باشد که در نهایت از هزاران زیر شبکه تشکیل شده است که با بهره گیری از پروتکل های انقلابی، یک چارچوب امن و توزیع شده در سطح جهان ارائه می دهد و در عین حال قادر به تمرکز زدایی بی سلبقه می باشد.

اوالانچ به هر کسی این امکان را می دهد تا بلاکچین های خاص و متناسب با برنامه خود را ایجاد کنند و از چندین ماشین مجازی مانند EVM و WASM پشتیبانی می کند و به زبان های معروف مانن GO نوشته می شود و همانند زبان های Solid نیست. سپس این ماشین مجازی می تواند در یک شبکه بلاکچین، به نام Subnet مستقر شود که متشکل از یک مجموعه پویا اعتبارسنجی است که با هم کار می کنند تا در مورد مجموعه ای از بلاکچین ها و قوانین پیچیده انها به توافق برسند.

هز زیر شبکه می تواند ساختار مخصوص به خود را داشته باشد. آوالانچ یک پلتفرم اجماع است که به پروژه ها این امکان را می دهد تا با انتقال بلاکچین های خود بر روی لایه برنامه تمرکز کنند و به استفاده از توکن ها و برنامه های موجود خود ادامه دهند. زیر شبکه های دیگر می توانند با پرداخت کارمزد به وسیله رمز ارز AVAX، زیر شبکه خود را ایجاد کنند یا اینکه می توانند از زیر شبکه موجود برای ایجاد بلاکچین جدید استفاده کنند. هم ایجاد زیر شبکه و هم هم هزینه بلاکچین به وسیله AVAX پرداخت می شود. اعتبارسنج می تواند چندین زیر شبکه را تایید کند اما تایید شبکه اصلی نیز اجباری است.


نقشه راه پلتفرم آوالانچ

نقشه راه پلتفرم آوالانچ
نقشه راه پلتفرم آوالانچ

در ارتباط با نقشه راه و یا وایت پیپر پلتفرم اوالانچ می توان بیان نمود که از معماری و ویژگی های برجسته ای برخوردار است. همانطور که در نقشه راه این پلتفرم آمده است ساختار آوالانچ به گونه ای طراحی شده است که منحصر به فرد می باشد. در وایت پیپر آوالانچ شما می توانید تعریف جدیدی از پروتکل های اجماع را مشاهده کنید که این پروتکل های اجماع برای تامین امنیت و قدرت آوالانچ تعبیه شده اند.

با توجه به اینکه زمان زیادی از شروع این پروژه نمی گذرد، نقشه راه آن کاملا مشخص نمی باشد. و در نقشه راه این پلتفرم می توان ویژگی هایی را مشاهده نمود که در آینده این پروتکل قرار است انجام دهد. که این ویژگی ها شامل بروزرسانی پایگاه داده و نکاتی در ارتباط با امنیت این پلتفرم می باشد.


بررسی ویژگی های پلتفرم آوالانچ Avalanche

بررسی ویژگی های پلتفرم آوالانچ Avalanche
بررسی ویژگی های پلتفرم آوالانچ Avalanche

پلتفرم آوالانچ ویژگی هایی را دارا می باشد که توجه بسیاری از کاربران را به خود جذب کرده است. دربر داشتن این ویژگی ها سبب شده است که این پلتفرم منحصر به فرد واقع شود. این ویژگی ها شامل موارد زیر می باشند.

۱.برخوردار بودن از فناوری منحصر به فرد: پلتفرم اوالانچ به دلیل اینکه از یک مدل اجماع ویژه استفاده می نماید، منحصر به فرد واقع شده است. همانطور که قبلا هم گفتیم این پروتکل توانایی انجام تراکنش ها در کمترین زمان را دارد و از امنیت بالایی برخوردار می باشد.

۲.تیم بنیان گذار قدرتمند: از جمله بنیان گذاران این پلتفرم Emin Gun Sirer می باشد که این فرد اولین رمز ارز مبتنی بر الگوریتم اثبات کار به نام Karma را در سال ۲۰۰۳ به وجود آورد. دیگر بنیان گذاران این پلتفرم نیز از توانایی بالایی برخوردار می باشند به همین دلیل برخوردار بودن از یک تیم قوی جزئی از ویژگی های این پلتفرم به شمار می رود.

۳.رشد پلتفرم: بلاکچین آوالانچ توانست در کمترین زمان توجه بسیاری از توسعه دهندگان را به خود جلب نماید و توانست رکرود بیش از هزار نود تایید کننده را به دست آورد.

۴.عدالت و برابری: طراحی این پلتفرم به گونه ای می باشد که قادر خواهد بود در بین کاربران زیادی عدالت را برقرار نماید. در واقع طراحی این پلتفرم به گونه ای است که برای مشارکت در آن نیازی به سخت افزار خاصی نیست تا بسیاری از افراد بتوانند از ان استفاده نمایند.


مقایسه پلتفرم آوالانچ با بلاکچین های دیگر

اصلی ترین تفاوتی که این بلاکچین با سایر بلاکچین های دیگر دارد در استفاده از نوع الگوریتم اجماع می باشد. این بلاکچین در مقایسه با بلاکچین های دیگر که از الگوریتم گواه اثبات کار استفاده می نمایند، از طریق رای گیری اقدامات لازم را انجام می دهد.

به عبارتی زمانی که نیاز است تا یک تراکنش مورد تایید قرار بگیرد، از اعتبار سنج ها سوال می کند و نظر ان ها را در ارتباط با قبول تراکنش و یا رد ان جویا می شود.


روند قیمت ارز دیجیتال AVAX

در حال حاضر ارز دیجیتال AVAX در سایت CoinMarketCap در رتبه ۴۲ قرار دارد. این ارز دیجیتال در زمان نگارش مقاله با قیمت ۲۶.۰۳ دلار به فروش می رسد. این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴.۶۲% افزایش قیمت داشته است. همچنین این رمز ارز در ۱۰ فوریه ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود رسیده است. در نمودار زیر شما روند قیمت این ارز دیجیتال را از اواخر سال ۲۰۲۰ تا اکنون مشاهده می نمایید.

روند قیمت ارز دیجیتال AVAX
روند قیمت ارز دیجیتال AVAX

نحوه خرید ارز دیجیتال AVAX

نحوه خرید ارز دیجیتال AVAX
نحوه خرید ارز دیجیتال AVAX

برای خرید ارز دیجیتال AVAX باید به صرافی های ارز دیجیتال داخلی و یا خارجی آنلاین مراجعه نمایید. به دلیل تحریمات موجود کاربران ایرانی قادر نخواهند بود تا این ارز دیجیتال را به صورت مستقیم خریداری نموده، به همین دلیل می توانند در ابتدا یکی از استیبل کوین ها را خریداری نموده و سپس آن را در یکی از صرافی های پشتیبان ککنده این رمز ارز به ارز دیجیتال AVAX تبدیل نمایند.

برای این کار کافی است تا در یکی از صرافی های انلاین خارجی ثبت نام نمایید. اگر از این صرافی ها استفاده کنید کارمزد کمتری را نسبت به صرافی های داخلی پرداخت خواهید کرد. در ادامه شما می توانید با تعدادی از صرافی های آنلاین خارجی که از رمز ارز AVAX پشتیبانی می کنند آشنا خواهید شد.


صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال AVAX

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال AVAX
صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال AVAX

برای خرید و فروش رمز ارز AVAX می توانید از صرافی های زیر استفاده نمایید. صرافی هایی که در بستر این رمز ارز خدماتی را ارئه می دهند شامل Binance، Huobi Global، Gate.io، OKEx، CoinDCX و WAZIRx می باشند. شما می توانید ارز دیجیتال AVAX را در این صرافی ها با جفت ارزهای USD، USDT، ETH و BTC مبادله نمایید.

صرافی بایننس از جمله معتبرترین صرافی ها برای خرید و فروش رمز ارزها می باشد. برای اینکه به راحتی بتوانید در این صرافی ثبت نام کنید و یا خرید و فروش انجام دهید می توانید با استفاده از لینک زیر اطلاعات کافی را کسب نمایید.


نحوه فروش ارز دیجیتال AVAX

نحوه فروش ارز دیجیتال AVAX
نحوه فروش ارز دیجیتال AVAX

برای فروش این ارز دیجیتال همانند خرید آن می توانید از صرافی هایی که در بحث قبلی به شما معرفی نمودیم، استفاده نمایید. در ابتدا باید در صرافی مورد نظر ثبت نام نموده و یا اگر از قبل تراکنشی انجام داده بودید در صرافی که در نظر گرفتید، نیازی به ثبت نام مجدد نمی باشد. پیشنهاد ما به شما این است که از یک صرافی مهتبر و مطمئن برای فروش رمز ارز خود استفاده نمایید.


کیف پول های ارز دیجیتال AVAX

کیف پول های ارز دیجیتال AVAX
کیف پول های ارز دیجیتال AVAX

برای ذخیره سازی رمز ارز AVAX می توانید از کیف پول های دیجیتالی سخت افزاری و نرم افزاری استفاده نمایید. از جمله کیف پول های سخت افزاری که قابلیت ذخیره سازی این رمز ارز را دارا می باشد، می توان به کیف پول سخت افزاری لجر اشاره کرد. این کیف پول از تعداد بیشماری از رمز ارزها پشتیبانی می کند و بهترین گزینه برای ذخیره سازی رمز ارز AVAX می باشد.

از بهترین کیف پول های نرم افزاری برای ذخیره سازی رمز ارز AVAX می توان به کیف پول Avalanche اشاره کرد که توسط Ava Labs ساخته شده است. این کیف پول یک کیف پول ساده و ایمن برای ذخیره سازی دارایی شماست.


آیا ارز دیجیتال AVAX استخراج می شود؟

آیا ارز دیجیتال AVAX استخراج می شود؟
آیا ارز دیجیتال AVAX استخراج می شود؟

پلتفرم آوالانچ که توکن AVAX را ارائه داده است در ساختار خود از الگوریتم اثبات سهام یا PoS استفاده می نماید و به کاربران برای ذخیره سازی کوین ها پاداش می دهد. برخلاف رمز ارزهایی که در ساختار خود از الگوریتم اثبات کار یا PoW استفاده می نمایند و قابل استخراج می باشند، این ارز دیجیتال یعنی AVAX قابلیت استخراج ندارد.

در واقع شما نمی توانید این ارز دیجیتال را استخراج نموده و برای سرمایه گذاری نیاز است تا ان را از صرافی ها خریداری نمایید.


آینده ارز دیجیتال AVAX

آینده ارز دیجیتال AVAX
آینده ارز دیجیتال AVAX

با توجه به تجزیه و تحلیل هایی که در ارتباط با ارز دیجیتال AVAX در این مقاله انجام دادیم می توان گفت که پلتفرم این ارز دیجیتال وظیفه ای دشوار از رقابت با اتریوم و سایر پلتفرم های قرارداد هوشمند دارد. در حال حاضر این ارز دیجیتال در جایگاه خوبی در بازار رمز ارزها برخوردار است و می تواند در کوتاه مدت و یا بلند مدت سرمایه گذاری خوبی باشد.

به عبارتی استیکینگ این رمز ارز تشویق می کند تا مقدار زیادی از توکن ها برای مدت طولانی نگهداری شوند و عرضه در گردش را کاهش دهد و هنگامی که با افزایش تقاضا برای توکن روبرو شد، قیمت به طور قابل توجهی افزایش یابد. به عبارتی می توان گفت این موضوع به اثرگذاری عرضه و تقاضا بر قیمت رمز ارزها بر می گردد که افزایش تقاضا منجر به افزایش قیمت رمز ارزها می شود.


نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال AVAX

اینفوگرافیک: بررسی ارز دیجیتال AVAX
اینفوگرافیک: بررسی ارز دیجیتال AVAX

 


کلام اخر ارز دیجیتال AVAX

به طور کلی در این مقاله به بررسی رمز ارز AVAX و پلتفرم ان آوالانچ Avalanche پرداختیم. پلتفرم اوالانچ بستری برای راه اندازی برنامه های DeFi می باشد و از مقیاس پذیری بالایی برخوردار است به طوری که می تواند در کمترین زمان به انجام تراکنش ها بپردازد. با استیکینگ رمز ارز Avax می توان به امنیت پلتفرم کمک کرد. پلتفرم اوالانچ از ویژگی های برجسته ای برخوردار می باشد که در این مقاله به طور کامل به انها پرداختیم. همچنین می توانید با خواندن این مقاله با کیف پول ها و صرافی های پشتیبان کننده این رمز ارز نیز آشنا شوید.

ممنون از اینکه تا پایان “ ارز آواکس Avax ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

 

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

10 دیدگاه دربارهٔ «ارز آواکس Avax چیست؟;

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده