آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز گروک grok | آیا گروک grok کلاهبرداری است؟

ارز گروک grok | آیا گروک grok کلاهبرداری است؟

هر چند وقت یک بار، یک میم کوین با رشد انفجاری خود باعث می شود توجهات به دنیای میم ها افزایش یابد. بسیاری از این میم ها را به ایلان ماسک نسبت می دهند و البته خود ایلان ماسک نیز با توییت های جنجالی خود باعث رشد و یا کاهش شدید قیمت های ارزهای مختلف شده است. این رویکرد متناقض ایلان ماسک را در بیت کوین و دوج کوین مشاهد کرده ایم که ابتدا به عنوان یک طرفدار باعث رشد و سپس به عنوان یک منتقد باعث ریزش ارزهای نام برده شد.

خود ایلان ماسک اما، بارها و بارها اعلام کرده بنیان گذار هیچ ارز دیجیتالی نیست و حتی خبرهایی از دادگاهی شدن ایشان مبنی بر دستکاری مصنوعی بازار با استفاده از توییت هایی که می زند به گوش می رسد.

یکی دیگر از ارزهایی که به ایلان ماسک نسبت داده اند، ارز گروک grok می باشد که ما در این مقاله این ارز را بررسی می کنیم و از صحت ادعایی که مطرح شده با خبر می شویم، پس اگر شما نیز روی این ارز سرمایه گذاری کرده اید و یا قصد سرمایه گذاری روی آن را دارید تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.


ارز grok چیست؟

ارز grok چیست؟
ارز grok چیست؟

این ارز روی شبکه اتریوم با استاندارد ERC-20 در سال ۲۰۲۳ شروع به فعالیت کرد. اسم این ارز الهام گرفته شده از هوش مصنوعی می باشد که مالک آن ایلان ماسک است. پروژه هوش مصنوعی grok با پلتفرم توییتر ادغام خواهد شد و کاربران توییتر می توانند به این چت بات هوش مصنوعی دسترسی داشته باشند. در ادامه به چندین پرسش بسیار مهم در مورد این ارز می پردازیم:

ارز دیجیتال grok چه ربطی به هوش مصنوعی grok دارد؟!

کمی بعد از انتشار خبر راه اندازی چت بات هوش مصنوعی grok حدود ۴۰۰ ارز مختلف با اسم های مشابه این هوش مصنوعی توسط افراد سودجو ساخته و روانه بازار شد. ارز دیجیتال grok که در این مقاله درباره آن صحبت می کنیم نیز یکی از همین ارزها بود. اما مدیران هوش مصنوعی grok هیچ اطلاعیه و خبری در مورد راه اندازی ارز grok ندادند. همچنین ایلان ماسک به صراحت اعلام کرد که هیچ یک از شرکت های تحت کنترل ایشان مالک ارز دیجیتالی خاصی نیست. در نتیجه ارز grok و هوش مصنوعی grok هیچ ربطی به یکدیگر ندارند و تنها تشابه اسمی وجود دارد که توسط مالک این ارز دیجیتال برای سوء استفاده نام گذاری شده است.

آیا ایلان ماسک مالک ارز grok است؟

دوستان ایلان ماسک بارها اعلام کرده که مالک هیچ ارز دیجیتالی نیست و از طرفی خود ارز دیجیتال grok نیز به صراحت در وب سایت رسمی پروژه اعلام کرده که این پروژه هیچ تیم فنی و نقشه راه مشخصی ندارد و همچنین هیچ ارتباطی با شخص ایلان ماسک و یا هوش مصنوعی grok و رسانه اجتماعی توییر ندارد.

ارز grok
ارز grok

آیا ارز grok کلاهبرداری است؟

برای پاسخ این سوال باید برخی مدارک مختلف را با یکدیگر بررسی کنیم.

 • بنیان گذاران:

هویت بنیان گذاران این پروژه نا مشخص است و با بررسی دامنه وب سایت رسمی این پروژه متوجه شده ایم که مالک این دامنه با استفاده از سرویس های پولی هویت خودش را مخفی نگه داشته است. همچنین در وب سایت رسمی این پروژه اعلام شده که این ارز، تیم و بنیان گذار ندارد!!

 • اهداف پروژه:

این پروژه عملا هیچ کاربردی ندارد و هیچ هدفی برای این ارز مشخص نشده است و مالک این ارز از خبری که توییر برای ادغام این رسانه اجتماعی با هوش مصنوعی grok منتشر کرده بود به نفع خود استفاده کرده و خبر را اینگونه بازتاب داده که توییتر از ارز grok برای پرداخت می خواهد استفاده کند.

 • هشدار کلاهبرداری:

چندی پیش یک اکانت توییتری به نام زک یک هشدار کلاهبرداری در خصوص پروژه grok داد و با استناد به این که حساب توییتری مربوط به پروژه grok در گذشته با استفاده از ارز andy که یک ارز کلاهبرداری بود، توانسته از کاربران کلاهبرداری کند، نتیجه گیری کرده که ارز grok هم یک دام توسط این کلاهبرداران برای سرقت دارایی کاربران می باشد.

هشدار کلاهبرداری ارز grok
هشدار کلاهبرداری ارز grok

بعد از انتشار این توییت، قیمت ارز grok با ریزش شدید مواجه شد و مالک این ارز برای مقابله با این ریزش ، حدود ۲ میلیون دلار از این ارز را سوزاند که تا حدودی ارزش این ارز را حفظ کند و به موازی با آن یک هشدار در وب سایت رسمی خود منتشر کرد که این ارز برای ایلان ماسک و یا توییتر نیست که کمی قبل تر به آن اشاره کردیم.


آینده پروژه grok

آینده پروژه grok
آینده پروژه grok

در این بخش سعی خواهیم کرد تمامی موارد گفته شده را جمع بندی کنیم و آینده این ارز را پیشبینی کنیم اما قبل از آن باید این هشدار را به کاربران بدهیم که اگر یک ارز قیمت پایینی داشته باشد دلیل نمی شود که قیمت آن افزایش یابد. زیرا باید تعداد عرضه آن ارز را در نظر بگیرید و همچنین تحلیل های فاندامنتال و ارزش ذاتی آن پروژه نیز می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

اما در خصوص ارز grok، این ارز هیچ تیم فنی و با سابقه ای ندارد که بتواند این پروژه را هدایت کند. ارزش ذاتی و هدف و یا ایده خاصی نیز ندارد. مالک این ارز هویت نا معلومی دارد و این زمانی نگران کننده تر می شود که در گذشته سابقه کلاهبرداری داشته است.

از طرفی سوء استفاده از اسم هوش مصنوعی grok برای بازاریابی و تبلیغات در شروع کار باعث شده که این پروژه مبالغ زیادی را جمع آوری کند. اما آیا شما تنها به دلیل تشابه اسمی هوش مصنوعی grok و ارز grok مایل به سرمایه گذاری روی این ارز می شوید؟!

همچنین عرضه در گردش این ارز در زمان نگارش این مقاله ۴۳۰/۷۲۶/۳۲۰/۶ می باشد. در نتیجه اگر این ارز بخواهد به قیمت یک دلار برسد جزء ۲۰ ارز برتر بازار می شود. اما به نظر شما این ارز با حرف هایی که گفته شده توانایی این رشد را دارد و یا برعکس پتانسیل نابودی دارد؟! این موضوع را از این جهت عنوان کردیم که بدانید افراد سودجو و بلاگرهای نا آگاه می توانند با پیشنهادهای وسوسه کنند در مورد این ارز و سایر ارزهای کم ارزش دیگر باعث از دست رفتن دارایی شما بشوند.

“اگر بعد از خواندن این مقاله همچنان مایل به سرمایه گذاری روی این ارز هستید، لطفا مقدار کمی از سرمایه خودتان را روی این ارز سرمایه گذاری کنید.”

ممنون که تا پایان مقاله “ارز گروک grok | آیا گروک grok کلاهبرداری است؟” همراه ما بودید.

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال

2 دیدگاه دربارهٔ «ارز گروک grok | آیا گروک grok کلاهبرداری است؟;

 1. با سلام
  تا امروز که سوم بهمن هست
  نمی‌دونستم ارز grok. فقط تشابه اسمی به هوش مصنوعی ایلان ماسک داره با این حال خودم چندین بار نوسان گرفتم و حتی سود اولیه رو هم کسب کردم و دوباره تازه خریدمش ولی یکی از دوستان در ضرر سنگینی هستند متاسفانه حد ضرر هم رعایت نکردن … فقط خدا کنه این ارز حذف نشه…

  پاسخ
  • ارز خوب و آینده دار هست هدف یک دلار هست بزنه بسیار عالی میشه پیشنهاد میکنم هولد کنید و نگه دارید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده