آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بایت کوین چیست؟

بایت کوین چیست ؟

ارز دیجیتال بایت کوین ، در مقاله ارز دیجیتال بایت کوین می خواهیم شما را با یک ارز دیجیتال دیگر بنام بایت کوین آشنا کنیم .بایت کوین یک ارزدیجیتال است تراکنش های ناشناس را با استفاده از امضاهای حلقه ای ایجاد می کند.کاربرد های بایت کوین بسیار به بیت کوین نزدیک است.چراکه بایت کوین از ابتدا یک سیستم پرداخت همتا به همتا بود. تعاملات زیادی بین این ارز با رمزارز مونرو وجود دارد .ضمن اینکه باید بدانید مونرو فورک بایت کوین می باشد.  این رمز ارز را مانند دیگر رمز ارزهای مانند بیت کویناتریوملایت کویندوج کوین و … خرید و فروش کرد. همچنین جهت خرید و فروش این ارز شما را با کیف پول های ارز دیجیتال بایت کوین آشنا می کنیم.

 ارز دیجیتال بایت کوین چیست ؟

بایت کوین یک ارز دیجیتال غیر متمرکز است. در جولای سال ۲۰۱۲ بود که خلق شد و یکی از اولین و بهترین ارز های دیجیتال توسعه یافته است، کارشناسان معتقد هستند که این ارز دیجیتال می تواند آینده درخشانی داشته باشد به دلیل اینکه تنها ۴۷/۱۸۴ میلیارد واحد از آن را می توان استخراج و یا تولید کرد.

ارز دیجیتال بایت کوین یک ارز سوس باز ( Open source ) و قابل توسعه است ، هر کاربری می تواند با پیوستن به شبکه بایت کوین آن را توسعه دهد و به پیشرفت آن کمک کند.

بایت کوین یک سیستم پرداخت همتا به همتا است و بسیاری از کاربرد های بیت کوین را دارد. تیم قدرتمند بایت کوین در  تلاش است تا موضوعاتی که برای پیش رفت بیت کوین مطرح شده بود را در ارز خود اجرا و آن را توسعه دهد.بایت کوین یک ارز دیجیتال قابل استخراج است و آن را با نماد ” BCN ” نشان می دهند.


قیمت روز ارز دیجیتال بایت کوین

در زمان نگارش این مقاله مورخ ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ قیمت هر ” BCN ” ( بایت کوین ) معادل با ۰.۰۰۰۱۵۷  دلار است.

نمودار قیمت بایت کوین


هدف از خلق بایت کوین

هدف اصلی و بزرگ بایت کوین انجام تراکنش ها به صورت ناشناس و غیر قابل ردیابی و همچنیین بدون کارمزد بودن آن است . شما می توانید به راحتی سرمایه هایتان را انتقال دهید بدون اینکه کسی بخواهد از این موضوع با خبر شود ، این ارز دیجیتال برای ناشناس بودن تراکنش ها از امضای حلقه ای ( Crypto Note ) استفاده می کند.


تیم پشتیبانی بایت کوین

سیستم بایت کوین از زمان خلق ( سال ۲۰۱۲ ) تا به حال یک پروژه تقریبا شکست خورده به حساب آمده است. در گذشته تیم های گوناگونی بر روی این سیستم کار کرده اند که به نظر می آید ارتباطی بایک دیگر نداشته اند.

تقریبا می توان گفت که در سال ۲۰۱۷ بود که تیم اصلی بایت کوین تصمیم گرفت که تحول جدیدی را ایجاد نماید. تیم بایت کوین تا حدودی ناشناس است و تنها چند نام و عکس از صورت افراد در سایت آنها وجود دارد. هدف اصلی این پروژه حریم خصوصی کاربران است.


تفاوت بایت کوین با بیت کوین

اصلی ترین و بزرگ ترین تفاوتی که بایت کوین را در بر می گیرد این است که در بیت کوین زمانی که یک تراکنش در شبکه بلاک چین صورت می گیرد، مشخصات عمومی فرستنده و گیرنده در زنجیره بلاک نگهداری می شود.

حال بایت کوین آمده است و برای این موضوع یک راه حل ارائه و آن را پیاده سازی کرده است. همانطور که در ابتدا آورده ایم بایت کوین با استفاده از امضای حلقه ای ( Crypto Note ) تمامی اطلاعات تراکنش ها را مخفی نگه داشته است و هیچ اطلاعاتی در هیچ کجا ذخیره نخواهد شد.


امضای حلقه ای ( Crypto Note ) چیست؟

Crypto Note یک قرار داد لایه برنامه کاربردی است. این قرار داد به ارز های دیجیتال قدرت برتر شدن را از لحاظ امنیت می دهد.

بایت کوین از یک پروتکل دیگری به نام (Crypto Night ) استفاده می کند. ارز دیجیتال بایت کوین، اولین کوینی بود که از پروتکل (Crypto Night ) استفاده کرد. اگر بخواهیم این پروتکل را با پروتکل بیت کوین مقایسه کنیم باید بگوئیم که این پروتکل نفوذ پذیری کم تری نسب به پروتکل بیت کوین دارد.

به هیچ عنوان نمی توان تراکنش ها را در این پروتکل ردیابی کرد و اطلاعات دیگری را هم نمی توان ذخیره نمود. در بایت کوین تنها اطلاعاتی را که از تراکنش می توان دید این است که : آیا تراکنش های انجام شده بیشتر و یا کمتر از آنی هست که ذخیره شده است یا خیر.

افرادی که زنجیره بلوکی را مورد بررسی قرار دهند نمی توانند متوجه شوند که چه افرادی در حال انجام چه تراکنش هایی هستند .از آنجایی که ارز دیجیتال بایت کوین بر روی حریم خصوصی حساس و متمرکز است با کوین هایی مانند ” مونرو ” و ” زی کش ” و دش ” رقابت سختی دارد.


انجام عمل تراکنش ها در بایت کوین

تراکنش ها عموما در بین مردم توسط بانک ها و یا موسسه های مالی انجام می  شود. در بایت کوین تمامی تراکنش ها در بستر اینترنت انجام می شود، این تراکنش ها توسط الگوریتم های رمزنگاری شده که سیستم بایت کوین از آن استفاده می کند تامین امنیت می شود.

در هنگام انجام تراکنش هیچ فرد و یا بانک و یا موسسه و حتی توسعه دهندگان بایت کوین از داده های تراکنش ها اطلاعی ندارند. تمامی داده هایی که در حال جا به جایی هستند به صورت ناشناس جا به جا می شوند .

با این تفاسیر امنیت در بایت کوین به گونه ای است که هیچ کس نمی تواند مطلع شود که چه نقدار پول در حال تراکنش است.


بایت کوین چگونه کار می کند ؟

همانطور که پیش تر اشاره کردیم عملکرد بایت کوین مشابه بیت کوین است.با این تفاوت که بایت کوین در تلاش برای بهتر کردن بعضی موردهایی است که درباره بیت کوین مطرح می باشد.موضوعاتی مانند حفظ حریم خصوصی .همچنین ایده هایی نیز در خصوص انعطاف پذیرتر کردن این کوین وجود دارد تا بتواند مقیاس پذیرتر باشد.

تراکنش ها در بیت کوین روی یک دفتر کل عمومی ثبت می شوند.این کار باعث می شود که کاربران بتوانند تراکنش های بین کیف پول ها را ردیابی کنند.تنها راه برای ناشناس نگه داشتن تراکنش ها در بیت کوین استفاده از شخص سوم برای ترکیب نراکنش هاست.اما بایت کوین با استفاده از الگوریتم cryptonot تراکنش ها را خصوصی می کند به این معنا که دیگر تراکنش ها قابل ردیابی و قابل اتصال نخواهند بود.در این روش برای هرتراکنش از یک کلید عمومی یکبار مصرف استفاده می شود .حتی اگر گیرنده ثابت باشد.به این طریق مشکل استفاده دوباره از ادرس ها حل شده و ردیابی کردن تراکنش ها کاهش می یابد.برای حذف کردن اتصال بین تراکنش ها و افراد مشترک در تراکنش بایت کوین از امضای حلقوی یکبار مصرف استفاده می شود.در این امضاهای حلقوی امضای فرد فرستنده با دیگر اکانت ها در شبکه ترکیب شده و کنترل سطح ناشناس امضا را در اختیار خود فرد قرار می دهد.


چگونه می توان ارز دیجیتال بایت کوین را استخراج کرد؟ بایت کوین یا ” Byte Coin ” چگونه تهیه کنیم؟

شما می توانید با استفاده از رایانه های خود ( CPU & GPU ) اقدام به استخراج بایت کوین کنید همچنین شما می توانید در تعمیر و نگهداری شبکه شرکت کنید و قبال آن هزینه ای دریافت کنید.

راه دیگر به دست آورد بایت کوین و یا ” BCN ” مراجعه به صرافی و خریداری کردن بایت کوین می باشد. شما می توانید با مراجعه به صرافی هایی که در ادامه آورده ایم ” BCN ” را خریداری و یا حتی آن را بفروشید.

شما می توانید بایت کوین را به صورت مستقیم با پول های رایج مانند ریال و یا دلار خریداری کنید و یا اینکه ارز های دیگر را از طریق صرافی به بایت کوین ” BCN ” تبدیل کنید.

با مراجعه به صرافی های ایرانی می توانید ابتدا اتریوم و یا بیت کوین خریداری کنید و سپس آن را به بایت کوین تبدیل کنید، شما از صرافی های معدودی می توانید به صورت مستقیم بایت کوین خریداری کنید.

اگر قصد خرید بایت کوین با دلار را دارید باید به شما بگوئیم که برای انجام این کار شما نیازمند این هستید که یک حساب بین المللی مانند مستر کارت و یا ویزا کارت داسته باشید که متاسفانه به دلیل تحریم های موجود این کار امکان پذیر نمی باشد و تنها می توانید از طریق واسطه ها این کار را انجام دهید.


بایت کوین را در کجا ذخیره کنیم ؟

همانند باقی ارز های دیجیتال، ارزهایمان را باید در داخل کیف پول هایمان ذخیره و نگهداری کنیم.

خوشبختانه بایت کوین از سه نسخه کیف پول دسکتاپ ، کیف پول تحت وب و کیف پول موبایلی پشتیبانی می کند.

شما کاربرانی که مشتاق هستید از ارز دیجیتال بایت کوین استفاده کنید می توانید از نسخه دسکتاپ برای سیستم عامل های مک ” Mac ” و ویندوز ” Windows ” و لینوکس ” Linux ” استفاده کنید.

همچنین اگر تابع این هستید که از نسخه آنلاین کیف پول بایت کوین استفاده کنید می توانید با مراجعه به سایت رسمی بایت کوین از آن استفاده نمایید.

متاسفانه بایت کوین در پلتفرم های نسخه موبایل همچنان برای سیستم عامل ” IOS ” هیچ اپلیکیشنی معرفی نکرده است و تنها کاربرانی که از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند می توانند این ارز دیجیتا را در کیف پول های موبایلی شان استفاده کنند.

اگر شما میخواهید از کیف پول های موبایل برای ذخیره هر ارز دیجیتالی استفاده کنید قطعا باید یک رمز عبور رمزنگاری شده و تائید دو مرحله ای آن کیف پول را فعال نمائید. این کار به امنیت شما در داخل کیف پولتان کمک خواهد کرد و با خیال راحت تری می توانید سرمایه هایتان را ذخیره سازی کنید.


صرافی هایی که می توان بایت کوین را خریداری کرد:

  1. STEX
  2. HitBTC
  3. Poloniex
  4. TradeOgre
  5. io
  6. Crex24
  7. Coindeal

منبع : زوم ارز

ممنون از اینکه تا پایان “ ارز دیجیتال بایت کوین ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

3 دیدگاه دربارهٔ «بایت کوین چیست؟;

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده