آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

علت افزایش قیمت سولانا امروز چیست؟

دلیل احتمالی رشد 20 درصدی سولانا چیست؟

علت افزایش قیمت سولانا

این هفته، SOL با افزایش ۲۵ درصدی آلتکوین پیشتاز شد و عملکرد بهتری از دیگر ارزهای دیجیتال اصلی داشت. این افزایش به دنبال افزایش ثابت بیت کوین در طول هفته است.

عملکرد سولانا قابل توجه بوده است، به ویژه با توجه به اینکه ارزش بازار کلی صنعت بیش از ۳ درصد افزایش یافته است. رئیس بازار YouHodler، Ruslan Lienkha، این افزایش را به سرمایه گذاران نسبت می دهد که درک روشن تری از آینده سهام کلیدی SOL FTX به دست می آورند:

“SOL برای مدت طولانی به دلیل ارتباطش با حادثه FTX کم ارزش باقی ماند. “وضعیت در مورد دارایی های منجمد FTX با گذشت زمان واضح تر می شود، بنابراین اخبار مثبت در این بخش تاثیر بهتر و بیشتری بر SOL دارد.”

متیو گراهام، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه Ryze، فکر می‌کند که تجمع اخیر نشان‌دهنده تغییر در ادراک است زیرا فناوری سولانا به رشد خود ادامه می‌دهد:

«سولانا بیش از شش ماه است که ۱۰۰٪ آپتایم داشته است. و فناوری با کارایی بالا Solana به طور قابل توجهی فضایی را که توسعه دهندگان می توانند ایجاد کنند گسترش می دهد.»


دلیل رشد قیمت سولانا

روند قیمت قوی سولانا در بازار پس از فروپاشی FTX، معامله‌گران را غافلگیر کرد.

به گزارش زوم ارز، عملکرد قیمتی مطلوب سولانا، منجر به غافلگیری بسیاری از فعالان بازار رمز ارزها شد. با توجه به فشار هنگفتی که این دارایی پس از فروپاشی FTX تجربه کرد و تعداد زیاد کوین‌ها در چرخه‌ی آزاد، روند قیمتی فعلی، اتفاقی معمول به شمار نمی‌رود. هرچند، دلایلی پشت این روند وجود دارد.

هیچکدام از فاکتورهای مذکور نادیده گرفته نشدند؛ چرا که با توجه به نرخ سرمایه و حجم معاملاتی که پیش‌تر دیدیم، بیشتر معامله‌گران و سرمایه گذاران، از خرید یا معامله‌ی سولانا خودداری کردند و آن را به عنوان یک سرمایه گذاری بالقوه در نظر نداشتند.

هرچند، نبود توجه سرمایه گذاران و نرخ سرمایه پایین معمولا شاخص‌های تداوم هستند؛ چرا که هیچ فشار فروشی از سوی هولدرهای میان مدت و یا بلند مدت سولانا دیده نشده است. این وضعیت، با وجود رشد شاخص‌های اجتماعی پیرامون سولانا تغییر خواهد کرد، موضوعی که نشانگر بازگشت فروشندگان بالقوه به بازار است.

نرخ پایین سرمایه، نشانه‌ای برای نقدینگی پایین و معمولا، افت نوسانات در بازار است. از سوی دیگر، نرخ بالای سرمایه احتمال پدید آمدن رشد نوسانات به سمت پایین یا بالا را افزایش می‌دهد. در ارتباط با سولانا، نرخ سرمایه در سطح میانی قرار دارد که برای بازگردانی نوسانات به بازار، بدون ایجاد نوسانات شدید که منجر به بازگشت سریع و تند قیمت می‌شود، کافی است.

متاسفانه، هر دوی نرخ سرمایه و شاخص اجتماعی سولانا، شاخص‌هایی موقت هستند که اگر روند صعودی در بازار ادامه یابد، به سطح بسیار بالایی خواهند رسید. اما در عین حال، هیچکدام از این شاخص‌ها هیچ اطلاعاتی پیرامون چشم انداز طولانی مدت سولانا در بازار ارائه نمی‌دهند. هنوز میلیون‌ها کوین در چرخه هستند که ممکن است یکی از روزها وارد بازار شوند.


بیشتر بخوانید:

محسن عباسپور
محسن عباسپور
کارشناسی ارشد مدیریت مالی | مدرس دانشگاه | تحلیل گر ارزهای دیجیتال

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده