آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز TNT چیست؟ | آینده ارز TNT

ارز TNT چیست؟ | آیا توکن tnt کلاهبرداری است؟

طبق اطلاعات موجود، در حال حاضر تقریباً ۲۰ هزار ارز دیجیتال و همچنین توکن وجود دارد اما نکته جالب این ماجرا اینجاست که تعداد زیادی از این توکن ها اسکم یا کلاهبرداری هستند.

برخی از توکن ها با وعده های مختلف وارد بازار می شوند، اما کمی پس از فعالیت، در صورتی که به هدف شوم خود رسیده باشند ناپدید می شوند. در سایت زوم ارز ما سعی داشتیم تا همیشه توکن های نامعتبر و یا کلاهبرداری را به شما معرفی کنیم. در این مقاله نیز قصد داریم تا به سراغ یکی از توکن های نامعتبر که به تازگی توسط یک ایرانی در خارج از کشور منتشر شده است اشاره کنیم و کمی آن را بررسی نماییم.

احتمالاً شنیده اید که خواننده معروف ایرانی که در کشور ترکیه ساکن است، این روزها به کمک فرد دیگری با نام مستعار هومن کرمی، اقدام به راه اندازی یک توکن کرده است و در کنسرت ها و همچنین توسط سلبریتی های معروف تبلیغاتی دراین باره انجام داده اند.

پس از اینکه تبلیغات این توکن توسط افراد فوق آغاز شد، در بیانه ای انجمن بلاکچین ایران به کاربران فعال در حوزه رمز ارز ها هشدار داد که توکن TNT را به هیچ وجه خریداری نکنید. این توکن بدون هیچ پشتوانه علمی و همچنین وایت پیپر مشخصی از طریق همکاری دو فرد با سابقه غیر شفاف منتشر شده است.

همچنین انجمن بلاک چین ایران افزود که این توکن به شدت پر ریسک می باشد و به افراد توصیه می شود که تحت هیچ شرایطی وارد این پروژه نشوند و این توکن را خریداری نکنند.

در صورتی که قصد دارید تا بیشتر درباره این توکن اطلاعات کسب کنید، حتماً این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. همان‌طور که گفتیم در این مقاله قصد داریم تا به صورت کامل و جامع توکن TNT را مورد بررسی قرار دهیم.

نکته: در این مقاله قرار بر این نیست که ما امیر مقصود لو را کلاه‌بردار خطاب کنیم بلکه قرار است توکن tnt را مورد بررسی قرار دهیم و در نهایت نتیجه گیری کنیم که آیا این توکن کلاهبرداری است یا خیر! پس تا انتها همراه ما باشید.

انجمن بلاکچین ایران: توکن TNT را به هیچ وجه خریداری نکنید.

بررسی اجمالی ارز TNT یا توکن TNT

بررسی اجمالی ارز TNT یا توکن TNT
بررسی اجمالی ارز TNT یا توکن TNT

چندی پیش، طبق اطلاعیه هایی که از شبکه های اجتماعی امیر مقصود لو ملقب به امیر تتلو منتشر شد، متوجه شدیم که این فرد قرار است به کمک محمدرضا کرمی پور ملقب به هومن کرمی یک توکن با نام TNT یا Tatal Payment Network Token منتشر کنند. توسعه دهندگان این توکن عنوان کرده اند که TNT اولین توکن در عرضه پرداخت مدیا و موسیقی می باشد.

شما می توانید در جدول ذیل یک آشنایی کلی نسبت به توکن TNT داشته باشید.

نام توکن TatalPeyment Network Token
نماد توکن TNT
شبکه توکن Smart Chain Bep20
آدرس کانترکت ۰x4d4321BB88Fe8D82ea82A574783e321724e0D06D
تعداد کل توکن های عرضه شده ۱.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰

برای اینکه بتوانیم بیشتر با این توکن آشنا شویم ابتدا به سراغ آدرس شبکه توکن TNT رفتیم. اگر کد قرار داد این توکن را در سایت BSC scan وارد کنید، مشاهده می کنید که جز کیف پول سازنده، ۲ ولت دیگر به عنوان هولدر های این توکن هستند که تقریباً ۹۹ درصد از این توکن را در اختیار دارند که احتمالاً از اطرافیان توسعه دهندگان تتل کوین می باشد. از طرفی برای اینکه این موضوع به شما ثابت شود، می توانید به سراغ مشاهده مارکت کپ توکن TNT بروید.

قرارداد هوشمند توکن TNT به شکلی طراحی شده است که امکان مینت کردن و یا ایجاد توکن های اضافه برای ولت اصلی توکن TNT وجود داشته باشد. این امر یک ترفند است برای اینکه در آینده توسعه دهندگان این توکن بتوانند تا سقف ۱۰ تریلیون توکن TNT برای خود ضرب کنند! پس از این کار، آن ها می توانند به راحتی پروژه را بی‌خیال شوند و پول سرمایه گذاران را به سرقت ببرند و یا به نوعی کلاهبرداری نوع راگ پول Rug Pull از کاربران کنند.

برای اینکه با این توکن و همچنین وایت پیپر آن بیشتر آشنا شویم، به سراغ سایت رسمی معرفی شده می رویم. در ادامه همراه ما باشید تا کمی با سایت رسمی این توکن آشنا شویم.


نگاهی به سایت توکن TNT

توکن TNT یک سایت کاملاً ایرانی دارد که در آن شما می توانید با زبان فارسی به راحتی توکن TNT را بشناسید و با آن آشنا شوید. همچنین در سایت این توکن، وایت پیپر آن نیز مشخص است و می توانید وایت پیپر توکن TNT را مشاهده کنید که در ادامه آن را نیز بررسی می کنیم.

پس از جستجوی نام سایت این توکن با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. این صفحه؛ همان صفحه ابتدایی سایت است که می توانید بخش های مختلف را مشاهده کنید. در ادامه به ترتیب درباره هر بخش بیشتر توضیح خواهیم داد.

 1. نگاهی به سایت توکن TNT-1
  نگاهی به سایت توکن TNT-1

  همان‌طور که مشاهده می کنید، در این قسمت بخش های مختلفی وجود دارد که شما می توانید با انتخاب هر یک از گزینه های فوق، به بخش مورد نظر مراجعه کنید. در ادامه به تمام گزینه های این بخش اشاره خواهیم کرد.

 2. در این قسمت همان‌طور که کمی پیش‌تر گفتیم عنوان شده است که “TNT اولین توکن در عرصه پرداخت مدیا و موسیقی” است. اگرچه نمی توان تا به همین بخش به این توکن اعتماد کرد اما در ادامه با باقی قسمت ها نیز آشنا خواهیم شد.
 3. در این قسمت شما می توانید آدرس قرارداد هوشمند این توکن را مشاهده کنید. توکن TNT بر روی شبکه بایننس اسمارت چین یا BSC لانچ شده است. اگر قصد دارید تا اطلاعاتی درباره این قرار داد کسب کنید، می توانید این آدرس را در سایت BSCscan جستجو کنید.
 4. در همین ابتدا از این قسمت کاربران را به خرید این توکن راهنمایی می کنند. برای خرید توکن TNT باید بر روی این گزینه کلیک کنید. در صورتی که این توکن در هیچ صرافی معتبری لیست نشده است.
 5. در آخرین بخش از این صفحه نیز می توانید با شبکه های اجتماعی توکن TNT آَشنا شوید.

اگر صفحه سایت را به سمت پایین اسکرول کنید، با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این صفحه شما می توانید آخرین اخبار منتشر شده از این توکن را مشاهده کنید. معمولاً این اختیار تنها در این سایت نمایش داده می شود و مراجع رسمی و معتبر انگلیسی زبان هرگز هیچ کدام از خبر های فوق را کار نکرده اند.

نگاهی به سایت توکن TNT-2
نگاهی به سایت توکن TNT-2

اگر مجدد صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید، با بخش حامیان پروژه رو به رو می شوید. طبق اطلاعاتی که در این قسمت وجود دارد، در آینده قرار است لیست حامیان پروژه در این بخش منتشر شود. نکته ای که در این بخش توجه ما را نسبت به خود جلب کرد، نام پروژه CCN می باشد. این پروژه نیز چندی پیش در یکی از کنسرت های امیر مقصودلو (امیر تتلو) تبلیغ شد. تمامی کارشناسان حوزه رمز ارز ها معتقد بودند که این پروژه کلاهبرداری پامپ و دامپ است و همین اتفاق نیز افتاد.

نگاهی به سایت توکن TNT-3
نگاهی به سایت توکن TNT-3

در بخش بعدی از سایت توکن TNT شما می توانید کمی با این توکن آشنا شوید. همان‌طور که مشخص است در کل از این توکن می توانید برای خرید آلبوم، تک آهنگ، کنسرت، فیلم و سریال ها استفاده کنید. تنها هدفی که در تمام بخش های سایت به آن اشاره شده است همین موضوع است که این امر یک دلیل غیرمنطقی برای ایجاد یک توکن جدید می باشد!

در بخش دوم این متن نوشته شده است که شما می توانید با نگهداری توکن TNT ماهیانه ۵ تا ۱۵ درصد سود بگیرید! (به عبارتی منظور سود قطعی است. که اصولا سود قطعی در بازار های ارز دیجیتال اصلا منطقی نیست) مطالعه این قسمت باعث شد تا درباره این پروژه کمی به فکر برویم و بیشتر به آن شک کنیم.

در ادامه در صورتی که بر روی گزینه لینک بایننس اسمارت چین TNT کلیک کنید به سایت BSCscan منتقل می شوید و می توانید تراکنش های انجام شده در این قرارداد را مشاهده کنید. در تصویر ذیل می توانید با نمایی از این صفحه آشنا شوید.

نگاهی به سایت توکن TNT-4
نگاهی به سایت توکن TNT-4

مجدد صفحه را به سمت پایین اسکرول می کنیم. در این قسمت با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. همان‌طور که از عنوان این بخش مشخص است، شما می توانید اهداف پروژه TNT را در این بخش مشاهده نمایید.

در بخش درآمد زایی این قسمت نوشته شده است که کاربران TNT می توانند به صورت ماهیانه با اطمینان ۵ تا ۲۵ درصد سود بدهند. با مطالعه این بخش دو نکته به وجود می آید!

نکته اول اینکه اگر در خاطرتان باشد در قسمت قبل، عنوان شده بود که می توانید ۵ تا ۱۵ درصد سود دریافت کنید اما در این قسمت بیان شده است که ۵ تا ۲۵ درصد؟ پس در این بخش سؤال پیش می آید که بالاخره چه مقدار قرار است ماهیانه سود کنیم؟

نکته دوم این است که در دنیای کریپتو بین تمامی رمز ارز ها هیچ سود صد درصدی وجود ندارد. پس در نتیجه چگونه توسعه دهندگان این توکن اطمینان سود ۵ الی ۲۵ درصدی داده اند؟ در کلاهبرداری پانزی گفته ایم که اگر پروژه ای به شما اطمینان سود حتمی داد، حتما به آن شک کنید.

در بخش آینده توکن ادعا شده است که این توکن بسیار محدود است و امکان دارد در سال اول و دوم ارائه، به چندین برابر ارزش اولیه برسد. و در این قسمت باید گفت صرفا محدود بودن توکن نمی تواند آینده ای برای یم توکن بسازد و این جملات نیز منطقی نیست.

نگاهی به سایت توکن TNT-5
نگاهی به سایت توکن TNT-5

در بخش بعدی سایت رسمی این پروژه می توانید با ارزش ها آشنا شوید. در این بخش دو قسمت با عناوین صداقت در کار و همچنین ارزش افزوده وجود دارد که می توانید آن را مطالعه کنید. که صرفا در این قسمت یکسری جملات ساده می توانید بخونید.

نگاهی به سایت توکن TNT-6
نگاهی به سایت توکن TNT-6

اگر کمی صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید، به بخش بسیار مهم سایت این پروژه می رسید. در این قسمت می توانید درآمد هولدرهای توکن TNT را مشاهده کنید. همان‌طور که مشاهده می کنید، هولدر ها به دو شکل می توانند در پروژه TNT درآمد کسب کنند.

 1. اولین روش سود ماهیانه می باشد. همان‌طور که مشاهده می کنید، در این بخش نیز از سود ۵ الی ۲۵ درصدی صحبت شده است.
 2. دومین روش استیک کردن توکن TNT می باشد. توسعه دهنده های این توکن مدعی هستند که شما می توانید با استیکینگ در وب سایت رسمی توکن TNT به غیر از سود ماهیانه، ۲۰ درصد سالیانه سود دریافت کنید. همان‌طور که مشخص است، آن ها برای استیکینگ یک درصد ثابتی را عنوان کرده اند اما این‌طور نیست چراکه سود استیکینگ در تمامی توکن هایی که این قابلیت را دارند متغیر است.

از طرفی در انتهای صفحه اگر مشاهده کنید، عنوان کرده اند که به ازای هر ۵۰ میلیون دلار۵۰۰ هزار دلار به هولدر های این توکن تعلق می گیرد. این موضوع تنها یک جو برای خرید توکن است. و اصلا این وعده ها در پروژه های بزرگ کریپتو وجود ندارد.

نگاهی به سایت توکن TNT-7
نگاهی به سایت توکن TNT-7

در آخرین بخش از سایت نیز می توانید سؤالات متداول موجود درباره این توکن را مشاهده کنید. در این بخش کمی درباره نوع عرضه، خرید و فروش و… مطالبی بیان شده است.

نگاهی به سایت توکن TNT-8
نگاهی به سایت توکن TNT-8

همان‌طور که در این قسمت مشاهده کردید، سایت رسمی این توکن به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفت. در این سایت موارد مشکوک بسیاری وجود داشت. در ادامه قصد داریم تا به سراغ وایت پیپر این پروژه برویم. برای دسترسی به وایت پیپر پروژه TNT کافی است بر روی منوی ابتدایی سایت گزینه وایت پیپر را انتخاب کنید. با کلیک بر روی این گزینه یک فایل PDF برای شما بارگذاری می شود که می توانید آن را مشاهده کنید.


بررسی وایت پیپر پروژه TNT

بررسی وایت پیپر پروژه TNT
بررسی وایت پیپر پروژه TNT

زمانی که وایت پیپر این پروژه بارگذاری می شود، در اولین صفحه تصویر امیر مقصودلو ملقب به امیر تتلو را مشاهده می کنید. اگر صفحه را کمی به سمت پایین اسکرول کنید، مقدمه ای از وایت پیپر را مشاهده می کنید. در همین ابتدا کمی درباره اهداف و همچنین چشم انداز TNT صحبت شده است.

وایت پیپر tnt
وایت پیپر tnt

برای اینکه این مقاله طولانی نشود، از قسمت های اضافه فاکتور می گیریم و به سراغ عناوین اصلی می رویم. در ادامه به صورت جداگانه درباره بخش های مهم کمی صحبت خواهیم کرد. قبل از شروع بررسی وایت پیپر باید اعلام کنیم همان‌طور که گفتیم متأسفانه وایت پیپر این پروژه هیچ پشتوانه علمی ندارد و تقریباً از مطالب بسیار ساده و پیش پا افتاده در آن استفاده شده است. در کل باید عنوان کنیم که پس از بررسی های انجام شده، وایت پیپر پروژه فوق به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست.

امنیت در پروژه TNT

زمانی که به بخش امنیت و همچنین اعتماد وایت پیپر این پروژه مراجعه می کنیم، به هیچ عنوان به صورت فنی امنیت این پروژه بررسی نشده است و تقریباً درباره هر چیزی در این بخش صحبت شده است جز اصل ماجرا که امنیت می باشد! اگر نگاهی به وایت پیپر پروژه های معتبر بیندازید، مشاهده می کنید که بخش امنیت به صورت کاملاً فنی بررسی شده است و شما می توانید به راحتی اطلاعات بسیاری نسبت به پروژه مورد نظر کسب کنید. تنها نکته ای که می توانیم در بخش اعتماد وایت پیپر فوق مشاهده کنیم، بحث غیرمتمرکز بودن پروژه TNT می باشد که این موضوع چندان قابل اعتماد نیست!

جز امنیت، اگر به بخش شفافیت نیز مراجعه کنید، مجدد مشاهده می کنید که هیچ عنوان منطقی در این قسمت وجود ندارد. در این قسمت تنها درباره شفافیت بلاکچین صحبت شده است و هیچ یک از مطالب فوق مرتبط با شفافیت پروژه TNT نمی باشد.

پروتکل توکن TNT

در این قسمت ۷ عنوان گفته شده است و سپس این ۷ عنوان را عامل موفقیت تضمینی این پروژه معرفی کرده اند. قبل از شروع به بررسی موارد فوق، باید بگوییم که در همین ابتدا یک مشکلی وجود دارد. هیچ پروژه به صورت صد درصد و تضمینی موفق نیست چراکه در شرایط مختلف ممکن است پروژه با مشکلات مختلفی رو به رو شود و سپس پروژه تغییر کند و یا شکست بخورد.

حال در ادامه به سراغ ۷ عنوانی که در این بخش مطرح شده است می رویم. در اولین عنوان به صورت واضح گفته شده است که در این پروژه از طریق هنرمندان در نظر دارند تا توکن TNT تا به عموم مردم معرفی کنند. هیچ یک از رمز ارز های معتبر تا به حال این‌گونه در بین مردم شناخته نشده است و این موضوع بازهم یک مشکل دیگر در وایت پیپر این پروژه می باشد.

در بخش های بعدی درباره محدودیت این توکن و همچنین استیکینگ و پاداش به هولدر ها و… صحبت شده است که باز هم نمی توان آن ها را نکات موفقیت عنوان کرد.

در آخر میزان کارمزدی که شما باید برای تراکنش در این شبکه پرداخت کنید عنوان شده است. اگر قصد خرید و یا فروش توکن TNT را داشته باشید، برای هر تراکنش شما باید ۵ درصد از مبلغ کل معامله را به عنوان تراکنش در نظر بگیرید! همان‌طور که احتمالاً شک کرده اید، میزان کارمزد مطرح شده بسیار زیاد می باشد.

چشم انداز پروژه TNT

بخشی از وایت پیپر پروژه TNT به چشم انداز مرتبط است. در بخش چشم انداز های این پروژه کمی درباره ارتباط آن با جامعه هنری و موسیقی بیان شده است. تیم توسعه دهنده پروژه TNT ادعا می کند که این شبکه علاوه بر یک شبکه پرداخت غیرمتمرکز، بستری است که باعث پیشرفت هنرمندان و کشف استعداد ها می شود!

همچنین در ادامه کمی درباره صنعت موسیقی بیان شده است و در آخر نیز بحث چشم انداز با یک جمع بندی کوچک به پایان می رسد. بازهم در این قسمت نتوانستیم چشم انداز این پروژه را به صورت فنی مشاهده کنیم و با کلمات و جملات پیش پا افتاده رو به رو بودیم!

در ادامه وایت پیپر کمی درباره دید بلند مدت و همچنین دید کوتاه مدت صحبت شده است که آن ها نیز همانند عناوین قبلی به صورت فنی بررسی نشده است.


آیا می توان به پروژه TNT اعتماد کرد؟

آیا می توان به پروژه TNT اعتماد کرد؟
آیا می توان به پروژه TNT اعتماد کرد؟

تا به این بخش از مقاله به صورت کامل و جامع پروژه، سایت و همچنین وایت پیپر توکن TNT را بررسی کردیم. طبق نتایجی که به دست آوردیم، این توکن مشابه توکن های اسکم می باشد و طبق گفته انجمن بلاکچین ایران، توکن TNT هیچ پشتوانه علمی ندارد. اگر وایت پیپر این پروژه را به صورت کامل مطالعه کنید، به این نتیجه خواهید رسید.

در کل باید عنوان کرد که هدف این پروژه کلاهبرداری راگ پول (Rug Pull) است که در ابتدای مقاله به صورت کامل این نوع کلاهبرداری را بررسی کرده ایم. اگر کمی با دقت وایت پیپر این پروژه که در بخش قبل آن را بررسی کردیم مطالعه کنید، متوجه خواهید شد که این پروژه تا چه اندازه بی پایه و اساس می باشد. تقریباً می توان گفت که در وایت پیپر این پروژه به جای مطالب علمی و فنی، رویافروشی اتفاق افتاده است و تمام وعده های داده شده توخالی و پوچ می باشد.


سؤالات متداول

حال که به صورت کامل با پروژه TNT آشنا شدید، ممکن است برایتان سؤالات مختلفی پیش بیاید. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به اکثر سؤالات موجود پاسخ دهیم. در صورتی که سؤال شما جزء سؤالات ذیل نبود، می توانید در بخش نظرات سؤال مورد نظرتان را مطرح کنید.

 1. چگونه می توانم قیمت توکن TNT را مشاهده کنیم؟

در حال حاضر این توکن در هیچ کدام از پلتفرم های معتبر مخصوص کریپتو مثل کوین مارکت کپ، تریدینگ ویو و… لیست نشده است و به همین دلیل نمی توان قیمت و چارت لحظه ای آن را در سایت های فوق مشاهده کرد. اگر قصد دارید قیمت لحظه ای این توکن را مشاهده نمایید، می توانید به سایت پوکوین مراجعه و سپس نام این توکن را جستجو کنید.

 1. از توکن TNT چه صرافی هایی پشتیبانی می کنند؟

همان‌طور که مطالعه کردید، این پروژه به نوعی کلاهبرداری و اسکم شناسایی شده است، به همین دلیل هیچ یک از صرافی های معتبر ارز دیجیتال از توکن TNT پشتیبانی نمی کنند. در اصل شما نمی توانید این توکن را در صرافی های ایرانی و یا خارجی خریداری کنید. برای خرید این توکن تنها باید از سایت این پروژه اقدام کنید.

 1. آیا پروژه تتل کوین کلاهبرداری است؟

پس از بررسی هایی که داشتیم، متوجه شدیم که این توکن هیچ پشتوانه علمی ندارد و در تمام وایت پیپر آن تنها به حمایت از هنرمندان موسیقی اشاره شده بود. همان‌طور که اشاره کردیم، جز این موضوع، این پروژه نقص های بسیاری دارد و به هیچ عنوان نمی توان به آن اعتماد کرد. با توجه به اخباری که این روزها نسبت به توسعه دهندگان این پروژه منتشر می شود، ممکن است به زودی اسکم بودن این پروژه به تأیید همه افراد برسد.

 1. برای سرمایه گذاری در پروژه تتل کوین چه اقدامی باید انجام داد؟

سرمایه گذاری در این پروژه به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود و انجام این کار اشتباه است. این پروژه هیچ پایه و اساسی ندارد و به همین علت نمی توان به آن اطمینان کرد. در صورتی که تصمیم به سرمایه گذاری بر روی این پروژه گرفته اید، تنها راهنمایی ما این است که به سایت رسمی مراجعه و سپس اقدام به خرید این توکن کنید. لازم به ذکر است که برای خرید توکن TNT تنها نیاز به ارز دیجیتال BNB دارید.

 1. پس از سرمایه گذاری در صورتی که از ما کلاهبرداری شود چگونه می توانیم آن را پیگیری کنیم؟

اگر بر روی این توکن سرمایه گذاری کردید، باید ابتدا اشاره کنیم که کار بسیار اشتباهی انجام داده اید. در صورتی که از شما کلاهبرداری شد، باید به نزدیک ترین مرکز قضایی محل زندگی خود مراجعه و موضوع را شرح دهید. در صورتی که امکان پیگیری داشته باشد و بتوانید مستنداتی را در این زمینه ارائه دهید، ممکن است بتوانند پیگیری کنند؛ اما در کل باید اشاره کنیم که اگر چنین اتفاقی رخ دهد، به دلیل اینکه تمامی اعضای این تیم در خارج از کشور هستند، نمی توانید سرمایه خود را برگردانید.


سخن آخر

با توجه به وایت پیپر، چشم انداز و… پی بردیم که این پروژه به صورت کامل مشابه پروژه های اسکم و کلاهبرداری می باشد. در صورتی که در این پروژه سرمایه گذاری کنید، قطعاً سرمایه شما از بین می رود و دیگر نمی توانید آن را مجدد به دست بیاورید. مشابه این پروژه در دنیای رمز ارز ها بسیار است چراکه ایجاد یک توکن در دنیای کریپتو هیچ سختی خاصی ندارد و هر فردی با کمی اطلاعات می تواند به راحتی یک توکن ایجاد کند.

در وایت پیپر و قسمت های مختلف سایت بارها و بارها عنوان شده است که شما می توانید با این توکن از هنرمندان حمایت کنید. حتی در بخش اعتبار نیز چنین صحبتی بود اما باید بگوییم که این موضوع به هیچ عنوان نمی تواند ارزشی برای این توکن ایجاد کند چراکه این امر با رمز ارز های دیگر نیز امکان پذیر است.

همیشه پس از اینکه چنین توکنی ایجاد می شود و رسانه ها کمی آن را مورد نقد قرار می دهند، توسعه دهندگان اقدام به اعمال تغییرات در وایت پیپر و یا بخش های مختلف سایت می کنند. تمام مطالب فوق تا زمانی پابرجا است که تیم توسعه دهنده توکن TNT آن ها را تغییر ندهد. در صورتی که مشاهده تغییر هر یک از مطالب فوق شدید، حتماً در بخش نظرات ما را از این موضوع مطلع سازید.

ممنون که تا پایان مقاله “ارز TNT چیست؟ | آیا توکن tnt کلاهبرداری است؟” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
قدرت الله عزت پور
1 سال قبل

نسبت به سایت های دیگه که مطالعه کرده بودم بررسی کاملی بود
موفق باشید

آخرین مقالات منتشر شده