آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

پیشی گرفتن سولانا از اتریوم: قیمت SOL از ۲۰۰ دلار فراتر رفت، چه اتفاقی در انتظار است؟

پیشی گرفتن سولانا از اتریوم: قیمت SOL از ۲۰۰ دلار فراتر رفت، چه اتفاقی در انتظار است؟

به گزارش زوم ارز، Solana، رقیب لایه ۱ اتریوم، علیرغم ادغام کلی بازار، به افزایش قیمت قابل توجه خود ادامه داده است. در روز یکشنبه، ۱۷ مارس، قیمت سولانا ۱۰ درصد دیگر افزایش یافت و برای اولین بار از دسامبر ۲۰۲۱ از ۲۰۰ دلار گذشت. با افزایش بیش از ۸۰۰ درصدی در سال گذشته، سولانا به طور قابل توجهی شکاف را با همیشگی خود کاهش داده است. سطوح بالا

چه چیزی پشت افزایش قیمت سولانا وجود دارد؟

در آخر هفته، با تشدید تقاضا برای memecoin های مبتنی بر Solana، فعالیت شبکه Solana از اتریوم گذشت و منجر به فشار بر ظرفیت شبکه شد. بر اساس گزارش DefiLlama، در ۱۶ مارس، کل حجم معاملات سولانا از اتریوم پیشی گرفت و به ۳.۵۲ میلیارد دلار رسید و بیش از ۱.۱ میلیارد دلار از حجم روزانه اتریوم فراتر رفت.

این افزایش قابل توجه در فعالیت شبکه سولانا در درجه اول ناشی از افزایش علاقه به memecoin های جدید بود. در ۱۴ مارس، سرمایه گذاران به سمت یک memecoin تازه راه اندازی شده به نام Book of Meme  هجوم آوردند، که به سرعت از ارزش ناچیز به ارزش بازار ۱.۴۵ میلیارد دلار در عرض ۵۶ ساعت افزایش یافت.

علاوه بر این، طبق گزارش DefiLlama، در ماه گذشته، ارزش کل قفل شده دارایی غیرمتمرکز سولانا  بیش از ۸۰ درصد افزایش یافته است. این گسترش قابل توجه DeFi TVL Solana را به بالاترین سطح خود در دو سال گذشته رسانده است.

در حال حاضر، DeFi TVL این شبکه ۳.۸ میلیارد دلار است. در میان پنج شبکه برتر DeFi مبتنی بر TVL، Solana بیشترین رشد را در ماه گذشته تجربه کرده است.

از سوی دیگر، گزارش CoinGape بیان کرد که تعداد کل توکن‌های SPL در تلاش است.شبکه Solana به بالاترین اوج خود رسیده است. SPL که مخفف Solana Program Library است، به عنوان یک پروتکل برای ایجاد و مدیریت توکن‌ها در بلاک چین Solana عمل می‌کند، مانند استاندارد ERC-20 در اتریوم.

اخیراً، تجارت میم کوین‌ها در بلاک چین Solana به طرز چشمگیری افزایش یافته است. بر اساس گزارش Looksonchain، تجارت memecoins در Solana همیشه سودآور نیست. یک آدرس خاص در ۱۱ معامله با memecoin‌های Solana شرکت کرد و در هر دوز خسارت دید. کل خسارت به ۷۵۴ SOL (حدود ۱۴۷ هزار دلار) رسید. به نظر می‌رسد این آدرس به خاطر ترس از از دست دادن (FOMO)، در قیمت‌های بالا خرید کرده و در قیمت‌های پایین‌تر فروخته است.

بنابراین، سرمایه‌گذاران باید در هنگام معامله با سکه‌های میم در Solana از نوسانات بازار خودداری کنند. همچنین، بازیگران بزرگ بازار بر اساس داده‌های زنجیره‌ای، به پرداخت سود احتیاطی می‌پردازند.

گزارش‌ها نشان می‌دهند که در پی افزایش قیمت دلار SOL، سرمایه‌گذاران بزرگ به فروش دارایی‌های خود برای استفاده از سود سرمایه‌گذاری می‌پردازند. برای مثال، یک حساب با نام “BU6N2Z” همچنان حدود ۱.۶۲ میلیون دلار SOL (حدود ۳۲۳ میلیون دلار) را حفظ کرده و ۳۸۷ هزار دلار SOL (حدود ۷۷ میلیون دلار) را در کیف پول دارد و ۱.۲۳ میلیون دلار SOL (حدود ۲۴۶ میلیون دلار) را با سهام دیگر به اشتراک گذاشته است.

منبع: coingape.com


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده