آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

قطعی سرویس مختصر برای رقیب کلیدی اتریوم، سولانا

قطعی سرویس مختصر برای رقیب کلیدی اتریوم، سولانا

قطعی سرویس مختصر برای رقیب کلیدی اتریوم، سولانا

با توجه به صفحه‌ی اعلام وضعیت سولانا، یکی از رقبای کلیدی اتریوم، این شبکه با یک قطعی سرویس جزئی مواجه شده است.

به گزارش زوم ارز، این قطعی، پس از اینکه تعداد زیادی از کلیدهای خصوصی در این شبکه لو رفتند، اتفاق افتاد. بیش از ۷۰۰۰ کیف پول، خالی از سولانا و استیبل کوین کمپانی Circle موسوم به USDC شده‌اند. فنتوم و بقیه‌ی کیف پول‌های گرم تحت تاثیر این رویداد قرار گرفته‌اند.

این باور وجود دارد که تاکنون در نتیجه‌ی این حمله، حدود ۸ میلیون دلار ارز دیجیتال به سرقت رفته است.

در یک توییت، تیم فنتوم گفت که آن‌ها در حال کار بر روی رسیدن به ریشه‌ی این آسیب هستند. وی افزود که احتمال ارتباط این معضل با کیف پول آن‌ها کم است. Ledger، کمپانی تولید کننده‌ی کیف پول سخت افزاری برجسته، ادعا می‌کند که گره سولانای کیف پول این کمپانی با مشکلاتی مواجه است.

در این لحظه، هنوز مشخص نیست که آیا سولانا تنها بلاکچین تحت تاثیر این حمله است یا خیر.

در یک رشته توییت طولانی، مدیرعامل Ava Labs، امین گان سیرر، اذعان داشت که فرد سو استفاده‌گر، به کمک حمله به یک supply chain از طریق سرقت یک کتابخانه‌ی JS و به دست آوردن کلیدهای خصوصی کاربران، این سرقت را به انجام رسانده است. همچنین، وی اشاره کرد که ممکن است پای یک نقص امنیتی مرتبط با مرورگر در میان باشد اما چنین سناریویی بسیار نامحتمل به نظر می‌رسد.

به دنبال این حمله، توکن بومی سولانا افتی ۵ درصدی را تجربه کرده است و اکنون در جایگاه نهم از حیث ارزش بازار، قرار دارد.

در حالی که سولانا به دلیل مقیاس‌پذیری بالا، به رقیب سختی برای اتریوم تبدیل شده است، این شبکه با مشکلات فنی متعددی مواجه شده است. در ماه ژوئن، این بلاکچین بر اثر باگی مرتبط با تراکنش‌های ذخایر سرد، به مدت ۴ ساعت متوقف شد.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: U.today


سر تیتر اخبار:

تیم خبری
تیم خبری
حدود یک سال در بازار رمز ارز فعالیت داشته‌ام و به تازگی وارد حوزه ی نوشتن در این عرصه شده‌ام. به بازی های ویدیویی، ورزش فوتبال و نوازندگی علاقه‌مندم و از یک سال گذشته هنرجوی ویولن هستم. همچنین در دانشگاه فرهنگیان رشته ی آموزش زبان انگلیسی تحصیل می‌کنم. از دیدگاه من رمز ارز می‌تواند محل بسیار مناسب و رو به رشدی برای ذخیره ی پول، خصوصا در شرایط اقتصادی حال حاضر کشور باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده