آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

شیبا اینو (SHIB) در نسبت طلایی جهش کرد: پیامدهایی برای قیمت؟

شیبا اینو (SHIB) در نسبت طلایی جهش کرد: پیامدهایی برای قیمت؟

شیبا اینو (SHIB) در نسبت طلایی جهش کرد: پیامدهایی برای قیمت؟

به گزارش زوم ارز، بعد از رسیدن به حمایت نسبت طلایی، قیمت Shiba Inu (SHIB) افزایش قابل توجهی را تجربه کرد. افزایش قیمت این ارز دیجیتال متاثر از عواملی همچون احساسات بازار، رفتار سرمایه گذاران و شرایط کلی بازار ارزهای دیجیتال است.

هنگامی که جهش مثبت رخ می‌دهد، لازم است به بازنگری سطوح مقاومت بالقوه و نظارت بر پویایی بازار بپردازیم تا ببینیم آیا Shiba Inu به روند صعودی بازگشته یا خیر.

تصحیح شیبا اینو: قیمت به نسبت طلایی ۰.۰۰۰۰۲ دلار می رسد

به علاوه، موضع خنثی شاخص قدرت نسبی (RSI) نشانگر تعادل در احساسات بازار می‌باشد و ممکن است فضای مناسبی برای ادامه روند صعودی وجود داشته باشد.

نمودار قیمت SHIB. منبع: Tradingview
نمودار قیمت SHIB. منبع: Tradingview

با این وجود، بررسی دقیق عملکرد قیمت برای تصدیق به پایداری حرکت صعودی و نظارت بر سطوح مقاومت احتمالی آینده امر ضروری است.

SHIB افزایش می یابد: اخیراً قیمت بیش از ۵۴٪ افزایش یافته است

افزایش ۵۴ درصدی پس از حمایت از نسبت طلایی نشان دهنده فشار خرید قوی در بازار است. با وجود روند نزولی در هیستوگرام MACD در نمودار هفتگی، حقیقت این است که خطوط MACD به صورت صعودی نقطه عبور می کنند، ارتفاع دهنده این امر است که ممکن است هنوز حرکت صعودی اساسی در حال ادامه باشد در بازار شیبا.

نمودار قیمت SHIB. منبع: Tradingview
نمودار قیمت SHIB. منبع: Tradingview

موضوع خنثی RSI تأیید می کند که در حال حاضر هیچ فشار خرید یا فروش شدیدی وجود ندارد. برای ارزیابی اینکه آیا حرکت صعودی ادامه می‌یابد یا ممکن است مقاومت احتمالی در پیش باشد، نظارت بر پیشرفت قیمت در روزهای آینده بسیار حیاتی است.

قیمت به مقاومت اصلی بعدی کجا خواهد رسید؟

مبلغ کنونی SHIB با سطوح مقاومت مهم فیبوناچی در ۰.۰۰۰۰۲۸۸ دلار و تقریباً ۰.۰۰۰۰۳۵۵ دلار روبرو است. علاوه بر این، SHIB از مقاومت میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه (EMA) با ارزش تقریبی ۰.۰۰۰۰۲۴۸ دلار فراتر رفته است.

به علاوه، داده‌های نمودار روزانه نشان می‌دهند که قیمت در حال سیر صعودی است. ضمن اینکه هیستوگرام MACD نیز به صورت مثبت ادامه پیدا می‌کند و خطوط MACD دارای تقاطع‌های صعودی می‌باشند. از سوی دیگر، RSI در موقعیت خنثی قرار دارد.

EMA‌ها نیز نشان‌دهنده یک تلاقی طلایی هستند و تأیید کننده راه‌های صعودی در مدت زمان کوتاه تا متوسط هستند. با این حال، حائز اهمیت است که شیب آنها همچنان در یک کانال نزولی موازی باقی می‌ماند.

نمودار قیمت SHIB. منبع: Tradingview
نمودار قیمت SHIB. منبع: Tradingview

برای خلاص شدن از الگوی نزولی، شیبا اینو باید سطح مقاومت فیبوناچی ۰.۳۸۲ که حدوداً ۰.۰۰۰۰۲۸۸ دلار است را سرک کند. همچنین، باید از سطح نسبت طلایی که تقریباً ۰.۰۰۰۰۳۵۵ دلار است عبور کند تا بتواند فاز اصلاحی را لغو کند.

در نمودار ۴H SHIB یک صلیب مرگ وجود دارد: بعد چه اتفاقی می‌افتد؟

در نمودار ۴ ساعته، یک الگوی صلیب مرگ در EMA مشاهده می‌شود. با این حال، به دلیل نزدیکی آن به یک کراس اوور طلایی بالقوه، ممکن است به زودی اتفاق بیفتد. این کراس اوور نشان‌دهنده تغییر به سمت احساسات صعودی در بازه زمانی کوتاه است. قیمت SHIB تقریباً ۲.۱۴٪ زیر سطح مقاومت فیبوناچی ۰.۳۸۲ و در حدود ۰.۰۰۰۰۲۸۸ دلار قرار دارد.

به اختلاف، در نمودار ۴ ساعته، سیگنال MACD به سمت کاهشی متمایل است. هیستوگرام MACD نیز یک الگوی نزولی را نشان می دهد که همراه با تلاقی نزولی خطوط MACD رخ می دهد، در حالی که RSI به وضعیت خنثی ادامه می دهد.

نمودار قیمت SHIB. منبع: Tradingview
نمودار قیمت SHIB. منبع: Tradingview

به نظر می‌رسد که SHIB در حال شکل‌گیری یک الگوی بالایی به پایینی است که نشان‌دهنده یک رکود کوتاه‌مدت در آینده بدون رسیدن به سطح مقاومت فیبوناچی می‌باشد. پس از این فاز تنزیلی، احتمالا SHIB اینچنین می‌تواند دوباره تلاش کند تا سطح مقاومت فیبوناچی را نشکند.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

قیمت shib تصحیح در برابر BTC را آغاز می کند

شیبا اینو در مقابل بیت کوین با مقاومت در سطح نسبت طلایی مواجه شد و بعداً به مقاومت فیبوناچی ۰.۳۸۲ صعود کرد. در حال حاضر، قیمت در این سطح با ارتداد نزولی مواجه شده است.

نمودار قیمت SHIB/BTC. منبع: Tradingview
نمودار قیمت SHIB/BTC. منبع: Tradingview

با این احترام، امکان بهبود چشمگیر معاملات با استفاده از EMA ها برای یک Cross-over طلایی بالقوه وجود دارد. اگر این وقوع روی دهد، اشاره‌ی مثبتی به یک رشد سریع در زمان کوتاه می‌دهد.

منبع: beincrypto.com


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده