آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز ام دکس MDX چیست؟

ارز ام دکس MDX چیست؟

ارز ام دکس چیست؟ در این مقاله می خواهیم به معرفی یکی از رمز ارزها با نام ام دکس MDX بپردازیم. این ارز دیجیتال توکن ارائه شده پلتفرم Mdex می باشد. Mdex در دسته پلتفرم های غیرمتمرکز بازارساز است. در ادامه مطالب شما می توانید با این پلتفرم و رمز ارز آن به طور کامل آشنا شوید. همچنین به بررسی ویژگی ها و تاریخچه ان خواهیم پرداخت. اگر قصد دارید در بستر ارز دیجیتال ام دکس MDX سرمایه گذاری کنید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

 

ارز دیجیتال ام دکس MDX چیست؟

ارز دیجیتال ام دکس MDX چیست؟
ارز دیجیتال ام دکس MDX چیست؟

همانطور که در مقدمه این مقاله به شما کاربران عزیز بیان نمودیم، MDX توکن Mdex است که به دلیل منحصر به فرد بودن و موفقیت بلاکچین هایی که پروژه آن در حال اجرا است، بسیار ارزشمند است. دارندگان توکن MDX از طریق رای گیری می توانند در ارتباط با مدیریت پلتفرم ام دکس تصمیم گیری کنند. به علاوه این توکن می تواند حق رای، قدرت اداره پلتفرم و تصمیم گیری در آینده را به ارمغان بیاورد.

در ارتباط با پلتفرم ارائه دهنده این توکن می توان گفت، Mdex یک پلتفرم غیرمتمرکز است که بر اساس Heco chain طراحی شده است. Heco یک زنجیره عمومی غیرمتمرکز است که در آن توسعه دهندگان اتریوم می توانند DApp ها را طراحی و راه اندازی کنند. عملکرد این پلتفرم مشابه اتریوم است که باعث می شود با قراردادهای هوشمند سازگار باشد. رمز ارز Mdex قصد دارد تا یک پلتفرم DeFi ارائه دهد که IMO و DAO را بر روی زنجیره هکو و اتریوم ادغام کرده و خدماتی بیشتر از یک صرافی غیرمتمرکز ارائه می دهد.


تاریخچه و بنیانگذاران پلتفرم ام دکس Mdex

تاریخچه و بنیانگذاران پلتفرم ام دکس Mdex
تاریخچه و بنیانگذاران پلتفرم ام دکس Mdex

 در اواخر سال ۲۰۱۷، Mdex توسط Nate Flanders و Anant Handa به عنوان یک صرافی دیجیتالی مبتنی بر بلاکچین بنیانگذاری شد. در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ از این پروژه استقبال شد. این پروژه برای نقدینگی و معامله دو هفته بعد، دقیقا در ۱۹ ژانویه قابل دسترسی بود. پروژه Mdex با توجه به ارزش ۲۷۵ میلیون دلار و ۵۲۱ میلیون دلار با استقبال مثبت روبرو شد. حجم معاملات روزانه آن سه هفته پس از راه اندازی، به بالای یک میلیارد دلار رسید. تا ماه فوریه، ام دکس Mdex به موفقیت های جدیدی دست یافت. زیرا نقدینگی و معاملات آن در یک روز بیش از یک میلیارد و دو میلیارد دلار بود.


عملکرد پلتفرم ارز دیجیتال MDX چگونه است؟

عملکرد پلتفرم ارز دیجیتال MDX چگونه است؟
عملکرد پلتفرم ارز دیجیتال MDX چگونه است؟

ام دکس Mdex درآمد خود را از طریق کارمزدهای تراکنش که از کاربران دریافت می شود، ایجاد می کند. این پلتفرم علاوه بر کارمزد، برای استخراج توکن های MDX خود پاداش می دهد. این توکن ها می توانند به نسبت ۱:۱ بر روی پلتفرم مبادله شوند. همچنین می توانند به عنوان کارمزد گس GAS و یا به عنوان کارمزدهای سوزاندن توکن برای معاملات مختلفی که در بستر صرافی انجام می شود، استفاده شوند.

MDEX یکی از آن پلتفرم هایی است که می تواند بسیاری از کاربران را با قدرت بسیار زیاد با استفاده از ویژگی ها و عملکردها به خود جذب کند. حتی اگر از نظر بازار به بزرگترین زنجیره متصل نباشد. ام دکس همچنین دارای ویژگی است که از طریق ان افراد می توانند دارایی های خود را از طریق زنجیره متصل کنند، به عنوان مثال توکن MDX را از زنجیره Heco به زنجیره بایننس اسمارت چین مبادله کنند. این یکی از پیشرفته ترین عملکردهایی است که این پلتفرم برای تریدرها ارائه می دهد.


ویژگی های پلتفرم ارز دیجیتال ام دکس MDX

ویژگی های پلتفرم ارز دیجیتال ام دکس MDX
ویژگی های پلتفرم ارز دیجیتال ام دکس MDX

همانطور که در مطالب قبلی بیان کردیم، Mdex پلتفرم ارائه دهنده ارز دیجیتال MDX می باشد. اما در ادامه به بررسی ویژگی های این پلتفرم معاملاتی خواهیم پرداخت.

  1. بازارساز خودکار AMM: ام دکس Mdex به عنوان یک بازارساز خودکار با ارائه بستری مناسب که از این فرآیند پشتیبانی می کندف در ایجاد و راه اندازی برنامه ها با سرعت بالا کمک می کند.
  2. مکانیزم استخراج دوگانه پلتفرم: ام دکس بر اساس یک نوآوری استخراج دوگانه عمل می کند که معامله ایمن را تضمین می کند و روند نقدینگی را تضمین می نماید. به علاوه به افزایش روند نقدینگی کمک می کند.
  3. جذب سرمایه: پلتفرم ام دکس Mdex همچنین برای کمک های مالی استفاده می شود. بستر IME Mdex روند جمع اوری کمک مالی را تسهیل می کند.
  4. تراکنش های ارزان و سریع: پلتفرم ام دکس تراکنش های سریع و کارمزدهای کمی را در مقایسه با دیگر پلتفرم ها ارائه می دهد. با نسخه دوم ام دکس ویزگی های پلتفرم بهبود یافته است. بنابراین پلتفرم سریعتر، ایمن تر و کاربر پسندتر را به کاربران ارائه می دهد.
  5. سازمان خودمختار غیرمتمرکز DAO: ام دکس یک ساختار DAO را اجرا می کند و از توکن بومی خود برای دستیابی به حکمرانی استفاده می کند.
  6. ارائه پاداش: یکی از جالب ترین ویژگی های ام دکس گزینه منحصر به فرد Trading Mining آن است. این پروتکل تجاری جدید به ازای هر معامله ای که انجام می دهد به کاربران پاداش می دهد. این پاداش ها به افزایش فعالیت تجاری در صرافی کمک می کند، که منجر به نقدینگی بیشتر می شود.

خدمات و محصولات ارائه شده پلتفرم معاملاتی ام دکس Mdex

خدمات و محصولات ارائه شده پلتفرم معاملاتی ام دکس Mdex
خدمات و محصولات ارائه شده پلتفرم معاملاتی ام دکس Mdex

پلتفرم معاملاتی ام دکس خدمات و محصولات متعددی را از بدو تاسیس به بازار معرفی کرده است. این خدمات و محصولات شامل موارد زیر می باشند:

  1. خدمات میان زنجیره ای cross-chain: در اوایل سال ۲۰۲۱، پلتفرم ام دکس با زنجیره هوشمند بایننس BCS ادغام شد. این ادغام نه تنها دارایی ها و معاملات را به این پلتفرم وارد کرد بلکه به آن امکان ارائه خدمات و معاملات در سراسر زنجیره اصلی و زنجیره هوشمند را نیز داد.
  2. تعویض توکن ها Swapping: در حوزه بلاکچین و ارزهای رمزنگاری شده، تعویض swap به عنوان یک فرآیند مبادله یک دارایی رمزنگاری شده با دارایی دیگر از طریق پلتفرم معاملاتی تعریف می شود. ام دکس از طریق یک رابط مبادله دارایی ها را ساده کرده است. هزاران جفت برای مبادله یا swap توسط ام دکس پشتیبانی می شوند.
  3. تامین نقدینگی: نقدینگی در پلتفرم ام دکس تضمین شده است. نقدینگی از طریق توکن های MDX به عنوان پاداش ارائه می شود.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال ام دکس MDX

در زمان نگارش این مقاله قیمت ارز دیجیتال ام دکس MDX برابر با ۱.۴۴ دلار آمریکا است. حجم معاملات این رمز ارز در یک شبانه روز ۴۱،۹۱۹،۱۸۳ دلار می باشد. طبق بررسی های انجام شده این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۹۷% کاهش قیمت داشته است. ارز دیجیتال MDX اکنون در رتبه ۹۷ بازار قرار دارد. در ادامه شما می توانید نمودار قیمت این ارز دیجیتال را مشاهده نمایید. لازم به ذکر است که این رمز ارز در تاریخ ۲۲ فوریه سال ۲۰۲۱ یعنی ۶ ماه گذشته به بالاترین قیمت خود یا ATH رسیده است.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال ام دکس MDX
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال ام دکس MDX

خرید و فروش ارز دیجیتال ام دکس MDX

خرید و فروش ارز دیجیتال ام دکس MDX
خرید و فروش ارز دیجیتال ام دکس MDX

برای خرید و یا فروش ارز دیجیتال ام دکس MDX در مرحله اول شما باید در یک صرافی ارز دیجیتال ثبت نام نمایید. پس از ثبت نام و احراز هویت در صرافی شما قادر به خرید و فروش رمز ارز خود هستید. توجه نمایید که باید صرافی را انتخاب کنید که از ارز دیجیتال ام دکس MDX پشتیبانی می کند. علاوه بر این مورد، بررسی امنیت صرافی امری مهم است. زیرا انتخاب یک صرافی ایمن و معتبر شما را در روند سرمایه گذاری کمک می نماید.


صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال ام دکس MDX

در این قسمت از مقاله شما می توانید با صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال MDX آشنا شوید. برای مشاهده لیست کاملی از صرافی ها نیز می توانید با سایت CoinMarketCap مراجعه نمایید. صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال MDX عبارتند از:

نام صرافی ارزهای پشتیبانی شده توضیحات
۱.صرافی بایننس Binance  اتریوم،بیت کوین،کاردانو،سولانا،ام دکس،ترا و … صرافی بایننس کاربران زیادی را از سراسر جهان در خود جای داده است. کاربران می توانند پس از احراز هویت و ثبت نام در صرافی از آن استفاده کنند.
۲.صرافی کوین تایگر CoinTiger ریپل، ایاس، ام دکس، کاردانو و … صرافی کوین تایگر در سال ۲۰۱۷ در سنگاپور برای ارائه خدمات به کاربران تاسیس گردید.
۳.صرافی هیوبی گلوبال Huobi Global ام دکس،بیت کوین،ترون،بیت تورنت و … صرافی هیوبی توکن اختصاصی خود را با نام HT ارائه داده است. این صرافی نیز برای بسیاری از کاربران در دسترس است.
۴.صرافی کوینکس CoinEx کاردانو،بیت کوین،دوج کوین،ام دکس،سولانا و … صرافی کوینکس در سال ۲۰۱۷ افتتاح شده است.
۵.صرافی پنکیک سواپ PancakeSwap اتریوم،کوین ۹۸،کاردانو و … صرافی پنکیک سواپ در گروه صرافی های غیرمتمرکز قرار دارد.

کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال ام دکس MDX

کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال ام دکس MDX
کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال ام دکس MDX

پس از خریداری ارز دیجیتال ام دکس MDX شما می توانید از کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری موجود در بازار برای ذخیره سازی رمز ارز MDX استفاده نمایید. امروزه کیف پول های زیادی موجود می باشند که در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت می کنند. در نظر گرفتن امنیت کیف پول از جمله نکاتی هست که باید حتما به ان توجه نمایید. همچنین باید توجه نمایید که آیا رمز ارز شما توسط ان کیف پول پشتیبانی می شود یا خیر؟

کیف پول های نرم افزاریتراست Trust و کیف پول سیف پل SafePal دو نمونه از کیف پول هایی می باشند که از ارز دیجیتال MDX پشتیبانی می کنند. این دو کیف پول قابلیت نصب بر روی تلفن همراه را دارا می باشند. کاربران می توانند آنها را در دو نسخه اندروید و ios بارگیری نمایند.


آینده ارز دیجیتال ام دکس MDX چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال ام دکس MDX چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال ام دکس MDX چگونه است؟

پلتفرم ارائه دهنده ارز دیجیتال ام دکس برای آینده خود برنامه هایی دارد. اگر این پلتفرم در راستای برنامه های خود حرکت نماید، می توان آینده خوبی را برای رمز ارز MDX در نظر گرفت. یکی از برنامه های Mdex جذب کاربران بیشتر به این پلتفرم است. هدف آنها افزایش اطمینان کاربران برای پیوستن به پروتکل است.

افزودن رمز ارزهای متعدد از دیگر برنامه های پلتفرم ام دکس است. توسعه دهندگان ام دکس قصد دارند تعداد زیادی دارایی چند زنجیره ای را به صرافی اضافه کنند. انها همچنین قصد دارند دارایی های رمزگذاری شده را توسعه دهند. ارائه مدل های کاربر پسند، اجماع و تقویت حامیت جامعه از دیگر برنامه ها می باشد.

استقرار زنجیره های متعدد نیز در برنامه های این پلتفرم قرار دارد. توسعه دهندگان ام دکس قصد دارند با معرفی دارایی های چند زنجیره ای، تجربه بهینه را برای کاربران تضمین کنند. آنها قصد دارند این دارایی ها را با استقرار زنجیره های مختلف به صرافی پیوند دهند. به این ترتیب، تیم می تواند به تقویت توسعه بلاکچین عمومی کمک کند.

به طور کلی می توان نتیجه گرفت که آینده خوبی در انتظار رمز ارز ام دکس و پلتفرم ارائه دهنده آن باشد. اما توجه نمایید که در هنگام سرمایه گذاری تمامی فاکتورها را در نظر بگیرید. زیرا بازارهای مالی همواره دارای نوساناتی می باشد.

اگر تمایل به بررسی و آشنایی با ارز های بیشتر دنیای ارز دیجیتال رو دارید روی لینک زیر کلیک کنید

بررسی ارز های دیجیتال


کلام پایانی ارز ام دکس چیست؟

ارز دیجیتال ام دکس MDX توکن ارائه شده پلتفرم Mdex می باشد. پلتفرم Mdex یک صرافی غیرمتمرکز است که بر اساس Heco chain طراحی شده است. دارندگان توکن MDX قادر خواهند بود در ارتباط با مدیریت پلتفرم رای دهند. تراکنش های سریع همراه با کارمزد پایین از ویژگی های پلتفرم ارز دیجیتال MDX به شمار می رود. برای ذخیره سازی ارز دیجیتال ام دکس MDX کاربران می توانند از کیف پول های نرم افزاری تراست و سیف پل استفاده نمایند.

از اینکه تا پایان مقاله “ ارز ام دکس چیست؟ ” همراه ما بودید از شما سپاس گزاریم.


بیشتر بخوانید:

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده