آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز لوپرینگ چیست؟ | آینده ارز لوپرینگ

ارز لوپرینگ LRC چیست؟

ارز لوپرینگ LRC چیست؟ در این مقاله قصد داریم تا به معرفی یکی از ارز های دیجیتال با نام رمز ارز لوپرینگ LRC بپردازیم. این ارز دیجیتال اکنون و در زمان نگارش این مقاله در رتبه ۴۹ بازار قرار دارد. LRC توکن ارائه شده توسط پلتفرم لوپرینگ Loopring است. لوپرینگ را می توان به عنوان یک پروتکل غیرمتمرکز معرفی نمود که بر روی اتریوم اجرا می شود. هدف پلتفرم لوپرینگ تشویق یک شبکه جهانی از کاربران برای راه اندازی پلتفرمی  است که امکان ایجاد انواع جدیدی از مبادلات رمز ارزها را فراهم می نماید.

در ادامه شما می توانید با این پلتفرم و توکن آن یعنی LRC بیشتر آشنا شوید. همچنین به بررسی تاریخچه و عملکرد این رمز ارز خواهیم پرداخت.

شما می توانید مقاله کیف پول های ارز لوپرینگ LRC را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای لوپرینگ در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت لوپرینگ | قیمت LRC) را مشاهده نمایید.

ارز دیجیتال لوپرینگ LRC‌ چیست؟

ارز دیجیتال لوپرینگ LRC‌ چیست؟
ارز دیجیتال لوپرینگ LRC‌ چیست؟

LRC یک توکن ERC-20 برای پروتکل لوپرینگ است. هدف این پروتکل تبدیل شدن به یک اکوسیستم ترکیبی است. در میان چیزهای دیگر هدف آن تطبیق سفارش متمرکز با سفارش غیرمتمرکز زنجیره ای نیز هست.

LRC‌ از طریق عرضه اولیه کوین ICO در آگوست ۲۰۱۷ راه اندازی شد. دسامبر ۲۰۱۹ شاهد استقرار شبکه اصلی بود. لوپرینگ به دنبال ارائه پاداش به همه شرکت کنندگان در اکوسیستم برای تداوم صرافی غیرمتمرکز است. برای جبران مشکلات اصلی صرافی های درون زنجیره ای مانند توان عملیاتی، سرعت و کارمزدهای بالای تراکنش، لوپرینگ تمام محاسبات خارج از زنجیره را انجام می دهد و از Zero-Knowledge‌ برای حفظ معاملات استفاده می کند.

جالب است که بدانید در پلتفرم لوپرینگ توکن LRC به عنوان پاداش برای استفاده صحیح از پلتفرم لوپرینگ در نظر گرفته می شود. به علاوه کاربران پلتفرم لوپرینگ قادر خواهند بود با استیک کردن توکن LRC مقداری از کارمزدهای لوپرینگ را به دست آورند.

نیم نگاهی به توکن لوپرینگ Loopring 

نام اختصاری LRC
نوع ارز توکن
عرضه کل ۱،۳۷۳،۸۷۳،۴۴۰
مقدار در گردش ۱،۳۲۸،۳۳۳،۷۰۰
وب سایت رسمی loopring.org
بلاکچین اکسپلورر etherscan.io و ethplorer.io
وایت پیپر https://github.com/Loopring/protocols/blob/master/packages/loopring_v3/DESIGN.md
پیج های ارتباطی رسمی medium

twitter

reddit

سورس کد https://github.com/loopring

معرفی پلتفرم لوپرینگ Loopring

معرفی پلتفرم لوپرینگ Loopring
معرفی پلتفرم لوپرینگ Loopring

لوپرینگ را می توان به عنوان یکی از پروژه های لایه ۲ اتریوم معرفی نمود و این پلتفرم یک صرافی غیرمتمرکز است. پلتفرم لوپرینگ مبتنی بر شبکه اتریوم می باشد که بر روی ZKRollup پیاده سازی شده است. این پلتفرم کاربران را قادر می سازد تا از معاملات بهبود یافته و با کارمزد پایین بهره ببرند.

همانطور که گفتیم لوپرینگ یک پروتکل zk-Rollup است. این سیستم قراردادهای هوشمند اتریوم و مدارهای zk را برای ساخت DEX و AMM ایمن و مقیاس پذیر ترکیب می کند. Zk-Rollup اولین پروتکلی بود که در شبکه اتریوم مستقر شد و آغاز دوره مقیاس بندی لایه ۲ بود.

آخرین نسخه راه اندازی شده Loopring 3.8 است که یک راه حل کارآمد و ایمن برای پروتکل های غیرمتمرکز است. این پروتکل از ریلِی لوپرینگ برای اجرای zk-Rollup استفاده می کند. ریلِی لوپرینگ درخت مرکل خارج از زنجیره را مدیریت می کند بلاک هایی را ایجاد می نماید و داده های شبکه اتریوم را جمع آوری می کند.

علاوه بر این پروتکل لوپرینگ به هر کسی اجازه می دهد تا zk-Rollup و محصولات خود را بسازد و اجرا کند. ریلِی لوپرینگ در حال سرویس دهی به لایه ۲ لوپرینگ است. به این ترتیب توسعه دهند گان و کاربران می توانند از API ریلِی لوپرینگ برای تراکنش های پر سرعت در اتریوم بدون پرداخت هزینه گس استفاده کنند.


Zk-Rollup‌ چیست؟

Zk-Rollup‌ چیست؟
Zk-Rollup‌ چیست؟

ZkRollup‌ مجموعه ای از انتقال های خارج از زنجیره است که یک اثبات رمزنگاری ایجاد می کند و معمولا به عنوان SNARK شناخته می شود. SNARK اثبات اعتبار است و در شبکه اصلی شبکه که لایه ۱ است قرار دارد.

ZK-Rollup‌ یک قرارداد هوشمند است که وضعیت تمام تراکنش ها را در لایه ۲ جز خارج از زنجیره به روز می کند. Zk-Rollup را می توان برای کاهش اندازه تراکنش بهینه کرد. مزایای اصلی استفاده از سیستم zk-Rollup برای ثبت تراکنش ها عبارتند از تراکنش های سریع ایمن و غیرمتمرکز.

 تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال لوپرینگ

 تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال لوپرینگ Loopring
تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال لوپرینگ Loopring

پروژه لوپرینگ توسط Daniel Wang مهندس نرم افزار سابق گوگل در سال ۲۰۱۷ تاسیس شد. وانگ دارای مدرک لیسانس در علوم کامپیوتر از دانشگاه چین و همچنین مدرک کارشناسی ارشد در همان رشته از دانشگاه آریزونا است. لازم به ذکر است وانگ قبل از شروع کار بر روی لوپرینگ چندین سمت مدیریتی و اجرایی در شرکت های بزرگ فناوری داشته است.

مشکلات اصلی که لوپرینگ سعی در حل آن دارد شفافیت، سرعت و امنیت است. با توجه به وایت پیپر این رمز ارز لوپرینگ به عنوان یک پروتکل باز برای ایجاد صرافی های غیرمتمرکز بر روی بلاکچین اتریوم معرفی می شود.

تیم توسعه برنامه هایی برای گسترش قابلیت های لوپرینگ در بالای پلتفرم نئو Neo و کوانتوم QTUM داشتند. توکن LRC برای اولین بار طی یک عرضه اولیه کوین در آگوست ۲۰۱۷ راه اندازی شد. در طول تاریخچه این پروژه پنج بار به روز شده است و آخرین نسخه لوپرینگ ۳.۸ است. این پروتکل در در فوریه ۲۰۲۰ صرافی غیرمتمرکز خود را منتشر کرد که از هر دو مدل AMM و order book‌ استفاده می کند.


عملکرد لوپرینگ Loopring ‌چگونه است؟

عملکرد لوپرینگ Loopring ‌چگونه است؟
عملکرد لوپرینگ Loopring ‌چگونه است؟

همانطور که در قسمت های قبلی مقاله گفته شد در لوپرینگ از zk-Rollup استفاده می شود. Zk-Rollup توسط برخی از طرفداران امیدوار کننده در نظر گرفته می شود زیرا آنها از یک شکل شناخته شده رمزنگاری به نام اثبات دانش صفر بهره می برند.

zk-Rollup صدها انتقال را در یک تراکنش جمع می کند که به معاملات سریع و ارزان اجازه می دهد ابتدا در خارج از بلاکچین اتریوم اتفاق بیافتد. این تراکنش ها سپس بر روی بلاکچین تسویه می شوند.

پلتفرم لوپرینگ وظیفه دارد تراکنش های انجام شده در صرافی های زیر نظر خود را به خارج از زنجیره انتقال دهد. در ادامه این پروتکل همانند صرافی های متمرکز تایید تراکنش ها را به صورت متمرکز انجام خواهد داد. در نتیجه با استفاده از zk-Rollup پروتکل می تواند تراکنش ها را درون صرافی های غیرمتمرکز به سرانجام برساند.

در صرافی لوپرینگ کاربران در مرحله اول باید نقدینگی را به قرارداد هوشمند در پروتکل ارسال کنند. پروتکل لوپرینگ محاسباتی را همچون موجودی حساب کاربر و تاریخچه سفارش ثبت شده انجام می دهد. سپس تراکنش ها را در بلاکچین اتریوم تسویه کرده و به پایان می رساند.


چه ویژگی هایی لوپرینگ Loopring را منحصر به فرد ساخته است؟

چه ویژگی هایی لوپرینگ Loopring را منحصر به فرد ساخته است؟
چه ویژگی هایی لوپرینگ Loopring را منحصر به فرد ساخته است؟

ایده اصلی پشت لوپرینگ ترکیب عناصر صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال برای ایجاد پروتکلی است که از مزایای منحصر به فرد آن ها بهره مند شده و ناکار آمدی ها را از بین می برد.

صرافی های متمرکز در حالی که بسیار محبوب هستند اما استفاده از آنها تا حدی خطرات زیادی به همراه دارد. از آنجا که این صرافی ها وجوه کاربران را بین نقاط واریز و برداشت نگه می دارند، این وجوه به دلیل حملات احتمالی هکرها عوامل مخرب در داخل صرافی یا مداخله در معرض خطر از بین رفتن جزئی یا کامل قرار می گیرند.

صرافی های غیرمتمرکز به منظور از بین رفتن چنین مشکلاتی ارائه شده اند. این صرافی ها به جای نگهداری وجوه کاربران و پردازش معاملات داخلی به سفارشات خرید و فروش کمک می کنند تا مستقیما با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و معاملات را در یک بلاکچین عمومی تسویه کنند.

پروتکل لوپرینگ Loopring با حفظ مزایای صرافی های غیرمتمرکز و در عین حال کاهش یا حذف ناکارآمدی ها، از طریق راه حل های ترکیبی نوآورانه عمل می کند. لوپرینگ در نظر دارد تا با یک جفت معاملاتی، کارایی اجرای سفارش و همچنین نقدینگی را افزایش دهد.


بررسی نقشه راه لوپرینگ Loopring

بررسی نقشه راه لوپرینگ Loopring
بررسی نقشه راه لوپرینگ Loopring

در این قسمت از مقاله به بررسی نقشه راه این رمز ارز خواهیم پرداخت:

  1. در سال ۲۰۱۸ نقشه راه لوپرینگ برای اولین بار ارائه داده شد. در اینجا لوپرینگ موفق به راه اندازی کیف پول Loopr شد. افزودن بلاکچین نئو نیز در سال ۲۰۱۸ انجام شد.
  2. افزودن توکن سوزی به کارمزدهای شبکه در سال ۲۰۱۹ صورت گرفت. لازم است که بدانید ۱۰ درصد از کارمزد دریافت شده توسط این پلتفرم سورانده خواهد شد.
  3. راه اندازی نسخه ی بتا صرافی لوپرینگ در سال ۲۰۲۰ انجام شد.
  4. در سال ۲۰۲۱ پلتفرم لوپرینگ به پشتیبانی از توکن های غیرقابل تعویض یا NFT های با استاندارد ERC-721 و ERC-115 پرداخت.

همکاری لوپرینگ Loopring با دیگر پروژه ها

همکاری لوپرینگ Loopring با دیگر پروژه ها
همکاری لوپرینگ Loopring با دیگر پروژه ها

لازم به ذکر است که پلتفرم لوپرینگ با دیگر پروژه های فعال در حوزه ی بلاکچین نیز همکاری نموده است. در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

  1. Bitfwd: یکی از فعالان در حوزه بلاکچین است که در استرالیا مستقر می باشد. برگزاری یک ورک شاپ آموزشی توسط لوپرینگ با همکاری این شرکت در سال ۲۰۱۹ انجام شد.
  2. Changelly: چنجلی یکی از صرافی های ارز دیجیتال است که از سال ۲۰۱۵ شروع به کار کرده است. در این صرافی بیش از ۱۴۰ رمز ارز پشتیبانی می شود. لوپرینگ با همکاری چنجلی توانست به تبادل LRC با یورو و دلار بپردازد. همچنین لازم به ذکر است امکان دریافت LRC برای کاربران چنجلی با استفاده از کارت اعتباری موجود می باشد.
  3. Chainlink: پلتفرم لوپرینگ در حوزه اوراکل با چین لینک نیز همکاری نموده است.
  4. TokenMarket: همکاری لوپرینگ با توکن مارکت به منظور ارتقای امنیت و شفافیت اطلاعات امنیتی صورت گرفته است.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال لوپرینگ LRC

در زمان نگارش این مقاله قیمت رمز ارز لوپرینگ برابر با ۲.۵۷ دلار آمریکا است و حجم معاملات این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت برابر با ۱،۰۳۱،۶۲۲،۵۳۱ دلار است. رمز ارز لوپرینگ در ۲۴ ساعت گذشته ۴۲.۰۹ درصد افزایش قیمت داشته است. رتبه فعلی ارز لوپرینگ در سایت کوین مارکت کپ برابر با ۴۹ است.

جالب است که بدانید این ارز دیجیتال در تاریخ ۱۰ نوامبر ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود یا ATH رسیده است. در ادامه شما می توانید روند قیمت این ارز دیجیتال را بر روی نمودار مشاهده کنید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال لوپرینگ LRC
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال لوپرینگ LRC

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال لوپرینگ LRC

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال لوپرینگ LRC
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال لوپرینگ LRC

برای خرید و فروش ارز دیجیتال لوپرینگ LRC کافیست تا در یکی از صرافی هایی که در ادامه مقاله به شما معرفی می نماییم، ثبت نام کنید. شما می توانید در ابتدا یکی از استیبل کوین ها همانند تتر را خریداری نموده، سپس آن را در صرافی به ارز لوپرینگ تبدیل نمایید.

البته لازم به ذکر است که در مرحله اول باید به ثبت نام و احراز هویت در صرافی بپردازید. ممکن است در ابتدا فرآیند احراز هویت و ثبت نام شما کمی زمان ببرد. به همین دلیل بهتر است قبل از شروع کار، با نحوه کار با صرافی مورد نظر آشنا شوید.


صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال لوپرینگ LRC

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال لوپرینگ LRC
صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال لوپرینگ LRC

در صورتی که قصد سرمایه گذاری و یا خرید و فروش ارز دیجیتال لوپرینگ را دارید می توانید از صرافی های Binance، KuCoin، FTX و Huobi Global استفاده نمایید. شما می توانید در سایت زوم ارز با نحوه ثبت نام و کار با صرافی هایی که معرفی نمودیم آشنا شوید.

ما به شما پیشنهاد می نماییم که از صرافی هایی استفاده نمایید که از امنیت کافی برخوردار هستند. با این کار شما می توانید با خیال راحت به سرمایه گذاری بپردازید. همچنین از صرافی استفاده کنید که از حجم معاملات بالایی برخوردار باشد و روزانه کاربران زیادی از آن استفاده می نمایند.


کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال لوپرینگ LRC

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال لوپرینگ LRC
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال لوپرینگ LRC

در این قسمت از مقاله شما می توانید با تعدادی از کیف پول های هایی که از رمز ارز لوپرینگ پشتیبانی می کنند، آشنا شوید.

۱.کیف پول سخت افزاری لجر Ledger

کیف پول سخت افزاری لجر یکی از کیف پول های شناخته شده در بازار ارز دیجیتال است. این کیف پول در دو مدل لجر نانو اس و لجر نانو ایکس در بازار موجود است.

۲.کیف پول سخت افزاری ترزور Trezor

این کیف پول سخت افزاری در دو مدل ترزور وان و ترزور تی موجود است که هر دو از رمز ارز لوپرینگ پشتیبانی می کنند. این کیف پول از امنیت بالایی برخوردار است.

۳.کیف پول نرم افزاری تراست Trust

کیف پول تراست یکی از محبوب ترین کیف پول ها در بین سرمایه گذاران وتریدرهای بازار ارز دیجیتال است. کاربران می توانند با نصب این کیف پول بر روی تلفن همراه خود، به ذخیره سازی رمز ارز لوپرینگ بپردازند.

۴.کیف پول نرم افزاری اتمیک Atomic

کاربران می توانند به راحتی رمز ارز LRC را در کیف پول اتمیک ذخیره کنند. این کیف پول تقریبا ازبیش از ۳۰۰ ارز رمزنگاری شده پشتیبانی می کند.

۵.کیف پول نرم افزاری متامسک MetaMask

کیف پول متامسک می تواند به عنوان یک افزونه بر روی مرورگرهای کروم، فایرفاکس ومرورگرBrave مورد استفاده قرار گیرد و به ذخیره سازی رمز ارز بپردازد.


آینده ارز دیجیتال لوپرینگ LRC چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال لوپرینگ LRC چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال لوپرینگ LRC چگونه است؟

با توجه به مطالبی که در مقالات مربوط به رمز ارزها ارائه شده است، آینده ارزهای دیجیتال می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. برای مثال عملکرد موفق رمز ارز در ادامه راه و جلب نظر افراد امری مهم در این زمینه تلقی می شود.

برای مثال ویژگی هایی که این رمز ارز را از سایر ارزهای دیجیتال متمایز می سازد، بی تاثیر نیست. در پلتفرم لوپرینگ همانطور که در ابتدای این مقاله بیان نمودیم، از zk-Rollup استفاده می شود. استفاده از این گزینه می تواند آن را در مقابل دیگر پروژه ها متمایز سازد. به طور کلی می توان نتیجه گرفت در صورتی که این رمز ارز بتواند به اهداف خود در ادامه مسیر بیشتر دسترسی پیدا کند، می تواند آینده خوبی را رقم بزند.


کلام پایانی درباره ی ارز لوپرینگ LRC

تیم زوم ارز در این مقاله به بررسی کامل رمز ارز لوپرینگ پرداخته است. با خواندن این مقاله شما می توانید با ارز دیجیتال لوپرینگ به طور کامل آشنا شوید. همانطور که گفتیم، LRC توکن ارائه شده پلتفرم لوپرینگ است.

پلتفرم لوپرینگ به عنوان یکی از پروژه های لایه ۲ اتریوم و یا یک صرافی غیرمتمرکز معرفی می شود. این پلتفرم بر روی zk-Rollup پیاده سازی شده است. zk-Rollup به تراکنش ها اجازه می دهد تا در ابتدا خارج از بلاکچین اتریوم انجام شوند. پس از آن تراکنش ها بر روی بلاکچین تسویه خواهند شد.

به طور کلی افرادی که قصد ذخیره سازی ارز دیجیتال LRC را دارند، قادر خواهند بود از کیف پول های تراست، اتمیک، ترزور و متامسک استفاده نمایند. امیدواریم که با خواندن این مقاله اطلاعات کافی در ارتباط با ارز دیجیتال لوپرینگ LRC را دریافت نموده باشید.

از اینکه تا پایان مقاله ” ارز لوپرینگ LRC ” همراه ما بودید از شما متشکریم.

 


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سحرقلی زاده
2 سال قبل

ممنون از محتوای خوبتون

مسعود
2 سال قبل

عالی بود مرسی

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده