آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

تحلیلگران: همبستگی بالایی بین فروش ماینرهای بیت کوین و قیمت بیت کوین شناسایی شده است.

1693741226-8cc9ef9e6cf20f15f42982e48059ff71e3bda0de.jpg

تحلیلگران: همبستگی بالایی بین فروش ماینرهای بیت کوین و قیمت بیت کوین شناسایی شده است.

به گزارش زوم ارز، طبق تجزیه و تحلیل اخیر شرکت تحلیل ارزهای دیجیتال CryptoQuant، رفتار فروش ماینرهای بیت کوین می تواند تاثیر قابل توجهی بر حرکت کوتاه مدت قیمت سکه داشته باشد.

تحلیل به اشتراک گذاشته شده نشان داد که بین متریک جریان استخراج از ماینرها به صرافی و نوسانات قیمت بازار بیت کوین همبستگی وجود دارد.

متریک جریان ماینر به مبادله حجم سکه‌های منتقل شده از ماینرها به صرافی‌های نقطه‌ای را اندازه‌گیری می‌کند، که نشان‌دهنده فشار فروش احتمالی از سوی ماینرهایی است که به دنبال نقدینگی پاداش‌های خود هستند. در تجزیه و تحلیل، میانگین متحرک ۱۴ روزه برای این معیار اعمال شد و با تغییرات قیمت بیت کوین در چند ماه گذشته مقایسه شد.

این نمودار نشان داد که کاهش قیمت، چه بزرگ و چه کوچک، به طور مداوم با شرایطی که استخراج‌کنندگان شروع به انتقال دارایی بیت کوین خود به صرافی‌های نقطه‌ای می‌کنند همزمان است.

با این حال، اخیراً پیشرفت قابل توجهی رخ داده است، با افزایش قابل توجهی در متریک که همزمان با رسیدن مجدد قیمت بیت کوین به سطح ۳۰۰۰۰ دلار در ماه اوت رخ داد.

جالب است که این افزایش در فعالیت ماینرها به کاهش قابل توجه قیمت کمک کرد و ارزش بیت کوین را به آستانه ۲۵۰۰۰ دلار کاهش داد. به دنبال این، این متریک به طور قابل توجهی کاهش یافت و به پایین ترین سطح خود در سال رسید.

هنوز، به گفته تحلیلگران، نشانه هایی از بهبود جزئی در این معیار وجود دارد که نشان می دهد فعالیت ماینرها ممکن است در روزهای آینده احیا شود. تحلیلگران گفتند که کاربران عاقلانه خواهند بود که رفتار ماینرها را به دقت رصد کنند و نسبت به افزایش یا کاهش فعالیت فروش هوشیار باشند.

تحلیلگران توضیح می دهند که همبستگی بالایی بین فروش ماینرهای بیت کوین و قیمت بیت کوین شناسایی شده است.

گرافی که همبستگی بین قیمت بیت کوین و فروش ماینرها را نشان می دهد.

 


منبع: en.bitcoinsistemi.com

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده