آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز AVINOC چیست؟ | آینده ارز دیجیتال AVINOC

ارز AVINOC

ارز AVINOC چیست؟، یکی از اهداف تکنولوژی بلاکچین حذف واسطه ها و اصلاح سیستم سنتی در مشاغل امروزی است. با استفاده از بلاکچین ها بایگانی اسناد و مدراک و کاغذ بازی پیچیده اداری آسان تر و کاربردی تر می شود. یکی از بخش هایی که بلاکچین می تواند در امور آن انقلابی ایجاد کند بخش ناوگان هوایی است. در نظر داشته باشید اگر ناوگان هوایی نباشد عملا داد و ستد هم دچار مشکل می شود، این صنعت گردش مالی ۱.۸ تریلیون دلاری را در سال دارد و ۲ درصد از تولید ناخالصی تمام دنیا را شامل می شود.

این صنعت پیشرفت های چشمگیری داشته اما هنوز پیشرفته ترین ابزار مورد استفاده کارمندان این صنعت اکسل و ایمیل و چندین برنامه ساده کامپیوتری است. و همچنان مشکلاتی در این بخش وجود دارد مانند: تاخیر در تبادل اطلاعات، عدم شفافیت، هزینه های اضافی که حدود ۳۵ درصد تخمین زده می شود و کاغذ بازی ها و ساختار پیچیده ای که به صورت دستی انجام می شود.

اما پلتفرم AVINOC با استفاده از تکنولوژی بلاکچین به دنبال راه حلی برای این مشکلات است. هدف AVINOC هماهنگی پرواز، مدیریت سفارش و مسائل زیرساختی در سراسر جهان و با کمک سیستم یکپارچه تراکنش و پرداخت، دستیابی به استفاده بهینه از منابع و سطح بالای کاهش هزینه در بازار است. هدف اصلی این پلتفرم  تقویت بازار با تمرکز بر کاهش بازه زمانی اطلاعات و همچنین کاهش هزینه ها و در نتیجه عملکرد بهینه این صنعت است. همچنین این امکان را فراهم می کند که فناوری های آینده، مانند پرواز خودکار یا نیمه مستقل، به طور موثر و کارآمد به کار گرفته شوند.در ادامه همراه ما باشید تا این ارز دیجیتال را به صورت کامل بررسی نماییم.

ارز AVINOC چیست؟

ارز AVINOC چیست؟
ارز AVINOC چیست؟

توکن AVINOC یک توکن بر بستر اتریوم با استاندارد ERC-20 است که برای پرداخت ها، داد و ستد، رزرو کردن بلیط و هزینه انتقال کالاهای تجاری استفاده می شود و همچنین یک دارایی با ارزش برای نگهداری نیز می باشد.


نیم نگاهی به توکن AVINOC

نام اختصاری AVINOC
نوع ارز Token
عرضه کل ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰
مقدار در گردش ۳۸۹,۲۴۴,۴۷۲
وب سایت رسمی avinoc.com
بلاکچین اکسپلورر etherscan.io
وایت پیپر whitepaper
پیچ های رسمی ارتباطی Telegram.me

twitter.com

سورس کد github.com
قرار دادهوشمند ۰xf1ca9cb74685755965c7458528a36934df52a3ef

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم AVINOC

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم AVINOC
تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم AVINOC

شرکت AVINOC از سال ۲۰۰۸ با استفاده از یک فضای ابری در قالب یک مرکز عملیات شبکه هوانوردی و با هدف بهینه سازی فرآیندها تا حد بالا و تقویت عملکرد تجاری شرکت های هوانوردی توسعه یافت. این پلتفرم مانند یک تجمیع کننده، در لحظه بهترین قیمت را از بین تمامی شرکت های هوایی پیدا می کند و به کاربر پیشنهاد می دهد. حوزه فنی این پلتفرم شامل مدیریت خدمه و کیفیت خدمات آن شرکت، برنامه ریزی پرواز و محاسبه مسیر، نقشه های مختلف، کلیه سوابق لازم تعریف شده توسط دولت و کلیه داده های لازم برای گزارش فعالیت های شرکت می باشد.

شرکت AVINOC در سال ۲۰۱۱ در اتریش به صورت رسمی به ثبت رسید و تیم تشکیل دهنده آن گروهی از افراد متخصص در زمینه حمل و نقل هوایی، تجاری، لجستیک و متخصصان در توسعه سیستم های پیچیده فناوری و اطلاعات و راه حل های بلاک چین می باشد. اما در ادامه برخی از افراد تاثیر گذار این پروژه را معرفی میکنیم:

آقای Michael Linder که مدیر ارشد این پروژه می باشد، دانش اموخته در رشته مهندسی نرم فزار و همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد در زمینه راه حل های تجاری فناوری اطلاعات از دانشگاه Alpen-Adria Klagenfurt است. ایشان در دو شرکت ATOS و addIT سابقه فعالیت داشته است و همچنین مالک شرکت Strali Solutions نیز می باشد.

از دیگر مدیران این پروژه می توان به Peter Sker اشاره کرد. ایشان علاقه مند به توسعه نرم افزار و همچنین دانش آموخته در رشته مهندسی ارتباطات است. از سوابق Peter می توان به همکاری با ارتش اتریش و چندین شرکت بین المللی اشاره کرد و به عنوان یک توسعه دهنده بلاک چین و مهندس نرم افزار، راه حل هایی را در زمینه پرداخت به صورت رمزنگاری و راه حل های امنیتی به شرکت های بین المللی ارائه می دهد.


عملکرد پلتفرم AVINOC

عملکرد پلتفرم AVINOC
عملکرد پلتفرم AVINOC

همان طور که متوجه شدید این پروژه برای رفع مشکلات ناوگان هوایی تجاری و مسافربری به وجود آمده است. و در تلاش است با استفاده از تکنولوژی بلاکچین بهترین خدمات را به مشتریان ارائه بدهد و از طرفی عملکرد شرکت های هوایی را بهینه کند. در ادامه به مشکلات پیرامون این بخش و همچنین به راه حل هایی که این پروژه بیان کرده می پردازیم.

 • بر طرف کردن مشکلات ریشه ای:

عواملی وجود دارد که باعث می شود برخی پروازها خالی انجام شود و یا با مشکلاتی رو به رو شود که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم:

ارتباطات: فرآیند جمع آوری اطلاعات تقریبا با تاخیر مواجه است. پیچیدگی های سازمانی و تعداد افراد درگیر در مراحل پرواز باعث می شود جمع آوری اطلاعات آن هم به صورت دستی با تاخیر مواجه شود.

شفافیت: بسیاری از شرکت های هوایی از ترس از دست دادن مشتریان خود شروع به پنهان کاری کرده اند.

تاخیر در روند: روند بررسی اطلاعات و هماهنگی ها گاهی به قدری به کندی انجام می شود که پروازها با تاخیر رو به رو می شوند.

استاندارد ها: استانداردهای زیادی در هوانوردی وجود دارد، اما هیچ استانداردی برای هماهنگی پروازها و برنامه ریزی به صورت مرجع وجود ندارد. حتی مجموعه های بزرگ، مانند مجموعه ‌های FAA و EASA در سیستم‌ های خود با یکدیگر سازگاری و هماهنگی ندارند. در نتیجه هیچ پروتکل واحدی برای تبادل اطلاعات و برنامه ریزی وجود ندارد.

 • کاربرد و الزامات:

شرکت های هواپیمایی تنها در صورتی می توانند کارآمد تر باشند که محیطی اداری و سازمانی مناسبی را فراهم کنند. برای محقق شدن این امر نباید هیچ ورودی دستی در جریان فرآیند (از پیشنهاد تا پرداخت) وجود داشته باشد، و باید تمامی این فرآیندها به صورت خودکار انجام شود. دیجیتالی شدن کامل سیستم شرکت های هواپیمایی با استفاده از تکنولوژی بلاکچین باعث دسترسی شفاف به اطلاعات و همچنین صرفه جویی در وقت و هزینه می شود.

 • لایه های امنیتی:

یک بلاک چین گسترده، غیرمتمرکز و منبع باز می تواند تضاد آشکار شفافیت و حریم خصوصی را حل کند. این بلاکچین باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

 1. داده ها باید طبق تعاریف استاندارد اعداد صحیح، همگن و شفاف باشند.
 2. داده هایی که قرار است کاملاً محافظت شوند یا فقط برای زیرمجموعه ای از مشتریان قابل مشاهده باشند، نباید در بلاکچین ثبت شوند.
 3. داده ها باید در زمان واقعی پردازش شوند تا از تاخیر در سیستم جلوگیری شود.
 4. سیستم باید غیرمتمرکز باشد و هیچ محدودیتی برای دسترسی به آن وجود نداشته باشد.
 5. برای پذیرش در بازار، مانع فنی برای پیاده سازی در برنامه های شخص ثالث وجود نداشته باشد.
 6. مقررات و قوانین باید در هوانوردی مورد توجه ویژه قرار گیرند.
 • پلتفرم:

اما قراردادهای هوشمند نیز محدودیت هایی دارند. این محدودیت ها شامل تغییرات ناگهانی آب و هوایی و یا محدودیت ها و قوانین های فرا مرزی و یا تغییرات در اطلاعات می شود. و از آن آنجا که قراردادهای هوشمند برگشت پذیر نیستند این موضوع می تواند مشکل ساز باشد.

برای رفع این مشکل یک دسترسی با ویژگی های محدود برای شرکت ها در نظر گرفته شده است. البته این دسترسی آسیبی به ساختار اصلی و هدف شبکه نمی زند.

 • رقبا:

تنها پروژه ای که در این زمینه فعالیت می کند پلتفرم AVINOC می باشد. این پلتفرم مدعی است که اگر در آینده ای پروژه ای در این زمینه شروع به فعالیت می کند نه تنها رقیب این پروژه تلقی نمی شود بلکه می تواند همکاری مشترکی برای ایجاد یک سیستم جهانی ایجاد کند.

 • کیفیت خدمات:

این پلتفرم برای خدمت رسانی به شرکت های هواپیمایی به وجود آمده و طبق استاندارد ISO 9001 رفتار می کند. از این رو بالاترین استانداردهای کیفی با توجه به مقررات را برای مشتریان و شرکت ها ارائه می دهد.


ویژگی پلتفرم AVINOC

ویژگی پلتفرم AVINOC
ویژگی پلتفرم AVINOC

در این بخش ویژگی های جذاب این پلتفرم را با شما به اشتراک می گذاریم:

 • صرفه جویی در زمان و هزینه.
 • ایجاد پلی میان مشتریان و شرکت های هواپیمایی.
 • ایجاد یک بستر شفاف و غیرمتمرکز برای مشاهده اطلاعات.
 • بررسی قیمت ها و سوابق شرکت ها و ارائه بهترین پیشنهاد به مشتریان.
 • سرویس دهی به مناطق دور افتاده.

امنیت پلتفرم AVINOC

امنیت پلتفرم AVINOC
امنیت پلتفرم AVINOC

قرارداد هوشمند این پروژه متاسفانه توسط هیچ نهادی بررسی و تایید نشده است. اما این پروژه مطابق ISO 9001 رفتار می کند و از طرفی با استفاده از تکنولوژی بلاکچین علاوه بر شفافیت در امور اداری، توانسته حریم خصوصی مسافران و یا تجار را رعایت کند.


روند قیمتی توکن AVINOC

روند قیمتی توکن AVINOC
روند قیمتی توکن AVINOC

برای اینکه بهتر بتوانید با قیمت و همچنین تحلیل این توکن آشنا شوید، ابتدا باید روند قیمتی آن را بررسی کنید. ما در این بخش از مقاله قصد داریم تا به این منظور روند قیمتی این توکن را مورد بررسی قرار دهیم.

برای اینکه بتوانیم نمودار این توکن را مشاهده کنیم، به سراغ سایت تریدینگ ویو می رویم. اگر نام این توکن را در این سایت جستجو کنید می بینید که چارت این توکن تنها در صرافی یونی سواپ Uniswap نمایش داده می شود. این موضوع به این معناست که در حال حاضر هیچ صرافی حتی صرافی بایننس از این توکن پشتیبانی نمی کند.

متأسفانه این توکن چارت مناسبی ندارد و در چارت قیمتی این توکن گپ های بسیاری وجود دارد. برای اینکه بتوانیم گپ های فوق را حذف کنیم مجبور به استفاده از تایم های بالا هستیم. به همین منظور در این بخش برای بررسی روند قیمتی به سراغ تایم فریم هفتگی می رویم. همان‌طور که مشاهده می کنید، شما می توانید در تصویر فوق نمودار هفتگی این توکن را در صرافی یونی سواپ Uniswap مشاهده کنید.

این توکن در تاریخ ۱۳ Sep 2021 با قیمتی معادل ۰.۰۳۶۱۳۲۵۶۵۱ لیست شد. به دلیل اینکه این توکن حجم معاملات مناسبی نداشت، نوسان های بسیاری کمی را تجربه کرده است. روند کلی این توکن از تاریخ فوق تا تاریخ ۱۴ Feb 2022 در تایم فرمی هفتگی کاملاً صعودی بود؛ اما تقریباً در تاریخ ۲۱ Feb 2022 بود که روند نزولی از قیمت ۰.۴۵۲۶۱۲۵۴۹۸ آغاز شد. این روند نزولی تا محدوده ۰.۲۵۹۴۵۴۳۱۴۶ که هم اکنون در آن قرار داریم ادامه داشت. در حال حاضر قیمت این توکن در یک روند نزولی قرار دارد که نوسانات بسیار پایینی را تجربه می کند.


کیف پول های توکن AVINOC

کیف پول های توکن AVINOC
کیف پول های توکن AVINOC

در این بخش از مقاله برای اینکه بیشتر با توکن AVINOC آشنا شوید، قصد داریم تا کیف پول های آن را به شما معرفی کنیم. در صورتی که قصد خرید و یا سرمایه گذاری این توکن را دارید اما با کیف پول های آن آشنا نیستید، مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید.

قبل از هر چیزی لازم است اشاره کنیم که در حال حاضر متأسفانه تنها کیف پول سیف پل به صورت مستقیم از این توکن پشتیبانی می کند. با مطالعه این بخش شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که منظور از به طور مستقیم چیست؟ زمانی که شما نام این توکن را در کیف پول سیف پل جستجو کنید، می توانید به راحتی آن را به لیست توکن های موجود که اضافه نمایید و با استفاده از آدرس های موجود آن را دریافت کنید.

اما در کیف پول هایی مثل تراست ولت و یا متامسک، شما نمی توانید به طور مستقیم این توکن را انتخاب کنید چراکه اول باید آن را به لیست ارزهای کیف پول اضافه کنید. با توجه به این موضوع، شاید برخی ها علاقه ای به استفاده از کیف پول سیف پل نداشته باشند و برایشان این سؤال پیش بیاید که از چه کیف پول هایی جز کیف پول سیف پل می توانیم استفاده کنیم؟

تا زمانی که این توکن بر بستر بلاکچین اتریوم می باشد، شما می توانید برای ذخیره این توکن از تمامی کیف پول هایی که به صورت کامل شبکه اتریوم مبتنی بر ERC-20 پوشش می دهند برای ذخیره این ارز استفاده نمایید. توجه داشته باشید که این روش ذخیره سازی به صورت غیر مستقیم است؛ یعنی شما ابتدا باید توکن فوق را با استفاده از آدرس قرار داد هوشمند یا Contracts Address به لیست توکن های ولت خود اضافه و سپس این توکن را ذخیره سازی کنید. در ادامه برای اینکه بیشتر با ولت های فوق آشنا شوید، جز کیف پول سیف پل، برخی از کیف پول هایی که از شبکه اتریوم پشتیبانی می کنند و شما می توانید این توکن را در آن ها نیز ذخیره سازی کنید معرفی خواهیم کرد.

در صورتی که در هنگام اضافه نمودن این توکن به لیست رمز ارز های ولت با مشکل رو به رو شدید، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید تا در اسرع وقت به رفع مشکل فوق پاسخ دهیم.

 1. کیف پول نرم افزاری تراست Trust:

کیف پول تراست ولت! نامی آشنا در بین کیف پول های ارز دیجیتال.

اگر در حوزه کریپتو فعال باشید، یا در حال حاضر این ولت استفاده می کنید و یا اینکه تا به حال حداقل یکبار نام کیف پول تراست را شنیده اید. تراست ولت یکی از کیف پول های معروف حوزه رمز ارز ها می باشد چراکه از امنیت بالا و همچنین رابط کاربری زیبایی بهره مند است.

همان‌طور که اشاره کردیم، کیف پول تراست امنیت بسیار بالایی دارد و امنیت آن زبانزد خاص و عام می باشد. اگر تا به حال از این ولت استفاده نکرده اید، کافی است تا یک بار امتحان کنید چراکه قطعاً از کیف پول تراست خوشتان می آید.

در کنار تمام مزایا تراست ولت، این کیف پول معایبی نیز دارد. برای مثال یکی از معایب این ولت عدم پشتیبانی از سیستم عامل دسکتاپی است. شما اگر قصد استفاده از کیف پول تراست را دارید، تنها باید به سراغ سیستم عامل های موبایلی مثل اندروید Android و ای او اس IOS بروید و از آن ها استفاده کنید.

در صورتی که شما از کاربران سیستم عامل های دسکتاپی هستید، باید از استفاده این کیف پول صرف نظر کنید و به سراغ ولت هایی که در ادامه آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد بروید.

استفاده از تراست ولت کاملاً رایگان است. چه برای دانلود و چه برای استفاده شما نباید هیچ هزینه ای پرداخت کنید. به راحتی می توانید برای دانلود این کیف پول به سایت رسمی تراست ولت و یا فروشگاه سیستم عامل مورد نظرتان مراجعه کنید و به صورت رایگان کیف پول فوق را دانلود کنید.

در آخر باید اشاره کنیم که اگر با کیف پول تراست آشنا نیستید و برای اولین بار نام آن را می شوید، می توانید برای آشنایی بیشتر به مقاله اختصاصی آموزش کیف پول تراست مراجعه کنید. در مطلب فوق، تیم زوم ارز به صورت کامل کیف پول تراست را بررسی کرده است. همچنین پس از بررسی طریقه کار با این ولت را به شما آموزش داده ایم.

 1. کیف پول نرم افزاری متامسک Metamask:

کیف پول متامسک در حال حاضر پرطرفدار ترین ولت افزونه ای می باشد. تقریباً می توان گفت که اکثر بازی ها، پلتفرم های غیرمتمرکز و… از کیف پول متامسک پشتیبانی می کنند. در اصل باید بگوییم که کیف پول متامسک ساده ترین و در عین حال امن ترین راه را برای اتصال به برنامه های مبتنی بر بلاکچین ارائه می دهد. در کیف پول متامسک Metamask شما می توانید رمز ارز بخرید، آن ها را ذخیره کنید، به آدرس های دیگر انتقال دهید و یا اینکه آن ها تبدیل به دیگر توکن ها کنید.

در حال حاضر، کیف پول متامسک به عنوان یک افزونه مرورگر و همچنین برنامه تلفن همراه مختص به سیستم عامل های اندروید Android و ای او اس IOS در دسترس است. ایجاد یک ولت متامسک بسیار آسان می باشد. شما می توانید به راحتی در کمترین زمان ممکن یک کیف پول متامسک ایجاد کنید و سپس از آن استفاده نمایید.

برای ایجاد کیف پول متامسک شما باید همانند دیگر ولت ها نسخه متناسب با سیستم عاملتان را دانلود و سپس نصب کنید. پس از نصب آن را اجرا کنید و یک کلمه عبور برای ورود به کیف پول انتخاب کنید. در نهایت پس از انجام فعالیت های فوق، نوبت به این رسیده است که عبارات بازیابی کیف پول را یادداشت کنید. در نهایت مشاهده می کنید که کیف پول شما ایجاد شده است و می توانید از آن استفاده کنید.

رابط کاربری کیف پول متامسک بسیار آسان است و شما می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. در صورتی که در هنگام انجام فعالیت فوق با مشکل رو به رو شدید، می توانید به مقاله اختصاصی آموزش کیف پول متامسک در سایت زوم ارز مراجعه کنید و مقاله فوق را مطالعه کنید. در مقاله آموزشی معرفی شده ما به صورت کامل طریقه کار با این ولت را به شما آموزش داده ایم.

یکی از ویژگی های کیف پول تراست این است که شما می توانید یک کیف پول افزونه ای ایجاد کنید و از همان ولت در گوشی موبایل خود نیز استفاده نمایید. انجام این کار بسیار آسان است و شما می توانید به راحتی اتصال بین دو ولت را انجام دهید. اگر تمایل به انجام این کار نداشتید، شما می توانید در هر سیستم عامل یک ولت مخصوص نصب کنید.

 1. کیف پول نرم افزاری سیف پل Safepal:

شما که در حال مطالعه این مقاله هستید، احتمالاً تا به حال نام کیف پول سیف پل را شنیده اید و یا اینکه تا به حال از این ولت استفاده کرده اید. کیف پول سیف پل در حال حاضر شامل سه نسخه می باشد. آن ها عبارت اند از: کیف پول نرم افزاری، کیف پول افزونه ای و کیف پول سخت افزاری.

در این بخش از مقاله روی صحبت ما با کیف پول نرم افزاری است اما شما می توانید هم‌زمان از کیف پول افزونه ای نیز استفاده کنید. به دلیل اینکه کیف پول سخت افزاری نیاز به خرید دارد و قیمت تقریباً بالایی نیز دارد، از معرفی آن در این بخش منصرف می شویم. با توجه به این موضوع، یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که قیمت فعلی این ولت چقدر است؟ اگر به سایت رسمی کیف پول سیف پل مراجعه کنید مشاهده می کنید که قیمت فعلی کیف پول سخت افزاری سیف پل تقریباً ۵۰ دلار می باشد. با توجه به اینکه شما نمی توانید به صورت مستقیم این ولت را از سایت رسمی خریداری کنید و باید خرید این ولت را از فروشگاه های ایرانی انجام دهید، قیمت آن در فروشگاه های ایرانی متفاوت است و به همین دلیل نمی توان قیمتی را مشخص کرد.

کیف پول سیف پل نه تنها از رمز از های شما محافظت می کند، بلکه امکانات منحصر به فردی را نیز برای افزایش دارایی تان در اختیار شما قرار می دهد. با توجه به امکانات مختلف این ولت مثل استیکینگ شما می توانید سرمایه خود را در این ولت افزایش دهید.

جز این موضوع، شما می توانید از ترید در کیف پول سیف پل نیز کسب درآمد کنید. به دلیل اینکه کیف پول سیف پل از صرافی بایننس پشتیبانی می کند، در حال حاضر امکان استفاده از صرافی داخلی این ولت وجود ندارد اما شما می توانید با مراجعه به بخش سواپ، به راحتی رمز ارز های خود را به ارزهای مورد نظرتان تبدیل کنید و از انجام این کار به صورت صحیح درآمد کسب کنید.

در کنار تمامی امکانات کیف پول سیف پل، این ولت به شما دسترسی می دهد تا NFT های خود را در آن ذخیره کنید. در صورتی که در صنعت NFT فعالیت می کنید، اگر به دنبال یک کیف پول مطمئن هستید، می توانید کیف پول سیف پل را انتخاب کنید. البته جز این ولت انتخاب های دیگری مثل کیف پول تراست، متامسک و… را نیز دارید. شما می توانید، به راحتی با استفاده از مطالب سایت زوم ارز تمامی ولت های فوق را بررسی و در نهایت یکی از آن ها را انتخاب کنید.

 1. کیف پول نرم افزاری اتمیک Atomic:

کیف پول اتمیک، از دیگر ولت های بازار کریپتو می باشد که شما می توانید از آن استفاده کنید. کیف پول اتمیک در حال حاضر برای سیستم عامل های Windows، MacOS، Ubuntu، Debian، Fedora، Android و IOS توسعه داده شده است. شما می توانید، نسبت به سیستم عاملی که از آن استفاده می کنید، کیف پول اتمیک را دانلود و سپس از آن استفاده کنید.

در کیف پول اتمیک شما می توانید رمز ارز هایی مثل بیت کوین، اتریوم، ریپل، لایت کوین و همچنین توکن های لانچ شده بر روی شبکه اتریوم با استاندارد ERC-20 را ذخیره سازی کنید. البته لازم به ذکر است که برای لیست توکن های اتریوم، باید ابتدا توکن مورد نظر خود را به کیف پول اتمیک اضافه کنید. اگر بخواهیم طریقه انجام این کار را به صورت خلاصه بیان کنیم، این‌گونه باید بگوییم که ابتدا باید آدرس قرارداد هوشمند یا Contracts Address توکن مورد نظرتان را یادداشت کنید. حال باید به سراغ کیف پول اتمیک بروید و گزینه Add token و یا گزینه های مشابه را انتخاب کنید. پس از انجام این کار نوبت به این رسیده است که آدرس قرارداد هوشمند را وارد کنید و توکن مورد نظرتان را به کیف پول اتمیک اضافه نمایید. در صورتی که در هنگام انجام این کار با مشکل مواجه شدید، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات مطرح کنید.

خوشبختانه کیف پول اتمیک امنیت مناسبی دارد و شما می توانید با اطمینان رمز ارز های خود را در این ولت ذخیره سازی کنید. زمانی که شما یک ولت اتمیک ایجاد می کنید، کلید خصوصی به صورت آفلاین در سیستم شما ذخیره می شود و توسعه دهندگان این ولت هیچ دسترسی به آن ندارد. البته در آخر باید اشاره کنیم که در صورتی که شما مسائل مربوط به موارد امنیتی مثل (حفاظت از عبارات بازیابی و…) را رعایت نکنید، ممکن است با مشکلات مختلفی از جمله سرقت دارایی رو به رو شوید.

در صورتی که قصد دارید تا اطلاعات بیشتری از کیف پول اتمیک کسب کنید، می توانید به مقاله اختصاصی آموزش و بررسی کیف پول اتمیک در سایت زوم ارز مراجعه کنید. همان‌طور که از عنوان مشخص است، در مقاله فوق این ولت به صورت کامل بررسی شده است و در نهایت طریقه کار با آن را نیز به شما آموزش داده ایم.


صرافی های توکن AVINOC

صرافی های توکن AVINOC
صرافی های توکن AVINOC

همان‌طور که در بخش روند قیمتی اشاره کردیم، توکن AVINOC در حال حاضر در هیچ کدام از صرافی متمرکز مثل بایننس، کوکوین، کوین بیس و… لیست نشده است. به همین دلیل شما نمی توانید برای خرید توکن فوق از صرافی های نام برده شده و یا باقی صرافی های موجود استفاده کنید. به همین دلیل، اگر قصد خرید این توکن را دارید تنها می توانید به سراغ صرافی های غیرمتمرکز بروید.

همچنین، برای اطمینان اگر به سایت صرافی بایننس هم مراجعه کنید، مشاهده می کنید که در غالب یک نکته عنوان شده است که بایننس این توکن را برای ترید لیست نکرده است و برای خرید و فروش می توانید از صرافی های غیرمتمرکز استفاده نمایید. همچنین جز صرافی بایننس، در سایت رسمی صرافی کوین بیس نیز چنین عبارتی درج شده است و برای خرید این توکن پلتفرم های غیرمتمرکز را معرفی کرده اند.

در حال حاضر، طبق بررسی هایی که انجام داده ایم، تنها ۳ پلتفرم غیرمتمرکز از این صرافی پشتیبانی می کند. در ادامه برای اینکه بیشتر با صرافی های فوق آشنا شوید قصد داریم تا به معرفی آن ها بپردازیم. در صورت تمایل شما می توانید نسبت به تحقیق و همچنین بررسی های یکی از آن ها را انتخاب و سپس برای معامله این توکن و یا سایر توکن ها از پلتفرم مد نظر استفاده کنید.

 1. صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ uniswap:

صرافی یونی سواپ یکی از صرافی های غیرمتمرکز مطرح بازار کریپتو می باشد. شما می توانید در صورت صلاحدید از این ولت به راحتی استفاده کنید. این صرافی همانند دیگر صرافی های غیرمتمرکز نیازی به ثبت نام ندارد و شما می توانید تنها با اتصال یک ولت، به راحتی صرافی را راه اندازی کنید و از آن استفاده نمایید. در صرافی یونی سواپ، توسعه دهندگان، معامله گران و همچنین ارائه دهندگان نقدینگی با هم می توانند در یک بازار شرکت کنند چراکه یونی سواپ برای همه در دسترس است.

یکی از سؤالاتی که معمولاً برای اکثر کاربران پیش می آید این است که آیا صرافی یونی سواپ امنیت دارد؟ بله. خوشبختانه این صرافی در حال حاضر امنیت مناسب و پایداری دارد اما لازم است تا شما نیز در هنگام استفاده از این صرافی مسائل امنیتی مربوطه را رعایت کنید تا مشکلی برایتان ایجاد نشود.

در زمان نگارش این مقاله، مارکت کپ این صرافی ۱.۱ تریلیون دلار می باشد. همان‌طور که مشخص است، نسبت به صرافی های مشابه و هم رده، این صرافی از حجم معاملات بیشتری دارد.

صرافی یونی سواپ، یک توکن اختصاصی با نام UNI نیز دارد. اگر معامله گر بازار رمز ارز ها باشید تا به حال احتمالاً با این ارز معاملاتی انجام داده اید. در حال حاضر صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز بسیاری از توکن یونی سواپ پشتیبانی می کنند. در صورتی که قصد دارید تا با این صرافی بیشتر آشنا شوید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله اختصاصی آموزش صرافی یونی سواپ در سایت زوم ارز مراجعه کنید. شما می توانید در مقاله فوق به صورت کامل ابتدا اطلاعاتی درباره این صرافی کسب کنید و سپس طریقه کار با صرافی یونی سواپ را آموزش ببینید. ضمناً اگر برایتان سؤالی ایجاد شد می توانید سؤال خود را در بخش نظرات برای ما مطرح کنید.

 1. صرافی غیرمتمرکز سوشی سواپ Sushiswap:

صرافی سوشی سواپ، یکی دیگر از صرافی های غیرمتمرکز می باشد. این صرافی فورک یونی سواپ است. در صرافی سوشی سواپ شما می توانید رمز ارز های مختلفی از جمله توکن AVINOC را معامله کنید.

این صرافی نیز همانند صرافی یونی سواپ یک توکن اختصاصی با نام Sushi نیز دارد که می توانید آن را در صرافی های مختلف معامله کنید. در حال حاضر، قیمت این توکن برابر با ۱.۲۲ دلار می باشد. همچنین مارکت کپ این توکن نیز برابر با ۲۲۶.۸۴ میلیارد دلار می باشد. همان‌طور که کمی پیش‌تر مطالعه کردید، حجم معاملات در این صرافی کمتر از صرافی یونی سواپ می باشد.

این صرافی در زمان نگارش این مقاله از ۱۴ بلاکچین پشتیبانی می کند. شما می توانید برای معامله در صرافی سوشی سواپ از توکن های بلاکچین هایی که صرافی یونی سواپ پشتیبانی می کند استفاده کنید.

همان‌طور که می دانید، برای شروع کار در صرافی های غیرمتمرکز نیازی به ایمیل و ثبت نام نیست و تنها باید یک ولت به صرافی فوق متصل کنید. برای انجام این کار صرافی سوشی سواپ در حال حاضر از ۲۰ کیف پول پشتیبانی می کند. شما می توانید به راحتی کیف پول مورد نظرتان را انتخاب کنید و از آن استفاده نمایید.

جز ترید در صرافی سوشی سواپ، شما می توانید در تأمین نقدینگی این صرافی نیز شرکت کنید و از انجام این کار پاداش بگیرید. در صورتی که طریقه انجام این کار و یا کار با صرافی سوشی سواپ را نمی دانید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله اختصاصی آموزش صرافی سوشی سواپ مراجعه کنید. با مطالعه مقاله فوق می توانید به راحتی فعالیت مورد نظرتان را در این صرافی انجام دهید.

 1. صرافی غیرمتمرکز وان اینج ۱Inch:

اگر بخواهیم درباره صرافی وان اینج یک تعریف کلی بیان کنیم، این‌گونه می گویم که ۱Inch یک صرافی تجمیع کننده است که صرافی های غیرمتمرکز را اسکن می کند تا پایین ترین قیمت ارزهای دیجیتال را برای معامله گران بیابد. این صرافی توسط توکن حاکمیتی خود یعنی ۱Inch قدرت می گیرد. افرادی که این توکن را خریداری کنند می توانند در امورات این صرافی رأی دهند و نظرات خود را اعلام کنند.

توکن این صرافی در دسامبر سال ۲۰۲۰ منتشر شد و در حال حاضر قیمتی حدود ۰.۶۶ دلار دارد. شما می توانید این توکن را در این صرافی و همچنین صرافی های متمرکز و غیر متمرکز دیگر خرید و فروش کنید.

یکی از سؤالاتی که در این بخش ممکن است ذهن شما را درگیر کرده باشد، این است که صرافی ۱Inch چگونه عمل می کند؟ قبل از هر چیزی در صورتی که علاقه مند هستید تا درباره این صرافی اطلاعات بیشتری کسب کنید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً به مقاله آموزش صرافی وان اینچ یا ۱Inch مراجعه کنید. در مقاله فوق به صورت کامل و جامع ابتدا صرافی ۱Inch بررسی کرده ایم و سپس طریقه کار با آن را نیز به شما آموزش داده ایم.

عملکرد صرافی وان اینچ ۱Inch به این شکل است که الگوریتم های این صرافی در هنگام درخواست کاربر به دنبال ارزان ترین راه را برای ترید پیدا می کند. برای مثال ارزان ترین راه برای انجام ترید مورد نظر ممکن است شامل تعویض اتریوم شما بین تعدادی پروتکل مختلف و چندین ارز مختلف باشد.


نحوه خرید و فروش توکن AVINOC

نحوه خرید و فروش توکن AVINOC
نحوه خرید و فروش توکن AVINOC

خرید و فروش توکن AVINOC همانند دیگر توکن ها انجام می شود؛ یعنی شما می توانید به راحتی با مراجعه به صرافی هایی که پیش‌تر آشنا شدید، این توکن را معامله کنید. در حال حاضر همان‌طور که مطالعه کردید، کاربران ایرانی تنها مجاز هستند تا در ۳ صرافی غیرمتمرکز فوق برای معامله توکن AVINOC استفاده کنند.

همان‌طور که گفتیم، طبق اطلاعات مختلف در سایت صرافی های متمرکز، صرافی های معروف از این توکن پشتیبانی نمی کنند و کاربران را بیشتر به سمت صرافی های غیرمتمرکز برای معامله توکن فوق هدایت می کنند.

خوشبختانه طبق توضیحاتی که پیش‌تر مطالعه کردید، طریقه کار با صرافی های غیرمتمرکز بسیار آسان است و شما تنها با اتصال ولت خود می توانید معامله توکن AVINOC را با دیگر رمز ارز ها آغاز کنید. توجه داشته باشید که در هنگام معامله قرار است چه مقدار کارمزد پرداخت کنید چراکه کارمزد هر صرافی متفاوت است.

با توجه به موضوع فوق، یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که آیا صرافی های ایرانی از توکن AVINOC پشتیبانی می کنند؟ در حال حاضر صرافی های معتبر بسیاری زیادی وجود دارد اما اینکه کدام یک از آن ها از توکن AVINOC پشتیبانی می کند نیاز به بررسی لیست رمز ارز های صرافی ها دارد. در صورتی که قصد معامله در صرافی های غیرمتمرکز ندارید و می خواهید به سراغ صرافی های ایرانی بروید، می توانید برای آشنایی با صرافی های ایرانی توکن AVINOC به صفحه مقایسه قیمت صرافی های داخلی سایت زوم ارز مراجعه کنید.

در بخش فوق، شما می توانید به صورت کامل با صرافی های ایرانی معتبر آشنا شوید همچنین شما می توانید ببیند که کدام یک از صرافی های موجود از توکن AVINOC و یا توکن های مورد نظرتان پشتیبانی می کنند. پس از اینکه صرافی مورد نظر خود را پیدا کردید، قبل از ثبت نام و شروع به کار نیاز است تا کمی صرافی فوق را بررسی کنید و در صورت تأیید، از آن استفاده نمایید. اگر درباره این موضوع برایتان سؤالی ایجاد شد می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.


آینده پروژه AVINOC

آینده پروژه AVINOC
آینده پروژه AVINOC

همان طور که متوجه شدید این پلتفرم در نوع خود خاص است و هیچ رقیبی تا کنون نداشته است. همچنان این پلتفرم یک نقشه راه تا سال ۲۰۲۵ از خود منتشر کرده است که آن را برای شما شرح می دهیم:

 1. پشتیبانی از نواع هواپیماها و جت های جدید کوچکتر که امکان پروازهای طولانی مدت و برقراری ارتباط نقطه به نقطه بین اقیانوس اطلس را فراهم می کند.
 2. ورود به بازارهای برزیل، روسیه، هند، چین و خاورمیانه برای فعالیت های گسترده.
 3. دسترسی به مناطق دور افتاده و مناطق آزاد تجاری با استفاده از این پلتفرم فراهم خواهد شد.
 4. اختصاص دادن فرودگاه های هوانوردی تجاری در آینده.
 5. خدمات تاکسی هوایی به طور چشمگیری برای پاسخگویی به تقاضای مسافت های کوتاه مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
 6. حمل و نقل موارد پزشکی با استفاده از این پلتفرم افزایش می یاد.
 7. راه اندازی بخش حمل و نقل اضطراری در آینده.

اینفوگرافیک ارز AVINOC

اینفوگرافیک avinoc
اینفوگرافیک ارز AVINOC

ممنون از اینکه تا پایان “ارز AVINOC چیست؟” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده