آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز فانتوم FTM چیست؟

ارز فانتوم FTM چیست؟

ارز فانتوم ftm چیست؟ در این مقاله سعی بر این داریم تا رمز ارز فانتوم را به شما معرفی نماییم. اکنون که در حال خواندن این مقاله هستید شما با این رمز ارز و عملکرد آن آشنا خواهید شد. برای بررسی روند قیمت ارز دیجیتال فانتوم لازم است تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. لازم به ذکر است که در این مقاله کیف پول هایی که امکان ذخیره سازی این رمز ارز را دارند به شما معرفی خواهیم کرد.

شما می توانید مقالات تحلیل ارز دیجیتال فانتوم FTM و کیف پول های  فانتوم را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای فانتوم در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت فانتوم | قیمت FTM) را مشاهده نمایید.

 ارز فانتوم ftm چیست؟

فانتوم ( Fantom ) چیست ؟
فانتوم ( Fantom ) چیست ؟

پلتفرم فانتوم یک بستر قرارداد هوشمند open source، سریع، با بازده بالا و مقیاس پذیر برای دارایی های دیجیتال و Dapp ها فراهم می کند.

معمولا سیستم عامل های DeFi شبکه های مبتنی بر بلاکچین هستند که مجموعه ای از توابع را برای کاربران خود فراهم می کنند. در این حالت، فانتوم یک بلاکچین نیست بلکه شبکه ای از بلاکچین هاست که به کاربران این امکان را می دهد تا بلاکچین های خود را با مقیاس پذیری، سرعت و اثر بخشی بسازند.

در حقیقت، فانتوم اولین بستر بلاکچین و قرارداد هوشمند مبتنی بر DAG است که چندین عملکرد را برای کاربران DeFi ارائه می دهد. این پلتفرم همچنین راه حل هایی را برای موارد معمول در مورد بلاکچین، مانند مقیاس پذیری و زمان تایید ارائه می دهد.

توکن این پلتفرم FTM است که قصد دارد مشکلات مربوط به سیستم عامل های قرارداد هوشمند، به ویژه سرعت معامله را حل کند، که به گفته توسعه دهندگان سرعت انجام تراکنش ها به کمتر از دو ثانیه کاهش یافته اند.


توکن FTM چیست؟

توکن FTM چیست ؟
توکن FTM چیست ؟

همانطور که در قسمت قبلی این مقاله بیان نمودیم، توکن پلتفرم فانتوم FTM است. در حال حاضر، سه نوع توکن FTM در بازار وجود دارد:

۱.Opera FTM : توکن مورد استفاده در شبکه اصلی Opera Chain فانتوم

۲.ERC-20 : توکن سازگار با اتریوم

۳.BEP-2 : توکن سازگار با Binance Chain

همانطور که اشاره شد، توکن ERC-20 با اتریوم سازگار است اما نمی توان در Opera استفاده کرد. توکن FTM یک دارایی چند منظوره است که نقش حیاتی در اکوسیستم فانتوم دارد.


تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال فانتوم Fantom

تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال فانتوم ( Fantom )
تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال فانتوم ( Fantom )

بنیاد فانتوم ، که نظارت بر عرضه محصولات فانتوم را بر عهده دارد، در اصل در سال ۲۰۱۸ ایجاد شد، با راه اندازی OPERA، شبکه اصلی فانتوم در دسامبر ۲۰۱۹ شروع به کار کرد.

بنیاد فانتوم توسط یکی از دانشمندان علوم کامپیوتر که اهل کره جنوبی است به نام دکتر Ahn Byung lk تاسیس شد. در حال حاضر، مدیر عامل پلتفرم فانتوم Michael Kong است.

تیم پشتیبانی فانتوم عمدتا در زمینه توسعه بلاکچین تجربه زیادی دارد و هدف آن ایجاد یک بستر قرارداد هوشمند است که از مقیاس پذیری، تمرکز زدایی و امنیت برخوردار است.

طبق وب سایت رسمی فانتوم، تیم Fantom متشکل از مهندسان متخصص، دانشمندان، محققان، طراحان و کار آفرینان است. این افراد در سراسر جهان مستقر هستند.

تیم پشتیبان فانتوم شامل افراد زیر می باشد:

۱.Michael Kong

۲.Andre Cronje

۳.David Richardson

۴.Barek Sekandari

۵.Quan Nguyen


عملکرد ارز دیجیتال فانتوم Fantom

عملکرد ارز دیجیتال فانتوم ( Fantom )
عملکرد ارز دیجیتال فانتوم ( Fantom )

 در این قسمت از مقاله عملکرد ارز دیجیتال فانتوم را از زاویه های مختلف بررسی می نماییم.

۱.ماژولار بودن فانتوم:

ماژولار بودن پلتفرم فانتوم باعث می شود تا این پلتفرم از انعطاف پذیری بالایی برخوردار باشد. در واقع توسعه دهندگان این پلتفرم می توانند Dapp های مبتنی بر اتریوم را در مدت زمانی کوتاه به شبکه اصلی Opera فانتوم انتقال داده و این موضوع باعث می شود عملکرد این پلتفرم ارتقا یابد.

۲.مقیاس پذیری فانتوم:

به عبارتی می توان گفت شبکه هایی که بر روی پلتفرم فانتوم ساخته می شوند، از دیگر شبکه ها مستقل هستند. این رویکرد باعث شده است عملکرد این ارز دیجیتال تحت تاثیر ازدحام نباشد. در واقع زمانی که تعداد کاربران افزایش می یابد سرعت کل شبکه کاهش نمی یابد. فانتوم با ایجاد بلاکچین اختصاصی برای هر برنامه مشکل مقیاس پذیری را حل می نماید.

۳.امنیت فانتوم:

امنیت پلتفرم فانتوم از طریق الگوریتم اجماع مورد استفاده این پلتفرم یعنی PoS تامین می شود. لازم به ذکر است پروتکل Lachesis مورد استفاده در این پلتفرم امنیت شبکه را تامین می نماید.

۴.متن باز بودن فانتوم:

همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم پلتفرم ارز دیجیتال فانتوم open source یا متن باز است. به عبارتی تیم این پلتفرم بلاک هایی را ایجاد کرده است که هر کسی می تواند از ان استفاده نماید. در واقع تیم بنیان گذار این پلتفرم یک شفافیت بالایی را ارائه داده است.


ویژگی های ارز دیجیتال فانتوم Fantom

ویژگی های ارز دیجیتال فانتوم ( Fantom )
ویژگی های ارز دیجیتال فانتوم ( Fantom )

در این قسمت از مقاله به بررسی ویژگی های رمز ارز فانتوم از جنبه های گوناگون می پردازیم. برای شناخت ویژگی های این پلتفرم مطالعه این قسمت از مقاله به شما کمک می نماید. در واقع از جمله ویژگی های پلتفرم فانتوم می توان به موار زیر اشاره کرد:

۱.فانتوم تلاش می کند تا برای تسهیل DeFi و سرویس های مرتبط، بر اساس قراردادهای هوشمند از ساز و کار اجماعی ساخته شده در ابتدا استفاده کند.

۲.ساز و کار Lachesis، ساز و کار اجماع فانتوم، نوید ظرفیت بسیار بالاتر و نهایی سازی معامله دو ثانیه ای، همراه با بهبود امنیت در سیستم عامل های مبتنی بر الگوریتم اثبات سهام PoS است.

۳.این پروژه با تطبیق اتریوم، توسعه دهندگانی را که می خواهند راه حل های غیرمتمرکز را به کار گیرند، جلب می کند. ماموریت این پلتفرم اعطای سازگاری بین کلیه نهادهای معاملاتی در سراسر جهان است.


چه تعداد ارز FTM در گردش است؟

FTM یک توکن اثبات سهام یا PoS است . سازگاری این سیستم عامل با اتریوم به این معنی است که کاربران می توانند یک FTM با استاندارد ERC-20 را خریداری کنند که پس از دریافت کیف پول به طور خودکار به FTM بومی تبدیل می شود. نسخه دیگری از FTM با استفاده از استاندارد BEP-2 در Binance Chain موجود است. فقط FTM بومی را می توان در شبکه اصلی OPERA فانتوم استفاده کرد.

کل عرضه FTM  ۳.۱۷۵ میلیارد توکن است که در حال حاضر ۲،۱۳۴،۶۳۸،۴۴۸ فانتوم در گردش است. ما بقی با توجه به یک برنامه تا سال ۲۰۲۳ منتشر می شوند.


نمودار قیمت ارز دیجیتال فانتوم FTM

در زمان نگارش مقاله قیمت رمز ارز فانتوم برابر با ۰.۳۹۴۵۷۵ دلار است و حجم معاملات این رمز ارز در ۲۴ ساعت برابر با ۷۱،۳۳۷،۷۲۹ دلار می باشد. ارز دیجیتال فانتوم در ۲۴ ساعت قبل ۸.۸۴% رشد کرده است. در حال حاضر این رمز ارز در سایت CoinMarketCap دارای رتبه ۸۶ در میان رمز ارزهاست. همانطور که در نمودار پایین مشاهده می کنید ارز فانتوم از اواخر سال ۲۰۱۸ تا اوایل سال ۲۰۲۱ یک روند ثابتی را طی نموده است و در فوریه ۲۰۲۱ به ATH خود رسیده است.

نمودار قیمت ارز دیجیتال فانتوم ( FTM)
نمودار قیمت ارز دیجیتال فانتوم ( FTM)

خرید ارز FTM یا فانتوم

خرید ارز دیجیتال فانتوم ( FTM)
خرید ارز دیجیتال فانتوم ( FTM)

همانطور که در مقالات متعدد رمز ارزها بیان شده است، شما می توانید ارزهای دیجیتال را از صرافی های ارز دیجیتال داخلی و یا صرافی های آنلاین خارجی خریداری نمایید. در ابتدا لازم به ذکر است که برای خرید رمز ارزها باید توجه نمایید که آیا صرافی مورد نظر از رمز ارز شما پشتیبانی می نماید یا خیر. در این قسمت از مقاله ما تعدادی از صرافی ها آنلاین خارجی که امکان خرید و فروش توکن FTM را دارا می باشند برای شما معرفی خواهیم کرد. پس از انتخاب صرافی و احراز هویت می توانید به راحتی رمز ارز فانتوم را خریداری نمایید.

صرافی های آنلاین خارجی پشتیبان کننده رمز ارز فانتوم عبارتند از:

۱.Binance

۲.OKEx

۳.HitBTC

۴.FTX

۵.VCC

۶.KuCoin

۷.ProBit

۸.WazirX

۹.Gate.io

۱۰.CoinDCX


کیف پول های ارز دیجیتال فانتوم FTM

کیف پول های ارز دیجیتال فانتوم ( FTM )
کیف پول های ارز دیجیتال فانتوم ( FTM )

در ابتدای مقاله بیان نمودیم که در حال حاضر، سه نوع توکن FTM وجود دارد که یکی از آنها توکن با استاندارد ERC-20 و دیگری توکن BEP-2 می باشد. برای ذخیره سازی توکن با استاندارد BEP-2 می توانید از کیف پول Binance chain یا تراست ولت استفاده نمایید. برای ذخیره سازی توکن ERC-20 فانتوم می توانید از کیف پول هایی که قابلیت پشتیبانی از توکن های  ERC-20 را دارند، استفاده کنید و به سرمایه گذاری بپردازید. شما می توانید رمز ارز فانتوم را در کیف پول های سخت افزاری، نرم افزاری و یا تحت وب که از این رمز ارز پشتیبانی می کنند، ذخیره کنید.

در این قسمت از مقاله کیف پول های پشتیبان کننده ارز فانتوم را به شما معرفی خواهیم کرد .

۱.کیف پول سخت افزاری لجر Ledger و ترزور Trezor

یکی از بهترین مکان ها برای ذخیره فانتوم ، کیف پول های سخت افزاری لجر یا ترزور می باشند. کیف پول های سخت افزاری از تکنیک های رمز گذاری بسیار پیشرفته استفاده می کنند تا وجوه شما را ایمن نگه دارند. کیف پول های سخت افزاری این امکان را به کاربران می دهند که حتی در صورت دزدیده شدن، خراب شدن کیف پول وجوه خود را از طریق یک عبارت mnemonic بازیابی کنند.

۲.کیف پول تراست Trust

کیف پول تراست مورد حمایت Binance است و یکی از محبوب ترین کیف پول ها در میان کاربران و سرمایه گذاران است. این کیف پول مکانی عالی برای ذخیره سازی فانتوم است. کیف پول موبایلی تراست برای سیستم عامل های اندروید و ios در دسترس است.

۳.کیف پول اتمیک Atomic

کیف پول اتمیک یک کیف پول چند پلتفرمی است. این کیف پول با ios و اندروید سازگار است و همچنین نسخه دستکتاپ این کیف پول موجود می باشد. علاوه بر ارز دیجیتال فانتوم، کیف پول اتمیک از بیش از ۳۰۰ ارز و توکن های ERC-20 پشتیبانی می کند.

۴.کیف پول مای اتر MyEtherWallet

کیف پول مای اتر از جمله کیف پول های تحت وب است. کاربران می توانند تمام توکن های ERC-20 از جمله فانتوم را بدون نیاز به بارگیری هر گونه نرم افزار، در بلاکچین اتریوم ذخیره کرد.


فروش ارز دیجیتال فانتوم FTM

فروش ارز دیجیتال فانتوم ( FTM )
فروش ارز دیجیتال فانتوم ( FTM )

برای فروش ارز دیجیتال فانتوم همانند خرید آن با مراجعه به صرافی ها می توانید اقدام به فروش رمز ارز خود کنید. در ابتدا باید در صرافی پشتیبان کننده این رمز ارز ثبت نام نمایید و پس از احراز هویت،  ارز فانتوم را به فروش برسانید. در صورتی که از قبل در صرافی مورد نظر تراکنشی انجام نداده بودید، در ابتدا ثبت نام و بعد اقدام به فروش کنید.


آیا ارز دیجیتال فانتوم FTM استخراج می شود؟

آیا ارز دیجیتال فانتوم ( FTM ) استخراج می شود ؟
آیا ارز دیجیتال فانتوم ( FTM ) استخراج می شود ؟

برای اینکه کاربران بتوانند رمز ارزها را به دست آورند و سرمایه گذاری کنند  یکی از روش ها خرید آن و دیگری استخراج آن ارز دیجیتال می باشد. با توجه به مطالب بیان شده در مباحث قبلی این مقاله، پلتفرم فانتوم از الگوریتم اثبات سهام یا PoS استفاده می کند. در واقع پاسخ به این سوال منفی می باشد و توکن فانتوم قابلیت استخراج را ندارد. زیرا لازمه اینکه رمز ارز استخراج شود این است که از الگوریتم اثبات کار یا PoW استفاده کند.


آینده ارز دیجیتال فانتوم FTM

بررسی آینده ارز دیجیتال فانتوم ( FTM )
بررسی آینده ارز دیجیتال فانتوم ( FTM )

در این قسمت از مقاله به بررسی اینده پلتفرم فانتوم و توکن ان یعنی FTM می پردازیم. فانتوم تا کنون بسیار موفق بوده و قیمت FTM عملکرد بسیار خوبی تا اکنون داشته است. از زمان راه اندازی پلتفرم اصلی فانتوم در سال ۲۰۱۹، این پروژه به طور مداوم در حال تکامل و گسترش است. همین کافی است که رمز ارز فانتوم یکی از ۱۰۰ ارز رمز پایه برتر در حال حاضر به شمار می رود.

با این وجود تصور اینکه قیمت فانتوم جایی برای رشد ندارد، اشتباه بزرگی خواهد بود. تمام پیش بینی کارشناسان و تحلیلگران برجسته به طور صریح صعودی است.

دلیل خوش بینی در ارتباط با قیمت FTM ساده است زیرا فانتوم دارای اصول فنی بسیار قوی است و می تواند با بسیاری از پروژه ها می تواند رقابت نماید. به همین دلیل انتظار می رود فانتوم در آینده نزدیک با سرمایه گذاری در بازار به یکی از ۵۰ یا حتی ۲۰ رمز ارز بزرگ برتر تبدیل شود.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال فانتوم ftm

اینفوگرافیک ارز دیجیتال فانتوم ftm
اینفوگرافیک ارز دیجیتال فانتوم ftm

سخن پایانی ارز فانتوم ftm

در این مقاله در ابتدا پلتفرم ارز دیجیتال فانتوم و توکن این پلتفرم یعنی FTM را به شما معرفی نمودیم. همانطور که در این مقاله بیان نمودیم پلتفرم فانتوم open source، مقیاس پذیر و با بازده بالا می باشد. پلتفرم رمز ارز فانتوم از امنیت بالایی برخوردار می باشد. شما می توانید توکن FTM را از صرافی های آنلاین همانند بایننس، FTX  VCC و … خریداری نمایید. فانتوم در پلتفرم خود از الگوریتم اثبات سهام استفاده می کند به همین دلیل استخراج نمی شود. این پلتفرم دارای سه نوع توکن است که توکن با استاندارد ERC-20 قابلیت ذخیره سازی در تمامی کیف پول های سازگار با استاندارد ERC-20 را دارد. با توجه به پیشرفت این پلتفرم و توسعه آن از زمان بنیان گذاری، تحیلگران ارز دیجیتال، آینده روشنی را برای این رمز ارز در نظر گرفته اند.

ممنون از اینکه تا پایان ” ارز فانتوم Ftm  ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
7 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
هادی جعفرزاده
هادی جعفرزاده
2 سال قبل

سلام بنده اشتباهی یه شبکه دیگه رو انتخاب کردم چطوری بازیابی کنم

امانج
امانج
2 سال قبل

باسلام. نزدیک دو ماه پیش در صرافی ارزجو مقداری فانتوم خریداری کردم و ادرس کیف پول تراست والتم و برای انتقال وارد کردم البته ادرس مربوط به توکن فانتوم بود خرید انجام شد ولی ارز به کیف پول انتقال داده نشد بعد از تماس باصرافی گفتن ارز شما گم شده است چطور میتونم این ارزو بازیابی کنم

تیم محتوا
تیم محتوا
پاسخ به  امانج
2 سال قبل

باید در اتر اسکن هش را سرچ کنید ببینید که آیا بلاک تشکیل شده و از صرافی ارزجو خارج شده یا خیر .اگر خارج نشده بود با استناد به اون مدرک می تونید از اونها درخواست برگشت پولتون رو داشته باشید

ثمین
ثمین
2 سال قبل

مطمئن ترین کیف پول برای ارز فانتوم چیه؟

تیم محتوا
تیم محتوا
پاسخ به  ثمین
2 سال قبل

کیف پول های سخت افزاری

ارمکان
ارمکان
2 سال قبل

بهترین صرافی برای فانتوم چیست؟

حمیده
حمیده
2 سال قبل

رشد فانتوم به چه زمانی نیاز داره؟

آخرین مقالات منتشر شده