آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

کیف پول فانتوم Fantom

کیف پول فانتوم Fantom

کیف پول فانتوم Fantom، برای ذخیره سازی یک ارز دیجیتال، کیف پول های زیادی وجود دارد. این موضوع هم مزایا و معایبی نیز دارد. برای مثال اگر بخواهیم به یکی از معایب این موضوع اشاره کنیم، به دلیل که تنوع زیاد است، شما نمی توانید به راحتی مناسب ترین کیف پول را انتخاب کنید. به همین دلیل کار برای شما سخت خواهد شد. ما در مقاله های مختلف، سعی داشته ایم تا بتوانیم شما را در انتخاب مناسب ترین کیف پول راهنمایی کنیم.

در این مقاله نیز قصد داریم تا مجدد به شما کیف پول های ارز دیجیتال فانتوم را معرفی کنیم. اگر قصد خرید ارز دیجیتال فانتوم را دارید صبر کنید! ابتدا این مقاله را تا انتها بخواهید تا بتوانید کیف پول این ارز را انتخاب کنید و سپس به سراغ خرید آن بروید.

اما قبل از اینکه بخواهیم به سراغ اصل مطلب برویم، بهتر است تا کمی شمارا با ارز دیجیتال فانتوم کمی آشنا کنیم. اگر قصد دارید تا با این ارز دیجیتال به صورت کامل آشنا شوید دو راه پیش روی شما است.

 1. استفاده از سایت زوم ارز

ما در سایت زوم ارز در یک مقاله کامل و جامع ارز دیجیتال فانتوم را توضیح داده ایم. شما می توانید با مراجعه به آن مقاله و مطالعه آن به صورت کامل با این ارز دیجیتال آشنا شوید. برای دسترسی به این مقاله نیز تنها لازم است در سایت نام این ارز را جستجو کنید.

 1. استفاده از سایت کوین مارکت کپ

اگر با سایت کوین مارکت کپ آشنا باشید می دانید که در این سایت شما می توانید اطلاعات کامل و جامعی درباره تمام رمز ارز ها و صرافی ها و… مشاهده کنید. با جستجوی نام ارز دیجیتال فانتوم در این سایت، شما می توانید تمام اطلاعات این رمز ارز را مشاهده کنید.

اما با تمام این توضیحات، ما نیز در این قیمت قصد داریم تا کمی این ارز دیجیتال را به شما معرفی کنیم. شبکه اصلی ارز دیجیتال فانتوم در سال ۲۰۱۹ راه اندازی شد. طبق گفته های موجود، تمام اعضای تیم فانتوم از دانشمندان و متخصصان هستند همچنین این افراد نه تنها در یکجا بلکه در سر تا سر جهان مستقر هستند.

اگر به سایت کوین مارکت کپ مراجعه کنید، رتبه این ارز دیجیتال برابر با ۳۴ می باشد. لازم به ذکر است هر اطلاعاتی که در این قسمت به شما داده می شود می توانید در روزها و ساعت ها و حتی ثانیه ها تغییر پیدا کند. در صورتی که در زمان مطالعه این مقاله اعداد و ارقام گفته شده با سایت کوین مارکت کپ مطابقت نداشت حتماً به نکته ای که گفته شد توجه کنید.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت ارز دیجیتال فانتوم حدوداً برابر با ۲ دلار می باشد. یعنی در حال حاضر شما می توانید این ارز دیجیتال را در صرافی های مختلف با قیمت ۲ دلار معامله کنید. در این قسمت نام صرافی را بردیم. ممکن است برایتان این سؤال پیش بیاید که چه صرافی هایی از ارز دیجیتال فانتوم پشتیبانی می کنند؟

اگر قصد دارید به صورت کامل با صرافی های این ارز آشنا شوید، پیشنهاد ما مراجعه به مقاله اختصاصی این ارز در سایت زوم ارز است اما در این قیمت از مقاله تنها تعدادی از صرافی های این ارز را نام خواهیم برد. شما می توانید در صرافی های زیر به راحتی این ارز دیجیتال را با رمز ارز های دیگر معامله کنید.

صرافی های نام برده شده، تنها تعدادی از صرافی هایی می باشد که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند. در صورتی که قصد دارید تا با تمام صرافی های این ارز آشنا شوید، می توانید یکی از ۲ راه فوق را برای مطالعه کامل اطلاعات ارز دیجیتال فانتوم انتخاب کنید. در ادامه همراه ما باشید.

کیف پول فانتوم Fantom

کیف پول فانتوم Fantom
کیف پول فانتوم Fantom

خوشبختانه کیف پول های مختلفی از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند. شما می توانید به انتخاب خود یکی از کیف پول های معرفی شده در این مقاله را انتخاب و سپس از آن استفاده کنید. تمام کیف پول های این ارز دیجیتال از رمز ارز های دیگری نیز جز فانتوم پشتیبانی می کند و فانتوم هیچ کیف پول اختصاصی دیگری ندارد.

در صورتی که در برخی از سایت ها مشاهده نمودید که کیف پول اختصاصی ارز دیجیتال فانتوم را برای فروش گذاشته اند اصلاً به آن ها اعتنا نکنید و سریعاً از آن سایت خارج شوید. تمامی کیف پول های ارز دیجیتال فانتوم (به جز کیف پول های سخت افزاری) رایگان هستند و شما برای استفاده از آن ها نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای ندارید.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که از چه فروشگاه هایی باید کیف پول سخت افزاری فانتوم را تهیه کنیم؟ در حال حاضر فروشگاه های زیادی وجود دارند که شما می توانید از آن ها اقدام به خرید کیف پول سخت افزاری مورد نظر خود کنید اما پیشنهاد ما این است که از هر سایتی خرید نکنید بلکه قبل از خرید آن کیف پول از سایت مورد نظر کمی درباره آن تحقیق کنید و در صورت تأیید اقدام به خرید کیف پول از آن سایت کنید.

 یک سؤال بسیار مهمی که ممکن است برای کاربران مختلف پیش بیاید این است که بهترین کیف پول های ارز دیجیتال فانتوم دقیقاً چه کیف پول هایی است؟

ما نمی توانیم به صورت دقیق مشخص کنیم که این کیف پول بهترین است چراکه ممکن است پس از مدتی آن کیف پول با مشکلات مختلفی رو به رو شود. اگر به دنبال انتخاب بهترین کیف پول هستید، پیشنهاد ما این است که با توجه به مزایا و معایب این کار را انجام دهید. در قسمت های بعدی ما به شما درباره ویژگی های بهترین کیف پول فانتوم خواهیم گفت. شما می توانید با توجه به آن ویژگی ها بهترین کیف پول را انتخاب کنید. در ادامه همراه ما باشید.


معرفی کیف پول های سخت افزاری فانتوم Fantom

ارز دیجیتال فانتوم کیف پول های سخت افزاری مختلفی دارد. همان‌طور که می دانید باید کیف پول های سخت افزاری را خریداری کنید، پس بنابراین باید با توجه به بودجه و نیازتان اقدام به انتخاب یکی از کیف پول های سخت افزاری کنید. در ادامه همراه ما باشید.

 1. کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S

کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S
کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S

این کیف پول، یک محصول قدیمی از کمپانی لجر می باشد. شما می توانید از کیف پول Ledger Nano S برای ذخیره رمز ارز های مختلف استفاده کنید. خوشبختانه امنیت این کیف پول مناسب است و شما می توانید با اطمینان از این کیف پول استفاده کنید.

همچنین رابط کاربری کیف پول Ledger Nano S نیز آسان است و شما می توانید به راحتی با آن کار کنید حتی اگر یک کاربر نیمه حرفه ای هستید. در ادامه همراه ما باشید تا با مزایا و معایب این کیف پول آشنا شوید.

مزایا:

 • استفاده رایگان
 • رابط کاربری مناسب
 • قیمت مناسب
 • امنیت مناسب
 • پشتیبانی از رمز ارز های مختلف

معایب:

 • این کیف پول کمی قدیمی می باشد و ممکن است در آینده دیگر آپدیت دریافت نکند.

برای آموزش و مطالعه ی بیشتر درمورد کیف پول لجر کلیک کنید

 1. کیف پول سخت افزاری Trezor T

کیف پول سخت افزاری Trezor T
کیف پول سخت افزاری Trezor T

کیف پول سخت افزاری Trezor T یکی از کیف پول های معروف و محبوب و همچنین جدید می باشد. شما می توانید از این کیف پول برای ذخیره رمز ارز های مختلف استفاده کنید. لازم به ذکر است که قیمت این کیف پول کمی بالا است و امکان دارد هر فردی نتواند آن را تهیه کند.

رابط کاربری این کیف پول نیز مناسب است و شما می توانید بدون هیچ مشکلی از آن استفاده کنید. در صورت بروز مشکل می توانید از آموزش ها سایت دیدن کنید. در ادامه همراه ما باشید تا با مزایا و معایب این کیف پول آشنا شوید.

مزایا:

 • استفاده آسان
 • امنیت مناسب
 • رابط کاربری مناسب
 • پشتیبانی از رمز ارز های مختلف

معایب:

 • قیمت نسبتاً بالای آن

برای آموزش و مطالعه ی بیشتر در مورد کیف پول Trezor کلیک کنید

 1. کیف پول سخت افزاری Ledger Nano X

کیف پول سخت افزاری Ledger Nano X
کیف پول سخت افزاری Ledger Nano X

این کیف پول جدید ترین محصول کمپانی لجر می باشد. در اصل باید گفت که این کیف پول نسخه به روز شده Ledger Nano S است. در صورتی که می خواهید کیف پول شما از امکانات متعددی پشتیبانی کند، می توانید از این کیف پول استفاده کنید.

لازم به ذکر است که این کیف پول نیز از رمز ارز های مختلفی پشتیبانی می کند. در ادامه همراه ما باشید تا با مزایا و معایب کیف پول Ledger Nano X بیشتر آشنا شوید.

مزایا:

 • استفاده آسان
 • پشتیبانی از رمز ارز های مختلف
 • امنیت مناسب
 • پشتیبانی از سیستم عامل های مختلف

معایب:

 • قیمت این کیف پول کمی بالا است.

معرفی کیف پول های نرم افزاری فانتوم Fantom

استفاده از کیف پول های نرم افزاری تماماً رایگان می باشند و تحت هیچ شرایطی نیازی به پرداخت هزینه نیست. شما می توانید به راحتی در این قسمت با تمام کیف پول های نرم افزاری فانتوم آشنا شوید. در ادامه همراه ما باشید.

 1. کیف پول نرم افزاری تراست Trust

کیف پول نرم افزاری تراست Trust
کیف پول نرم افزاری تراست Trust

کیف پول تراست یکی از معروف ترین کیف پول های نرم افزاری می باشد. احتمالاً نام این کیف پول را زیاد شنیده باشید. شما می توانید با استفاده از کیف پول تراست رمز ارز های مختلفی را ذخیره سازی کنید. خوشبختانه کیف پول تراست امنیت مناسبی دارد.

متأسفانه این کیف پول از تایید هویت دو عاملی پشتیبانی نمی کند اما این موضوع سبب این نمی شود که بگوییم تراست ولت امنیت ندارد بلکه امنیت تراست ولت کامل است. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر با مزایا و معایب این کیف پول آشنا شوید.

مزایا:

 • استفاده کاملاً رایگان
 • رابط کاربری مناسب و جذاب
 • پشتیبانی از رمز ارز های مختلف
 • پشتیبانی از صرافی داخلی

معایب:

 • عدم پشتیبانی از احراز هویت دو عاملی
 • عدم پشتیبانی از سیستم عامل های مختلف
 1. کیف پول نرم افزاری سیف پل SafePal

کیف پول نرم افزاری سیف پال SafePal
کیف پول نرم افزاری سیف پال SafePal

احتمالاً این روزها نام کیف پول سیف پل را زیاد شنیده اید. این کیف پول می تواند برای شما به عنوان یک کیف پول مناسب باشد چراکه امکانات متعدد این کیف پول شما را بی نیاز از دیگر کیف پول ها می کند.

برای مثال این کیف پول به صورت مستقیم از صرافی بایننس پشتیبانی می کند و شما می توانید در صرافی بایننس بدون هیچ مشکلی معامله کنید. در صورتی که در این باره سؤالی دارید می توانید در بخش کامنت ها سؤال خود را مطرح کنید.

مزایا:

 • پشتیبانی از صرافی داخلی
 • رابط کاربری مناسب
 • امنیت پایدار

معایب:

 • عدم پشتیبانی از سیستم عامل های مختلف
 1. کیف پول نرم افزاری مث ولت MathWallet

fantom 8

اگر قصد استفاده از دو کیف پول فوق را ندارید هنوز انتخاب های دیگری دارید. شما می توانید از کیف پول MathWallet نیز برای ذخیره ارز دیجیتال فانتوم استفاده کنید. لازم به ذکر است که در این کیف پول شما می توانید رمز ارز های دیگری را نیز ذخیره سازی کنید.

کمی رابط کاربری این کیف پول با دیگر کیف پول ها متفاوت است اما این موضوع به این معنی نیست که کار با کیف پول MathWallet سخت است بلکه برعکس بسیار آسان می باشد. اگر قصد دارید تا با مزایا و معایب این کیف پول آشنا شوید حتماً این قسمت را به صورت کامل مطالعه کنید.

مزایا:

 • استفاده رایگان
 • پشتیبانی از رمز ارز های مختلف
 • پشتیبانی از سیستم عامل های مختلف
 • امنیت قابل قبول

معایب:

 • امکانات این کیف پول نسبت به کیف پول های دیگر کمی محدود است.

ویژگی های بهترین کیف پول فانتوم

ویژگی های بهترین کیف پول فانتوم
ویژگی های بهترین کیف پول فانتوم

یک کیف پول مناسب ویژگی های مختلفی دارد. اگر به ویژگی های گفته شده دقت کنید، می توانید به راحتی بهترین کیف پول را تشخیص بدهید. لازم به ذکر است که اگر یک کیف پول ۱ یا ۲ عدد از این ویژگی ها را نداشت، این موضوع مبنی بر این نیست که این کیف پول مناسب نیست و یا به نوعی بهترین کیف پول به حساب نمی آید بلکه این‌طور نیست.

ممکن است به دلیل برخی از شرایط یک یا دو کیف پول نتواند برخی از ویژگی های فوق را رعایت کند به همین دلیل ما نمی گوییم که کیف پول خوب گزینه ای است که تمام ویژگی ها را دارا باشد. ناگفته نماند که موارد زیر تنها برخی از ویژگی ها می باشد و تمام موضوع نیست.

 1. پشتیبانی از مسائل امنیتی:

یک کیف پول باید از تمامی مسائل امنیتی به خوبی و به صورت کامل پشتیبانی کند. در صورتی که این موضوع اتفاق نیفتد و مسائل امنیتی به خوبی رعایت نشود ممکن است مشکلات متعددی برای کاربران کیف پول ایجاد شود. یکی از این مثال امنیتی پشتیبانی از تایید هویت دو عاملی می باشد. البته لازم به ذکر است که برخی از کیف پول ها از این ویژگی پشتیبانی نمی کنند اما در عین حال امنیت بسیار پایداری دارند مثل کیف پول تراست ولت.

 1. پشتیبانی از سیستم عامل مختلف:

بهتر است یک کیف پول از سیستم عامل های مختلف پشتیبانی کند. این نوع کیف پول ها معمولاً می توانند افراد زیادی را به سمت خود جذب کنند. لازم به ذکر است که اگر یک کیف پول این امکان را پیاده سازی می کند، نباید از امنیت غافل شود بلکه باید امنیت تا حد ممکن افزایش بدهند. همانند کیف پول کوینومی

 1. آپدیت منظم:

اگر یک کیف پول به صورت منظم آپدیت بدهد، این موضوع می تواند بر روی مسائل مختلفی تأثیر گذار باشد. برای مثال معمولاً پس از اینکه کیف پول یک ارز را در لیست رمز ارز های خود قرار می دهد نیاز به آپدیت دارد و یا برای اینکه باگ های موجود رفع شود باید آپدیت شود. به همین دلیل نیاز است که یک کیف پول آپدیت های مختلفی ارائه کند.

 1. پشتیبانی از رمز ارز های مختلف:

در صورتی که یک کیف پول از رمز ارز های مختلفی پشتیبانی کند، کاربران خود را تا حدودی بی نیاز می کند. چراکه دیگر نیازی نیست تا کاربر برای ذخیره یک ارز به سراغ کیف پول های دیگر بروند. معمولاً کیف پول های اختصاصی این امکان را ندارند. برای مثال در کیف پول اختصاصی فانتوم شما نمی توانید ارز دیجیتال بیت کوین ذخیره سازی کنید.

 1. پشتیبانی از امکانات متعدد:

کیف پول ها می توانند برای راحتی کاربرانشان از امکانات متعددی پشتیبانی کنند. برای مثال در صورتی که یک کیف پول از صرافی داخلی پشتیبانی کند، دیگر نیازی به این نیست که کاربران مبتدی برای خرید و فروش سرمایه خود را به داخل صرافی ببرند چراکه می توانند در همان کیف پول اقدام به انجام این کار کنند. جز صرافی امکانات متعدد دیگری نیز می تواند برای راحتی کاربر در نظر گرفته شود.

 1. رابط کاربری مناسب:

رابط کاربری مناسب یکی از ویژگی هایی است که یک کیف پول باید داشته باشد. در صورتی که رابط کاربری کیف پول مناسب نباشد حتی همان افراد حرفه ای نیز ممکن است به اشتباه کارهای خود را انجام بدهند و یا در نهایت برای انجام کار های خود با مشکلات متعددی رو به رو شوند.


نگاهی کامل به کیف پول های ارز دیجیتال فانتوم

نگاهی کامل به کیف پول های ارز دیجیتال فانتوم
نگاهی کامل به کیف پول های ارز دیجیتال فانتوم
ردیف نام کیف پول نوع کیف پول سیستم عامل کیف پول
۱ Ledger Nano S سخت افزاری موبایل و کامپیوتر
۲ Trezor T سخت افزاری موبایل و کامپیوتر
۳ Ledger Nano X

 

سخت افزاری موبایل و کامپیوتر
۴ Trezor One سخت افزاری موبایل و کامپیوتر
۵ Trust نرم افزاری موبایل
۶ SafePal نرم افزاری موبایل و کامپیوتر
۷ Metamask نرم افزاری موبایل و کامپیوتر
۸ Exodus نرم افزاری موبایل و کامپیوتر
۹ MathWallet نرم افزاری موبایل و تحت وب
۱۰ Edge نرم افزاری موبایل

نیم نگاهی به اینفوگرافیک کیف پول فانتوم

نیم نگاهی به اینفوگرافیک کیف پول فانتوم
نیم نگاهی به اینفوگرافیک کیف پول فانتوم

سخن آخر درباره ی کیف پول فانتوم Fantom

همان‌طور که در این مقاله مطالعه کردید، ما سعی داشتیم تا شما را با بیشتر کیف پول های ارز دیجیتال فانتوم آشنا کنیم. شما می توانید هر یک از کیف پول های فوق را که خواستید انتخاب کنید و از آن ها برای ذخیره رمز ارز هایتان استفاده کنید. حتماً به نکاتی که در این مقاله گفتیم دقت کنید و حتماً در انتخاب کیف پول از آن ها استفاده کنید. در صورتی که برای شما در این باره سؤالی ایجاد شد می توانید سؤال خود را با ما در میان بگذارید.

ممنون از اینکه تا پایان ”کیف پول فانتوم Fantom” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده