آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بعد از سقوط قیمت دوج کوین چه اتفاقی خواهد افتاد؟

بعد از سقوط قیمت دوج کوین چه اتفاقی خواهد افتاد؟

بعد از سقوط قیمت دوج کوین چه اتفاقی خواهد افتاد؟

به گزارش زوم ارز، در تاریخ ۱۱ ژوئن، قیمت Dogecoin کمتر از ۰.۰۰۰۰۱۴ دلار بود، این اتفاق به دلیل ورود فروشنده ها و فرار سرمایه از بازار، که به وجود رفتن یک روند نزولی ۴۰ روزه منجر شد. اما داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که فشار فروش به واسطه سرد بودن بازار وجود دارد.

قیمت دوج کوین به پایین ترین حد ۴۰ روزه رسید

در هفته‌های گذشته، بازارهای جهانی ممکوین با توجه به کشش قابل توجهی درگیر شده‌اند. با این حال، یک الگوی معاملاتی نادر به وجود آمده است که باعث جلب توجه سرمایه‌گذاران به میم‌های میان‌رده شده است. این الگوی عجیب، باعث شده که سرمایه‌گذاران تمرکز خود را از دارایی‌های با ارزش بالا مانند داج‌کوین (DOGE) و شیبا اینو (SHIB) به سمت میم‌های میان‌رده منتقل کنند.

اقدام قیمت دوج کوین| DOGEUSD | TradingView
اقدام قیمت دوج کوین| DOGEUSD | TradingView

نمودار فوق نشان می‌دهد که قیمت Dogecoin در حال حاضر به نقاط خطرناک نزدیک شده است. از هنگام شروع روند نزولی در اوایل ماه مه، قیمت DOGE تاکنون ۲۲.۵۴ درصد از ارزش خود را از دست داده است، زیرا در تاریخ نگارش این مقاله، در روز ۱۱ ژوئن به زیر ۰.۰۱۳۷ دلار رسیده است.

مشابه ارز دیجیتال شیب (SHIB)، ارز دیجیتال دوج کوین (DOGE) از آخرین هفته ماه می در مسیر نزولی آرام قرار گرفته است. در همین حال، شرکت‌هایی مانند پپه (PEPE) رکوردهای جدیدی را به دست آورده‌اند و همچنین Floki Inu (FLOKI) پس از تأیید صندوق تبادل تجاری (ETF) اتریوم، دستاوردهای قابل توجهی را به ثبت رسانده است.

از آنجا که قیمت دوج کوین در حال تلاش برای رشد است، اطلاعات زنجیره بلوکی نشان می دهد که صاحبان فعلی به شدت تمایل به فروش ندارند و در حال حاضر محفوظ می مانند.

دارندگان بلندمدت DOGE فشار فروش را تا ۹۸% در این هفته کاهش داده اند

بعد از تقریباً دو هفته از فشار نزولی شدید، داده‌های زنجیره‌ای اخیر نشان می‌دهد که فروشندگان DOGE در حال حاضر علائم خستگی را نشان می‌دهند. در صورت ادامه این روند، احتمالاً در روزهای آینده می‌تواند باعث ایجاد یک مرحله بازگشتی شود.

نمودار سن مصرفی Santiment، فشار فروش زیاد ناشی از سرمایه‌گذاران بلندمدت را تحلیل می‌کند. این نمودار تعداد کل روزانه سکه‌های DOGE که معامله شده‌اند را با استفاده از تعداد روزهایی که از آخرین جابجایی آنها می‌گذرد، ترکیب می‌کند.

همانگونه که تعداد زیادی از سرمایه گذاران بلند مدت به فعالیت فروش بپردازند، متریک سن مصرف افزایش می‌یابد و هنگامی که فشار فروش کاهش می‌یابد، میزان آن نیز کاهش می‌یابد.

قیمت دوج کوین در مقابل DOGE Age Consumed | Santiment
قیمت دوج کوین در مقابل DOGE Age Consumed | Santiment

همانطور که در متن بالا ذکر شد، تعداد Dogecoin Age Consumed در تاریخ ۷ ژوئن به ۶۶۳ میلیارد واحد رسید. این اتفاق باعث تحریک یک تغییر ناگهانی در روند کاهش قیمتی شد که در طی فروریزندگی بازار کریپتو به وقوع پیوست. این تغییر به دنبال انتشار داده‌های مربوط به حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده در روز جمعه رخ داد.

اما در هفته جاری، فشار فروش Dogecoin به طور قابل توجهی کاهش یافته است. آمارهای اخیر نشان می دهد که در تاریخ ۱۱ ژوئن، مصرف DOGE Age Consumed به ۱۱ میلیارد واحد رسیده است که نشانگر یک کاهش ۹۹ درصدی نسبت به فعالیت فروش در هفته گذشته می‌باشد.

نشان‌دهنده‌ی این است که به دلیل اینکه قیمت‌های Dogecoin در حال حاضر به پایین‌ترین سطح ۴۰ روزه کاهش یافته است، بیشتر دارندگان بلندمدت امروز تمایلی به فروش در قیمت‌های نامناسب فعلی ندارند.

پیش بینی قیمت دوج کوین

با دریافت بینش‌های مشتق شده از تجزیه و تحلیل داده‌های زنجیره‌ای Dogecoin، احتمالاً قیمت DOGE در حال نزدیک شدن به یک مرحله بازگشت بزرگ است، در صورتی که میزان کاهش ۹۸ درصدی در فعالیت فروش ادامه یابد.

شاخص فنی باند بولینگر همچنین این پیش‌بینی مثبت در مورد قیمت DOGE را تایید می‌کند.

پیش بینی قیمت دوج کوین DOGEUSD
پیش بینی قیمت دوج کوین DOGEUSD

همانطور که در بالا ذکر شد، ارز دیجیتال Dogecoin در حال حاضر به زیر سطح حمایت بحرانی در ۰.۱۴ دلار کاهش یافته است. سرمایه گذاران استراتژیک ممکن است این وضعیت را به عنوان یک سیگنال مثبت در نظر بگیرند و در روزهای آینده شروع به ورود به موقعیت‌های جدید نمایند.

به نظر می‌رسد که قیمت دوج کوین در سطح پشتیبانی ۰.۰۱۳ دلار ثابت می‌ماند.


منبع: thecryptobasic.com


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من shlhk هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده