آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

سایت های اسکم بیت کوین و ارز های دیجیتال | معرفی وبسایت های کلاهبرداری ارزدیجیتال

کلاهبرداری دوج کوین در توییتر هک شده‌ی سیاست‌مدار بریتانیا

سایت های اسکم ارز های دیجیتال ، دراین مقاله قصد داریم شما را با سایت های اسکم بیت کوین ودیگر رمز ارزها  آشنا کنیم. رمزارزها هنوز برای بسیاری از افراد ناشناخته هسنتد. افراد سود جو از نا آگاهی کاربران مبتدی سوء استفاده و از آنها کلاهبرداری می کنند. دنیای رمز ارزها بسیار پیچیده نیست شما می توانید با داشتن اطلاعات کافی در این باره خودتان را از دسترس کلاهبرداران دور کنید.سایت های اسکم یکی از معروفترین روش های کلاهبرداری در دنیای رمز ارزها می باشد.روش های متعددی برای کلاهبرداری در این بستر فراهم است.همانطور که می دانید امکان پیگیری قانونی علیه کلاهبرداری دراین زمینه بسیار پیچیده است. اگر درزمینه  ارز دیجیتال فعالیت دارید. داشتن آگاهی کافی نسبت به سایت های اسکم  بسیار برایتان مهم است.در حوزه رمز ارزها به دلیل کسب درآمد از این فضا فعالیت های کلاهبرداری مرتبط به آن روبه فزونی است. در ادامه سایت های اسکم را معرفی می کنیم تا به دام کلاهبرداران نیفتید.

سایت اسکم چیست؟

منظور از سایت های اسکم چیست؟
منظور از سایت های اسکم چیست؟

اسکم”scam” در معنی لغوی به معنای کلاهبرداری است. به سایت هایی گفته می شود که قصد اصلی سازنده آن کلاهبرداری است، یا پس از مدتی ورشکسته وبه فعالیت خود پایان می دهند.

همانطور که گفتیم کلاهبرداری در زمینه رمز ارزها بیشتر در مواقعی اتفاق می افتد که کاربران اطلاعات کافی را در این زمینه ندارند ،هدف کلاهبرداران قرار می گیرند.همانطور که می دانید کلاهبرداری در بسیاری از جوامع جرم شناخنه شده است،و نحوه برخورد دستگاه قضایی هر کشور متفاوت است.

همانطور که گفتیم روش های متعددی برای کلاهبرداری وجود دارد برای مثال کلاهبرداران اقدام به راه اندازی یک صرافی ارزدیجیتال فیک می کنند و اطلاعات لازم را برای دسترسی به کیف پول رمز ارز را از کاربران می خواهند و آنها را ذخیره و سپس مورد سوء استفاده قرار می دهند. کلاهبرداران را میتوان به دو دسته کلاهبرداران اینترنتی وکلاهبرداران غیر اینترنتی یا سنتی تقسیم کرد. در ادامه شما را با روش های دیگر کلاهبرداری آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید.


شناسایی سایت های اسکم بیت کوین چگونه است؟

در این قسمت از مقاله با یکدیگر به بررسی روش هایی خواهیم پرداخت که می توانید با استفاده از آنها سایت های کلاهبرداری یا اسکم بیت کوین را شناسایی نمایید.

۱.برای بررسی میزان امنیت سایت بیت کوین اولین اقدامی که می توانید انجام دهید این است که بررسی نمایید آدرس سایت با https شروع شده است یا خیر. در صورتی که آدرس سایت با http شروع شده باشد، داده های فرستاده شده به وب سایت ایمن نمی باشد و احتمال اینکه آن سایت کلاهبرداری باشد زیاد است.

۲.بررسی دامنه و مالک می تواند از دیگر راه ها برای تشخیص اعتبار یک سایت باشد. شما می توانید زمانی که وب سایت راه اندازی شده است را بررسی نمایید. و یا اینکه مالک آن چه کسی است. آیا شخصی معتبر مالک آن وب سایت می باشد. با دریافت اطلاعات در ارتباط با افراد بنیانگذار وب سایت می توانید کلاهبرداری را بهتر تشخیص دهید.

۳.از دیگر راه ها برای تشخیص کلاهبرداری یا سایت های اسکم این است که نظرات کاربران را بررسی نمایید. شما می توانید بررسی نمایید که آیا نظرات منفی در ارتباط با آن وجود دارد؟

۴.شما می توانید URL سایت را بررسی نمایید تا متوجه شوید که آیا سایت مورد نظر کلاهبرداری است یا خیر. در صورتی که در URL سایت غلط املایی وجود داشته باشد امکان اینکه آن سایت کلاهبرداری باشد، هست.

۵.شما می توانید بخش معرفی سایت را بررسی نمایید. که آیا اطلاعاتی در ارتباط با اعضای تیم وجود دارد.


فیشینگ

فیشینگ چیست؟
فیشینگ چیست؟

شاید برایتان سوال پیش آید فیشینگ چیست ؟ فیشینگ راهی است که کلاهبرداران ،به اطلاعاتی همچون رمز دوم ،کلمه کاربری، شماره ۱۶ رقمی عابر بانک و کد cvv2 از طریق ابزرها و شگرد های دنیای دیجیتال به سرقت می برند. برای مثال سایت های حراجی، در گاه های پرداخت آنلاین نمونه ای از این ابزار کلاهبرداران محسوب می شود.

حتی کلاهبرداری فیشینگ می تواند از طریق ایمیل شخصی کاربران،و پیام های آن ها انجام شود. کاربران اطلاعات محرمانه و شخصی خود را دروب سایت های فیک که به ظاهر کاملا شبیه وب سایت های قانونی و اصلی هستند وارد می کنند، به راحتی مورد کلاهبرداری قرار می گیرند. حقه فیشینگ یکی ازکلاهبرداری های به روش اینترنتی است.که از ضعف امنیتی یک وب سایت برای انجام کلاهبرداری های خود استفاده می کند.

انواع تکنیک هایی که در فیشینگ مورد استفاده قرار می گیرد:

فیشینگ از طریق تلفن

فیشینگ از طریق تلفن
بررسی قیشینگ از طریق تلفن

شاید برایتان قابل لمس باشد،برای خودتان و یا آشنایانتان اتفاق افتاده باشد. یک پیام جعلی و یا یک تماس که وانمود می کنند که ازیک سازمان معتبر تماس می گیرند. شما در مسابقه رادیویی یا تلویزیونی برنده شده اید به نزدیکترین خود پرداز مراجعه کنید و ادامه عملیات کلاهبرداری از طریق وارد کردن شماره حساب و رمز دوم شما انجام می گیرد.که امروزه بسیارشاهد این چنین کلاهبرداری هایی هستیم.

دستکاری و تقلب در لینکها و آدرس ها

دستکاری و تقلب در لینک ها
دستکاری و تقلب در لینک ها

این شیوه یکی از رایج ترین روش های فیشینگ به شمار می رود. این نوع کلاهبردارای از طریق ارسال لینک  و آدرس سازمان ها و مراکز غیر واقعی و جعلی به ایمیل کاربران انجام می شود.با این تفاوت که فرق آدرس های آنها با آدرس اصلی در یک یا دو حرف است یا از دامین های فرعی برای گمراهی کاربر استفاده کرده است.در این تکنیک از اسامی معتبری مثل gmail و یا @ در آدرس استفاده می شود تا اعتماد کاربران را نسبت به خود جلب کند.

وب سایت جعلی

وبسایت های جعلی در روش های اسکم ارزهای دیجیتال
وبسایت های جعلی در روش های اسکم ارزهای دیجیتال

کلاهبرداری از طریق وب سایت جعلی یک شیوه ای است که زیاد شنیده ایم .این نوع وب سایت ها توسط کلاهبرداران راه اندازی تا از این طریق به اطلاعات محرمانه کاربران از جمله رمز دوم ،شماره کارت و غیره دسترسی یابند واز این طریق آنها را مورد سوء استفاده مالی قرار دهند.اغلب این وب سایت ها  به صورت درگاه های پرداخت آنلاین و فروشگاه های اینترنتی هستند.جرایم زیادی در ایران و دیگر کشورها اتفاق افتاده است.این امر باعث نگرانی کاربران نسبت به پرداخت های آنلاین و خرید های فروشگاهی شده است.

دور زدن فیلتر

دورزدن فیلترها و روش های اسکم ارزدیجیتال
دورزدن فیلترها و روش های اسکم ارزدیجیتال

همانطور که می دانید بعضی فیلترهای ضد فیشینگ قادر هستند که متن های موجود درایمیل هایی که دارای آدرس های جعلی می باشند را شناسایی کنند.فیشرها کاررا برای این فیلترها سخت کردند،چون فیشر ها از عکس به جای متن استفاده می کنند. فیلترها قادر به شناسایی این فیشینگ ها نیستند و کار را دشوارو ناممکن کرده اند.

بد افزارهای فیشینگ

بدافزارهای فیشینگ در اسکم ارزهای دیجیتال
بدافزارهای فیشینگ در اسکم ارزهای دیجیتال

نرم افزارهایی مخربی هستند که با هدف هک کردن و آسیب رساندن به دستگاه های هدف وسرقت داده ها نوشته شده اند.ویروس ها، باج افزار ها و جاسوس افزارها از انواع بد افزها هستند.  گاها ازطریق لینک دانلود مثلا یک آهنگ یا فیلم و یا توسط پیوست یک ایمیل به کاربرارسال می شود. به راحتی این بد افزار روی موبایل و یا کامپیوتر نصب شده و کارهای زیادی را برای سازنده خود انجام می دهد. پس شاید بهتر بگوییم چند نوع بد افزار داریم بد افزار هایی که تکثیر می شوند.بد افزارهایی که برای سازنده خود منفعت دارند. بد افزارهایی که مخفی می شوند.


نحوه جلوگیری از کلاهبرداری های فیشینگ

چگونه از کلاهبردای های فیشینگ جلوگیری کنیم؟
چگونه از کلاهبردای های فیشینگ جلوگیری کنیم؟

همانطور که توضیح دادیم هدف اصلی فیشینگ دسترسی به اطلاعات محرمانه کاربران به ویژه حساب یا کارت بانکی که شما از طریق آن اقدام به خرید و پرداخت های آنلاین می کنید.یک روش منطقی و راحت این است که موجودی کارت هایی که بیشتر با آن کارهای بانکی را انجام می دهید به حداقل برسانید.زمانی که کلاهبرداران به اطلاعات شما دست پیدا کردند شما خیلی متضرر نمی شوید.روش دیگر شما می توانید از رمز های یکبار مصرف استفاده کنید.

 • همانطور که می دانید بیشتر این حملات برپایه روان شناسی است تا بتوانند اعتماد کاربران نسبت به خودشان جلب کنند اگر یادتان باشد در فیشینگ از طریق تلفن بسیار کار آمد است. کلاهبرداران با ایجاد رابطه دوستانه و صمیمی از کاربر می خواهند که اطلاعات محرمانه را با وی در میان بگذارد.پس می توانیم با اعتماد نکردن بی دلیل و بیش از اندازه از این خطرات مصون بمانیم.معیارمان همیشه برای اعتماد کردن به طرف مقابل قانون باشد تا زمان برخورد با چنین خطراتی از قانون بهره لازم را ببریم.
 • اگر ایمیلی در پوشه هرزنامه ایمیلتان و یا اسپم بود، می توانید به راحتی حدس بزنید که فیشینگ و یا تبلیغاتی هستند،هنگام برخورد با ایمیل ناشناس هیچگاه ضمائم آن را باز نکنید. این راحتترین راه  برای جلوگیری از نیافتادن در دام فیشینگ است.
 • هرگزاطلاعات حساب و یا اطلاعات شخصیتان را روی موبایل ذخیره نکنید. توجه داشته باشید هیچگاه اصلاح اطلاعات بانکی به صورت تلفنی صورت نمی گیرد به دو لیل یک شخص مورد نظر باید در محل حضور یابد و احراز هویت شود، در نهایت با امضای فرد اصلاح اطلاعات بانکی تان به اتمام می رسد پس هرگونه پیام و یا تماس در این زمینه بی شک کلاهبرداری است.

احتمالا با مطالعه متن بالا شما دچار وسواس و حساسیت شدیدی شوید. کمتر به سراغ درگاه های پرداخت آنلاین و خرید از فروشگاه های اینترنتی بروید. ماقصد داشتیم اطلاعات شما را بالا ببریم تا کاربران هیچ وقت در دام کلاهبرداران نیفتند. آگاهانه خرید و پرداخت های خود را انجام دهند، شما می توانید با خواندن دیگر مباحث هک و امنیت به راحتی از آسیب پذیری خود جلوگیری کنید. خودتان را به راحتی با جامعه مدرن و دیجیتال وفق دهید.


صرافی ها و کیف پول های فیک

صرافی ها و کیف پول های فیک
صرافی ها و کیف پول های فیک

همانطور که می دانید هر نوع سرمایه گذاری در هر زمینه مکمل آن امنیت و حریم خصوصی است.برای نگهداری ارز دیجیتال خود نیاز به یک کیف پول امن داریم.لازم به ذکر است که کلاهبرداران در این زمینه با راه اندازی سایت های اسکم بیت کوین اقدام به راه اندازی صرافی و کیف پول های غیر واقعی کرده اند که کاربران مبتدی بیشتر هدف کلاهبرداران فیشینگ هستند. ممکن است خدماتی را که به شما ارائه می دهند،همانند خدمات صرافی های معتبر باشد، تنها هدف این صرافی ها جلب نظر کاربران ودست یابی به اطلاعات خصوصی آ نها است.حتی ممکن است صرافی هایی کاربران را برای ایجاد حساب کاربری تحت فشار قرار دهند وبرای برخی از کاربران مبلغ بیشتری واریز کنند به نوعی نظر کاربر را جلب کنند تا به راحتی کاربر را گول بزنند. بعد از مدتی به صورت ناگهانی تمامی خدمات این صرافی های فیشینگ قطع می شود. در آن زمان کاربر می فهمد که تمام سرمایه اش از دست رفته و مورد حمله کلاهبرداران فیشینگ قرارگرفته است.

کلاهبرداران توانسته اند برنامه های کیف پول جعلی بسیار پیچیده و جعلی بسازند پس از بارگیری درموبایل کاربر می توانند به راحتی به تمامی اطلاعات شخصی و محرمانه کاربر دستیابی داشته باشند.و مورد حمله کاربران فیشنگ قرا بگیرند. این برنامه ها در اپ های رسمی و قانونی مانندGoogle pley قابل مشاهده هستند.شما می توانید قبل از دانلود نظرات ومیزان رضایت مندی دیگر کاربران مطلع شوید و بعد اقدام به نصب کیف پول معتبر کنید. در ادامه چند صرافی و کیف پول های تقلبی را به شما معرفی خواهیم کرد.

در سال ۲۰۱۷ مقامات کره جنوبی متوجه شدند که یک صرافی فیک به نام BitKRX ساخته شده است. و با جا زدن خود به عنوان شعبه ای از KRX که یکی از سایت های معتبر بیت کوین بود.با حضور در بورس توانست میلیون ها کاربر را از این طریق فریب دهد.


نحوه جلوگیری ازکلاهبرداری صرافی ها و کیف پول های فیک

نحوه جلوگیری ازکلاهبرداری  صرافی ها و کیف پول های فیک
نحوه جلوگیری ازکلاهبرداری  صرافی ها و کیف پول های فیک

در مقالات گذشته به شما صرافی های معتبر و محبوب را معرفی کردیم. می توانید با مطالعه کامل این مقالات با نحوه کار و تیم سازنده آن ها آشنا شوید.شما بعد از بدست آوردن اطلاعات کافی می توانید اقدام به نصب نرم افزار های صرافی ها و کیف پول دیجیتال معتبرکنید.و در زمینه رمز ارزها به خوبی فعالیت کنید.هیچ گاه تحت تاثیر صرافی یا کیف پول به بهانه دادن پاداش به صورت بیت کوین قرار نگیرید،ممکن است این کیف پول ها و صرافی ها فیک باشند و هدفشان اطلاعات شخصیتان باشد.


طرح پانزی و شت کوین ها

بررسی طرح های پانزی و شت کوین ها
بررسی طرح های پانزی و شت کوین ها

قصد داریم در ادامه مقاله شما را با پروژهای اسکم که تابه امروز راه اندازی شدند آشنا کنیم. پروژهایی همچون fine و e2n سرمایه بسیاری از کاربران را سرقت کردند. افرادی که این پروژه را پشتیبانی می کردند به دام قانون افتادند. پروژه های اسکم به دو دسته تقسیم می شوند: پروژه های پانزی وهرمی، شت کوین ها البته دسته سومی نیز وجود دارد که کاربران مبتدی را به نحوی کول می زنند و وعده ثروتنمد شدن یک شبه را به کاربران می دهند.محتوای آموزشی بی ارزشی را به کاربران علاقه مندبه قیمت هنگفتی میفروشند.کاربران مبتدی هنگام ورود به بازار رمز ارزها تمام دارایی خود را از دست می دهند.

طرح پانزی کوین ها

شخصی به نام چالز پانزی یکی از مشهورترین کلاهبردان لقب گرفته است. وی با فروش کوپن های تفلبی اداره پست، به سرمایه گذاران وعده داد بعد از گذشت ۴۵ روز ۵۰درصد سود و بعد از گذشت ۹۰ روز ۱۰۰ درصد سود را پرداخت می کند. با جذب افراد جدید سود افراد قدیمی پرداخت می کرد. چالز توانست با ارائه این طرح ۲۰ میلیون دلار در سال ۱۹۲۰ کلاهبرداری کند.

طرح پانزی هدف اصلی آن کلاهبرداری از کاربران نا آگاه و مبتدی بود.با این روش که کاربران را ترغیب می کرد پولهایشان را در اختیار آنها قرار دهند تا آنها سرمایه گذاری های کلان انجام دهند و در قبال آن سود هنگفتی به کاربران بدهند.سود افراد قدیمی را از پول افراد جدیدی که به طرح می پیوستند پرداخت می کردند، تا جایی که دیگرهیچ عضوسرمایه گذار جدید وجود نداشت و این عامل باعث از بین رفتن این طرح شد و معمولا طراح یا کلاهبردار با مقدار زیادی پول که از کاربران دریافت کرده بودند، متواری می شدند. دنیای مجازی و الکترونیکی بستر مناسبی برای اینگونه طرح ها است چرا که طراح می توانست ناشناس باقی بماند و تبلیغات و راه دریافت پول در آن بسیار ساده تر است.معمولا یک طرح پانزی بیش تر از دو سال دوام نمی آورد.

می خواهیم چندین پروژه پانزی به شما معرفی کنیم .هر کدام به روش خودشان کلاهبرداری کردند.آریا کوین ،پروژه دگ کوین، پروژه doubleway جزو پروژه های پانزی اسکم هستند .

شت کوین ها

در دنیای رمز ارزهای دیجیتال بیش از ۵۰۰۰ ارز دیجیتال وجود دارد. شما قبل از انتخاب کوین برای خرید و فروش بایدآگاهی داشته باشید. کدام کوین با ارزش و کدام شت کوین است،دانستن این مطلب برای شما امری  بسیار حیاتی است.

همانطور که می دانید اصطلاح شت کوین بیان کننده جنبه های مختلف یک کوین را که فاقد هر گونه حاکمیت واقعی ،کیفیت و فناوری ،توزیع پول بررسی می کند. به دلیل عدم وجود قانون گذاری در حیطه رمز ارزها، کوین های کلاهبرداری که هیچ ارزش واقعی ندارند.به عنوان یک شت کوین در دنیای رمز ارزها شناخته شده اند. از آنها در طرح های بازاریابی جدید برای کلاهبرداری از سرمایه گذاران جدید خود استفاده می کنند و در نهایت از طمع سرمایه گذاران سود کلانی را می برند. تصور غلط بیشتر سرمایه گذاران جدید این است افزایش قیمت یک رمز ارز به این معناست که این رمز ارز بسیار با ارزش است.هرگز نباید در پروژه ای که نمی دانید افراد آن واقعی هستند یا نه سرمایه گذاری کنید.


معرفی چند سایت کلاهبردار و پانزی

 • Grolar Tradeاسکم کلاهبردار
 • BIT-ATM اسکم کلاهبرداری
 • Cold Bless اسکم کلاهبرداری
 • Hash Range اسکم کلاهبرداری
 • ISTORM اسکم کلاهبرداری

بررسی پلتفرم های اسکم(درخواستی کاربران)

belem.cc:

belem
belem

این پلتفرم خود را یک صرافی تجمیع کننده معرفی کرده است. این مدل صرافی ها با متصل شدن به استخرهای نقدینگی سایر صرافی های غیرمتمرکز بهترین قیمت را به کاربر پیشنهاد می دهند. در ادامه نیز خود را یک صرافی ایمن و کاربر پسند و در عین حال تابع قوانین بین المللی می داند. اما این موارد تنها ادعایی می باشد که این پلتفرم مطرح می کند و در ادامه دلایلی بر کلاهبردار بودن این پلتفرم مطرح می کنیم:

 • مشخص نبودن اطلاعات شرکت:

این پلتفرم تنها به جز یک ایمیل هیچ اطلاعاتی از خود منتشر نکرده است. اطلاعاتی مانند ثبت شرکت و مکان دفتر مرکزی و یا بنیان گذاران و سرمایه گذاران مطرح، این موارد گفته شده تنها چندین موارد از اطلاعاتی است که باعث اعتماد کاربران می شود که این پلتفرم هیچ کدام از آن ها را قید نکرده و به بیان ساده بی نام و نشان است.

 • تاییدیه از بنیاد MSB آمریکا:

این پلتفرم مدعی شده است که دارای مجوز از MSB آمریکا می باشد که با استعلام از این نهاد مطلع شدیم که این صرافی در این نهاد ثبت شده است. اما نکته آنجا می باشد که این بنیاد مجوز مالی صادر نمی کند. این نهاد یک پایگاه برای ثبت اطلاعات شرکت هایی است که کسب و کار آن ها نیاز به پرداخت الکترونیک دارد. نکته جالب آن است که خود این نهاد نیز هشدار داده که اطلاعات ثبت شده تنها توسط کاربران ایجاد می شود و صحت و اعتبار آن را این بنیاد تایید نمی کند. به عبارتی دیگر شما نیز با داشتن یک کدپستی و آدرس و یک شرکت جعلی نیز می توانید در این نهاد اطلاعات خود را به اشتراک بذارید.

 • نقض قوانین بین المللی:

دوستان در نظر داشته باشید رفع تحریم ها نیز نمی تواند باعث فعالیت کاربران ایرانی در صرافی های خارجی مانند بایننس و غیره شود، زیرا کاربران ایرانی به دلیل نپذیرفتن قانون FATF توسط دولت از فعالیت های مالی بین المللی منع می باشند. حال چگونه یک صرافی خارجی به کاربران ایرانی سرویس می دهد و در عین حال عنوان کرده که تابع قوانین بین المللی می باشد!!

 • کارت بانکی:

یکی از واضح ترین نکته هایی که دلیل بر کلاهبرداری بودن این پلتفرم می باشد، خرید کوین با استفاده از حساب های بانکی ایران می باشد. همان طور که گفته شد کاربران ایرانی از فعالیت های مالی منع شده اند اما در این پلتفرم می توان با استفاده از کارت های بانکی مانند: سامان، ملی، ملت به این صرافی واریزی داشته باشید. پشتیبانی از زبان فارسی، ارائه سرویس به کاربران ایرانی، احراز هویت کاربران ایرانی، پشتیبانی از درگاه های بانکی ایرانی مواردی هستند که به نظر می رسد این پلتفرم یک دام برای کاربران ایرانی می باشد.

 • سلب مسئولیت:

این پلتفرم به صورت کامل حفظ و نگهداری دارایی کاربران را مسئولیت خود نمی داند و عنوان کرده است در صورت بروز مشکل و درخواست مراجع قانونی، حساب کاربران مسدود و دارایی آن ها فریز می شود.

 • دعوت به فعالیت:

کاربران زیادی گزارش داده اند که پیامی از طرف یک خانوم که اکثرا از آسیای شرقی هستند با محتوای دعوت به فعالیت در این صرافی از طریق راه های مختلفی مانند کمک به خیریه و سفر کردن این شخص به ایران و یا حتی ارسال مقداری دلار به حسابی که به این شخص رایگان داده شده در صدد فریب کاربران هستند. دوستان در نظر داشته باشید استفاده از تصویر خانوم ها برای فریب شما می باشد و یا حتی در مواردی استفاده از خود واقعی خانوم ها در مکالمه ها و گفت و گوهای آنلاین برای فریب کاربران است. همچنین در خصوص پول هایی که رایگان به کاربران داده می شود نیز در نظر داشته باشید که این عددها تنها برای نمایش و فریب شماست و نمی توان آن را برداشت و یا انتقال داد. به بیان ساده در دنیای کریپتو هر چیزی که رایگان و بدون شرکت در هیچ کمپینی برای شما واریز شد حتما کلاهبرداری است.

در نظر داشته باشید این کلاهبرداران همچنین با استفاده از دامنه belem.im نیز دقیقا با همین روشی که گفته شد در حال کلاهبرداری هستند.

Newworldlike:

Newworldlike
Newworldlike

این سایت در دسته بندی سایت های کلیکی جای می گیرد. این مدل سایت ها درخواست های تبلیغ را از فروشگاه ها و یا اشخاص می گیرند و به کاربرانی که این تبلیغ ها را مشاهده می کنند مقدار کمی سود می دهند. مشاهده این تبلیغات محدود بوده و کسب درآمد از این مدل سایت ها نسبت به هزینه اینترنت و وقت کاربران صرف اقتصادی ندارد. اما برای این سایت ها درآمد بالایی خواهد داشت.

سایت Newworldlike نیز آگهی تبلیغات را برای کاربران دریافت می کند، این آگهی ها در یوتیوب و تیک تاک و سایر رسانه های اجتماعی برای کاربران قابل دسترس است و کاربران می توانند با مشاهده آن ها که برای کاربران عادی ۳ عدد تبلیغ در روز است مبلغ ۳ دلار درآمد کسب کنند. خوب است بدانید این پلتفرم اکانت های vip نیز می فروشد که کاربران برای دست یابی به این اکانت ها باید مبلغ های زیر را پرداخت کنند:

 1. Vip1:30$
 2. Vip2:100$
 3. Vip3:300$
 4. Vip4:700$
 5. Vip5:1500$
 6. Vip6:3500$

در نظر داشته باشید تفاوت این اکانت ها در تعداد تبلیغات قابل دسترسی و همچنین سود بیشتر از هر تبلیغ است. اما مشکل کار کجاست؟! شما با دیدن تبلیغات، خواسته های این پلتفرم را برآورده می کنید و این پلتفرم مبلغ درخواستی را از تعداد بازدید تبلیغات دریافت می کند اما سودی به کاربران پرداخت نمی کنند. این سایت هم از فروش اکانت های vip و هم هزینه دریافتی از تبلیغات سود خوبی کسب می کند اما کاربران از این سود بی نصیب می مانند. بسیاری از کاربران با این فکر که “من که پولی را از دست نمی دهم” این سایت را تست می کند و پس از مدتی یا سایت کلاهبرداری می کند و سود را پرداخت نمی کند و یا سود پرداختی بسیار ناچیز است و این روند بین کاربران دیگر تکرار می شود.

البته پرداخت نکردن سودها از طرف سایت Newworldlike تنها با جست و جو از کاربران ایرانی و خارجی عنوان شده و تیم زوم ارز با اتکا به کاربرانی که دارایی خود را از دست داده اند این مسئله را عنوان کرده است.

از دیگر نکات مبهم این سایت آن است که بدون داشتن کد دعوت نمی توان در آن ثبت نام کرد، دلیل این کار چیست؟! ما هم برای ساخت اکانت از یک ویدیو منتشر شده از یوتیوب استفاده کردیم و کد دعوت را برداشتیم. جالب آن که آن ویدیو در تایید برای برداشت پول از این حساب بود و مطابق انتظار این ویدیو توسط یک شخص ایرانی ساخته شده بود.

ginco.me:

ginco.me
ginco.me

قبل از هر چیزی باید عنوان کنیم که وب سایت ginco.me هیچ ارتباطی با ginco.ae که یک هلدینگ ساختمانی فعال در دبی است ندارد. سایت ginco.me خود را یک کیف پول دیجیتالی برای انتقال و ذخیره کریپتوها می داند. اما این تنها یک ادعا و فریب برای کاربران می باشد. از نکات عجیب این وب سایت آن است که کاربران برای ثبت نام در آن نیاز به کد دعوت دارند. حال این سوال مطرح می شود اگر این کیف پول معتبر و یک پلتفرم جهانی بود چرا باید این محدودیت را اعمال کنند. از طرفی عمر به وجود آمدن این سایت زیر دو ماه است و بازدید از آن نیز بسیار کم است. از همه عجیب تر مالک این سایت با استفاده از سرویس های پولی هویت خود را مخفی نگه داشته است.

در نتیجه هویت مالک پلتفرم و هدف و امنیت پلتفرم و همچنین ایجاد یک اکانت ساده در این پلتفرم شک برانگیز می باشد پس چرا یک کاربر باید برای استفاده از آن انگیزه داشته باشد. شیوه کلاهبرداری در این سایت با جست و جو در رسانه ها این طور عنوان شده که با استفاده از یک شماره خارجی یک پیام برای کاربران ارسال می شود و از طریق راه های مختلف او را به وب سایت می کشانند و از طریق های متعدد برای سرقت دارایی او تلاش می کنند.

اگر کاربری یک اکانت در این سایت دارد، در صورت تمایل می تواند کد دعوت خود را در اختیار تیم زوم ارز قرارداده تا بررسی های دقیق تری انجام شود.

Usdtserins.Com:

Usdtserins.Com
Usdtserins.Com

در هنگام بررسی این سایت متوجه شدیم این سایت از دسترس خارج شده است. در صورتی که آدرس جدیدی از این وب سایت در دسترس است، کاربران می توانند آن را در اختیار تیم زوم ارز قرار داده تا آن را بررسی کنیم.

Timesd.Com:

Timesd.Com
Timesd.Com

برای بررسی این سایت تلاش کردیم یک اکانت در آن ایجاد کنیم که این سایت بدون کد دعوت این اجازه را به ما نداد و برای بررسی های بیشتر اگر کاربری یک اکانت در این سایت دارد، کد دعوت خود را در اختیار تیم زوم ارز جهت بررسی این پلتفرم قرار دهد. اما حتی بدون بررسی عمیق نیز می توان موارد شک برانگیزی مانند هدف ایجاد پلتفرم، پشتیبانی از زبان فارسی، بنیان گذاران این سایت را مورد نقد قرارداد. بزرگترین سوال در مورد این پلتفرم آن است که چرا برای ساختن اکانت نیاز به کد دعوت است؟! اگر این سایت جهانی و معتبر است این محدودیت ها برای چیست؟!

Web.Khmaket.Com:

Web.Khmaket.Com
Web.Khmaket.Com

دوستان این سایت صد در صد کلاهبرداری می باشد و کلاهبرداران حتی به خود زحمت نداده اند که داشبورد یا حداقل بخشی از سایت را تغییر دهند. این سایت دقیقا همان سایت walleterc فقط با نام و دامنه جدید می باشد، برای بررسی این سایت و مطلع شدن از نوع کلاهبرداری آن شما را به لینک زیر ارجاع می دهیم:

https://zoomarz.com/walleterc/

expertfx-option.com:

expertfx-option.com:
expertfx-option.com:

این سایت در زمینه ترید در فارکس و ارزهای دیجیتال و همچنین استخراج ارزهای دیجیتال و حتی مشاوره سرمایه گذاری فعالیت می کند. دوستان این همه هدف و این تعداد زمینه فعالیت خود یک نشانه از دروغ پشت این پلتفرم است. موسسه های بزرگ سرمایه گذاری در وال استریت با آن سابقه طولانی و حجم سرمایه و تعداد زیادی کارمند نمی توانند در همه زمینه های گفته شده به طور همزمان فعالیت کنند. همچنین این شرکت اعلام کرده که در استرالیا ثبت شده است اما شماره ثبت و آدرسی از آن منتشر نکرده است. این موضوع وقتی عجیب می شود که با ورود به قسمت مخصوص دریافت گواهی فعالیت از دولت بریتانیا، شما با یک صفحه از این سازمان که اطلاعاتی در مورد فعالیت این سازمان می دهد رو به رو می شوید و نه با تاییدیه این سایت از این سازمان، این موضوع علنا یک فریب کاری می باشد. دوستان در نظر داشته باشید دولت استرالیا زیر مجموعه ای از کشور بریتانیا می باشد.

اما شیوه کار این سایت چگونه است؟ کاربران باید در قالب بیت کوین و تتر حساب خود را شارژ کنند و بعد از آن یکی از پلن های موجود را خریداری کنند. پلن های موجود به شرح زیر است:

 • Starter Plan: حداقل سرمایه گذاری ۳۰۰ و حداکثر ۳۹۰۰ دلار است. زمان سپرده گذاری ۱۰ روز و سود دریافتی ۳ درصد است.
 • Basic Plan: حداقل سرمایه گذاری ۴۰۰۰ و حداکثر ۱۴۹۰۰ دلار است. زمان سپرده گذاری ۱۰ روز و سود دریافتی ۵ درصد است.
 • Master Plan: حداقل سرمایه گذاری ۱۵۰۰۰ و حداکثر ۷۹۰۰۰ دلار است. زمان سپرده گذاری ۲۰ روز و سود دریافتی ۷ درصد است.
 • VIP Plan: حداقل سرمایه گذاری ۸۰۰۰۰ و حداکثر ۲۰۰۰۰۰ دلار است. زمان سپرده گذاری ۳۰ روز و سود دریافتی ۱۰ درصد است.

بعد از اتمام دوره کاربران سود را به صورت تتر و بیت کوین می توانند برداشت کنند. این سایت مدعی شده با تزریق پول به ربات های معامله گر کسب درآمد می کند. براستی اگر رباتی وجود داشت که سود ثابتی می داد این پلتفرم چه نیازی به سرمایه کاربران داشت. به بیان ساده هیچ آدم عاقلی یک ماشین پولسازی را نمی فروشد.

بنابر تجربه تیم تولید محتوا زوم ارز، وقتی حرف از دریافت پول و سود ثابت به ازای آن بود حتما بیشتر شک کنید.

در نظر داشته باشید سود بانکی در ایران سالی ۱۸ تا ۲۴ درصد است و این مقدار در آمریکا با وجود افزایش نرخ بهره ۲.۵ درصد شده است. حال چگونه یک سایت ادعا می کند در یک ماه ۱۰ درصد سود پرداخت می کند.

“تمامی موارد بالا دلیلی بر کلاهبردار بودن این سایت است. اما تیم تولید محتوا زوم ارز واریز و یا برداشتی از این سایت نداشته تا به طور قطع آن را تایید کند.”

WALLETRAD.COM:

WALLETRAD.COM:
WALLETRAD.COM:

این وب سایت صد درصد یک طرح کلاهبرداری می باشد. این سایت در کنار دو سایت WEB.KHMAKET.COM و WALLETERC تنها برای کلاهبرداری از کاربران به خصوص ایرانی ها ایجاد شده است. با بررسی های بیشتر متوجه شدیم که تمامی اجزاء این سایت ها یکسان می باشند و فقط نام دامنه آن ها متفاوت است و به نظر می رسد افراد پشت این سه سایت یکی می باشند. یکی از کاربران مجموعه زوم ارز با تیم ما همکاری کرده و نام کاربری و رمزی که برای ایشان ارسال شده را در اختیار ما برای بررسی بیشتر قرار داد. با ورود به حساب ذکر شده برای برداشت موجودی اقدام کردیم، همان طور که در تصویر زیر می بینید برای برداشت، رمز پرداخت نیاز است که برای کاربران قربانی، این رمز ارسال نمی شود:

1

بعد از آن کاربران برای انتقال این مبلغ اقدام می کنند و بلافاصله یک اکانت جدید می سازند اما در این مورد نیز با اخطاری مواجه می شوند. این اخطار به کاربر می گوید که برای برداشت هر دو اکانت باید vip باشد. این اخطار را در تصویر زیر می بینید:

2

 پس کاربر برای ارتقا حساب جدید اقدام می کند و مبلغی می پردازد و کلاهبرداران به هدف خود می رسند. سپس به دلایل مختلفی دارایی درون حساب را فریز می کنند و کاربر بی نصیب می ماند.

 برای درک بهتر از شیوه کلاهبرداری این مدل سایت شما را به مقاله ای که چندی پیش منتشر کردیم ارجاع می دهیم:

https://zoomarz.com/walleterc/

usdtcan.com:

usdtcan.com:
usdtcan.com:

این سایت نیز مانند سایت های WALLETRAD و WALLETERC و WEB.KHMAKET کلاهبرداری می باشد و از همان روش ارسال پیام رمز و نام کاربری برای فریب کاربران استفاده می کنند. اما با کمک یکی از کاربران مجموعه زوم ارز متوجه نوع جدیدی از کلاهبرداری در این سایت ها شده ایم. یک کاربر تصمیم به افتتاح حساب در این سایت می کند. سپس این کاربر ابتدا مقدار کمی را به این سایت واریز می کند و سایت نیز اجازه برداشت سود را به کاربر می دهد که در اصل این یک تله برای جلب اعتماد کاربر است و از طرفی سایت پولی را از جیب خود پرداخت  نکرده و از اصل پول کاربر به او پرداخت می کند. در نتیجه کاربر اعتماد می کند و مبلغی سنگین تر را واریز می کند اما این بار برای برداشت به مشکل می خورد و سایت نیز از طمع این فرد آگاه بوده و از قربانی می خواهد پول بیشتری واریز کند تا مبلغ فریز شده آزاد شود، اما چه کاربر این مبلغ را بپردازد چه نپردازد دارایی خود را از دست داده است. برای اثبات این ادعا از تصویر زیر کمک بگیرید:

3

SPEEDMINING.WEBSITE:

SPEEDMINING.WEBSITE:
SPEEDMINING.WEBSITE:

این سایت مدعی شده که با استفاده از فضای ابری، بیت کوین استخراج می کند. قبل از پرداختن به این سایت باید از نوع فعالیت استخراج با فضای ابری آگاه بشویم. در این مدل از استخراج یک شرکت تمامی تجهیزات مربوط به استخراج را خریداری و نصب می کند. سپس سرمایه گذاران با پرداخت مبلغی بخشی از این سخت افزارها را اجاره می کنند و متناسب با آن سود دریافت می کنند. در این روش دیگر کاربران نگرانی بابت خرید تجهیزات و یا نگهداری از آن ها را ندارند.

اما در خصوص سایت SPEEDMINING، این سایت با فروش ۴ پلن به مشتریان وعده استخراج بیت کوین را می دهد. پلن های این سایت بدین صورت می باشد:

 1. هزینه اکانت: ۰.۰۰۴۵ BTC_دریافتی در انتهای روز: BTC 00144 _پاداش: ۳۰%
 2. هزینه اکانت: ۰.۰۴۵ BTC_ دریافتی در انتهای روز:_ ۰.۰۱۵۱۲ BTC پاداش: ۴۰%
 3. هزینه اکانت: ۰.۴۵ BTC_ دریافتی در انتهای روز: BTC1512 _پاداش: ۵۰%
 4. هزینه اکانت: ۱.۵ BTC_ دریافتی در انتهای روز: BTC 9072 _پاداش: ۱۰۰%

اما این تنها ادعای این وب سایت می باشد برای بررسی بیشتر و سنجش اعتبار این سایت نظرات کاربران را بررسی کردیم اما قبل از آن موارد فنی که این سایت در آن ها مشکل دارد را عنوان می کنیم:

 • مشخص نبودن تیم بنیان گذار و توسعه دهنده این پلتفرم_ این موضوع وقتی نگران کننده می شود که مالک وب سایت با استفاده از سرویس های پولی هویت خود را پنهان کرده است.
 • این وب سایت تعداد بازدید کننده کمی دارد، در صورتی که از سال ۲۰۱۸ تا کنون فعال است.
 • کسانی که از این وب سایت استفاده کرده اند، کلاهبرداری آن را گزارش کرده اند.
 • عدم شفافیت در مورد پرداخت ها و سخت افزارها.

بسیاری از کاربران دارایی خود را در این سایت سرمایه گذاری کرده اند اما هیچ سودی به آن ها پرداخت نشده است. تقریبا تمامی دیدگاه های منتشر شده از کاربران در رسانه های اجتماعی مربوط به این سایت منفی می باشد. برای نمونه به لینک زیر رجوع کنید:

https://trustpilot.com/review/speedmining.website

UNMINED.IO:

UNMINED.IO:
UNMINED.IO:

دوستان این سایت نیز مانند SPEEDMINING با ادعای استخراج بیت کوین دارایی کاربران را به سرقت می برد و به جز قیمت اکانت ها بقیه موارد آن ها کاملا مشابه است حتی شروع فعالیت و تمامی ویژگی ها یکسان است. تمامی موارد منفی گفته شده برای سایت SPEEDMINING برای سایت UNMINED نیز صدق می کند.

با بررسی رسانه های اجتماعی دریافتیم که این پلتفرم نیز فقط کامنت های منفی از کاربران دریافت کرده است.

Sintrolgroup.com:

این سایت مدعی شده که با استفاده از تخصص خود در زمینه ساختمان سازی و املاک و همچنین پنل های خورشیدی می تواند خانه هایی مجهز به انرژی تجدید پذیر برای کاهش هزینه ها و همچنین استخراج ارزهای دیجیتال بسازد.

با بررسی این سایت متوجه شدیم که تیم پشتیبان و بنیان گذار این پروژه نا مشخص است. همچنین دریافتیم که این پلتفرم اکانت هایی را با مشخصات زیر در دسترس کاربران قرار داده است:

 • Basic plan_هزینه اکانت: از ۱۰۰ تا ۱۹۹۹ دلار_ مدت زمان پرداخت: ۵ روز_ مقدار سود: ۱%
 • Standard plan_ هزینه اکانت: از ۲۰۰۰ تا ۵۹۹۹ دلار _ مدت زمان پرداخت: ۵ روز_ مقدار سود: ۲%
 • Diamond plan_ هزینه اکانت: از ۶۰۰۰ تا ۹۹۹۹ دلار _ مدت زمان پرداخت: ۵ روز_ مقدار سود: ۳%
 • Platinum plan_ هزینه اکانت: از ۱۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ دلار _مدت زمان پرداخت: ۵ روز_ مقدار سود: ۳.۵%
 • Gold plan_ هزینه اکانت: از ۵۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ دلار _مدت زمان پرداخت: ۵ روز_ مقدار سود: ۴%

دوستان موسسه ها و بانک های بزرگ دنیا نمی توانند در بازه زمانی ۵ روزه ۴% سود بدهند!! نرخ بهره بانکی در آمریکا ماهانه ۲.۵% است. با وجود چنین دروغ هایی تصور می شود که کلاهبرداران باهوش نیستند، کاربران نا آگاه می باشند.

در نظر داشته باشید دولت آمریکا بخش های بزرگی از تگزاس را به ماینرها برای ایجاد مزرعه های بزرگ برای استخراج بیت کوین اختصاص داده است، این در حالی می باشد که بخشی از تگزاس دشت هایی است که برای نصب پنل خورشیدی مساعد می باشد. چرا این ایده به ذهن دولت آمریکا نرسید؟! این موضوع وقتی جالب می شود که sintrol خود را یک شرکت در دانمارک معرفی می کند!! دانمارک به هوای سرد و مرطوب مشهور می باشد. از کدام خورشید برای پنل ها استفاده می کنند وقتی تقریبا اکثر سال را هوای ابری دارند.

در زمان نگارش این مقاله روسیه با قطع کردن گاز خود به روی کشورهای اروپایی اقتصاد این کشورها را فلج کرده، پس چرا دولت های اروپایی استفاده از پنل خورشیدی را جایگزین سوخت های فسیلی نمی کنند؟! چرا یک شرکت جعلی انقد توانایی بالایی در این زمینه دارد که دولت های بزرگ آن را درک نکرده اند!!

با بررسی آدرس این شرکت متوجه شدیم این شرکت در کپنهاگن دانمارک است. در تصویر زیر مشاهده کنید که یک شرکت با شعار انرژی تجدید پذیر چگونه در هوای مرطوب ساحلی می تواند ایده خود را پیاده کند:

4

همچنین با بررسی دقیق تر این آدرس متوجه شدیم دفتر مرکزی این شرکت یک خانه می باشد!! حتی یک تابلو با مشخصات شرکت در تصویر زیر نمی بینید. همچنین این شرکت خودش از پنل برای تامین انرژی ساختمان خود استفاده نکرده است!!

5

Thamesvip:

این وب سایت توسط یکی از کاربران زوم ارز به تیم تولید محتوا برای بررسی ارجاع داده شده، بنا بر گزارش این کاربر، این سایت مدعی است که روزانه سود ۴% را به سرمایه گذاران می پردازد. با ما همراه باشید تا موارد مبهم این پلتفرم را به چالش بکشیم:

 • ثبت شرکت:

این پلتفرم مدعی است که در بریتانیا به ثبت رسیده است. با مراجعه به لینکی که از تیم این سایت منتشر شده با صفحه زیر رو به رو شدیم:

1664955194866

همان طور که در کادر آبی رنگ مشخص کردیم. این وب سایت اطلاعات ثبت شده توسط شرکت ها را تایید و یا بررسی نمی کند و فقط یک مرجع برای ثبت اطلاعات و اطلاع رسانی از طرف خود شرکت ها می باشد. پس قانونی بودن این شرکت کاملا مبهم است، اما با فرض قانونی بودن این پلتفرم به بررسی خود ادامه می دهیم.

دوستان در نظر داشته باشید ثبت شرکت کار دشواری نیست. شما می توانید گاراژ خانه خود را تبدیل به یک شرکت خدماتی تعمیر لوازم خانگی کنید و شماره ثبت نیز دریافت کنید. و یا یک تریدر می تواند یک شرکت ثبت کند و شروع به جذب سرمایه کند، یک شرکت تک عضوی!! مهم ترین فاکتور برای دولت های اروپایی و یا آمریکایی مالیات می باشد. اگر شرکتی مالیات بپردازد و قوانین پولشویی را رعایت کند مانعی برای فعالیت ندارد. پس این تصور که یک پلتفرم ثبت شده باشد، حتما یک شرکت بزرگ و معتبری می باشد و با خیال راحت روی آن سرمایه گذاری کنید را برای همیشه از ذهن خود پاک کنید.

 • قوانین بین المللی:

بازهم با این فرض که این شرکت از نظرقانونی مشکلی نداشته باشد این بخش را ادامه می دهیم. دوستان حتی اگر توافق هسته ای انجام شود بازهم کاربران ایرانی به دلیل رد قانون FATF توسط دولت جمهوری اسلامی نمی توانند هیچ تراکنش مالی بین المللی داشته باشند. حتی بانک مرکزی جمهوری اسلامی شامل تحریم های جهانی می باشد و دارایی های آن نیز مسدود است. توجه کنید شما به عنوان کاربر ایرانی حتی نمی توانید یک کتاب را مستقیما از آمازون خریداری کنید!! حال چگونه یک شرکت قانونی و ثبت شده در بریتانیا فراتر از موانع بین المللی می تواند به شما سرویس مالی بدهد؟! شرکت های بسیار بزرگ به دلیل همکاری غیر مستقیم با ایرانی جریمه های مالی سنگین شده اند، اما شرکت Thamesvip بدون در نظر گرفتن این محدودیت ها هر طور شده خواهان سرویس دهی به کاربران ایرانی است!! واقعا علاقه اروپایی ها به کاربران ایرانی وصف نشدنی است!!

 • پیگیری مشکلات:

دوستان فرض کنید این شرکت قانونی می باشد و هیچ مورد مشکوکی هم ندارد، شما نیز روی آن سرمایه گذاری می کنید. بعد از مدتی این سایت از دسترس خارج شود و یا اعلام ورشکستگی کند. شما چه جوری می خواهید مطالبه گر دارایی های خود باشید؟! به سفارت بریتانیا می روید؟! اصلا این شرکت مکان مشخص و معلومی دارد؟! بنیان گذاران آن چه کسانی هستند که بخواهید علیه آن ها شکایت نامه تنظیم کنید؟! اصلا مراجع قضایی بریتانیا شما را می پذیرد؟! فقط کافیست به کامنت های زیر همین مقاله مراجعه کنید تا متوجه شوید بسیاری از مالباختگان پروژه های کلاهبرداری داخلی هنوز بلاتکلیف هستند. واقعیت تلخ این است که نه از طرف داخل کسی برای شما دلسوزی می کند و نه از خارج. در شرایطی که همه برای دارایی شما دندان تیز کرده اند چرا باید روی این پلتفرم پر خطر سرمایه گذاری کنید؟! یک نکته عجیب دیگر آن است که برای ایجاد حساب، شما حتما نیاز به کد دعوت دارید! عزیزان یک سرویس دهنده مالی اگر مشکلی نداشته باشد و جهانی باشد پس این محدودیت ها برای چیست؟! آیا از جذب سرمایه بدشان می آید؟!

 • سود ثابت!:

بنا به تجربه هر وقت دو فاکتور کد معرف و سود ثابت توسط کسی به شما پیشنهاد شد حتما شک کنید. این پلتفرم مدعی است روزی ۴% سود ثابت می دهد، این در حالی است که بانک مرکزی آمریکا (در زمان نگارش این مقاله) ماهیانه سود ثابت ۳.۲۵% را به سرمایه گذاران تضمین می کند. دوستان اگر یک تریدر بازار مالی ماهیانه ۱۰% سود ثابت کسب کند، بزرگترین شرکت های وال استریت به دنبال جذب او پیش قدم می شوند، این مثال زده شد تا متوجه شوید روزی ۴% سود تنها از یک کلاهبردار برای فریب مردم داده می شود.

 • چرخه فروپاشی:

تا به حال بسیاری از پروژه های هرمی و کلاهبرداری را بررسی و یا درگیر آن ها بوده ایم. تجربه اثبات می کند که این شرکت ها با یک برنامه ریزی منظم و دقیقی ایجاد می شوند. برای مثال شرکت کلاهبرداری یونیک فایننس بیش از ۴ سال به فعالیت خود ادامه داد و بعد از گذشت این مدت فقط اعلام ورشکستگی کرد. اما از روز اول این شرکت پول مردم را بالا کشید؟ خیر. چرا؟ چون اگر در مرحله اول پول شما را ندهد شما پول بیشتری برای سرمایه گذاری نمی ذارید و آن را به نزدیکان خود معرفی نمی کنید. این طرح های کلاهبرداری ابتدا اعتماد کاربران را جلب می کنند و سپس کار خود را تمام می کنند. پس اگر شرکتی به شما سودی پرداخت کرد تنها یک دلیل دارد، جلب اعتماد شما برای یک کلاهبرداری بزرگ تر.

کلام آخر:

کاربر گرامی موارد گفته شده تنها برای حفاظت از دارایی شما و بنابر تجربه تیم تولید محتوا بوده است. هیچ کس مسئولیت سرمایه گذاری شما را بر عهده ندارد جز خود شما. لطفا در شرایط افتضاح اقتصادی فعلی، سرمایه خودتان را دو دستی تحویل کلاهبرداران ندهید. از دیدگاه تیم تولید محتوا این سایت یک پلتفرم کاهبرداری برای فریب کاربران ایرانی می باشد و عوامل آن نیز قطعا ایرانی می باشند.

GALEXY trade:

به درخواست یکی از کاربران، سایت GALEXY trade را بررسی می کنیم. این سایت مدعی شده که روزانه ۱ تا ۵ درصد سود تضمینی (البته متناسب با طرح انتخابی کاربر) به کاربران خود می پردازد. این پلتفرم سه طرح با بازه زمانی ۹۰ و ۶۰ و ۲۰ روز را به کاربران خود پیشنهاد می دهد. همچنین این سایت مدعی شده که یک شرکت با ثبت قانونی در بریتانیا می باشد. شیوه کار این پلتفرم (البته به گفته تیم این سایت) به این ترتیب است که سرمایه کاربران را جمع آوری و در اختیار ربات معامله گر خود قرار می دهند تا به صورت خودکار این ربات مداوم ترید کند و سود حاصله را متناسب با سرمایه هر کاربر به آن ها بپردازد. اما در ادامه به موارد مبهم این پلتفرم اشاره می کنیم:

 • ثبت قانونی:

این پلتفرم مدعی شده که به صورت قانونی و با مجوز رسمی در بریتانیا فعالیت می کند. اما هیچ شماره ثبتی برای استعلام در اختیار کاربران قرار نداده است. با این فرض که این شرکت مجوز قانونی داشته باشد این بخش را ادامه می دهیم، دوستان در بخش های قبلی به طور کامل عنوان کرده ایم که مطابق قانون مبارزه با پولشویی کاربران ایرانی حق حتی یک تراکنش مالی یک دلاری را نخواهند داشت. حال چگونه یک شرکت با ثبت قانونی از بریتانیا به کاربران ایرانی سرویس مالی می دهد؟! البته اخیرا در کانال تلگرام این پلتفرم به همین موضوع اشاره شده و گفته شده تا ۳۰ اکتبر_۸ آبان (زمان نگارش مقاله: ۲۰ مهرماه ۱۴۰۱) در یک جلسه با محوریت سرویس دادن به کاربران تحت تحریم این موضوع بررسی می شود. زیرا نهادهای قانونی این پلتفرم را به این خاطر بازخواست کرده اند. دوستان تا امروز این نهادها کجا بوده اند؟! چرا حساب کاربران تا تاریخ گفته شده برای برداشت مسدود شده است؟! اگر به یاد داشته باشید بایننس یک تاریخ برای کاربران خود مشخص کرد که یا دارایی خود را برداشت کنید و یا احراز هویت کنید. به بیان ساده یک فرصت داد تا کاربران دارایی خود را خالی کنند. اما این پلتفرم به بهانه بررسی حساب ها توسط نهاد ناظر، دارایی کاربران را مسدود کرده است. به نظر می رسد دارایی کاربران به خطر افتاده باشد اما این موضوع تا ۸ آبان به طور کامل مشخص می شود. در هر صورت دارایی کاربران تا این تاریخ مسدود می باشد که باعث نگرانی آن ها شده است.

 • سود ثابت:

دوستان بارها و بارها گفته شده سود های ثابت تضمینی آن هم با نرخ های بالا تنها برای فریب شما می باشد. سود روزانه ۱% و ماهیانه ۳۰% شاید برای شما وسوسه کننده باشد اما هیچ بنیاد و یا نهاد و یا حتی بانک مرکزی هیچ کشوری قادر به پرداخت این میزان سود نیست. دوستان با در نظر گرفتن تورم بالای ۵۰% ایران، بانک های ایرانی نهایتا سود ۲۰% به سرمایه گذاران می دهند و این نرخ برای سرمایه گذاران در آمریکا تنها ۳.۲۵% است. اگر واقعا این پلتفرم توانایی پرداخت این سود را داشت، شهروندان بریتانیا برای ایجاد حساب در این پلتفرم سرازیر می شدند و این پلتفرم دیگر توانایی سرویس دهی به سایر کاربران را نداشت.

 • ربات معامله گر:

در این قسمت قصد نداریم درباره نحوه عملکرد این ربات ها صحبت کنیم. اما بسیاری از پروژه های کلاهبرداری با این موضوع که ما یک ربات ترید با بازدهی بالا داریم وعده پولدار شدن به شما را می دهند. دوستان اگر این ربات انقدر بازدهی بالایی داشت، خود تیم این پلتفرم را پولدار می کرد و چه نیازی به فروش آن و یا اجاره آن برای مدت مشخصی به شما بود. هیچ فرد عاقلی ماشین چاپ پول را حتی در ازای قیمتی بسیار بالا به فرد دیگری نمی فروشد.

 • بنیان گذاران:

دوستان تمامی افرادی که در وب سایت رسمی این پروژه معرفی شده اند تنها یک اسم و عکس می باشند و هیچ سابقه و همچنین هیچ هویتی از آن ها منتشر نشده است. این ترفند کلاهبردارها می باشد، برای مثال شرکت یونیک فایننس بنیان گذار خود را در سایت، یک شخصی معرفی کرده بود که چندین سال پیش این شخص فوت کرده بوده است. این شرکت مدعی شده که عمری یک ساله دارد اما با جست و جو بین صفحات و مقالات گوناگون هیچ اثری از این شرکت نیست. و از طرفی آدرسی که در وب سایت رسمی خود منتشر کرده است را در گوگل مپ سرچ کردیم و همان طور که در تصویر زیر می بینید آدرس یک آپارتمان مسکونی می باشد!!

Screenshot 2022 10 12 10 20 38 970 com.google.android.apps .maps

 • پشتیبانی ۲۴ ساعته:

در وب سایت رسمی این پلتفرم یک شماره با کد بریتانیا برای پشتیبانی در تلگرام گذاشته شده است. این شماره را در تلگرام جست و جو کردیم و متوجه شدیم که این حساب بیش از چند هفته می باشد که آنلاین نشده است. جدا از این که اگر کاربری سوالی یا مشکلی داشته باشد سردرگم می شود زیرا کسی پاسخ گو نیست، یک مورد عجیب دیگر نیز وجود دارد. آن که کاربری که این پلتفرم را جهت بررسی به ما ارجاع داده، به ما پشتیبان فارسی این پلتفرم در تلگرام را معرفی کرده است! دوستان اگر روزی شما به طور قانونی برای دارایی خود اقدام کنید این پلتفرم می تواند منکر شود، زیرا این پلتفرم هیچ شماره یا اکانت تلگرام با زبان پارسی را در وب سایت رسمی خود منتشر نکرده و مدعی می شود که شما اسیر کلاهبردارها شدید و آن پشتیبان از طرف تیم ما نبوده است. برای آشنایی بیشتر با این پلتفرم و موارد مبهم آن به تلگرام پارسی این پلتفرم پیام داده ایم که تا کنون هیچ جوابی دریافت نکرده ایم. برای اثبات این ادعا از دو تصویر زیر کمک بگیرید:

2c5b7ce5 e9d9 420a 9421 797bd2627794 2935f264 9854 4b65 984d 0b38eee518aa

 • پکیج فروشی کلاهبرداری نوین:

دوستان در همه جای دنیا اساتید و متخصصان علم خود را تبدیل به یک مجموعه ویدیویی کرده و آن را با قیمت های مختلف می فروشند. در ایران نیز بسیاری از متخصصان این کار را می کنند، اما در این میان بسیاری از کلاهبرداران از نا آگاهی کاربران استفاده می کنند و یک پکیج فاقد محتوای مفید به کاربران با قیمت های بالا می فروشند و یا مطلبی که با یک سرچ ساده در گوگل کشف می شد را تبدیل به آموزش می کنند و با قیمت بالایی می فروشند، اما برخی پا را فراتر نهاده و پلتفرم های کلاهبرداری را در پکیج خود تبلیغ می کنند و یا به کاربران ارزهایی را معرفی می کنند که مالک آن خود مالک پکیج می باشد. و کاربر از همه جا بی خبر در دام این شیادها گرفتار می شوند. متاسفانه سود ناشی از این راه انقدر زیاد بوده که این کلاهبرداران با پول بدست آمده، برخی نهادها مانند صدا و سیما را نیز با خود همراه کرده اند. البته این را نیز ذکر کنیم که این مشکل تنها مختص ایران نیست شما می توانید با کمی هزینه در خبر گذاری کوین تلگراف یا سایر خبر گذاری بزرگ، اخبار خود و یا مقاله خود، فارغ از صحیح و یا غلط بودن آن منتشر کنید.

این موارد برای آن گفته شد که وقتی از کاربر قربانی این پلتفرم پرسیده شد که چگونه با این پلتفرم آشنا شدید گفت، از طریق پکیج یکی از همین افراد با این پلتفرم آشنا شده ام. توجه کنید شما پول می دهید به یک کلاهبردار که یک پکیج فاقد محتوای مناسب بخرید که داخل آن به شما یک سیستم کلاهبرداری معرفی شود که دارایی شما را به خطر بیاندازد.

ethrocket:

“دوستان سایت های:

 • Btcrocket
 • cryptounity
 • cryptoarea
 • faucetdash
 • cryptoxmr

 به همراه خود سایت ethrocket از یک ip و یک دامنه استفاده می کنند و حتی طراحی این سایت ها و کارکردهای آن ها یکسان می باشد. البته تیم سایت ethrocket این سایت ها را در قسمت پایینی سایت خود به عنوان سایر پروژه های خود معرفی کرده است. در نتیجه تمامی موارد که برای سایت ethrocket بررسی می شود برای سایر سایت های ذکر شده صادق می باشد.”

با بررسی سایت متوجه شدیم که سایت ethrocket  دو مدل کسب درآمد دارد. کاربران می توانند اتریوم خود را در این پلتفرم سرمایه گذاری کنند و سود سالانه ۱۸% دریافت کنند و یا در قسمت رایگان توزیع اتریوم شرکت کنند و هر ۴۵ دقیقه مقداری اتریوم به آن ها رایگان داده می شود. مقدار برداشت و یا سرمایه گذاری اتریوم در این پلتفرم ۰.۰۵ می باشد. البته این پلتفرم اعلام کرده اگر شما دوستان خود را معرفی کنید، ۵۰% کمیسیون دریافت می کنید.

دوستان وعده دریافت اتریوم رایگان و معرفی دوستان برای کسب سود بیشتر بسیار مشکوک است. و با بررسی بیشتر متوجه شدیم که این سایت مدعی است که تعداد ۹۸.۷۷۰.۰۴۸.۲۶۵ اتریوم را کاربران در این پلتفرم برنده شده اند. این در حالی است که تعداد کل اتریوم ها (البته در زمان نگارش این مقاله) ۱۲۲,۳۷۳,۸۶۳ عدد می باشد!! با توجه به این عدد تیم این پروژه چندین بار باید تمامی اتریوم ها را خریداری و توزیع می کرد!! برای اثبات این ادعا به تصویر زیر که از این سایت برداشته شده توجه کنید:

ethrocket 1

بنا به تجربه، هر وقت چیزی رایگان بود ابتدا به آن شک کنید. چرا یک وب سایت باید به شما رایگان اتریوم بدهد!؟

البته این سایت فیشینگ نیست و کاربران از این لحاظ در امان هستند اما مالک این وب سایت با استفاده از سرویس های پولی هویت خود را پنهان کرده، از طرفی با بررسی های بیشتر هیچ مدارک هویتی از بنیان گذاران و یا شماره ثبت خود شرکت و یا سایر مشخصات پیدا نشد. به عبارتی دیگر با یک سایت بی نام و نشان رو به رو هستیم که اگر دارایی های شما را سرقت کند، عملا امکان بازگشت سرمایه وجود ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر از تنها راه ارتباطی که ایمیل می باشد اقدام کردیم که تاکنون جوابی دریافت نکرده ایم و به نظر می رسد این ایمیل ها رسیدگی نمی شوند، اما اگر جوابی دریافت کردیم این مقاله را آپدیت خواهیم کرد.

اما این سایت اگر فیشینگ نیست پس چگونه کلاهبرداری می کند؟! همان طور که گفته شد این سایت یک بخش دارد که کاربران دارایی خود را برای کسب سود ۱۸ درصد سالانه در آن قفل می کنند. اما به نظر می رسد این بخش بیشتر یک نمایش است تا بخش رایگان این سایت بازدید بیشتری داشته باشد. زیرا اگر دو چیز رایگان و پولی در کنار هم باشند، ذهن بیشتر جذب مورد رایگان می شود. پس کاربران از روی کنجکاوی و با بیان این جمله که چیزی را از دست نمی دهیم به سراغ بخش رایگان می روند.

همان طور که گفته شد هر ۴۵ دقیقه مقداری اتریوم به شما داده می شود و شما باید صبر کنید تا مجموع آن ها ۰.۰۵ شود تا بتوانید برداشت کنید پس شما هر ۴۵ دقیقه به این سایت سر می زنید تا اتریوم داده شده را آزاد کنید. دقیقا منبع درآمد این پلتفرم همینجاست!! با ورود به این وب سایت احتمالا دیده اید که چقدر فضای تبلیغاتی زیادی دارد. این وب سایت، کاربران را با وعده اتریوم رایگان به خود جذب می کند و آمار بازدید خود را بالا می برد و از طرفی تبلیغات خود را منتشر می کند و درآمد زایی می کند. اما تکلیف اتریوم هایی که رایگان داده شده است چی؟! با بررسی بیشتر و نظرات کاربران متوجه شدیم اتریوم ها فقط به صورت اعتبار نمایش داده می شود و قابل برداشت نیست!!

پس در مرحله اول شما را با وعده سود ۱۸ درصدی فریب می دهند و اگر به دام نیوفتید با وعده اتریوم رایگان از شما استفاده می کنند تا تبلیغات خود را ببینید و از این راه پول به جیب بزنند. نکته جالب آن است که شما روی هر گزینه ای در این سایت کلیک می کنید به یک صفحه جدید منتقل می شوید! بدون آن که بخواهید! البته در نظر داشته باشید که این راه های گفته شده خوش بینانه ترین حالت کلاهبرداری بوده است، زیرا امکان دارد با متصل شدن به این سایت از توان دستگاه شما برای استخراج نیز استفاده شود. البته از آن جایی که این ادعا قابل اثبات نیست فقط به صورت جزیی عنوان شد.

Orsinoinvestment:

این وب سایت مدعی شده است که یک شرکت در زمینه خدمات سرمایه گذاری می باشد که در بخش های استخراج و خرید و فروش ارزهای دیجیتال و همچنین معاملات فارکس فعال می باشد. این سایت از طریق یک فرد ناشناس خارجی در تلگرام به کاربر معرفی شده است. اما در ادامه به نکات مبهم این پلتفرم می پردازیم:

 • ثبت قانونی:

این پلتفرم با انتشار یک تصویر در وب سایت خود اعلام کرده که به صورت قانونی در کشور استرالیا ثبت شده است. این عکس را با شما به اشتراک می گذاریم:

cert1

اما با بررسی و پیگیری از سازمان بورس و اوراق بهادار استرالیا متوجه شدیم این ادعا کذب است و هیچ شرکتی با این شماره ثبت وجود ندارد. برای اثبات این موضوع از تصویر زیر کمک بگیرید:

2

حتی برای بررسی بیشتر شماره ثبت این شرکت را در سازمان رسمی کار و تجارت این کشور جست و جو کردیم که این بررسی نیز بی نتیجه ماند. این موضوع در تصویر زیر مستند می باشد:

3

پس به کل ثبت قانونی این شرکت تنها برای فریب کاربران است.

 • تحریم ها و موانع قانونی:

دوستان بنا بر قانون جهانی FATF (مبارزه با پولشویی) دولت و مردم ایران حق تراکنش های مالی بین المللی را ندارد. حال چگونه یک شرکت که ادعا به قانونی بودن دارد می تواند به کاربران ایرانی سرویس بدهد و از زبان پارسی پشتیبانی کند؟!

 • آدرس و هویت شرکت:

یک آدرس به همراه منطقه جغرافیایی در وب سایت این پروژه منتشر شده است. با بررسی این آدرس متوجه شدیم که این آدرس مختص به یک دفتر و مکان خاصی نیست و مربوط به یک منطقه جغرافیایی بزرگ مانند شهر است. از طرفی بنیان گذاران این پلتفرم خود را معرفی نکردند و با استفاده از سرویس های پولی نیز هویت خود را مخفی نگه داشته اند.

 • سود ثابت:

سود ثابت قاتل کاربران ایرانی!! در شرایط افتضاح اقتصادی، بسیاری از کاربران با رویای درآمد ثابت دلاری متاسفانه جذب چنین پروژه هایی می شوند. این پروژه مدعی شده است که روزانه ۲ الی ۳ درصد سود ثابت به کاربران می دهد!! به جرات این سود تنها برای وسوسه کاربران می باشد و هیچ پلتفرمی توان پرداخت سود روزانه ۲ درصد را ندارد.

در گفت و گو با یک کاربر قربانی متوجه کلاهبرداری این پروژه شدیم. در ادامه کامنت این کاربر را نقل می کنیم:

“ابتدا سود و اصل پولتون رو میدن اما بعد از ایجاد اعتماد نه تنها سود بلکه اصل پولتون رو هم به بهانه دریافت پول بیشتر نمیدن و برای آزاد سازی دارایی و برداشت اصل سرمایه از شما درخواست پول بیشتر و سرمایه گذاری در طرح های بالاتر رو می کنند.”

 • سایر نکات:

مالک این سایت از یک سرور برای چندین سایت استفاده می کند. این شگرد بسیاری از کلاهبرداران می باشد و از طرفی دو نهاد DNSFilter و Trend Micro در مورد این وب سایت هشدار داده اند.

tradinv:

این وب سایت مدعی شده که یک کارگزاری برای خرید و فروش و نگهداری ارزهای دیجیتال می باشد. اما با بررسی های بیشتر متوجه شدیم این پلتفرم یک بستر کلاهبرداری می باشد. در ادامه مواردی را که این ادعا را اثبات می کند، با شما به اشتراک می گذاریم.

ابتدا به مواردی که خود این پلتفرم مدعی شده رسیدگی می کنیم:

 • مکان جغرافیایی:

این پلتفرم مدعی شده که دفتر مرکزی آن در کشور استرالیا می باشد و یک آدرس نیز در وب سایت خود منتشر کرده است. اما در کنار این آدرس یک عکس از چند ساختمان منتشر کرده اند، ما نیز این آدرس را در گوگل مپ جست و جو کردیم و متوجه شدیم این آدرس یک منطقه می باشد و نه یک دفتر با نام و نشان این شرکت!! تصویر زیر آدرس ذکر شده می باشد:

trade1

 • احراز هویت:

کاربران برای فعالیت در این پلتفرم باید احراز هویت کنند و مشخصاتی مانند آدرس و کد پستی خود را باید ثبت کنند. حتی اگر این پلتفرم کلاهبرداری نباشد، کاربران ایرانی قادر به فعالیت در این پلتفرم نمی باشند.

 • سلب مسئولیت:

این پلتفرم در قوانین مربوط به خود این حق را به خود می دهد که هرزگاهی به هر دلیلی دسترسی به بخشی از این سایت و یا دسترسی کامل به این سایت را برای کاربران خود محدود کند. کاربرانی که مراحل ثبت نام در این پلتفرم را طی می کنند به صورت پیش فرض این قوانین را پذیرفته اند.

trade2

 • مجوز :

در انتهای این وب سایت، نوشته شده که این وب سایت دارای مجوز از مراجع قانونی می باشد، اما هیچ شناسه و یا لینک برای استعلام داده نشده است. اما ما برای استعلام نام این شرکت را در دو نهاد The Financial Commission و Australian Securities and Investments Commission بررسی کردیم و همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید هیچ کدام از این نهاد این پلتفرم را به رسمیت نمی شناسند.

trade4 trade3

 • طول عمر فعالیت:

در بخش معرفی شرکت، عنوان شده که این پلتفرم از سال ۲۰۱۷ فعالیت خود را شروع کرده است. اما با بررسی های بیشتر متوجه شدیم دامنه مربوط به این پلتفرم در تاریخ  Sunday 14th, August 2022 ثبت شده است.

 • کارمزد:

این پلتفرم مدعی شده هنگام شارژ حساب خود مبلغی را باید به عنوان کارمزد بپردازید. اما چرا؟! دلیل آن مشخص نیست و از طرفی مقدار آن را نیز مشخص نکرده اند.

در ادامه موارد عمومی را بررسی می کنیم:

 • افتتاح حساب:

در شرایطی که صرافی بایننس و بسیاری از بروکرهای فارکس و کریپتو با ۱۰ دلار اجازه افتتاح حساب را می دهند، این بروکر حداقل مبلغ واریزی را ۱۰۰ دلار در نظر گرفته است. به نظر می رسد طمع کلاهبرداران این پلتفرم خیلی بالاست!!

 • قوانین بروکرها:

در چارچوب قوانین ذکر شده برای بروکرها مواردی مانند سرمایه حداقلی ۷۵۰ هزار یورو برای شروع فعالیت و همچنین نگهداری دارایی کاربران در حساب های مخصوص به مشتری به چشم می خورد. اما نکته جالب آن است که این پلتفرم عنوان کرده که واریز و برداشت تنها با استفاده از ارز دیجیتال میسر است و کاربران نمی توانند با استفاده از کارت بانکی خود خرید کنند. به نظر می رسد دلیل این کار به جای نگذاشتن هیچ ردپایی از خودشان می باشد.

 • بنیان گذار:

نکته عجیب آن است که بنیان گذار این پلتفرم آقای Justin Hance پیش از این نیز به عنوان بنیان گذار صرافی ها و کارگزاران پلتفرم های مشابه دیگری معرفی شده بوده که با بررسی دقیق تر متوجه شدیم تمامی آن ها نیز کلاهبرداری بوده است. برای مثال پلتفرم altflash24 نیز دقیقا مشابه پلتفرم tradinv طراحی شده بوده است که یک کاربر عکسی از این پلتفرم منتشر کرده که هنگام برداشت از او درخواست ۰.۰۱ بیت کوین کرده اند تا اکانت او را فعال کنند. همان طور که گفته شد مالک هر دو این پلتفرم ها آقای Justin Hance می باشد!!

trade4

 • تحریم ها:

برای تیم پشتیبانی این پلتفرم یک درخواست پشتیبانی زدیم و در مورد تحریم ها علیه ایران سوال کردیم که در جواب گفتند هیچ مشکلی ندارد و با خیال راحت فعالیت کنید. حال سوال آن است چگونه یک کاربر ایرانی می تواند تایید هویت کند؟! و چگونه یک پلتفرم که خود را دارای گواهی نامه های معتبر بین المللی می داند و در قوانین خود ذکر کرده که قانون مبارزه با پولشویی را رعایت می کند، می تواند به کاربران ایرانی سرویس بدهد. قطعا این یک تله برای فریب شماست!! برای اثبات این موضوع از تصویر زیر استفاده کنید:

trade6

Gm711:

قبل از هرچیزی بهتر است کمی با Gordian Maugg Film که مخفف آن GM است، آشنا شویم. GM یک شرکت سرگرمی جهانی می باشد که در زمینه های فیلم، تلویزیون، رسانه فعالیت می کند. به بیان ساده این بنیاد یک استدیو برای سرمایه گذاری و ساخت فیلم می باشد. وب سایت رسمی این پروژه را با شما به اشتراک می گذاریم:

https://gmwjs.com/index.html

اما چرا سایت این بنیاد را با شما به اشتراک گذاشتیم؟! زیرا پلتفرم Gm711 که خود را زیر مجموعه Gordian Maugg جا زده است، با شعار جذب سرمایه برای ساختن فیلم ها در حال کلاهبرداری از کاربران و سوء استفاده از نام این برند می باشد. در ادامه به موارد مشکوک این سایت می پردازیم.

 • پشتیبانی از زبان پارسی:

دوستان برندهای مختلف بنا بر سیاست های خود که یکی از آن ها جلب مشتری است، از زبان های مختلفی پشتیبانی می کنند. در نظر داشته باشید با توجه به تحریم های موجود دسترسی کاربران ایرانی برای سرویس گرفتن کاملا مسدود می باشد. برای مثال شما نمی توانید به صورت مستقیم اشتراک شبکه نتفلیکس را بخرید. پس چه طور می توانید با استفاده از این پلتفرم یک سرمایه گذاری ایمن را داشته باشید؟!

 • استفاده از طرح های هرمی:

این سایت یک طرح هرمی برای دعوت از دوستان را منتشر کرده است که در تصویر زیر قابل مشاهده می باشد:

1

دوستان بنیاد Gordian Maugg خودش روی چندین پلتفرم سرمایه گذاری کرده، حالا چه طور محتاج چند دلار پول مردم شده است!!؟ شما می توانید سرمایه گذاری های بنیاد Gordian Maugg را در وب سایت خود این شرکت که ابتدای مقاله منتشر کردیم ملاحظه کنید. طرح های هرمی یکی از واضح ترین موارد برای تشخیص یک پلتفرم کلاهبرداری است. نکته جالب آن است که شما نمی توانید پاداش های بالاتر از سطح فعلی خود را بگیرید. به هر روشی از شما می خواهند که سطح کاربری خود را افزایش دهید، به عبارتی دیگر به هر روشی می خواهند پول شما را تصاحب کنند.

 • مجوز فعالیت:

همان طور که در تصویر زیر می بینید سایت Gm711 یک مجوز نامه را منتشر کرده است:

2 1

این مجوز از نهاد Unternehmensregister گرفته شده است. این نهاد اطلاعات مالی مربوط به کسب و کارها را بررسی و منتشر می کند. با بررسی نام Gordian Maugg در وب سایت رسمی Unternehmensregister، اسناد مالی مربوط به شرکت Gordian Maugg مشخص شد و همان طور که طبق تصویر زیر ملاحظه می کنید آخرین سند مالی این شرکت مربوط به سال ۲۰۱۵ می باشد.

3 1

اما دقت کنید که موارد گفته شد مربوط به Gordian Maugg می باشد و نه وب سایت Gm711!! هیچ گزارشی و هیچ سندی از Gm711 موجود نمی باشد و همان طور که ذکر شد این وب سایت با استفاده از مدارک مربوط به Gordian Maugg در تلاش برای فریب کاربران می باشد.

 • سود ثابت:

این پلتفرم مدعی شده که سود ثابت به کاربران خود با توجه به سطح های موجود می تواند پرداخت کند. دوستان سود ثابت تنها برای فریب شما می باشد و قطعا هیچ سودی پرداخت نمی شود و یا اگر پرداخت شود، تنها یک یا دو بار برای جلب اعتماد شما برای سرمایه گذاری بیشتر و یا دعوت از دوستانتان می باشد. در نظر داشته باشید بانک های ایرانی سود ۱۸ تا ۲۰ درصد در سال را به مشتریان خود می دهند، البته این نرخ یکی از بالاترین سودهای بانکی دنیا با توجه به تورم داخلی است. اما چرا بانک های ایرانی را مثال زدیم؟ زیرا این وب سایت مدعی شده ماهانه سود ۱۵۰ درصدی به کاربران خود می دهد، یعنی حتی چندین برابر بانک های داخلی!!! بدون شک این یکی از فاکتورهای کلاهبرداری است.

4

 • همکاری با Gordian Maugg:

به وب سایت رسمی Gordian Maugg رفتیم و در بخش همکاری ها و حتی سرمایه گذاری ها هیچ نام و نشانی از پلتفرم Gm711 موجود نیست!! چه طور Gm711 مدعی این همکاری شده وقتی هیچ اسمی از این وب سایت برده نشده است!!

masterfininvestments:

این پلتفرم مدعی شده که یک بستر مناسب برای سرمایه گذاری و همچنین استخراج در زمینه ارزهای دیجیتال می باشد. اما با بررسی های بیشتر متوجه شدیم که این وب سایت کلاهبرداری می باشد، در ادامه نتایج بررسی های تیم زوم ارز را با شما به اشتراک می گذاریم.

 • سود ثابت:

این پلتفرم مدعی شده که سود ثابتی را می تواند به کاربران خود بدهد. ابتدا پلن های سرمایه گذاری این سایت را ذکر می کنیم:

 • PLAN 1:

هزینه فعال کردن از $۱۰۰ تا ۹۹۹$ _ مدت قرارداد یک روز _ ۱۰% پاداش از طریق کد دعوت _ میزان سود ۱۰%

 • PLAN 2:

هزینه فعال کردن از $۱,۰۰۰ – $۴,۹۹۹ _ مدت قرارداد ۲ روز _ ۱۰% پاداش از طریق کد دعوت _ میزان سود ۲۰%

 • PLAN 3:

هزینه فعال کردن از $۵,۰۰۰ – $۹,۹۹۹ _ مدت قرارداد ۴ روز _ ۱۰% پاداش از طریق کد دعوت _ میزان سود ۳۰%

 • PLAN 4:

هزینه فعال کردن از $۱۰,۰۰۰ – $۲۰۰,۰۰۰ _ مدت قرارداد ۷ روز _ ۱۰% پاداش از طریق کد دعوت _ میزان سود ۵۰%

در ادامه پلن های استخراج این پلتفرم را عنوان می کنیم:

 • PLAN 1:

هزینه فعال کردن از $۲۰,۰۰۰ – $۴۹,۹۹۹ _ مدت قرارداد ۵ روز _ ۱۰% پاداش از طریق کد دعوت _ میزان سود ۲۰۰%

 • PLAN 2:

هزینه فعال کردن از $۴۰,۰۰۰ – $۹۹,۹۹۹ _ مدت قرارداد ۱۰ روز _ ۱۰% پاداش از طریق کد دعوت _ میزان سود ۳۰۰%

 • PLAN 3:

هزینه فعال کردن از $۱۰۰,۰۰۰ – Unlimited _ مدت قرارداد ۱۵ روز _ ۱۰% پاداش از طریق کد دعوت _ میزان سود ۵۰۰%

در مورد طرح های سرمایه گذاری، در نظر داشته باشید بزرگ ترین موسسه های سرمایه گذاری و بانک های بزرگ دنیا سود ثابت ۳ تا ۵ درصد به کاربران در ماه را وعده می دهند. حال چگونه در یک روز ۱۰% سود در این پلتفرم ممکن است!!! کلاهبرداران همیشه طمع شما را هدف می گیرند.

و در مورد طرح های استخراج، در این مدل شرکت ها با منتشر کردن آدرس مزرعه استخراج خود و همچنین شفافیت در مباحث مالی و اعلام کردن یک لیست کامل از تجهیزات سخت افزاری خود، اعتماد کاربران را جلب می کنند. اما آیا سایت masterfininvestments چنین کاری کرده است؟! و یا مجوز جذب سرمایه در این بخش را دارد؟! جدا از این موارد سود ۲۰۰% در پنج روز با هیچ منطقی قابل توجیح نیست.

 • مجوز از نیوزلند:

همان طور که در تصویر زیر ملاحظه می کنید این پلتفرم عنوان می کند که در نیوزلند ثبت قانونی شده و مجوز دارد.

master1

برای بررسی های بیشتر شماره ثبت این شرکت را بررسی کردیم. همان طور که ملاحظه می کنید این شماره ثبت به نام یک هولدینگ دیگر است و نه به نام شرکت masterfininvestments نیست.

master11

 • مجوز از استرالیا:

در بخشی دیگر این پلتفرم مدعی شده که در استرالیا نیز ممیزی و تایید شده است. که گواهی آن را نیز در تصویر زیر می بینید:

master2

ما شماره ثبت این شرکت و نام آن را نیز بررسی کردیم  و متوجه شدیم هیچ شرکتی با این مشخصات وجود ندارد که می توانید استعلام های گرفته شده را در عکس های زیر ببینید.

master222 master22

 • عدم شفافیت:

لطفا به عکس زیر توجه کنید:

master3

همان طور که می بینید بنابر ادعای این شرکت مبلغ ۱۰.۳۱۲.۶۱۸$ میلیون دلار در این سایت سرمایه گذاری شده و مبلغ ۱.۸۰۷.۱۶۱$ میلیون دلار نیز برداشت شده است. همان طور که در ابتدای مقاله مشاهده کردید در سطح یک، طرح سرمایه گذاری که کمترین بازده را نسبت به سایر طرح ها دارد. کاربران بعد از یک روز، بازدهی ۱۰% را دریافت می کردند. یعنی اگر تمامی کاربران از این طرح استفاده کنند و بعد از یک روز برداشت کنند باز باید مبلغ برداشتی بیشتر باشد. شاید این به ذهنتان برسد که شاید شخصی خواهان سرمایه گذاری طولانی مدت است و دارایی خود را برداشت نکرده باشد. اما بیایید یک فرض را قبول کنیم، آن هم این است نیمی از کاربران برداشت می کنند و نیمی برداشت نمی کنند. حتی با این فرض نیز آنقدر میزان سود ثابتی که این پلتفرم به کاربران می دهد، بالا می باشد که بازهم باید خروجی ها بیشتر شود.

 • هویت شرکت:

این شرکت در یک بخش ادعای مجوز از استرالیا داشت و در بخش دیگری ادعای ممیزی شدن در نیوزلند، همچنین اعلام کرده در انگلیس و کانادا و آمریکا و سایر اروپا نیز دفتر دارد. اما چرا بنیان گذاران آن نامعلوم هستند؟! این موضوع وقتی نگران کننده می شود که این شرکت در هیچ کشوری مجوز فعالیت نگرفته است و تمامی ادعاهای مطرح شده کذب است.

 • روش پرداخت:

ارزهای دیجیتال علاوه بر مزیت های زیاد، مشکلاتی نیز دارند. بسیاری از پروژه های کلاهبرداری با استفاده از ارزهای دیجیتال به کاربران اجازه می دهند تا حساب ها را شارژ کنند. زیرا در این روش هیچ رد پایی از کلاهبرداران به جا نمی ماند و از آن جایی که ارزهای دیجیتال فعلا هیچ چارچوب قانونی ندارند، پیگیری مطالبات بسیار سخت می باشد. همان طور که در تصویر زیر ملاحظه می کنید، این سایت نیز تنها با استفاده از ارزهای دیجیتال حساب کاربران را شارژ می کند.

MASTER 4

Bitmude:

این پلتفرم به کاربران خود این امکان را می دهد که با استفاده از امکانات این سایت ارزهای دییجتال را خرید و فروش و نگهداری کنند. بنا به درخواست کاربران این سایت را بررسی کردیم و با موارد مشکوکی روبه رو شدیم که باهم آن ها را مرور می کنیم:

 • مکان جغرافیایی:

با بررسی وب سایت رسمی Bitmude متوجه شدیم که عوامل کلاهبرداری این پلتفرم با وب سایت Tradinv که در همین مقاله بررسی کردیم مشترک هستند. کلاهبرداران حتی به خود زحمت ندادند که یک آدرس مجزا برای این دو سایت ثبت کنند. در تصویر زیر می توانید یکسان بودن این دو پلتفرم را مشاهده کنید:

bit0

bit00

البته مکان جغرافیایی فقط برای نمونه بود، وگرنه بسیاری از قسمت های این دو سایت مانند نقشه راه و سوالات پر تکرار و… در این دو یکسان می باشد.

 • فعال کردن اکانت:

کاربری که این سایت را برای بررسی در اختیار ما قرارداد، نحوه آشنایی خود را با این وب سایت این گونه بیان می کند:

bit11

ما نیز برای اعتبارسنجی این موضوع درخواست انتقال را در این سایت دادیم که با این پیام مواجه شدیم:

bit1

دوستان صرافی های بزرگ دنیا بدون دریافت یک دلار، اکانت شما را تایید می کنند. اصلا چرا باید ۰.۰۱ بیت کوین واریز کنیم؟! چه تضمینی وجود دارد بعد از واریزی حساب را مسدود نکنند؟! (که بنابر تجربه می کنند این کار رو) اما چرا باید یک کاربر استرالیایی از یک کاربر ناشناس ایرانی درخواست کمک کند و مبلغ قابل توجه ۰.۸ بیت کوین را برای ایشان واریز کند؟! قطعا این کار درخواست کمک نیست بلکه دعوت محترمانه برای برداشتن کلاه ایشان می باشد. زیرا کلاهبردار به این موضوع واقف است که کاربر نمی تواند موجودی حساب را برداشت کند و با این کار از او می خواهد که حساب خود را فعال کند و به این صورت مبلغ ۰.۰۱ بیت کوین از کاربر کلاهبرداری می شود. همچنین با بررسی سایت متوجه شدیم، اگر کاربری کد دو مرحله ای خود را گم کند می تواند با پشتیبانی برای بازیابی آن ارتباط برقرار کند، نه با یک کاربر ایرانی! بنا بر تجربه آن کاربر نیز استرالیایی نیست و ایرانی می باشد!

 • حساب بانکی:

همان طور که بارها گفته شد بسیاری از پلتفرم های کلاهبرداری تنها با ارزهای دیجیتال کار می کنند. اما چرا؟ زیرا اگر مانند بایننس که دارای اعتبار است با حساب بانکی نیز فعالیت کنند، قانون گذاران در مواردی که ادعای شکایتی از کاربر مطرح شود، بسیار آسان تر شکایت را پیگیری می کنند. به بیان ساده برای پاک کردن ردپای خود تنها با استفاده از ارزهای دیجیتال کار می کنند.

bit2

 • قوانین و مقررات:

همان طور که در بخش اول مشاهده کردید این پلتفرم مدعی شده دفتر مرکزی آن ها در استرالیا می باشد. اما در بخش مربوط به قوانین و مقررات خود عنوان کرده که اگر مشکلی بین کاربر و این وب سایت پیش آید، با استفاده از قوانین و دادگاه های کشور مالت به این پرونده رسیدگی می شود!! مالت کجاست؟! قانون این کشور در مورد ارزهای دیجیتال چیست؟! اگر دفتر مرکزی در استرالیا بود پس چرا باید با قوانین یک کشور بی نام و نشان پرونده ها پیگیری شود؟! جالب اینجاست که اگر شما در این پلتفرم حساب باز کنید به طور پیش فرض این قوانین را پذیرفته اید. در ادامه تصویری از کشور مالت و همچنین قوانین ذکر شده را برای شما آورده ایم:

bit3 bit33

 • دسترسی به حساب ها:

در ادامه قوانین عجیب این سایت، این پلتفرم این حق را برای خود محفوظ می داند که در صورت صلاح دید حساب کاربر را مسدود کند. این بند از قرارداد دقیقا نقطه نهایی کلاهبرداری این سایت را تکمیل می کند.

Redmont Partners:

بنا به درخواست یکی از کاربران پلتفرم Redmont Partners را بررسی کردیم. این شرکت، دارای یک صندوق سرمایه گذاری می باشد که به کاربران خود سود ثابتی را پرداخت می کند. دفتر مرکزی این شرکت در رومانی می باشد و به گفته خودشان، در اروپا و آسیا و خاورمیانه نیز شعبه دارند. در ادامه مواردی را که در این پلتفرم شک برانگیز است را باهم بررسی می کنیم:

 • ثبت قانونی:

اولین موردی که بررسی خواهیم کرد مجوز این شرکت می باشد. این شرکت مدعی شده که در رومانی ثبت شده است و شماره ثبتی نیز ارائه داده که ما این شماره ثبت را از دو نهاد قانونی در رومانی استعلام گرفتیم. نتیجه این استعلام ها را می توانید در تصویر زیر مشاهده کنید:

r1 r11

همان طور که ملاحظه می کنید این شرکت در جایی ثبت نشده است و یا حداقل در حال حاظر فعال نمی باشد.

 • بنیان گذاران:

مالک این وب سایت با استفاده از برنامه های پولی هویت خود را پنهان کرده است. علاوه بر آن در اسناد منتشر شده هیچ نام و نشانی از تیم فنی این پروژه یافت نمی شود. در صورت بروز مشکلی، کاربران باید دقیقا از چه کسی درخواست مطالبه کنند؟!

 • سلب مسئولیت:

در قوانین ذکر شده این پلتفرم به وضوح اشاره شده که این شرکت حق دارد قوانین، سودها و سایر نرخ ها را بدون اطلاع قبلی تغییر دهد و کاربران نیز با این موضوع مشکلی ندارند. توجه کنید، شما با ثبت نام در سایت، این قوانین را به صورت پیش فرض پذیرفته اید.

r2

 • سود ثابت:

همان طور که در تصویرهای زیر مشخص است، این شرکت ۵ طرح سرمایه گذاری را به کاربران خود پیشنهاد می دهد.

r3r33

دوستان در زمان نگارش این مقاله سود بانکی در کشورهای اروپایی ۲.۵% است، البته در ماه!! اما چگونه این شرکت ظرف مدت ۳ روز، سود ۵% به شما می دهد!!

 • مسدود کردن حساب:

روش اکثر پلتفرم های کلاهبرداری به این صورت است که ابتدا به هر دلیلی حساب کاربران را مسدود می کنند و سپس درخواست مبلغی را به منظور رفع انسداد حساب ها دارند. با بررسی نظرات کاربران در فضای مجازی متوجه شدیم که این پلتفرم بعد از پرداخت چند مرحله سود (که بیشتر به نظر می رسد برای جلب اعتماد کاربر برای کلاهبرداری های بزرگ تری باشد) و یا اگر مبلغ سرمایه گذاری بالا باشد، در همان ابتدا حساب کاربر را مسدود می کنند. سپس درخواست مبلغی را برای رفع مسدودی اکانت می کنند و از این طریق نیز کلاهبرداری خود را ادامه می دهند.

 • مشکلات قانونی:

بیایید فرض کنیم این پلتفرم کلاهبرداری نباشد! و به هر دلیلی برای حساب شما مشکلی پیش آید، چه نهادی به وضعیت شما رسیدگی می کند؟! مراجع قضایی رومانی؟! یا ایرانی؟! تنها با کمی بررسی متوجه می شوید خیلی از کلاهبرداران داخل همین ایران هنوز دستگیر نشده اند. حالا شما می توانید به عنوان یک شهروند ایرانی که تحت تحریم هستید، دارایی خود را در یک کشور اروپایی زنده کنید؟!

Nexatradex:

به درخواست یکی از کاربران، پلتفرم Nexatradex را بررسی کردیم. این شرکت مدعی است که در زمینه خرید و فروش ملک و مستغلات و همچنین استخراج طلا و ارائه لوازم خودرو فعالیت می کند. در ادامه مواردی را که ثابت می کند این پلتفرم کلاهبرداری است را بررسی می کنیم:

 • ثبت قانونی:

همان طور که در تصویر زیر می بینید این شرکت مدعی شده است که به صورت قانونی ثبت شده است و یک شماره ثبت نیز ارائه داده است:

n1

ما نیز برای بررسی بیشتر شماره ثبت آن ها را استعلام گرفتیم. و همان طور که در تصویر زیر می بینید، این شرکت در حال حاظر منحل شده است.

n2

حال دو سناریو مطرح می شود. یا این شرکت از شماره ثبت شرکت دیگری سوء استفاده کرده است و یا بنا به دلایلی این شرکت منحل شده اما به طور غیرقانونی فعالیت می کند.

 • سود ثابت:

همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، این پلتفرم ۷ طرح سرمایه گذاری را به کاربران خود توصیه می کند:

n3 n4

کلاهبرداران همیشه طمع کاربران را هدف قرار می دهند. برای اثبات دروغ بودن این سودها، با توجه به فاکتورهای طرح یک، آزمایشی را انجام می دهیم. در این طرح شما از ۵۰ تا ۴۹۹۹ دلار می توانید سرمایه گذاری کنید که ۸ درصد سود، ظرف ۲۴ ساعت به شما پرداخت می شود. فرض کنیم سرمایه اولیه شما ۱۰۰۰ دلار است و سود دریافتی روزانه ۸ درصد، برای درک بهتر این دروغ بزرگ ببینیم چقدر زمان می برد که شما به ثروت ایلان ماسک برسید:

n5

طی ۸ ماه بعد شما ثروت مشابهی با ایلان ماسک خواهید داشت!! اگر این پلتفرم قادر به پرداخت چنین سودی بود، الان این شرکت به بزرگترین شرکت دنیا تبدیل می شد نه یک پلتفرم بی نام نشان که دنبال خالی کردن حساب کاربران می باشد. توجه کنید این موارد گفته شده تنها برای ضعیف ترین طرح سرمایه گذاری این پلتفرم بود!!

 • معرفی دوستان:

بارز ترین نکته در طرح های کلاهبرداری پرداخت سود از طریق معرفی دوستان می باشد. این پلتفرم ۵% از هر ورودی جدید را به شخص معرف پرداخت می کند. دوستان در زمان نگارش این مقاله سود بانکی آمریکا ۴.۵% است!! این پلتفرم تنها برای معرفی دوستان ۵% از مبلغ پرداختی ورودی جدید را می پردازد!! هضم این سودها غیرممکن است!!

 • پرداخت با کریپتو:

دوستان اگر امروز اداره گاز اعلام کند که پرداخت با کریپتو را فعال کرده است، ما بسیار خوشحال می شویم. زیرا این یک اقدام برای پذیرش بیشتر کریپتوها می باشد، اما اگر یک پلتفرم مانند Nexatradex تنها از طریق کریپتو پرداختی را انجام بدهد، برعکس جای نگرانی وجود دارد. زیرا هیچ مدرکی برای ادعای حق خود بعد از کلاهبرداری وجود نخواهد داشت. این مثال ها گفته شد که شما بهتر متوجه بشوید که کریپتوها مانند یک شمشیر دولبه عمل می کنند.

 • سلب مسئولیت:

این پلتفرم در بخش پرسش های متدوال در جواب سوال “آیا امکان از دست رفتن دارایی من وجود دارد؟” گفته اند که خیر هیچ ریسکی دارایی شما را تهدید نمی کند:

n6

اما با بررسی قوانین مربوط به این پلتفرم، متوجه شدیم خودشان حرف خودشان را نقض کرده اند و همچنین چندین بار به طور کامل سلب مسئولیت کرده اند. در ادامه این موارد را با شما در میان می گذاریم: (در نظر داشته باشید شما با افتتاح حساب در این پلتفرم به صورت پیش فرض این قوانین را قبول کرده اید.)

همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، شما موافقت خواهید کرد که مدیران و سایر اعضا این پلتفرم را بدون هیچ مسئولیتی در نظر بگیرید!! در ادامه گفته شده ریسک های موجود برعهده خود کاربر است و همچنین تمام اطلاعات، ارتباطات و مطالبی که در این سایت مشاهده می کنید به عنوان یک مطلب اطلاعاتی و آموزشی در نظر گرفته شده و نه یک توصیه سرمایه گذاری!!!

n7

در ادامه قوانین عجیب این پلتفرم، این شرکت مدعی شده است که این حق را برای خود محفوظ می دارد که بدون اطلاع قبلی می توانند قوانین و یا نرخ سود و سایر فاکتورها را تغییر بدهند و شما نیز از پیش آن ها را پذیرفته اید.

n8

در این بخش نیز این پلتفرم مدعی شده که هیچ مسئولیتی درباره ضرر و خسارت به دارایی شما و همچنین نقض قوانین توسط شما ندارد.

n9

و در آخر نیز از شما خواسته شده اگر با این سلب مسئولیت مشکل دارید، به فعالیت خود ادامه ندهید.

n10

 • بنیان گذاران:

در بخش پرسش های متدوال گفته شد این پلتفرم توسط تیم متخصص Nexatradex اداره می شود. دوستان هیچ نام و سابقه ای از این افراد و حتی اطلاعات هویتی برای بررسی موجود نیست. این شرکت مدعی شده در املاک، خودرو و استخراج طلا فعالیت می کند!! چنین تیمی با این حجم از فعالیت چرا باید پنهان باشند؟!

web.jiunet و web.jiont2:

دوستان این دو وب سایت دقیقا مشابه مواردی می باشد که چندی پیش در همین مقاله بررسی کرده ایم. مالک سایت های WALLETRAD و WALLETERC و WEB.KHMAKET و usdtcan و دو سایت web.jiont2 و web.jiunet یک کلاهبردار می باشد و فقط نام دامنه را تغییر می دهد و هر چند وقت با نام جدیدی سایت خود را بالا میاورد و شروع به کلاهبرداری می کند. برای صرفه جویی در وقت شما عزیزان این دو سایت را بررسی نمی کنیم و اگر مایل به اطلاعات در مورد این دو سایت هستید، در همین مقاله به بخش هایی که یکی از سایت های ذکر شده را بررسی کرده رجوع کنید.

توجه: دوستان اگر به سایتی برخوردید که این صفحه در ابتدا نمایش داده شد:

 nn

و یا داشبورد و محیط داخلی سایت به این شکل بود:

n

حتما آن پروژه کلاهبرداری می باشد. زیرا این کلاهبردار تنها از همین قالب برای سایت خود استفاده می کند و فقط نام سایت را تغییر می دهد.

Co-Finance Trade Limited:

در این بخش به بررسی پلتفرم CFL می پردازیم. این پلتفرم یک شرکت جذب سرمایه می باشد که سرمایه های جمع آوری شده را در بخش های مختلفی تزریق می کند و سود حاصله را برای خود و کاربران تقسیم می کند. اما در ادامه موارد مشکوک این سایت را با شما در میان می گذاریم:

 • مجوز:

این شرکت مدعی شده در لوکزامبورگ یک دفتر رسمی دارد و با شماره ثبت R2335443 توانسته مجوز رسمی دریافت کند. برای بررسی های بیشتر این شماره ثبت را از اتحادیه اروپا و همچنین نهاد رسمی در لوکزامبورگ استعلام گرفتیم و متوجه شدیم چنین شرکتی با این شماره، ثبت نشده است. (و یا در حال حاظر مجوز فعالیت ندارد.)

co1 co2

 • فعالیت ها:

این شرکت مدعی شده در زمینه های توکنیزه کردن دارایی ها، املاک و مستغلات، استخراج طلا، طرح های بازنشستگی، داروسازی، ارزهای دیجیتال، نفت و گاز، وام و کمک های مالی، خرید و فروش سهام و ارزها در فارکس فعالیت می کند. دوستان این حجم از فعالیت برای دولت ها با پشتوانه مالی سنگین و نیروی کاری که در اختیار دارند نیز دشوار و پیچیده است. حال چنین شرکتی که این همه فعالیت دارد محتاج ۲۰۰ دلار سرمایه کاربران باید باشد؟!

 • شارژ و برداشت:

در بخش های قبلی نیز به این موضوع اشاره شد که واریز و برداشت تنها از طریق کریپتوها باعث می شود، در صورت کلاهبرداری از شما هیچ رد پایی از کلاهبرداران به جا نماند و هیچ سندی برای شکایت از این شرکت نداشته باشید.

 • پیگیری مطالبات:

دوستان با فرض این که این شرکت در لوکزامبورگ ثبت شده باشد. اگر دارایی شما از دست برود و یا به هر دلیلی یک مشکلی برای شما پیش بیاید، از چه راهی برای جبران خسارت می توانید اقدام کنید؟! متاسفانه هیچ مرجع قضایی در هیچ کشوری برای کاربران ایرانی اهمیتی قائل نیستند. زیرا طبق قانون مبارزه با پولشویی تمامی شهروندان ایرانی از حق داشتن حساب در بازارهای مالی منع شده اند. متاسفانه پیش نویس قانون ارزهای مجازی در ایران نیز توسط چند کلاهبردار نام آشنا نوشته شده است! دارایی شما در ایران نیز در خطر است چه برسد کشوری دیگر!! این مطالب بابت این مطرح شد که با فضای به شدت مسموم دنیای ارزهای دیجیتال چه در داخل و چه در خارج آشنا بشید و قبل از سرمایه گذاری بسیار دقت کنید.

 • سود ثابت:

این پلتفرم طرح های سرمایه گذاری زیر را به کاربران خود پیشنهاد داده است:

CO3

در پایین ترین سطح، این پلتفرم ۲% سود روزانه پرداخت می کند!! به عبارتی در ماه ۶۰%!! باور کنید شرکت های بزرگ سرمایه گذاری وال استریت هم از پرداخت چنین سودی ناتوان هستند. فقط می توان گفت طمع نکنید!

 • بنیان گذاران:

نکته ای عجیب آن است که ۴ نفر به عنوان عوامل این پروژه معرفی شدند که با بررسی این نام ها متوجه شدیم، این افراد هیچ کدام در این شرکت فعالیت نمی کنند و به نظر می رسد جعل هویت اتفاق افتاده است.

 • سفیر:

این شرکت، یک شرکت هرمی می باشد که افراد را تشویق می کند زیر مجموعه گیری کنند و علاوه بر پورسانت معرفی، با گسترش تیم سازی سود ثابتی را نیز دریافت کنند. کلاهبرداری واضح تر از این!!

 • نحوه آشنایی:

یکی از کاربران که درخواست بررسی این سایت را داشته اند، از نحوه آشنایی خودشان با این پلتفرم گفته اند. ابتدا این پیام ها را ببینیم:

T1 T2

دوستان یک شرکت که طلا استخراج می کنه، دارو تولید می کنه، دستی تو نفت و گاز هم داره!! چرا باید برای پنجاه دلار بیشتر التماس کنه!! جالب تر آن که صرافی نوبیتکس را معرفی کرده است!! این فرد قطعا ایرانی بوده و متاسفانه دارایی کاربر از دست رفته است.

عزیزان توجه کنید، کاربر اعلام کرده که حتی نحوه برداشت رو هم بلد نیست!! شما وارد محلی می شوید که درب خروج آن را بلد نباشید؟! قطعا گرفتار می شوید. لطفا قبل از سرمایه گذاری، نحوه واریز و برداشت و سایر فاکتورهای مهمی که باهم در این بخش بررسی کردیم رو اعتبارسنجی کنید.

 Xbits.biz:

این پلتفرم مدعی شده که با استیک کردن و استخراج ارزهای دیجیتال به کاربران خود سود ثابتی پرداخت می کند. اما با بررسی های بیشتر متوجه شدیم که این پروژه کلاهبرداری می باشد. در ادامه موارد بررسی شده را باهم مرور می کنیم:

 • امنیت کیف پول:

برای ثبت نام در این پلتفرم اقدام کردیم، با ثبت یک ایمیل و رمز عبور یک حساب جدید ساختیم. بعد از ثبت نام در این پلتفرم یک کیف پول توسط خود پلتفرم برای کاربر ایجاد می شود. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید این پلتفرم کد بازیابی کیف پول شما را در اختیار دارد.

01

با داشتن این کد، این پلتفرم به دارایی شما دسترسی دارد. چه تضمینی وجود دارد که دارایی شما به سرقت نرود؟! اگر این اتفاق بیوفتد کاربران چه کار می توانند کنند؟ چه طور می توانند اثبات کنند که پلتفرم دارایی آن ها را به سرقت برده؟ دوستان توجه کنید، ساختن کیف پول یکی از آسان ترین کارها در دنیای کریپتوها می باشد. تقریبا تمامی پروژه های کریپتویی کیف پول مخصوص به خود را دارند.

 • سایت bing-income:

کاربری که درخواست بررسی این پلتفرم را داده به ما گفته که از طریق سایت bing-income با پلتفرم Xbits.biz آشنا شده است. دوستان یا سایت bing-income با این پلتفرم کلاهبرداری در ارتباط است و یا به هر دلیلی این پلتفرم کلاهبرداری و سایر پلتفرم های دیگر کلاهبرداری را تبلیغ می کند. سایت bing-income و سایت هایی که این سایت تبلیغ می کند را به لیست هشدار زوم ارز اضافه خواهیم کرد.

2 2

 • بنیان گذاران:

همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، این پلتفرم بنیان گذار و تیم فنی این پروژه را معرفی کرده است.

3 2

برای بررسی آن، نام آقای Charles Graves را جست و جو کردیم تا سابقه این شخص را دریابیم. اما با بررسی های بیشتر متوجه شدیم این آقا نامش Charles Graves نیست و اسم اصلی او Maximus Parker می باشد. آقای Parker مالک وب سایت wikibling می باشد. به عبارت دیگر از تصویر آقای Parker سوء استفاده شده است. برای مشاهده این ادعا سایت زیر را مشاهده کنید:

https://wikibling.com/about-us/

دوستان جعل هویت که توسط این پروژه رخ داده جرم محسوب می شود.

 • سود ثابت:

این پروژه ۵ طرح سرمایه گذاری به کاربران خود پیشنهاد می کند که در تصویر زیر مشخص است:

4

دوستان سود روزانه ۵.۵% با عقل جور در نمیاد!! لطفا هر پلتفرمی که این سودها را پیشنهاد داد کلاهبردار در نظر بگیرید. برای درک بهتر این دروغ بزرگ از ماشین حساب سایت وب آموز استفاده کردیم و کمترین سود این پلتفرم یعنی ۵.۵% را با کمترین سرمایه یعنی ۲۵ دلار را فرض کردیم و نتیجه را در تصویر زیر می توانید مشاهده کنید:

5

 • فقط ۲۵ دلار!

زمانی که با پشتیبانی این پروژه برای دریافت وایت پیپر این پروژه حرف زدیم.( البته این پروژه وایت پیپری ندارد) پشتیبان آن به ما گفت ابتدا ۲۵ دلار بگذارید و بعد از رضایت و اعتماد پول بیشتری واریز کنید. همان طور که در تصویر زیر نیز می بینید در چند قسمت از وب سایت نیز به مبلغ ۲۵ دلار اشاره می شود.

6

 اما چرا تنها ۲۵ دلار مد نظر آن ها می باشد!! زیرا ۲۵ سرمایه زیادی نیست و کاربران بیشتری برای سرمایه گذاری وسوسه می شوند اما همین پول های کم برای کلاهبرداران سرمایه بزرگی می شود. با فرض این که ۱۰۰۰ نفر در این پلتفرم سرمایه گذاری کنند و هرکدام ۲۵ دلار پرداخت کنند مبلغ ۲۵ هزار دلار به جیب کلاهبرداران واریز می شود. به همین راحتی!!

 • کارمزد آزاد سازی:

این پلتفرم اعلام کرده که دارایی کاربران به مدت یک روز قفل می شود و برای آزاد سازی آن ها تا ۱۰ روز اول باید کارمزد بپردازید:

7

حال سوال آن است که مگر تیم این پروژه اعلام نکرده اند که سودها به صورت روزانه می باشد پس چرا باید کارمزد سنگین این چنینی را کاربران پرداخت کنند. اصلا دارایی کاربران روی کدام شبکه استیک می شود که این کارمزد را دریافت می کند؟!

 • قوانین اروپا:

این پلتفرم در بخش مقررات خود توضیح داده که با توجه به قوانین اتحادیه اروپا رفتار خواهد کرد.

8

از پشتیبانی این پلتفرم در مورد تحریم های ایران جویا شدیم و در جواب به ما گفته شد که کاربران ایرانی و روسی منعی نخواهند داشت. اما اتحادیه اروپا مگر تحریم های سختی علیه ایران اعمال نکرده است؟! چگونه این پلتفرم منکر این تحریم ها می شود؟!

 • بررسی فنی وب سایت:

دوستان دامنه این وب سایت تنها ۲ ماه عمر فعالیت دارد، همچنین با استفاده از سرویس های پولی هویت مالک آن مخفی شده است. خطرناک ترین موضوع در مورد این پلتفرم آن است که یک بدافزار در این سایت گزارش شده که باعث سوء استفاده از دستگاه کاربران می شود. از طرفی این سایت در لیست سایت های HYIP قرار گرفته است. HYIP به سایت هایی بسیار پر ریسکی گفته می شود که اغلب کاربران در آن متضرر می شوند.

 • سخن پایانی

دوستان چه نیازی است که شما دارایی خود را به پلتفرم یا شخصی بدهید تا برای شما استیک کنند. شما خودتان می توانید روی پروژه های کریپتویی معتبری مانند cosmos دارایی خود را قفل و سود کسب کنید. لطفا فریب سودهای بزرگ را نخورید!

sky-miners:

این پلتفرم مدعی شده که در زمینه خرید و فروش و همچنین استخراج ارزهای دیجیتال فعال می باشد. با مشاهده وب سایت این پروژه متوجه نکته عجیبی شدیم!! کلاهبرداران به خود حتی زحمت نداده اند که یک سایت مجزا طراحی کنند و با استفاده از طراحی سایت دیگر خود، این سایت را نیز راه اندازی کرده اند. دوستان سایت sky-miners و سایت Masterfininvestments دقیقا یکی می باشد برای اثبات این ادعا به تصویرهای زیر مراجعه کنید:

2 3 3 3

4 1 5 1 7 1 6 1

از آن جایی که شیوه کلاهبرداری سایت sky-miners دقیقا همان روش سایت Masterfininvestments می باشد، از شما می خواهیم که به بخش بررسی سایت Masterfininvestments که در همین مقاله می باشد مراجعه کنید.

btc-ax:

این سایت مدعی شده که یک بستر برای انجا معاملات کریپتویی اسپات و اهرم دار می باشد، همچنین مدعی شده که اولین پلتفرمی می باشد که استخراج ابری را امکان پذیر ساخته است. با بررسی بیشتر متوجه شدیم دقیقا همین سایت با سه نام btc-ax و btc-ex و btc-keep برای کلاهبرداری از کاربران اقدام می کند. به نظر می رسد این سایت ها جایگزین یکدیگر می شوند زمانی که هر کدام از سایت ها کلاهبرداری کند و قصد فرار داشته باشد. به هر حال این سه دامنه که ذکر شد در لیست هشدار زوم ارز قرار گرفت.

کاربری که این سایت را برای بررسی درخواست داده، نحوه آشنایی خود را با این پلتفرم به این صورت شرح داده: “یه پیام برام اومده از سایت  btc-ax.com که حساب شما شارژ شد بعد یوزر و پس هم داده  میشه این سایت رو بررسی کنید .من وارد سایت شدم .یه کیف پول بود که توش ۴ هزار تتر داشت.”

دوستان روش این پلتفرم نیز دقیقا مشابه با سایت Walleterc می باشد. برای آگاهی از روش کلاهبرداران شما را به مقاله ای که چندی پیش در مورد سایت Walleterc از زوم ارز منتشر شد ارجاع می دهیم:

پلتفرم walleterc | آیا walleterc کلاهبرداری است؟

coinpaybase:

دوستان این پلتفرم کلاهبرداری می باشد و صد در صد کلاهبرداران این سایت و سایت های Tradinv، Bitmude یکی هستند. زیرا تمامی اجزای این سایت ها مشابه می باشند و برای آگاه شدن از نوع کلاهبرداری آن، در همین مقاله به بخش هایی که سایت های Bitmude و Tradinv بررسی شده است مراجعه کنید.


ethfdk.com

این وب سایت را نیز به درخواست یکی از کاربران بررسی می کنیم:

روش کلاهبرداری این سایت نیز مشابه روش سایت های دیگری است که در همین مقاله بارها به آن ها پرداخته ایم. ابتدا کلاهبرداران یک پیام حاوی نام و پسوورد یک حساب کاربری را برای شما ارسال می کنند که به نام شما نیست. کاربر از روی طمع یا کنجکاوی، وارد حساب کاربری می شود. حال کاربر با دیدن موجودی حساب که احتمالا مبالغ بسیار زیادی هم هست وسوسه می شود که دارایی را برداشت کند اما متوجه می شود که برای برداشت باید رمز برداشت را داشته باشد که ندارد!!

بعد از کمی بررسی و یا ارتباط با پشتیبانی متوجه می شود که می تواند دارایی را به یک حساب دیگر انتقال دهد و برای این کار یک حساب جدید باز و اقدام به این کار می کند.

کاربر بعد از تلاش برای انتقال متوجه می شود که حساب باید حتما vip باشد که برای ارتقا حساب به vip باید در کمترین حالت ۵۰ دلار پول پرداخت کند. اگر کاربر این دارایی را پرداخت کند، کلاهبرداران فورا حساب کاربر را می بندد و پول کاربر از دست می رود.

2024 01 31 14 02 34 2024 01 31 13 59 17 Photos

اما در ادامه به چند فاکتور مهم که ثابت می کند این وب سایت کلاهبرداری است می پردازیم:

 • بنیان گذاران

بنیان گذاران و مالک این سایت نامشخص هستند، در نتیجه شما هیچ شخصی را نمی شناسید که در صورت نیاز علیه او اقدام قانونی کنید. تیم فنی و بنیان کذاران یک پروژه اعتبار و وزنه مهمی برای یک پروژه است.

همان طور که در تصویر زیر مشخص است هیچ هویتی از عوامل پروژه وجود ندارد و فقط به توضیح این که تتر چیست پرداخته اند!!!

2024 01 31 13 57 35 Photos

 • سابقه وب سایت

نام دامنه این وب سایت را بررسی کردیم و متوجه شدیم که این وب سایت زیر یک ماه است که تاسیس شده و قطعا تنها برای کلاهبرداری از کاربران اینگونه وب سایت ها ایجاد می شوند و خیلی زود هم جمع می شوند.

2024 01 31 14 03 36 Whois ethfdk.com

 • پشتیبانی از زبان پارسی

این که یک وب سایت از زبان پارسی پشتیبانی می کند خیلی تعجب آور نیست اما دوستان به یاد داشته باشید صرافی های بزرگی مانند بایننس نیز، دیگر به کاربران ایرانی سرویس نمی دهند و احراز هویت در اکثر صرافی ها و پلتفرم ها اجباری شده، اما این وب سایت بی نام و نشان هم به کاربران ایرانی سرویس می دهد و هم پشتیبانان آن ها به راحتی به زبان پارسی سخن می گویند!!

 • پرداخت کریپتویی

دوستان به یاد داشته باشید که فضای ارزهای دیجیتال تاکنون هیچ چارچوب قانونی ندارد، در نتیجه با پرداخت کریپتویی دیگر هیچ مدرکی ندارید تا از ادعای خود دفاع کنید.


سخن پایانی:

دوستان پروژه های زیادی و بسیار مشابه باهم برای کلاهبرداری از کاربران ایرانی به وجود آمده اند که روش آن ها بسیار مشابه و با ارسال پیامی حاوی کد رمز و شماره اکانت و مبلغ موجودی آن حساب است. در زیر لیست پلتفرم های اسکمی که بررسی شده را عنوان کرده ایم:

 • belem.cc
 • Newworldlike
 • ginco.me
 • Usdtserins.Com
 • Timesd.Com
 • Web.Khmaket.Com
 • expertfx-option.com
 • WALLETRAD.COM
 • usdtcan.com
 • WALLETERC
 • SPEEDMINING.WEBSITE
 • UNMINED.IO
 • Sintrolgroup.com
 • Thamesvip
 • GALEXY trade
 • ethrocket
 • Orsinoinvestment
 • tradinv
 • altflash24
 • Gm711
 • masterfininvestments
 • Bitmude
 • Redmont Partners
 • Nexatradex
 • web.jiont2
 • web.jiunet
 • Co-Finance Trade Limited
 • Xbits.biz
 • bing-income
 • retaone
 • hanzafinance
 • sky-miners
 • btc-ax
 • btc-ex
 • btc-keep
 • belem.im
 • coinpaybase
 • ethfdk.com

ممنون از اینکه تا پایان ” سایت های اسکم ارز های دیجیتال  ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال

252 دیدگاه دربارهٔ «سایت های اسکم بیت کوین و ارز های دیجیتال | معرفی وبسایت های کلاهبرداری ارزدیجیتال;

 1. من توی سایت belem.cc کار کردم کاملا کلاه برداریه ،
  خودتون را گول نزنید کاملا کلاه برداریه ، اول اعتماد را جلب می کنه بعد که پولتون افزایش یافت حساب را می بنده و پولتون را بالا می کشه

  پاسخ
 2. ببخشید برای سایت belem.im میشه بگین کلاهبرداریه یا واقعیه؟؟
  یه بار پیام دادم همین سوالو پرسیدم ولی پیامم پاک شده بود🙁

  پاسخ
 3. سلام کامنتارو خوندم میشه belem.im رو بگین فرقی داره با belem.cc؟؟؟
  الان برای نزدیکانم پیشنهاد شده به منم گفتن ولی دارم تحقیق میکنم تو نت و اینور اونور
  میشه بگین زود که خانواده رو مطلع کنم 💐💐🙏🏻ممنون میشم

  پاسخ
 4. سلام
  من دو دفعه پیام فرستادم و درخواست بررسی سایت ردمونت رو داشتم.ولی نمیتونم پیامهای قبلیم رو یا جواب شما رو ببینم. لطفاً راهنمایی کنید.

  پاسخ
 5. شرکت سینترول گروپ در حال کلاهبرداری از اعضا ست
  مواظب خودتون باشید . حساب ۴۳ نفر از دوستانم را کامل مسدود و غیر فعال کرده است و اجازه برداشت هم نمیدهد و درخواست وجه بسیار زیاد به بهانه های مختلف و در چندین مرحله نموده است .
  از من بشنوید مواظب خودتان باشید.
  من و دوستام که نابود شدیم.

  پاسخ
 6. با سلام
  دوستان یه سایتی بود به اسم minco.com به ازای هر هزار دلار هر روز ۱۰۰ دلار یا به عبارتی ده درصد سود میداد
  من ابتدا ده هزار دلار سرمایه گذاری کردم واریز و برداشت زیر یک دقیقه انجام می شد
  سپس به دوستامم معرفی کردم هر کدوم تا ۵۰ هزارتا سرمایه گذاشتیم توی این سایت
  سپس سایت اسکم شد ولی ما بیش تر از مبلغی که گذاشته بودیم سود خودمون رو کشیده بودیم بیرون
  خلاصه احتیاط کنید
  و اگر هم وارد همچنین پروژه ای شدید سود کنید و با سود پولتون ادامه بدهید
  امروزه کلاهبرداتری ارزدیجیتال خیلی زیاد شده
  به کسی اعتماد نکنید
  اکثر شیاد ها هم ایرانی هستند یک پروفایل جذاب خارجی میگذارند و شما را فریب می دهند
  همشون یعنی همشون دروغ گو هستند
  فقط به مغز خودتون رجوع کنید حتی بعضی از این سایتا هم دروغ زیاد می نویسند
  خلاصه مواظب باشید در دام هرمی و پانزی نیفتید که
  روزگارتون سیاه میشه
  موفق باشیدهمگی

  پاسخ
 7. سلام دوستان لطفا مراقب کلاهبرداری های احتمالی از سایت بلم یا همون belem.cc باشید خیلی از دوستان به دلایل کمبود اطلاعات کافی دچار مشکل شدن .موفق و پیروز باشید

  پاسخ
 8. دوستان سایت مستر فین اینوستس masterfininvestments.com کلاهبرداری است . در اون سرمایه گذاری نکنید من تستش کردم متاسفانه

  پاسخ
 9. دوستان سایت مستر فین اینوستس masterfininvestments.com کلاهبرداری است . در اون سرمایه گذاری نکنید من تستش کردم متاسفانه

  پاسخ
 10. با سلام دوستان سایت بلم اسکم هستش اجازه برداشت نمیده یه نفر به اسم حسن مقدم داره از مردم کلاهبرداری میکنه مواظب باشید ده هزار تای من رو مثل آب خوردن بالا کشید …
  خیلی مواظب باشید ……
  ترو خدا توی سایت بلم ثبت نام نکنید…..
  کلن زندگیم داغون شد ترو خدا نکنید …..
  توی این سایت هم حسن مقدم رو دیدم مدیر سایت کامنت هاش رو حذف کن درسته تصویر کامنت هاش پرونده شد و در دادسرا بررسی میشه ولی حذف کنید تا بقیه در دام این آدم عوضی نیفتن ……
  باتشکر از سایت خوبتون …..

  پاسخ
 11. دوستانی که با سایت belem.cc یا همون صرافی بلم کار میکنن یا میخوان کار کنن و سوال و مشکل دارند ما بزرگ ترین گروه بلم و شبدر ایران هستیم
  ممنون از سایت خوبتون مطالب درجه یک و عالی 🙂

  پاسخ
 12. با سلام
  سعید یوسفی هستم متخصص سایبری
  سایت belem.cc بررسی شد و نتایج آن را برایتان شرح می دهم .
  امنیت دامنه و امنیت خود صرافی مورد بررسی قرار گرفت و مشکلی نداشت .
  با بررسی های صورت گرفته فهمیدیم افرادی که با فیلتر شکن وارد سایت می شدند به علت تغییر آی پی . سایت به حسابشان مشکوک شده و برداشت حسابشان را مسدود کرده بود …
  با پشتیبانی سایت مذکور صحبت کردیم و با دادن مدارک قانونی حساب فرد را آزاد کردیم .
  خواستم بگم که بدون بررسی و اطمینان صد در صدی به هیچ پروژه ای مشکوک نشویم و سعی کنیم شایعه منفی ایجاد نکنیم .
  با تشکر

  پاسخ
 13. سایت بلم کاملا کلاهبرداری است فعلا در مرحله جذب مشتری است من حدود پنج ماه کار کردم فعلا که خواستم پول بردئاشت کنم جلوی حسابم را بستن و گفتند که تو فعالیت غیر قانونی و پول شویی انجام می دهی . در حالی که من فقط از نوبیتکس پول واریز کردم . وتنها کارم خرید و فروش بود.حالا بیش از ۳ هزار دلارم رفت خواهش میکنم هر کس هر دارایی داره زود بکشه بیرون تا مثل بنده گرفتار نباشه.

  صد در صد کلاهبرداری است.

  پاسخ
 14. سلام وقت بخیر
  من حدود ۰.۱ بیت کوین در سایت tradinv.com دارم برای اینکه خارج اش کنم، باید کیف پول فعال بشه ظاهرا و باید ۰.۰۱ بیت کوین واریز کنم تا اونجایی که فهمیدم تا فعال بشه و بتونم برداشت کنم.

  میخواستم ببینم آیا این سایت مشکلی نداره؟ و میشه اعتماد کرد؟

  پاسخ
 15. سلام من در سایت جینکو ثبت نام کردم و متاسفانه الان سایت از دسترس خارج شده
  جناب مهندس عباسپور آیا آن انرا هم بررسی می کنید؟

  پاسخ
 16. با سلام
  دوستان در حوزه ارز های دیجیتال کلاهبرداری و سایت های اسکم شدیدن زیاد شده و در حال افزایش هستش همیشه قبل از سرمایه گذاری در یک پروژه با افراغد متخصص این حوزه مشورت کنید و هیچگاه سرمایه خودتون رو در سایت های نامشخص و پروژه های اسکم تلف نکنید .
  جهت مشاوره رایگان پیام دهید .

  .
  ممنون از سایت خوبتون 🙂

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر جدیدا سایتی دعوت شدم
   به اسم gm711.com حدود ده دلار بهم داد و برداشت کردم الان پکیج vip فرستاده اینم بررسی کنید ممنون

   پاسخ
  • سلام وقتتون بخیرباشه من مدتیه با سایت belem.im دارم فعالیت میکنم آیااینهاهم کلاهبردارن اون ccواینمim؟ اما داره سود خوبی میده ممنون میشم راهنمایی کنین

   پاسخ
 17. با سلام مطلب مفیدی بود 🙂
  .
  دوستانی که به دنبال کسب درآمد اینترنتی مطمعن هستند پیام بدن راهنمایی شون میکنم ….

  .
  با تشکر hc shdj o,fj,k 🙂

  پاسخ
 18. دوستانی که به سایت بلم اومدن (belem) من کاملا برسیش کردم و برای نتیجه گیری به ایدیم توی تلگرام پیام بدن …………اگه ایدیم دیده نشد اسمم توی سایت همون ایدیمه.دوستانی هم که به سیگنال بیشتر نیاز دارن پیام بدن میتونیم تبادل اطلاعات کنیم

  پاسخ
   • دوست عزیز ما اصولا اجازه ارسال ایمیل و اکانت تلرگام را نمی دهیم
    و رسما اعلام میکنیم این سایت ها ۹۰ در صد کلاهبرداری هستند.
    پس اگر کامنتی به اشتباه تایید می شود ..بفرمایید با کدام اکانت است که حذف گردد

    پاسخ
 19. دوستانی که میخوان در مورد سایت بلم و یا سرمایه گذاری و سیگنال و معرفی شدن توسط دختر های چینی اطلاعات بیش تری کسب کنند پیام بدن راهنمایی و کمک شون میکنم آیدیم ……………در …. یا ……پیام بدهین 🙂
  با تشکر از سایت خوبتون

  پاسخ
 20. در مورد سایت ginco.me بنده از طرف خانمی دعوت شدم
  در مرحله اول با اجاره یک ماینر بصورت رایگان ۱۵ دلار برداشت کردم
  مرحله بعد ۱۰۰ دلار واریز کردم و یک ماینر دیگه اجاره کردم
  ماه اول ۱۰۰ دلار استخراج کردم
  شک کردم شاید نشه برداشت کرد. بهمین خاطر برداشت زدم و ۲۴ ساعت بعد به کیف پولم واریز شد،
  تا الان کلاهبرداری ندیدم به شخصه
  آینده رو اطلاعی ندارم

  پاسخ
 21. سلام دوستان من هم درپلتفرم belemعضو هستم و معامله و واریز برداشت انجام میدم تا به حال هم به هیچ مشکلی بر نخوردم تقریبا سه ماهی میشه
  اتفاقا از طرف یک فرد آسیایی آشنا شدم اما اینکه شما میگید چرا پول میدندبهمون به این دلیله که بعد از عضویت پورسانتی برای هر معامله شما بهشون میدن و نقریبا بعد از چند معامله پولی که دادند به شما بهشون برمیگرده.سعی میکنم به سوالات و اشکالات شما تا جایی که میدونم زیر هر پست جواب بدم.آیدی تلگرامم را هم میزارم سوالی داشتید بپرسید بتونم جواب میدم

  پاسخ
 22. با سلام و احترام
  پیامکی به دست من رسیده از سایت usdtfine.cc که محتوای آن‌به این صورت است
  صاحب حساب usdtfine.cc کلمه عبور جدید شما و رمز عبور شما این است ( کلمه عبور و رمز جدید اعلام شده ) یک موجودی نیز بر اساس USDT اعلام کرده خواهش میکنم در این خصوص راهنمایی بفرمایید در ضمن فرستنده پیامک همراه اول آدرس یک ایمیل است نه شماره تلفن
  سپاسگزار میشم دوستان مطلع راهنمایی کنند

  پاسخ
 23. با سلام و احترام
  پیامکی به دست من رسیده از سایت usdtfine.cc که محتوای آن‌به این صورت است
  صاحب حساب usdtfine.cc کلمه عبور جدید شما و رمز عبور شما این است ( کلمه عبور و رمز جدید اعلام شده ) یک موجودی نیز بر اساس USDT اعلام کرده خواهش میکنم در این خصوص راهنمایی بفرمایید در ضمن فرستنده پیامک همراه اول آدرس یک ایمیل است نه شماره تلفن
  سپاسگزار میشم دوستان مطلع راهنمایی کنند

  پاسخ
 24. سلام وفت تون بخیر
  میخواستم بدونم در مورد سایت nabz که کار سرمایه گذاری و ماین ابری ارز دیجیتال انجام میدهند اطلاعاتی دارید?
  معتبر هستند و چرداختی داشتند یا اسکم هستند?
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • دوستان حسن مقدم کلاهبرداره اعتماد نکنید به من گفت کمکت میکنم پولتو برداشت بزنی ده هزارتام رو بالا کشید مواظب باشید …..

   پاسخ
  • دوستان این فرد شیاد که خودش رو حسن مقدم معرفی میکنه حدود ده هزار دلار از من کلاهبرداری کرد مواظب باشین آیدی شو هم گزاشته نمیدونم چرا مدیر سایت اصلن توجه نداره و همچنین کامنت هایی رو تایید میکنه من از مراجع قانونی پیگیری میکنم حتما .
   با تشکر مهدی لطفی هستم از وکلای پایه یک پایتخت ❤️

   پاسخ
  • مدیر سایت لطفا آیدی و شماره حسن مقدم رو از سایتت حذف کن رفتم پیویش کمکم کنه تمام پولم رو معادل ده هزار دلار بالا کشید در حال پیگیری از مراجع قضایی هستم ….
   لطفا شمارشو بردارید تا دیگر همچین مشکلی پیش نیاد ……….

   پاسخ
  • دوستان حسن مقدم کلاهبرداره از من حدود ده هزار دلار کلاهبرداری کرد پیویش نرید نمیدونم چرا مدیر سایتع این طور پیام ها رو تایید میکنه آیا جواب گو خواهید بود الان من کلی ضرر کردم ……..

   پاسخ
 25. با سلام هیچ شکی در کلاهبرداری بودن balem.cc نیست اما با این که مطمئنم کلاهبرداریه و اکثر ارزاش ساختگیه . ولی با این حال و در کمال تعجب داره هفته ای ۱۰۰ دلار به من سود میده 😑☹ یا من دیونم یا اونا 😂😂

  پاسخ
 26. سلام. دوستانی که از سایت belem ازشون دزدی و کلاهبرداری شده به ایدیم توی تلگرام پیام بدن راهنماییشون میکنم ……………..ادمین لطفا پاک نکن خیلیا ضرر کردن و به کمک نیاز دارن

  پاسخ
 27. سلام دوستانی که با سایت belem مشکل دارن یا احساس میکنن ازشون دزدی شده توی واتساپ بهم پیام بدن تا راهنماییشون کنم ……………….
  ادمین عزیز لطفا شمارمو پاک نکن چون خیلیا دچار مشکل شدن با این سایت

  پاسخ
  • مدیر سایت لطفا آیدی و شماره حسن مقدم رو از سایتت حذف کن رفتم پیویش کمکم کنه تمام پولم رو معادل ده هزار دلار بالا کشید در حال پیگیری از مراجع قضایی هستم ….
   لطفا شمارشو بردارید تا دیگر همچین مشکلی پیش نیاد ……….

   پاسخ
 28. دوستان سلام ،سایتی به اسم پاساری کاپیتال pasari capital.com که سود ۱۵درصد برای ۵ روز میده ، برای شروع سود میدهد بعد از گذشت یکماه پول شما را به بهانه این که به حساب شما دستبرد زده شده مسدود میکنه و از شما درخواست ۱۵۰۰دلار میکنه ، تا حساب شما را بازگشایی کنه ، حواستون به این سایت باشه

  پاسخ
 29. سلام لطفا برای تبادل زمان خرید و فروش ارز و سیگنال پلتفرم Belem بلم کسانی که عضو هستند اعلام کنند چون افرادی که دعوت کردند متفاوت هستند و سیگنال ها فرق میکند اینجوری تبادل کنیم سیگنالی که میدن به سود بیشتر و بهتری برسیم
  کسانی که سیگنال میگیرند اطلاع بدن جهت تبادل سیگنالهای دریافتی واتساپ پ بدید

  پاسخ
 30. سلام لطفا برای تبادل زمان خرید و فروش ارز و سیگنال پلتفرم belem بلم کسانی که عضو هستند اعلام کنند چون افرادی که دعوت کردند متفاوت هستند و سیگنال ها فرق میکند اینجوری تبادل کنیم سیگنالی که میدن به سود بیشتر و بهتری برسیم
  کسانی که سیگنال میگیرند اطلاع بدن جهت تبادل سیگنالهای دریافتی واتساپ پ بدید

  پاسخ
 31. منم در امد دارم فقط میتونی از ایرانی ها بخری انهایی که برای فروش گذاشتن ولی من پول زیادی در ان با توجه به این مطلب ها نمیزارم دقیقا یک خانوم از مالزی به من پیام دادسیگنال میدن میخریم همه هم باهم میفروشیم بقیه رو هم برگشت دادم به کیف پولم ۵۰ دلار داخلش گذاشتم اگه به باد رفت رفته دیگه

  پاسخ
 32. دوستان هرکس تو سایت belem ثبت نام کرده و ده دلار رو گرفته به این شماره تو واتسپ یا تلگرام پیام بده. یه نفر پیدا کردم شاید بتونه پولارو برداشت کنه

  پاسخ
  • درود برشما میبخشید میخواستم درمورد پروژه prx, که جدیدأبانام vibranimوکیف پول به همین نام کلاهبرداری کرده ومثل من سرمایه خیلیها رو خورده اطلاع رسانی کنید صاحب اصلی وکلاهبردار محسن کیافر ساکن مشهد هست که درحال حاظر به خارج از کشور گریخته لعنت به اینچنین افرادی که سرمایه ملت رو تواین وضعیت کلاهبرداری میکنند. سپاس از شما عزیزان بابت اطلاع رسانی خوبتون درپناه ایزد متعال باشید.

   پاسخ
 33. سلام وقت بخیر
  اوربیت نتورک کلاه برداریه؟
  من دلیل محکمه پسند میخام
  چون ۳ ارز تولید کرده ک لیست شده
  و جدیدا پروژه التراورسش تو دنیا مثل بمب صدا کرده

  پاسخ
 34. سلام من یک اکانت جینکو دارم، مطمینم کلاهبرداریه، من برداشتم کردم برام هم زدن ولی اصلا از رفتار اون رابط که باهات حرف میزنه و کلا شیوه سایتش مشخصه ، یک و نیم میلیون فعلا زدم ولی میدونم می پره. خواستم بگم اگه بشه چندتا مدرک معتبر جمع کنیم خوب میشه. اکانتم توش دارم

  پاسخ
 35. درود جناب عباس پور تو را به خدا جان عزیزانتان وضعیت عودت سرمایه مردم در این شرکت کوفتی و شیاد بهکام کوین را پیگیری و اطلاع رسانی کنید
  ماه هاست روزگارمان را سیاه کردند شکایت ما بی نتیجه مانده!
  مدیران شرکت بهکامان تبلور پاسارگاد یا همان سایت بهکام کوین(behkamcoin.com) به شماره ثبت ۱۸۶۳۴ و به شناسه ملی ۱۴۰۱۰۱۰۴۳۷۴ در شهر قم با عنوان استخراج ارز دیجیتال پول مردم رو گرفتن با وعده سرمایه گذاری در ارز دیجیتال با انرژی خورشیدی و در نهایت پس از حیف و میل میلیاردها پس انداز خانواده ها با بهانه های عجیب اعلام تعطیلی کردن و تمام!
  مدیران این شرکت:حمید شاکری،مجتبی اصلانی،زهرا اصلانی،سید فاخر موسوی با فریب افکار عمومی مردم را مالباخته و‌گرفتار کرده اند
  معرفی این شرکت در خبرگزاری های رسمی با عنوان استخراج سبز رمز ارز موجود است و در ابتدا اینماد دریافت کردند همچنین سر شماره پیامکی و درگاه پرداخت بانکی و… داشتند
  به خدا در این اوضاع هزار درد و گرفتاری داریم خدا رو خوش نمی آید این گونه در زجر باشیم

  پاسخ
   • درود بر شما و‌ سپاس از مجموعه زوم ارز خداوند خیرتان دهد
    خواهشمندیم علاوه بر زحمت گزارش وضعیت شرکت بهکام کوین عوامل آن و سرمایه مالباختگان را از دستگاه های قضایی،انتظامی و نهادهای ذیربط هم پیگیری کنید و به خانواده ها اطلاع رسانی کنید
    به امید خدا و زحمات شما سرمایه مردم زودتر بازگردد دیگه واقعا تحمل این زندگی و این همه گرفتاری سخت است چرا به این راحتی اجازه می دهند با سرمایه و آبروی مردم بازی می کنند؟!

    پاسخ
 36. سلام شرکت Megaxpro چیزی میدونید۱۴۰۰دلارگذاشتم ۱۰روزه میگه ۴۰هزاردلارسود داشتی ۳۰۰۰دلارکمیسون بده پولم روهم برداشت میکنم ولی توحسابم نمیاد چکارکنم لطفاراهنمای کنید

  پاسخ
   • سلام بابت اطلاع رسانی شما تشکر
    الان از ۳۰۰۰دلار که قراربوده کمیسون بدهم رسونده به ۲۰۰دلار که پرداخت کنم و۲۷۰۰دلار کلا بتونم برداشت کنم یعنی ۱۴۰۰ دلار که براخودم بودم ومثلا الباقیش سود
    نظرشما چیه براشون واریز کنم یا نه
    راهی هست از حسابم پول روبگیرم یابایدبیخیال بشم . ازحسابم اسکرین شات بفرستم ببینید؟

    پاسخ
 37. سلام یک دختر چینی تو واتساپ به من پیام داد و منو ارجاع کرد به سایت belem.cc و هر شب پی ام میده که چه ارزی بخرم و ۱۰ دلار هم به همون حساب من واریز کرد آیا این سایت کلاه برداری؟

  پاسخ
 38. سلام خسته نباشید من چند وقت پیش تقریبا یک هفته پیش واتساپ یک خانم چینی به من پیام داد و گفت می خوام بیام ایران بعد در مورد ارز با من صحبت کرد و سایت belem.cc معرفی کرد برای خیریه کار میکنه و هر شب به من پیام میده کدام ارز بخرم و ده دلار نیز به حساب من واریز کرد به نظرتون کلاهبرداری؟

  پاسخ
  • اقای مجید گول نخوریا، از این نوع پیامها برای خیلی ها اومده برای من و دوستمم اومده یکی از سنگاپور میگه هست یکی از چین، میگه کار خیریه انجام میدیم، قرار سال دیگه بیایم ایران، ما روی پول ملی سرمایه گذاری میکنیم( ارز دیجیتال) اوقات فراغتش رو اینکار رو انجام میده، صاحب هتل هستند اکثرا، سایت belem cc. رو معرفی میکنن، اول هم بهت پول میدن بعدا مجاب شدی پول واریز میکنی تمامه کارت

   پاسخ
  • باسلام
   اتفاقا" یه خانم چینی یه نام آلیس از ک می گفت از هنگ کنگ هستم و قصد سفر یه ایران در چند ماه آینده رو دارم به من تو واتساپ پیام داد و یواش یواش منو قانع کرد ک توسایت belem cc ثبت نام کنم اما من بهش شک کردم و رفتم دنبال مقالات برای راهنمایی ک دیدم بعععله کلاهبردار هستن 🙄🙄

   پاسخ
 39. سلام در موردسایت newworldlike.com اطلاع دارید؟ کلاهبرداریه؟ بعد ثبت نام کردن در سایت تتر واریز میکنی لایک کردن ویدیو در یوتویوب روزانه سود ثابت دریافت میکنی

  پاسخ
 40. سلام آقای عباسپور خسته نباشید آیا سایت ginco.me پلاتفرم رمز ارز هست آیا اسکم هست هرچند زحمتت می شه اگر لطف کنید ببینید کلاهبرداریه ممنون و سپاسگزارم واقعا لطف می کنی و بزرگواری

  پاسخ
 41. سلام، آقا سایت Belem یا Belem.cc کلاهبرداری هست. گول این دختر چینی و مالزیاییا نخورید که میگن میایم ایران و اینا،اینا کلاهبردارن اول اعتمادتونو جلب میکنن ۱۰ دلار الکی که فقط ی عدد در اون سایت بهتون میدن بعد گول میزنن تا ۵۰ دلار بریزسد به سایت، پول بریزید دیگه تضمینی برای بازگشتش نیست.
  نه پشتیبانیش جواب میده،نه اطلاعات تبدیلش آپدیته، فکر کنم هم سرور آن ایران باشه چون فیلم آموزشی واریز پول از کارت بانک ایرانیه

  پاسخ
 42. یه چینی اومده pv تلگرام من. لینکشو فرستاده من ثبت نام کردم .حتی ۱۰ دلار هم حسابمو شارژ کرده خودشم سیگنال میده گفته ۵۰ دلار شارژ کن ۵ دلار هم هدیه بگیر گفتم پولی ندارم. گفت اشکال نداره با همین ۱۰ دلار که دادم بهت معامله کن

  پاسخ
 43. سلام خسته نباشید سایت یومارکت هم کلاهبرداریه تو واتس اپ از خارج برای من پیام اومده طرف نام کاربری و رمز ورودش رو فرستاده موجودی هم زیاد داره ولی نمیشه برداشت کرد ایا کلاهبرداریه؟

  پاسخ
    • وبسایت belem.cc به احتمال قوی یک سایت کلاهبرداریست و صرفا جهت ایرانی ها طراحی شده انگار. شخصی به من معرفیش کرد و اصرار داشت ثبت نام کنم و من در فیلد عکس کار شناسایی یک کارت ملی تاریخ گذشته و نامعتبر را بارگزاری کردم در حالی که شناسه های روی کارت و بارکد آن از بین رفته بود. اما با کمال تعجب تایید شد و جالب اینجاست افرادی که ادعا میکنند از طریق این وبسایت قصد کمک میکنند اکثرا خود را اهل کشورهای آسیای جنوب شرقی جا میزنند درحالی که تمام حساب های بانکی موجود در سایت مربوط به بانک های داخلیست در خوشبینانه ترین حالت هم من به این وبسایت به شدت بدبینم

     پاسخ
 44. سلام .سایت valtuscapitaltradeکلاه بردار است و سرمایه گذاری نکنید .اگه سرمایه گذاری کنید پول شما از بین می رود .خودتون رو گول نزنید

  پاسخ
  • با سلام دوستان شاید اسم صرافی بلم یا همون belem.cc هم این روزا به گوشتون خورده باشه …..
   ما سیگنال های این صرافی رو به صورت رایگان در خدمت شما قرار میدهیم …..

   با تشکر از سایت خوبتون 🙂

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده