آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز دیکرد چیست؟ | آینده ارز دیکرد

ارز دیکرد DCR چیست؟

ارز دیکرد DCR ، اکنون که در حال خواندن این مقاله هستید ، حتما نام رمز ارز دیکرد را شنیده اید . اگر تجربه ی انجام معاملات در بستر رمز ارزها را داشته باشید ، می دانید که در حال حاضر دنیای ارزهای دیجیتال بسیار گسترده است . هر کدام از این ارزها عملکرد و ویژگی مخصوص به خود را دارا می باشند . در این مقاله قصد داریم تا شما را با ارز دیجیتال Decred آشنا نماییم . رمز ارز دیکرد برای ارائه راه حلی برای مشکلات مدیریت بیت کوین ایجاد شد .اولویت رمز ارز دیکرد مدیریت غیرمتمرکز می باشد . اگر مشتاق به کسب اطلاعات در ارتباط با این رمز ارز هستید و یا قصد خرید و سرمایه گذاری ارز دیجیتال دیکرد را دارید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید .

شما می توانید مقاله کیف پول های ارز دیکرد DCR را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای دیکرد DCR در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت دیکرد | قیمت DCR) را مشاهده نمایید.

ارز دیجیتال دیکرد (Decred) چیست؟

ارز دیجیتال دیکرد ( Decred ) چیست ؟
ارز دیجیتال دیکرد ( Decred ) چیست ؟

رمز ارز دیکرد ( DCR ) از جمله ارزهای رمزنگاری شده مبتنی بر بلاکچین است . این رمز ارز در فوریه ۲۰۱۶ راه اندازی شده است . ارز دیجیتال دیکرد و پروتکل آن تمرکز زیادی بر ورودی جامعه ، حاکمیت باز و بودجه پایدار برای توسعه دارد .

بر اساس وایت پیپر این رمز ارز ، Decred به گونه ای طراحی شده است که کلیه معاملات و تغییرات ایجاد شده در پروتکل را تایید می کند . به همین دلیل ، هیچ راهی برای دارندگان دیکرد برای دستکاری در عملکرد پروتکل وجود ندارد . Decred به شدت تحت تاثیر بیت کوین قرار گرفت و از بسیاری از اصول آن استفاده کرد .به عبارت دیگر می توان بیان نمود که ارز دیجیتال دیکرد یک ارز رمزنگاری شده مبتنی بر جامعه است که برای ارائه یک جایگزین واقعا غیرمتمرکز و عادلانه طراحی شده است .در سیستم های مالی کنونی ، قدرت در دست بانک یا دولت می باشد . با رمز ارز Decred ، اعضای جامعه سیستم را اداره می کنند ، قوانین را وضع می کنند و جهت پروژه را تعیین می کند .

این رمز ارز با استفاده از سیستم ترکیبی اثبات کار ( PoW ) و اثبات سهام ( PoS ) اطمینان حاصل می کند که گروه کوچکی نمی توانند بدون ورود به جامعه بر جریان معاملات تسلط داشته باشند یا تغییراتی در دیکرد ایجاد کنند .


نیم نگاهی به ارز دیجیتال DCR

نام اختصاری DCR
نوع ارز COIN
عرضه کل ۱۳,۷۵۳,۹۶۹
مقدار درگردش ۱۳,۷۵۳,۹۶۹
وب سایت رسمی decred.org

proposals.decred.org

بلاکچین اکسپلور dcrdata.decred.org

dcr.tokenview.com

dcrdata.decred.org

dcr.tokenview.com

explore.stakey.net

وایت پیپر https://docs.decred.org/
پیج های ارتباط رسمی bitcointalk.org

medium.com

forum.decred.org

twitter.com

reddit.com

سورس کد https://github.com/decred/decrediton

 


تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال دیکرد ( Decred )

تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال دیکرد ( Decred )
تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال دیکرد ( Decred )

همانطور که در مبحث قبلی این مقاله بیان نمودیم ، ارز دیجیتال دیکرد در ابتدای سال ۲۰۱۶ راه اندازی شده است . نیروی محرکه اصلی ایجاد Decred شرکتی با نام ۰ است .

Jake Yokom-Piatt بنیان گذار و مدیر عامل شرکت ۰ است . در حال حاضر ، وی به عنوان سرپرست پروژه دیکرد فعالیت می کند . همچنین این فرد بیش از ده سال در زمینه فناوری رمز ارزها و بلاکچین تجربه دارد .

Marco Peerboom مدیر فنی شرکت ۰ است . وی ناظر مستقیم چندین تیم در پروژه دیکرد از جمله توسعه ، امنیت و زیرساخت هاست . پیربوم بیش از ۵ سال در شرکت ۰ بوده و مشارکت وی در پروژه دیکرد برای راه اندازی موفقیت آمیز ارز رمز پایه ضروری است .


عملکرد ارز دیجیتال دیکرد ( Decred ) چگونه است ؟

عملکرد ارز دیجیتال دیکرد ( Decred ) چگونه است ؟
عملکرد ارز دیجیتال دیکرد ( Decred )

در سیستم این ارز دیجیتال ذینفعان ، قوانین اجماع بلاکچین را تنظیم و اجرا می کنند ، مسیری را برای توسعه آینده تعیین می کنند و تصمیم می گیرند چگونه خزانه ی پروژه برای تامین بودجه استفاده شود . بلاکچین دیکرد مشابه بیت کوین است ، اما دارای جنبه های اصلی حاکمیت است که در پروتکل گنجانده شده است .ماینرهای PoW همان نقشی که در بیت کوین اجرا می کنند ، مشابه همان نقش در دیکرد دارند اما با این تفاوت که در دیکرد فقط ۶۰% پاداش بلوک دریافت می کنند .

اثبات سهام رای گیری در حکمرانی دیکرد مهم است . دارندگان DCR می توانند برای رای گیری سهام بگذارند . در واقع به طور تصادفی برای رای گیری زنجیره ای فراخوانده می شوند . ۳۰% پاداش بلوک به کسانی که در آن بلوک رای داده اند ، تعلق میگیرد .۱۰% باقی مانده پاداش بلوک به توسعه دهندگان داده می شود .


چه ویژگی رمز ارز دیکرد ( Decred ) را منحصر به فرد ساخته است ؟

چه ویژگی رمز ارز دیکرد ( Decred ) را منحصر به فرد ساخته است ؟
ویژگی های رمز ارز دیکرد ( Decred )

همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم ارز دیجیتال دیکرد از ساز و کار اجماع ترکیبی استفاده می کند که ترکیبی از PoW و PoS است . استفاده از این مکانیزم از جمله ویژگی های این رمز ارز به شمار می رود و به این معنی است که این پروژه به کمک های مالی متکی نیست و به جامعه اجازه می دهد تا در مورد چگونگی هزینه وجوه رای دهند .


تفاوت بیت کوین ( BTC ) و دیکرد ( DCR )

تفاوت بیت کوین ( BTC ) و دیکرد ( DCR )
تفاوت بیت کوین ( BTC ) و دیکرد ( DCR )

در ابتدای این مقاله بیان کردیم که ارز دیجیتال دیکرد تحت تاثیر بیت کوین می باشد . این رمز ارز در واقع توسط توسعه دهندگان سابق بیت کوین برای حل  مشکلاتی در ارتباط با نحوه اداره بیت کوین مواجه بودند ، ایجاد شده است . اما می خواهیم بدانیم این ارز دیجیتال چه تفاوتی با رمز ارز بیت کوین دارد . در جدول زیر شما تفاوت های این دو ارز دیجیتال را از جنبه های گوناگون مشاهده خواهید کرد .

 

دلایل تفاوت 

بیت کوین ( BTC )  دیکرد ( Decred ) 
۱.هدف ارز دیجیتال غیرمتمرکز ارائه راه حلی برای مشکل مقیاس پذیری بیت کوین
۲.سال بنیان گذاری ۲۰۰۹ ۲۰۱۶
۳.بنیان گذاران Satoshi Nakomoto Jake Yokom-piatt
4.روش استخراج Gominer GPU ASIC
5.روش اجماع POW POW و POS

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال دیکرد ( Decred )

در حال حاضر و به هنگام نگارش این مقاله ، قیمت رمز ارز دیکرد برابر با ۱۶۵.۳۳ دلار است و حجم معاملات این رمز ارز ذر ۲۴ ساعت گذشته ۲۲،۲۰۸،۰۷۰ دلار است . طبق بررسی های انجام شده رمز ارز دیکرد در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۹۴% افزایش قیمت داشته است .

اگر در سایت CoinMarketCap این ارز دیجیتال را جستجو نمایید ، مشاهده خواهید کرد که ارز دیجیتال دیکرد در حال حاضر در رتبه ۴۸ قرار دارد . در نمودار زیر شما می توانید روند قیمت این ارز دیجیتال را از فوریه ۲۰۱۶ تا اکنون مشاهده نمایید . همانطور که مشاهده می شود ارز دیجیتال Decred در مارس ۲۰۲۱ به ATH خود رسیده است .

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال دیکرد ( Decred )
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال دیکرد ( Decred )

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال دیکرد ( Decred )

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال دیکرد ( Decred )
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال دیکرد ( Decred )

همانطور که می دانید برای خرید و فروش رمز ارزها می توانید به صرافی های ارز دیجیتال مراجعه کنید . صرافی های آنلاین خارجی همانند بایننس ، هیوبی گلوبال ، اوکی اکسچنج و … از این رمز ارز پشتیبانی می کنند . برای خرید و یا فروش یک رمز ارز نیاز است تا در ابتدا در آن صرافی اقدام به ثبت نام و احراز هویت نمایید . پس از آن باید صرافی را انتخاب کنید که از رمز ارز شما پشتیبانی می کند . انتخاب یک صرافی معتبر و دارای کارمزد پایین می تواند شما را در انجام یک سرمایه گذاری مناسب کمک نماید . در ادامه مطالب ما تعدادی از صرافی های پشتیبان کننده رمز ارز دیکرد را به شما معرفی خواهیم کرد .


صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال دیکرد ( Decred )

صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال دیکرد ( Decred )
صرافی های ارز دیجیتال دیکرد ( Decred )

برای اینکه بتوانید به راحتی ارز دیجیتال دیکرد را از صرافی های آنلاین خارجی خریداری نمایید ، نیاز است تا در ابتدا با این صرافی ها شناختی پیدا کنید . صرافی های آنلاین خارجی می توانند گزینه مناسبی برای خرید رمز ارزها باشند ، زیرا نسبت به صرافی های داخلی کارمزد کمتری دریافت می نمایند .

در ادامه تعدادی از این صرافی های پشتیبان کننده را به شما معرفی خواهیم کرد .

۱.صرافی بیترکس ( Bittrex ) : در این صرافی امکان معامله بیش از ۲۵۰ رمز ارز وجود دارد. صرافی بیترکس از رمز ارزهایی بسیاری پشتیبانی می کند . به همین دلیل در میان کاربران از محبوبیت بالایی برخوردار است .

۲.صرافی کوکوین ( KuCoin ) : صرافی کوکوین علاوه بر رمز ارز دیکرد ، از بیت کوین ، اتریوم ، تتر ، کاردانو و … پشتیبانی می کند .

۳.صرافی بیکی ( Biki ) : صرافی بیکی یک صرافی غیرمتمرکز است که دفتر مرکزی این صرافی در سنگاپور واقع شده است . این صرافی بستری را فراهم می کند که می توان  بیش از ۱۵۰ ارز رمز پایه و ۲۸۰ جفت معاملاتی را معامله کرد .

برای اینکه شما لیست کاملی از صرافی های پشتیبان کننده رمز ارز دیکرد را مشاهده نمایید می توانید به سایت CoinMarketCap مراجعه نمایید .


چه کیف پول هایی امکان ذخیره سازی ارز دیجیتال دیکرد ( Decred ) را دارند ؟

چه کیف پول هایی امکان ذخیره سازی ارز دیجیتال دیکرد ( Decred ) را دارند ؟
کیف پول های ارز دیجیتال دیکرد ( Decred )

پس از خریداری ارز دیجیتال دیکرد شما نیازمند کیف پول های دیجیتال هستید تا رمز ارز خود را در آن ذخیره کنید . در ابتدا باید بررسی نمایید در چه کیف پول هایی می توانید ارز دیجیتال دیکرد را ذخیره نمایید و یا به عبارت دیگر چه کیف پول هایی از رمز ارز دیکرد پشتیبانی می کنند . در ادامه مطالب شما با این کیف پول ها آشنا خواهید شد .

۱.کیف پول دیکردیتون ( Decrediton ) : این کیف پول از جمله کیف پول های دستکتاپی است که از رمز ارز دیکرد پشتیبانی می کند . این کیف پول در طول سالها به تدریج بهبود یافته و اکنون برای ارسال ، ذخیره و دریافت دیکرد بسیار عالی است . این کیف پول دستکتاپی برای سیستم عامل های ویندوز ، لینوکس و مک در دسترس است . کیف پول دیکردیتون از امنیت بالایی نیز برخوردار است .

۲.کیف پول لجر نانو اس ( Ledger Nano S ) : این کیف پول سخت افزاری نیاز به معرفی ندارد . زیرا به دلیل محبوبیت در میان کاربران شناخته شده است . کاربران می توانند با استفاده از این کیف پول با خیال راحت رمز ارزهای خود را ذخیره نمایند زیرا کیف پول لجر نانو اس از امنیت بالایی برخوردار است .

۳.کیف پول کامند لاین ( Command Line ) : از دیگر کیف پول های منبع باز است . این کیف پول نسبت به کیف پول دیکردیتون محبوب نیست . اما می توانید با استفاده از راهنماها این کیف پول را نصب نمایید و ارز DCR را بر روی ان ذخیره نمایید .

۴.کیف پول اکسودوس ( Exodus ) : کیف پول اکسودوس به دلیل اینکه استفاده از ان بسیار آسان می باشد یک انتخاب بسیار محوب است . تیم سازنده این کیف پول بسیار فعال می باشند و آنها همچنین به اضافه کردن کوین های جدید برای ذخیره سازی ادامه می دهند . کیف پول اکسودوس قابلیت نصب بر روی سیستم عامل های ویندوز ، مک و لینوکس را دارا می باشد .

۵.کیف پول اتمیک ( Atomic ) : کیف پول اتمیک علاوه بر رمز ارز دیکرد از بیش از ۳۰۰ کوین پشتیبانی می کند . علاوه بر اینکه این کیف پول بر روی سیستم عامل های مک ، ویندوز و لینوکس در دسترس است ، شما می توانید این کیف را بر روی تلفن همراه خود نیز داشته باشید و برای هر دو سیستم عامل اندروید و ios در دسترس است . کیف پول اتمیک به عنوان یکی از بهترین کیف پول های پشتیبان کننده رمز ارز دیکرد برای سیستم عامل های ios است .

۶.کیف پول کوینومی ( Coinomi ) : کیف پول کوینومی یک کیف پول چند پلتفرمی به شمار می رود که ۱۷۷۰ رمز ارز را ارائه می دهد . این کیف پول استانداردهای امنیتی قوی را پیاده سازی می کند که کاربران می توانند با آسودگی خاطر از این کیف پول استفاده کنند .

۷.کیف پول کوبو ( Cobo ) : کیف پول کوبو به راحتی قابل نصب است و یکی از بهترین کیف پول ها برای ذخیره سازی رمز ارز Decred برای سیستم عامل اندروید می باشد .

۸.کیف پول گواردا ( Guarda ) :  کیف پول گواردا یک کیف پول برتر چند ارزه می باشد که به کاربران اجازه می دهد بیش از هزاران ارز دیجیتال را ارسال ، دریافت ، مبادله ، مدیریت و ذخیره کنند . این کیف پول به کاربران این امکان را می دهد تا تراکنش ها را با دو یا چمد امضا تایید کنند . کیف پول گواردا با نسخه های وب ، دستکتاپ ، اندروید و ios سازگار است .


روند استخراج ارز دیجیتال دیکرد ( Decred )

روند استخراج ارز دیجیتال دیکرد ( Decred )
روند استخراج ارز دیجیتال دیکرد ( Decred )

برای استخراج ارز دیجیتال Decred انتخاب یک سخت افزار مناسب می تواند به شما کمک نماید . برای استخراج این رمز ارز شما می توانید از دستگاه های ASIC استفاده کنید . استخراج ارز دیجیتال دیکرد با استفاده از ASIC از جمله بهترین و سود آورترین راه ها می باشد . اما در ادامه ببینیم که به غیر از دستگاه ASIC به چه چیز دیگری شما نیاز خواهید داشت .

یکی از اصلی ترین مواردی که به آن نیاز خواهید داشت ، کیف پول است . کیف پول های متفاوتی وجود دارند که هرکدام ویژگی های مختلفی را ارائه می دهند . علاوه بر کیف پول برای دریافت کوین ها شما نیازمند یک جریان برق قوی نیز هستید . همچنین اتصال سریع به اینترنت نیز بسیار مهم است که باید حداقل ۱ مگابایت در ثانیه باشد .


بررسی آینده ارز دیجیتال دیکرد ( Decred )

بررسی آینده ارز دیجیتال دیکرد ( Decred )
بررسی آینده ارز دیجیتال دیکرد ( Decred )

برای بررسی آینده ارز دیجیتال دیکرد در ابتدا نگاهی به گذشته این رمز ارز خواهیم انداخت . در واقع بررسی می نماییم که قیمت این ارز دیجیتال در گذشته چه تغییراتی داشته و آیا این روند در آینده ادامه دارد یا خیر . پس از آن بررسی خواهیم کرد که چه عواملی بر قیمت این رمز ارز در آینده تاثیر می گذارد . پس اگر شما هم می خواهید ارز دیجیتال دیکرد را خریداری نمایید و یا سرمایه گذاری کنید ، خواندن این بخش از مقاله می تواند به شما در این زمینه کمک نماید .

ارز دیجیتال دیکرد علی رغم ویژگی های منحصر به فرد خود ، طبق قوانینی مانند اکثر ارزهای رمز پایه دیگر اداره می شود . در بیشتر دوره ها ، رشد خوبی را تجربه کرده است و در اوایل ۲۰۱۷ با افزایش همراه بوده است .

مانند بسیاری از ارزها قیمت DCR تا اواخر سال ۲۰۱۸ سر به فلک کشید . به عبارتی می توان گفت عواملی که بر روی قیمت این رمز ارز تاثیر می گذارند همانند سایر ارزهای دیگر است .

توجه رسانه ها می تواند یکی از این عوامل باشد . اخبار مربوط به ارزهای دیجیتال ، به طور کلی می تواند به طور غیر مستقیم به افزایش قیمت کمک کند .در واقع اخبار مربوط به ارز دیجیتال دیکرد می تواند به طور خاص باعث جلب توجه و در نتیجه سرمایه گذاری در این ارز شود .

ویژگی هایی جدیدی که ممکن است به پلتفرم دیکرد اضافه شود ، می تواند به افزایش قیمت این رمز ارز کمک نماید . به طور کلی ویژگی های جدید سرمایه گذاران را ترغیب می کند تا در آن ارز سرمایه گذاری نمایند .

به عبارتی می توان گفت افزودن ویژگی های جدید به پلتفرم دیکرد و همچنین پوشش رسانه ای این رمز ارز در آینده می تواند موجب افزایش قیمت ارز دیجیتال دیکرد  شود .


اینفوگرافیک ارز دیجیتال دیکرد DCR

اینفوگرافیک ارز دیجیتال دیکرد DCR 
اینفوگرافیک ارز دیجیتال دیکرد DCR

سخن پایانی

به طور کلی رمز ارز دیکرد برای ارائه راه حلی برای مدیریت غیرمتمرکز به وجود آمده است  . این ارز دیجیتال مبتنی بر بلاکچین می باشد . ارز دیجیتال دیکرد از الگوریتم ترکیبی PoW و PoS استفاده می کند . به عبارتی می توان گفت استفاده از این سیستم ترکیبی یکی از ویژگی های این رمز ارز به شمار می رود . با مطالعه این مقاله می توانید با کیف پول های ارز دیجیتال دیکرد و صرافی های پشتیبان کننده آن آشنا شوید .

ممنون از اینکه تا پایان “ارز دیکرد چیست؟” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
27 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کفیلی
2 سال قبل

سپاس از شما جهت محتوای خوبتون

حصاری
2 سال قبل

سپاس از شما جهت محتوای خوبتون

صادق
2 سال قبل

لطف تحلیل رمز ارز DCR را انجام دهید.

تیم محتوا
پاسخ به  صادق
2 سال قبل

در آینده ای نزدیک حتما انجام میشه

عرفان
2 سال قبل

کدام صرافی غیر متمرکز برای ارز دیجیتال DCR بهتر است؟

پویا
2 سال قبل

آیا ارز دیجیتال dcr کلاهبرداری است؟

مهنیا
2 سال قبل

آیا صرافی های ایرانی از ارز دیجیتال DCR پشتیبانی می کنند ؟

تیم محتوا
پاسخ به  مهنیا
2 سال قبل

به قسمت مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال مراجعه کنید و اسم ارز DCR رو سرچ کنید تمامی صرافی های داخلی که از این ارز دیجیتال DCR پشتیبانی می‌کنند رو به شما نمایش می‌دهد

جمیله
2 سال قبل

تشکر از محتوای خوبی شما

جواد
2 سال قبل

کدام صرافی از ارز دیجیتال DCR پشتیبانی می کند؟

زهرا
2 سال قبل

کدام کیف پول برای ارز dcr معتبر تر است؟

تیم محتوا
پاسخ به  زهرا
2 سال قبل

سلام در مقاله قسمت کیف پول های پشتیبان کننده را مطالعه کنید تمامی کیف پول هایی که معرفی کردیم معتبر هستند

فرهاد
2 سال قبل

آینده قیمت ارز دیجیتال DCR چند است؟

تیم محتوا
پاسخ به  فرهاد
2 سال قبل

سلام قسمت آینده ی ارز دیجیتال را مطالعه کنید امل آینده ی ارز های دیجیتال به صورت قطعی مشخص نیست و هیچکس قادر نیست بصورت ۱۰۰% آینده ی رمز ارزی را با اطمینان پیشبینی کند

غزل
2 سال قبل

آیا ارز دیجیتال DCR را بخرم ؟

محسن
2 سال قبل

ممنون از محتوا خوب شما

تیم محتوا
پاسخ به  محسن
2 سال قبل

سلام خوشحالم که براتون مفید بوده

جمیله
3 سال قبل

به نظر شما ارز dcr در کوتاه مدت سود میده؟

مهدا
3 سال قبل

تحلیل ارز dcr را کجا ببینم؟

طباطبایی
3 سال قبل

ریزش dcr نسبت به ارزهای دیگه چطوره؟

علی
3 سال قبل

بلاک های ساخته شده dcr را از کجا ببینم

فاطمه
3 سال قبل

ببخشید dcr حجم تراکنشها چطوره به نظر شما بخریم؟

ناصر
3 سال قبل

ممنون که اطلاعات این ارز را در اختیار ها گذاشتید؟

واشقانی
3 سال قبل

ارز dcr را از کدام صرافی بخرم

پرنیا
3 سال قبل

امنیت این پروژه درچه حد است؟

جمالی
3 سال قبل

کیف پول ارز دیکرد چیست؟

فاطمه
3 سال قبل

ممنون از محتوا های خوب شما

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده