آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز CCXX چیست؟ | آینده ارز CCXX

ارز CCXX چیست؟

ارز CCXX چیست؟، پلتفرم Counos در سال ۲۰۱۷ در کشور سوئیس تاسیس شد. این پلتفرم علاوه بر ارائه سرویس های مالی به مشتریان خود، قصد دارد به طور عملی استفاده از دارایی های دیجیتالی را ترویج دهد.

در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که این پلتفرم چه سرویس هایی را به کاربران خود ارائه می دهد و همچنین متوجه می شویم که این پروژه چگونه می تواند با استفاده از دارایی های دیجیتال برخی امور را برای متقاضیان آن تسهیل کند.

ارزهای دیجیتال پلتفرم Counos

ارزهای دیجیتال پلتفرم Counos
ارزهای دیجیتال پلتفرم Counos

تمامی اطلاعاتی که در این بخش مطالعه می کنید استخراج شده از وایت پیپر خود پروژه است که صحت آن را در انتهای مقاله بررسی می کنیم:

 Counos Coin (CCA)

هدف CCA ایجاد یک شبکه پرداخت امن و مطمئن جهانی است. توکن CCA، شبکه مخصوص به خود را دارد که باعث شده یک سیستم بانکداری غیرمتمرکزی را ایجاد کند.

کاربران می توانند با استفاده از این توکن کالا و خدمات را خریداری کنند که با افزایش تقاضا برای این توکن، پیش بینی می شود که ارزش آن در بلند مدت افزایش یابد.

 Counos X (CCXX)

CCXX اولین توکن قابل ادغام با سیستم بانکداری است، همچنین این توکن در لایه های مختلف پلتفرم Counos کاربرد دارد. شما می توانید با استیک کردن این ارز در کیف پول مخصوص به آن برای یک سال ۵% سود کسب کنید و یا می توان آن را برای شش ماه استیک کنید و ۲% سود به دست آورید.

شما می توانید این ارز را به وسیله بانک و یا کارگزاری خریداری یا نقد کنید.

Counos U(CCU)

CCU یک استیبل کوین با الگوریتم SCRYPT است، کدنویسی این توکن از لایت کوین الهام گرفته شده است و هر یک عدد از این توکن برابر با ۱۰۰ دلار آمریکا است. زمانی که یک عدد از این توکن فروخته شود، پلتفرم Counos، ۱۰۰ دلار را در بانک مشخصی ذخیره می کند. شما می توانید این توکن را مستقیما از بانک خریداری کنید زیرا این توکن نیز قابلیت ادغام با سیستم بانکداری را دارد. همچنین عنوان شده که این توکن دارای بلاکچین مخصوص به خود است.

Counos Bit(Cbit)

این توکن با فورک کردن شبکه بیت کوین به وجود آمده است. تغییراتی که پس از آن ایجاد شده، سرعت در تایید بلاک ها و همچنین افزایش تعداد توکن ها تا ۲۱ میلیارد است. این پروژه اعلام کرده که می توان از این شبکه جدید برای انتقال پیام ها به صورت محرمانه استفاده کرد.

در توضیحات برای این بخش عنوان شده که بعد از هارد فورک صورت گرفته روی شبکه بیت کوین به تمام کسانی که بیت کوین و همچنین کسانی که کوین هایی که از فورک بیت کوین به دست آمده مانند: بیت کوین کش و بیت کوین sv، را داشته اند Cbit داده شده است. نکته عجیب این است که در ادامه گفته شده با این کار جامعه تحت پوشش ما بیشتر شده و از اعضا انتظار داریم برای لیست شدن این توکن در صرافی های بزرگ به آن ها درخواست دهند.

Counos H (CCH)

در توضیحات برای این توکن تنها عنوان شده که این توکن از الگوریتم SHA-256 پیروی می کند و یک بلاکچین مخصوص به خود را دارد.

“به گفته تیم این پروژه تمام این ارز های معرفی شده بلاکچین مخصوص به خود و هر کدام کاربرد متفاوتی دارند.”


نیم نگاهی به توکن CCX

نام اختصاری CCXX
نوع ارز  Token
عرضه کل  ۱۸,۴۰۲,۷۲۹.۸
مقدار در گردش  ۱۷,۹۱۸,۶۳۴.۸
وب سایت رسمی  www.counos.io
بلاکچین اکسپلورر ccxxblocks.counos.org
وایت پیپر  www.counos.io
سورس کد  github.com
پیج های ارتباطی رسمی  twitter

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم Counos

تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم Counos
تاریخچه و بنیان گذار پلتفرم Counos

در این بخش سابقه بنیان گذار این پروژه و تاریخچه آن را باهم بررسی می کنیم. در نظر داشته باشید اطلاعات شخصی بنیان گذار این پروژه را از صفحه شخصی ایشان استخراج کرده ایم.

این پلتفرم در سال ۲۰۱۷ توسط پویان قمری تاسیس شده است. آقای قمری از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ در zigurat واقع در بارسلونا اسپانیا درس بلاکچین آموخته است، این درحالی است که ایشان تا قبل از این تاریخ یعنی از سال ۲۰۱۵ تا به امروز در بنیاد csc که به طراحی و توسعه بلاکچین فعال هستند، مشغول به کار بوده است.

ایشان همزمان با فعالیت در csc از سال ۲۰۱۷ به عنوان مدیر عامل Counos سابقه فعالیت دارد.

متاسفانه از دیگر اعضای تیم این پروژه اطلاعاتی در دسترس نیست.

این پلتفرم تاکنون سرویس های کیف پول دیجیتال، صرافی متمرکز و غیرمتمرکز و همچنین سیستم مالی و پرداخت را به کاربران خود ارائه داده است و در آینده لایه های این پروژه که برای خدمات دیجیتالی کردن دارایی ها است اجرایی می شود.


عملکرد پلتفرم Counos

عملکرد پلتفرم Counos
عملکرد پلتفرم Counos

در این قسمت سرویس هایی که این پروژه ارائه می دهد را با یکدیگر بررسی می کنیم.

“ضمانت”

یکی از فاکتور های مهم در کریپتوها حفظ امنیت و حریم خصوصی است. این عملکرد باعث شده که تراکنش کریپتوها یک طرفه باشد و در صورتی که مشکلی روی دهد این تراکنش ها بازگشت پذیر نیستند.

پلتفرم Counos با ارائه یک راه حل این مشکل را برطرف کرده است. نحوه کار به این صورت است که اگر دو شخص خواهان انجام یک معامله باشند، شخص خریدار باید پول را در شبکه انتقال بدهد و مبلغ پرداختی نزد یک شخص سومی که نماینده شبکه است امانت می ماند و در صورت رضایت دو طرفین و انجام نهاییدو توافق پول به فروشنده پرداخت می شود. به بیان ساده به جای دو امضا برای تایید تراکنش ها از سه امضا استفاده می شود.

“صرافی”

این پلتفرم دو صرافی متمرکز و غیرمتمرکز ایجاد کرده است. کاربران می توانند در صرافی متمرکز این پلتفرم به خرید و فروش ارز های مورد نظر بپردازند و همچنین این پلتفرم به کاربران این گزینه را پیشنهاد می کند که از صرافی غیرمتمرکز این پلتفرم برای تبادلات خود استفاده کنند. نکته تامل برانگیز این است که این پلتفرم اعلام کرده که این دو صرافی دارای تاییدیه از کشور اسلوواکی است. کاربران در هر دو صرافی می توانند ارزهای دیجیتال خود را به پول فیات و یا برعکس تبدیل کنند، که برای این کار نیاز به احراز هویت از طرف کاربران الزامی است.

“کیف پول دیجیتال”

این پلتفرم طیف وسیعی از خدمات را در این زمینه برای کاربران ارائه داده است تا با آن کاربران بتوانند دارایی خود را در محیطی امن استیک و یا نگهداری کنند.

کیف پول موبایل

این پلتفرم مدعی شده از فاکتور های امنیتی جدیدی برای ارتقا امنیت کیف پول موبایل خود استفاده کرده است.

کیف پول کاغذی

همچنین کاربران می توانند برای آفلاین نگه داشتن دارایی های خود از این کیف پول استفاده کنند.

کیف پول تحت وب

شما می توانید با استفاده از این کیف پول برای خدماتی مانند صرافی غیرمتمرکز و سیستم پرداخت و همچنین فرآیند ضمانت استفاده کنید.

“درگاه پرداخت”

با استفاده از این ویژگی شما می توانید کالا و خدمات را به صورت آنلاین بخرید و یا بفروشید. تمامی فرآیند انجام تراکنش ها خارج از وب سایت فروشگاه های آنلاین انجام می شود و هیچ اطلاعاتی از کیف پول مشتریان در هیچ کجا ذخیره نمی شود. درگاه پرداخت از سیستم ضامن استفاده می کند و در صورت بروز هرگونه مشکلی این تراکنش لغو می شود. پس از انجام تراکنش یک رسید برای هردو طرف معامله صادر می شود.

“لایه xCounos”

با استفاده از این لایه توسعه دهندگان می توانند توکن یا سایر دارایی های دیجیتالی خود را به صورت سفارشی ایجاد کنند که شامل بخش های زیر می شود:

سیستم صدور گواهینامه

با استفاده از آن می توان تمامی مدارک مانند، مدارک دانشگاهی، اسناد گمرکی، اسناد حمل و نقل، مدارک شناسایی و …را دیجیتالی کرد.

سیستم حق کپی رایت

با استفاده از این سیستم شما می توانید تمامی اختراعات و مجوز ها و حق اثر های هنری را ثبت و برای خود محفوظ بدارید.

امور مالی غیرمتمرکز

با استفاده از تکنولوژی Defi شما می توانید به صورت آزاد و امن، دارایی های خود را ذخیره و همچنین مبادله کنید.


ویژگی های پلتفرم Counos

ویژگی های پلتفرم Counos
ویژگی های پلتفرم Counos

در این بخش ویژگی های منحصر به فرد این پروژه و همچنین نقد هایی که با آن مواجه است را بررسی می کنیم.

همان طور که تا اینجا متوجه شدید این پلتفرم دارای چندین بلاکچین است که دارای سرعت بالایی در تایید تراکنش هستند.

از صرافی متمرکز و غیرمتمرکز گرفته تا انواع کیف پول و یا حتی روش های پرداخت گوناگون، را می توان از ویژگی های تحسین برانگیز این پروژه در نظر گرفت.

اما چگونه یک پروژه تمامی این خدمات را بدون مشکلی ارائه می دهد. برای مثال پروژه بزرگی مانند اتریوم سال های زیادی برای رفع مشکل مقیاس پذیری خود وقت صرف کرده که تا به امروز موفق نبود، اما این پروژه این مشکل را با لایه Counos X حل کرده است. در صورتی که هردو این پروژه ها از گواه اثبات کار استفاده می کنند.

در بخش “آینده این پروژه” به طور کامل به بررسی موارد مشابه می پردازیم.


امنیت پلتفرم Counos

امنیت پلتفرم Counos
امنیت پلتفرم Counos

در این بخش به مسائل امنیتی این پلتفرم می پردازیم.

کدنویسی این پروژه توسط هیچ نهادی بررسی نشده است و با بررسی آخرین وضعیت آن در سایت گیت هاب متوجه شدیم که از آخرین آپدیت انجام شده روی آن بیشتر از یک سال می گذرد.

همچنین با جستجوی قرارداد هوشمند این پروژه متوجه شدیم امنیت ۴ از ۱۰ را به خود اختصاص داده است که این بلاکچین را در وضعیت قرمز قرار می دهد.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال CCXX

در این قسمت از مقاله به بررسی روند قیمت ارز دیجیتال CCXX خواهیم پرداخت. این ارز دیجیتال در تاریخ ۲ آگوست ۲۰۲۰ با قیمت ۲۰.۳۳ دلار در بازار رمز ارزها معامله می‌شد. پس از آن این ارز دیجیتال وارد یک کانال صعودی شده و در تاریخ ۲۸ دسامبر قیمت آن به سطح ۸۷.۱۹ دلار رسید. رمز ارز CCXX سال ۲۰۲۱ را با قیمت ۸۸.۶ دلار آغاز کرد و تا اواسط سال با یک رشد قیمت همراه بوده و در تاریخ ۱۴ ژوئن ۲۰۲۱ با قیمت ۱۰۱.۵۶ دلار در بازار معامله می‌شد. تا ابتدای ماه اکتبر همان سال این ارز دیجیتال تقریبا یک روند ثابتی را طی نموده و پس از آن قیمت CCXX کاهش یافته، به طوریکه در تاریخ ۱۳ دسامبر به سطح قیمت ۵۳.۰۲ دلار رسید. لازم به ذکر است که پس از این افت قیمت، رمز ارز CCXX با یک اوج قیمت همراه بوده و در تاریخ ۱۷ دسامبر به بالاترین قیمت خود یا ATH رسیده است.

در ابتدای سال ۲۰۲۲ قیمت CCXX برابر با ۴۲.۴۷ دلار بود و و در اواسط سال وارد یک کانال نزولی شده و این روند نزولی تا اوایل نوامبر همان سال ادامه داشت. در ادامه در تاریخ ۱۰ نوامبر ۲۰۲۲ قیمت ارز دیجیتال CCXX با یک رشد چشمگیری همراه بوده، به طوریکه به سطح قیمت ۱۱۳.۰۱ دلار رسید. رمز ارز CCXX سال ۲۰۲۳ را با قیمت ۱۷.۹۴ دلار آغاز کرد و اکنون در زمان نگارش این مقاله یعنی در تاریخ ۲۷ ژوئن ۲۰۲۳ قیمت آن برابر با ۱۷.۹۴ دلار می‌باشد. در ادامه شما می‌توانید روند قیمت ارز دیجیتال CCXX را بر روی نمودار مشاهده کنید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال CCXX
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال CCXX

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال CCXX

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال CCXX
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال CCXX

امروزه کیف پول‌های نرم افزاری بسیاری را در بازار ارزهای دیجیتال مشاهده می‌کنید که به کاربران خدماتی را ارائه می‌دهند. کیف پول های نرم افزاری نسبت به کیف پول های سخت افزاری بیشتر مورد استفاده افراد قرار می‌گیرند، زیرا در دسترس‌تر هستند و استفاده از آنها برای افراد راحت‌تر می‌باشد. همچنین برای استفاده از این کیف پول‌ها نیازی به پرداخت هزینه نیست.

کیف پول نرم افزاری سیف پل یکی از کیف پول‌های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال CCXX است که دارای ویژگی‌های مختلفی می‌باشد. این کیف پول قابل نصب بر روی تلفن همراه در دو نسخه اندروید و ios است و امکاناتی همچون سواپ و صرافی داخلی را به کاربران ارائه می‌دهد.


صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال CCXX

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال CCXX
صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال CCXX

برای خرید و فروش ارز دیجیتال CCXX می توانید از صرافی‌های پشتیبانی کننده این رمز ارز استفاده نمایید. در صورتی که قصد دارید با صرافی‌های پشتیبانی کننده CCXX آشنا شوید، می‌توانید وارد وب سایت CoinMarketCap شوید و پس از جستجوی ارز دیجیتال CCXX در قسمت Markets صرافی‌ها را بررسی نمایید.

از جمله صرافی‌های خارجی پشتیبانی کننده CCXX صرافی‌های Alterdice وBCEX Korea می‌باشند که در این صرافی‌ها ارز دیجیتال CCXX با جفت ارز USDT قابل معامله است.


نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال CCXX

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال CCXX
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال CCXX

همانطور که در قسمت قبلی مقاله بیان نمودیم، خرید و فروش CCXX در صرافی‌ها صورت می‌پذیرد و شما قادر خواهید بود با ثبت نام و احراز هویت در یکی از صرافی‌های پشتیبانی کننده این رمز ارز، مبادلات خود را انجام دهید. توجه نمایید که صرافی انتخابی از امنیت کافی برخوردار باشد تا بتوانید با خیال راحت به سرمایه‌گذاری بپردازید.

کاربران ایرانی در صورتی که قصد استفاده از صرافی‌های خارجی برای خرید و فروش را داشته باشند، به دلیل تحریمات موجود در ابتدا باید مقدار مبلغ مورد نظر به ریال را در یکی از صرافی‌های ایرانی به تتر تبدیل کنند. سپس آن را در صرافی خارجی با ارز دیجیتال CCXX مبادله نمایند.


بررسی آینده پلتفرم Counos_نگاهی به نکات تامل برانگیز این پلتفرم

بررسی آینده پلتفرم Counos_نگاهی به نکات تامل برانگیز این پلتفرم
بررسی آینده پلتفرم Counos_نگاهی به نکات تامل برانگیز این پلتفرم

با بررسی نقشه راه این پروژه متوجه شدیم که تغییرات و آپدیت جدیدی اعمال نشده است که این مساله از روی گیت هاب این پروژه نیز مشخص است. اما درادامه به نکاتی که در بررسی این پروژه بسیار شک برانگیز است می پردازیم:

۱_در وب سایت رسمی این پروژه اعلام شده که دفتر مرکزی این پروژه در سوئیس است. این آدرس را از روی گوگل مپ جست و جو کردیم. چیزی که مشاهده شد یک خانه بدون هیچ بنر و یا مشخصاتی مربوط به این پروژه بود، و از طرفی کامنت هایی که برای این آدرس در گوگل مپ وجود داشت اکثرا ایرانی بود.

یک شگرد رایج که افراد سود جو از آن استفاده می کنند آن است که دفتر مشاوره خود را در کشور های مهمی مانند سوئیس ایجاد می کنند، در حالی که دفتر مرکزی خود را در یک کشور کوچک بدون نظارت دایر کرده اند.

خوب است بدانید دفتر های مشاوره بار حقوقی نداشته و فقط جهت مشاوره به مشتریان تاسیس می شود.

این نظریه وقتی قوت می گیرد که این شرکت ادعا می کند مجوز صرافی خود را در اسلوواکی گرفته است. چرا این پروژه در سوئیس تاسیس شده اما صرافی آن در اسلوواکی؟!

۲_با بررسی شبکه های اجتماعی متوجه شدیم این پروژه هیچ مقاله ای در ردیت ندارد و همچنین در توییتر تقریبا هیچ دنبال کننده ای ندارد.

۳_تیم پروژه به جز یک نفر کاملا نا مشخص هستند. که پویان قمری به عنوان تنها فرد فعال آن، سابقه ای درخشان در زمینه فعالیت کریپتویی ندارد. در وب سایت رسمی این پروژه هیچ نامی از آقای قمری یا شخص دیگر به عنوان مدیر یا مسئول پروژه وجود ندارد.

۴_نکته جالب مجوز داشتن دو صرافی این پلتفرم است. این در حالی است که صرافی های بزرگ دنیا برای سهولت در کار خود از اروپا به سمت آسیا در حال مهاجرت هستند. بایننس به عنوان یک صرافی بزرگ نتوانسته با سابقه ای که دارد یک مجوز فعالیت در کشور های اروپایی داشته باشد. از طرفی صرافی های غیر متمرکز که توسط هیچ نهادی اداره نمی شوند، چه نیازی به مجوز و احراز هویت دارد. مگر حفظ حریم خصوصی و ناشناس بودن از ویژگی های صرافی غیرمتمرکز نیست؟!

علاوه بر این ها از تصویر منتشر شده از این صرافی متوجه می شوید بنری که برای آن نصب کرده اند هیچ اسمی از صرافی در آ برده نشده است.

۵_این پلتفرم از طرفی مدعی است که با بانک های سوئیس در ارتباط است. و از طرفی به کاربران خود سود ۵ و ۲ درصد را تضمین می دهد. همان طور که می دانید این کشور به دلیل بانک های بزرگی که دارد معروف است و تقریبا تمامی افراد ثروتمند دنیا بانک های سوئیس را برای نگهداری از اموال خود انتخاب می کنند.

خوب است بدانید که نرخ بهره بانکی این کشور منفی است، پس چه طور این بانک با یک پلتفرم که سود سالانه ۵ درصد را ارائه می دهد حاظر به همکاری می شود؟ و چه طور ثروتمندان این پلتفرم را برای حفظ دارایی خود انتخاب نمی کنند در حالی که می توانند به جای آن که هر سال (با توجه به نرخ بهره منفی ) از پولشان کم شوند با استفاده از این پلتفرم سود هم کنند. حتما می دانید که یکی از مشکلاتی که بایننس با آن مواجه شد سودی بود که از استیک کردن به کاربران می داد و این باعث شده بود بانک ها جایگاه خود را در خطر ببیند.

۶_ویژگی “ضمانت” که این پروژه ارائه داد ایده ی جدیدی نیست و این ایده قبلا هم با عنوان آدرس های سبز که واسطه ای مطمئن بین دو طرف معامله هستند وجود داشت. علاوه بر این این پروژه ادعا می کند که چندین شبکه بدون نقص دارد، چیزی که تا به امروز هیچ پروژه ای به آن نرسیده است. اصلا با وجود همچنین پروژه ای که سود دهی دارد و خدمات صرافی و کیف پول و پرداخت و همچنین دیجیتالی کردن مدارک را ارائه می دهد دیگر چه نیازی به پروژه های کریپتویی دیگر است.

این پروژه با فورک کردن بیت کوین و بهره گرفتن از لایت کوین تنها کپی برداری کرده و هیچ ایده جدیدی از خود نداشته است.

۷_بانکی که به ازای هر استیبل کوین قرار است ۱۰۰ دلار در آن نگهداری کنند کجاست؟ چرا لیستی از آن ها منتشر نمی شود؟ و یا اصلا همچنین بانکی وجود دارد؟


سخن پایانی

در این مقاله همانطور که مطالعه نمودید به معرفی پلتفرم Counos پرداختیم و ارزهای این پلتفرم را نیز به شما معرفی نمودیم. CCXX یکی از ارزهای دیجیتال پلتفرم Counos است. CCXX اولین توکن قابل ادغام با سیستم بانکداری است، همچنین این توکن در لایه های مختلف پلتفرم Counos کاربرد دارد. برای ذخیره سازی این رمز ارز می‌توانید از کیف پول سیف پل استفاده نمایید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز CCXX” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
محقق و علاقه مند به بلاکچین و ارزهای دیجیتال

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده