آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز سیمبل چیست؟ | آینده ارز سیمبل

ارز سیمبل XYM چیست؟

ارز دیجیتال سیمبل XYM چیست؟، در این مقاله به معرفی یکی دیگر از ارزهای دیجیتال موجود در بازار با نام سیمبل خواهیم پرداخت. رمز ارز XYM توکن ارائه شده پلتفرم سیمبل Symbol است. در یک عبارت کوتاه می توان گفت که XYM محصولی از گروه NEM است که بر پایه بلاکچین سیمبل Symbol می باشد.

سیمبل Symbol یک بلاکچین قابل اعتماد و امن است که برای کمک به کسب و کارها در کاهش هزینه ها، کاهش پیچیدگی ها و ساده سازی نوآوری هدف گذاری شده است. بیایید در ادامه بررسی نماییم که ارز دیجیتال XYM چیست؟ سیمبل Symbol چیست؟ همچنین به بررسی تاریخچه، عملکرد و ویژگی های این رمز ارز خواهیم پرداخت. در صورتی که قصد دارید به خرید و فروش ارز دیجیتال XYM بپردازید تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

ارز دیجیتال سیمبل چیست؟

ارز دیجیتال سیمبل XYM چیست؟
ارز دیجیتال سیمبل XYM چیست؟

XYM ارز رمزنگاری شده بومی سیمبل Symbol است. XYM برای پرداخت کارمزدهای تراکنش استفاده می شود، به صاحبان نود باز می گردد و شبکه را تشویق می کند. سیمبل Symbol یک پروتکل بلاکچین است که با یک الگوریتم اجماع مشخص می شود که به کاربران پلتفرم پاداش می دهد. تا حدی به دلیل شهرت نم NEM، سیمبل Symbol در حال حاضر جامعه قدرتمندی از توسعه دهندگان را به ویژه در ژاپن جذب کرده است. برخی از پروژه های قابل توجه در سیمبل شامل Quest و NFT-Drive می باشد.

سیمبل Symbol همچنین به دلیل حرکت اخیر تیم خود به یک محیط کاری کاملا غیرمتمرکز که کاملا در جامعه عمومی Discord عمل می کند مشهور است. توسعه دهندگان تمام ارتباطات روزانه خود را در آنجا انجام می دهند و کاربران انجمن می توانند پیشرفت را پیگیری کرده و در صورت تمایل به آنها بپیوندند.

علاوه بر این، سیمبل Symbol پلتفرمی می باشد که مبتنی بر فناوری بلاکچین بوده و عملکرد و ویژگی های NEM را بهبود می بخشد. سیمبل نه تنها امکان تراکنش های استاندارد انتقال ارزش نظیر به نظیر را فراهم می کند، بلکه توسعه بلاکچین را تسهیل می کند و ادغام یکپارچه بین زنجیره های عمومی، زنجیره های خصوصی و سیستم های قدیمی را امکان پذیر می نماید.


نیم نگاهی به کوین سیمبل Symbol

نام اختصاری XYM
نوع ارز Coin
عرضه کل ۷،۹۶۷،۹۸۸،۹۳۰
مقدار در گردش ۵،۵۸۲،۴۶۰،۰۰۵
وب سایت رسمی symbol.dev
بلاکچین اکسپلورر symbol.fyi

explorer.symbolblockchain.io

پیج های ارتباط رسمی discord.gg

twitter

وایت پیپر https://symbol.github.io/symbol-technicalref/main.pdf
سورس کد https://github.com/symbol

بررسی تاریخچه و بنیانگذاران ارز سیمبل XYM

بررسی تاریخچه و بنیانگذاران ارز سیمبل XYM
بررسی تاریخچه و بنیانگذاران ارز سیمبل XYM

در ابتدا لازم است بیان نماییم XYM در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ راه اندازی شد و محصولی از گروه NEM است که بر پایه بلاکچین سیمبل Symbol می باشد. لازم به ذکر است که پروژه اصلی NEM توسط UtopianFuture راه اندازی شد که تیم بزرگی را در سال ۲۰۱۴ گردآوری کرد.

علاوه بر این، نیاز است بیان نماییم که توسعه دهندگان NEM از NXT الهام گرفته اند اما یک زنجیره عمومی از ابتدا ساختند و یک زنجیره خصوصی را با همکاری Tech Bureau Japan راه اندازی کردند. در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷، بنیاد NEM راه اندازی شد و سپس در سطح جهانی گسترش یافت. در ادامه توسعه دهندگان اصلی شروع به کار بر روی NEM 2.0 کردند.

گروه NEM یا NEM Group یک شرکت مادر است که برای حمایت از رشد اکوسیستم NEM طراحی شده است. گروه NEM در سال ۲۰۲۰ توسط تیمی از افراد با تجربه و کارشناسان تشکیل شد. در واقع یک ساختار حاکمیت تجاری ساده است که بر فعالیت های NEM Software، NEM Trading و NEM Venture نظارت می کند تا از رشد اکوسیستم NEM اطمینان حاصل کند. تمرکز NEM Software بر توسعه محصول و کسب و کار می باشد. NEM Trading مسئول کلیه امور مالی از جمله مدیریت نقدینگی و … را بر عهده دارد. NEM Venture بر مشارکت های استراتژیک متمرکز می باشد.

NEM Group ماموریت دارد که به طور موثر تلاش ها را برای تقویت رشد یک اکوسیستم قوی و سالم که به توسعه فناوری بلاکچین برای نسل های آینده کمک می کند، هماهنگ کند.


عملکرد ارز دیجیتال سیمبل XYM چگونه است؟

عملکرد ارز دیجیتال سیمبل XYM چگونه است؟
عملکرد ارز دیجیتال سیمبل XYM چگونه است؟

XYM توکن ابزاری برای شبکه سیمبل Symbol است. هنگام تولید بلاک ها توسط برداشت کنندگان به دست می آید، به عنوان کارمزد توسط هر تراکنش صادر شده در بلاکچین پرداخت می شود. XYM همه چیز را از تراکنش های ساده گرفته تا تراکنش های انبوه قدرت می دهد.

نودها منابع سخت افزاری را برای حفظ بلاکچین سیمبل Symbol متعهد می کنند و حساب های مالک آنها برای انجام این کار به توکن های XYM پاداش می دهند. به منظور اهمیت کافی برای برداشت، حساب ها باید حداقل ۱۰۰۰۰ XYM داشته باشند. صاحبان نود با موجودی ناکافی می توانند از برداشت واگذارشده بهره ببرند و پاداش برداشت را با حسابی که موجودی مورد نیاز ارائه می دهد تقسیم کنند.


بررسی ویژگی های سیمبل

بررسی ویژگی های سیمبل
بررسی ویژگی های سیمبل

در این قسمت از مقاله به معرفی ویژگی های رمز ارز سیمبل Symbol خواهیم پرداخت:

  1. سیمبل Symbol از یک الگوریتم اجماع جدید به نام Proof of Stake Plus استفاده می نماید که نسخه اصلاح شده الگوریتم اجماع محبوب PoS می باشد که به دنبال ارائه پاداش به کاربران است.
  2. از دیگر ویژگی های سیمبل Symbol می توان به معماری توسعه پذیر آن اشاره کرد. گسترش سیمبل آسان است. برخلاف پروتکل هایی مانند اتریوم که در آن عملکردهای جدید در ماشین مجازی باید مورد آزمایش قرار گیرد تا از رفتار غیرمنتظره جلوگیری شود، سیمبل Symbol به کاربران اجازه می دهد تا از طریق پلاگین های مستقل، عملکردهای جدیدی را ارائه دهند. این سیمبل Symbol را قادر می سازد تا به سرعت از انواع تراکنش های جدید بدون تاثیر بر امنیت ویژگی های موجود پشتیبانی کند.

آیا ارز دیجیتال سیمبل XYM استخراج می شود؟

آیا ارز دیجیتال سیمبل XYM استخراج می شود؟
آیا ارز دیجیتال سیمبل XYM استخراج می شود؟

در این قسمت از مقاله قصد داریم تا با هم بررسی نماییم که آیا رمز ارز سیمبل XYM قابل استخراج یا ماین کردن می باشد؟ به طور کلی افراد می توانند با استفاده از خرید رمز ارز و یا استخراج آنها در بستر ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند. برای اینکه بتوان رمز ارزی را استخراج نمود، در درجه اول باید قابل استخراج باشد. شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که چگونه می توان متوجه شد رمز ارزی قابل استخراج می باشد یا خیر؟

به طور کلی برای اینکه بررسی نماییم رمز ارزی قابل استخراج است یا خیر می توان الگوریتم مورد استفاده آن را بررسی نمود. در صورتی که رمز ارز از الگوریتم اثبات کار یا PoW استفاده نماید، قابل استخراج است و می توان با استفاده از دستگاه های سازگار با الگوریتم مورد استفاده رمز ارز آن را استخراج کرد.

رمز ارز سیمبل XYM همانطور که گفتیم از الگوریتم Proof of Stake Plus استفاده می کند که نسخه اصلاح شده ای از الگوریتم اجماع اثبات سهام یا Proof of Stake می باشد. مکانیسم PoS+ سهم های حساب را نیز در نظر می گیرد، اما سلامت اکوسیستم را نیز با پاداش دادن به شرکت کنندگان بر اساس فعالیتشان ارتقا می دهد. به طور کلی می توان نتیجه گرفت که رمز ارز سیمبل XYM قابلیت استخراج ندارد.


بررسی روند قیمتی ارز دیجیتال سیمبل XYM

ارز دیجیتال سیمبل XYM در تاریخ ۲۰ مارس ۲۰۲۱ با سطح قیمت ۰.۳۸۳۷ دلار امریکا به دنیای ارز های دیجیتال عرضه شد و در همان زمان روند صعودی را تجربه کرده و بعد از یک روز در تاریخ ۲۱ مارس به بالا ترین سطح قیمتی دوران خود رسیده و ATH خود را تجربه کرده است ولی متاسفانه این روند را نتوانست حفظ کند و در چهار روز بعد یعنی ۲۵ مارس ۲۰۲۱ روند نزولی را تجربه کرده و این روند نزولی تا ۱ اکتبر ۲۰۲۱ ادامه داشته است.

رمز ارز سیمبل XYM در آخرین روز سال ۲۰۲۱ با سطح قیمتی ۰.۱۸۵۸ دلار امریکا خرید و فروش شده و وارد سال ۲۰۲۲ شد، و تا به امروز روندی نزولی را تجربه کرده است ارز سیمبل XYM در تاریخ ۲۲ ژوئن ۲۰۲۱ پایین ترین سطح قیمتی خود را تجربه کرده و با قیمت ۰.۰۸۹۶۷ دلار امریکا خرید و فروش شده است، حجم معاملات این رمز ارز در ۲۴ ساعت گذشته برابر است با ۸,۵۷۷,۶۶۸ دلار امریکا.

شما می‌توانید با استفاده از عکس زیر که نمودار قیمتی ارز سیمبل XYM را که از ابتدای عرضه شدن به بازار ارز های دیجیتال تا به امروز را نشان می‌دهد را مطالعه کرده و مورد بررسی قرار دهید.

بررسی روند قیمتی ارز دیجیتال سیمبل XYM
بررسی روند قیمتی ارز دیجیتال سیمبل XYM

خرید و فروش ارز دیجیتال سیمبل XYM

خرید و فروش ارز دیجیتال سیمبل XYM
خرید و فروش ارز دیجیتال سیمبل XYM

اگر شما تا به امروز تصمیم به خرید و فروش رمز ارز سیمبل XYM را داشته اید ولی راه انجام آن را نمی‌دانستید اصلا نگران نباشید ما در این قسمت شما را راهنمایی می‌کنیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

اولین قدم برای خرید و فروش ارز دیجیتال سیمبل XYM ثبت نام در یکی از صرافی ارز های دیجیتالی که از این رمز ارز پشتیبانی میکنند است ما در ادامه ی این مقاله به صرافی هایی که از ارز سیمبل XYM پشتیبانی می‌کنند می‌پردازیم. شما می‌توانید در صرافی های داخلی که از ارز دیجیتال سیمبل XYM پشتیبانی می‌کنند اقدام به خرید و فروش این رمز ارز کنید.

اما برای انجام معاملات در صرافی های خارجی با این نکته را برای شما بازگو کنیم که متاسفانه به دلیل تحریم هایی که متوجه کشور عزیز ما است کاربران ایرانی نمی‌توانند در ابتدا مقدار تومان خود را در صرافی های خارجی تبدیل به ارز سیمبل XYM کنند کاربران در ابتدا باید در یکی از صرافی های ارز دیجیتال داخلی مقدار تومان دلخواه خود را به یک استیبل کوین مانند تتر تبدیل کنند و سپس در یکی از صرافی های خارجی دلخواه تتر را به ارز دیجیتال سیمبل XYM تبدیل کنند.

و اما برای فروش رمز ارز های سیمبل XYM با استفاده از روش بالا شما می‌توانید در صرافی های داخلی که از این رمز ارز پشتیبانی می‌کنند براحتی اقدام به تبدیل ارز سیمبل XYM به تومان کنید و برای فروش در صرافی های خارجی ابتدا باید ارز سیمبل XYM را به یکی از استیبل کوین های موجود مانند تتر تبدیل کنید و بعد در یکی از صرافی های داخلی تتر های خود را به تومان تبدیل کنید.


صرافی های پشتیبان کننده ی سیمبل XYM

صرافی های پشتیبان کننده ی سیمبل XYM
صرافی های پشتیبان کننده ی سیمبل XYM

در قسمت قبل ما به آموزش نحوه ی خرید و فروش رمز ارز سیمبل XYM پرداختیم و در این قسمت سعی داریم به معرفی صرافی های خارجی پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال سیمبل XYM بپردازیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال سیمبل XYM عبارتند از:

ارز دیجیتال سیمبل XYM توسط صرافی های بیشتری پشتیبانی می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به سایت کوین مارکت کپ و سرچ رمز ارز سیمبل XYM در قسمت Market لیست کامل صرافی های پشتیبانی کننده ی این رمز ارز را مشاهده کنید.


کیف پول های پشتیبان کننده ی سیمبل XYM

کیف پول های پشتیبان کننده ی سیمبل XYM
کیف پول های پشتیبان کننده ی سیمبل XYM

در قسمت قبل ما به معرفی صرافی های پشتیبان کننده ی ارز دیجیتال سیمبل XYM پرداختیم و در این قسمت سعی داریم کیف پول های پشتیبان کننده ی رمز ارز سیمبل XYM را برای شما همراهان عزیز زوم ارز معرفی کنیم پس با ما همراه باشید.

  • کیف پول نرم افزاری سیف پل SafePal: کیف پول نرم افزاری سیف پل یکی از پنج کیف پول برتر دنیای ارز دیجیتال است کیف پول سیف پل رابط کاربری آسان و مناسبی دارد بطوری که کاربران اعم از حرفه ای و مبتدی می‌توانند به راحتی بدون نیاز به داشتن اطلاعات قبلی با این کیف پول محبوب کار کنند، کیف پول سیف پل در سیستم عامل های اندروید و ios برای کاربران قابل دسترس است.
  • کیف پول سخت افزاری لجر Ledger: کیف پول سخت افزاری لجر دارای دو مدل لجر نانو اس و لجر نانو ایکس است این کیف پول از امنیت بسیار مناسبی برخوردار است کاربران می‌توانند از رمز ارز های سیمبل XYM و ارز های دیجیتال گوناگون دیگری نیز در این کیف پول سخت افزاری نگهداری کنند.

آینده ارز دیجیتال سیمبل XYM چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال سیمبل XYM چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال سیمبل XYM چگونه است؟

همانطور که در مقالات مربوط به ارزهای دیجیتال بسیار بیان شده است، عوامل مختلفی می تواند بر آینده رمز ارزها تاثیر بگذارد. برای مثال یکی از انها هدف رمز ارز برای آینده می باشد. همچنین میزان دسترسی پلتفرم به اهداف از جمله عوامل تاثیر گذار است.

از دیگر عوامل تاثیر گذار می توان به اخبار مربوط به رمز ارز اشاره کرد. به طور کلی هر چه رمز ارز بتواند پلتفرم خود را گسترش دهد و به اهداف خود دسترسی پیدا کند از آینده خوبی برخوردار است. اما لازم است قبل از سرمایه گذاری عوامل تاثیرگذار را به طور کامل بررسی نمایید و سپس اقدام به سرمایه گذاری نمایید.


کلام پایانی درباره ی ارز سیمبل XYM چیست؟

با خواندن این مقاله شما می توانید با رمز ارز XYM و پلتفرم ارائه دهنده آن یعنی سیمبل Symbol به طور کامل آشنا شوید. Symbol پلتفرمی می باشد که مبتنی بر فناوری بلاکچین است و XYM ارز رمزنگاری شده بومی سیمبل Symbol است. در پلتفرم سیمبل همانطور که گفتیم از الگوریتم PoS+ استفاده می شود که نسخه بهبود یافته الگوریتم PoS است. امیدواریم که با خواندن این مقاله اطلاعات کافی را دریافت کرده باشید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز سیمبل XYM چیست؟” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
من حسن هستم. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه پیام نور گرایش نرم افزار سابقه ی یکسال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و فعال در حوزه ی مدیریت سایت و seo را دارا هستم علاقه مند به موسیقی و دنیای تکنولوژی هستم و به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین بوده، و بر این باور هستم صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشان خواهد داشت.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده