آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز AUDIO چیست؟ | آینده ارز AUDIO

ارز AUDIO چیست؟

ارز AUDIO چیست؟ در این مقاله شما می توانید با یکی از ارزهای دیجیتال با نام AUDIO آشنا شوید. این رمز ارز توکن ارائه شده پلتفرم Audius می باشد. Audius یک سرویس پخش موسیقی غیرمتمرکز و مبتنی بر بلاکچین است. این پلتفرم متعلق به هنرمندان، طرفداران و توسعه دهندگان است و دارای توکن مخصوص خود AUDIO است. در ادامه به بررسی تاریخچه و معرفی بنیانگذاران این ارز دیجیتال خواهیم پرداخت. به علاوه ویژگی های این ارز دیجیتال را به شما معرفی خواهیم کرد.

ارز دیجیتال AUDIO چیست؟

ارز دیجیتال AUDIO چیست؟
ارز دیجیتال AUDIO چیست؟

توکن AUDIO یک توکن ارائه شده توسط پروتکل Audius می باشد. دارندگان این توکن می توانند در رای گیری برای مدیریت پروتکل مشارکت کنند. یکی از مزایای این توکن این است که به حفظ امنیت شبکه کمک می کند. توکن AUDIO به طرفداران موسیقی این اجازه را می دهد تا با استفاده از ان بتوانند در پلتفرم عضو شوند و از موسیقی ها لذت ببرند. همچنین این توکن یکی از توکن های با استاندارد ERC-20 می باشد.

علاوه بر اینکه کاربران در شبکه قدرت رای گیری دارند، می توانند این توکن های را استیک کرده و پاداش دریافت نمایند. همچنین کاربرانی که توکن های خود را استیک می کنند، قادر خواهند بود تا از خدمات بیشتری در پلتفرم بهره ببرند. به طور کلی می توان نتیجه گرفت توکن AUDIO نقش اساسی و در غیرمتمرکز سازی پلتفرم و همچنین ایجاد انگیزه برای کاربران دارد. در ادامه مطالب شما می توانید به طور کامل با پلتفرم ارائه دهنده این ارز دیجیتال آشنا شوید.


آشنایی با پلتفرم Audius

آشنایی با پلتفرم Audius
آشنایی با پلتفرم Audius

 Audius که در سال ۲۰۱۸ تاسیس شد، یک سرویس پخش موسیقی غیرمتمرکز است. این پلتفرم به هنرمندان اجازه می دهد آهنگ های خود را در اپلیکیشن بارگذاری کنند و طرفداران را مستقیما با هنرمندان و موسیقی جدید متصل کند. از نظر فنی، این یک پروتکل بلاکچین است که به هنرمندان اجازه می دهد برای آثار خود رکوردهایی را ایجاد کنند که توسط یک شبکه غیرمتمرکز ایمن شده اند.

این پلتفرم در ابتدا بر روی یک شبکه POA که سایدچین اتریوم است، ساخته شده بود و بعدا بخشهایی از خدمات خود را به بلاکچین سولانا منتقل کرد. توسعه دهندگان می توانند برنامه های خود را بر روی Audius بسازند و به آنها امکان دسترسی به یک کاتالوگ صوتی منحصر به فرد را می دهند. به طور کلی Audius یک پروتکل اشتراک گذاری و پخش موسیقی رمزنگاری است که قصد دارد به هنرمندان قدرت بیشتری در نحوه کسب درآمد از موسیقی بدهد. همچنین آنها را قادر می سازد تا مسقیما با طرفداران ارتباط برقرار کنند. در پلتفرم Audius کاربران می توانند آهنگ های مورد علاقه خود را در بخش Favourites قرار داده و آنها را با دیگران به اشتراک بگذارند. کاربران می توانند با انجام این کار پاداش دریافت نمایند.


تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال AUDIO

تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال AUDIO
تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال AUDIO

پلتفرم Audius که پلتفرم ارائه دهنده ارز دیجیتال AUDIO می باشد در سال ۲۰۱۸ تاسیس شد. اما سرویس اصلی خود را در اکتبر ۲۰۲۰ راه اندازی کرد. Roneil Rumburg بناینگذار و مدیرعامل Audius می باشد. او مسئول سرمایه گذاری در شرکت های Blockchain و AI از جمله Lightninig Labs بود. رونیل در دانشگاه استنفورد تحصیل کرد و قبلا یک شرکت پرداخت همتا به همتا به نام Backslash تاسیس کرد. وی همچنین در تعدادی از شرکت های تحت حمایت Silicon Valley فعالیت داشته است.

از دیگر بنیانگذاران Audius می توان به Forrest Browning اشاره کرد. فارست نیز در دانشگاه استنفورد تحصیل کرده است و قبلا نقش های متعددی را در استارتاپ ها و شرکت های سرمایه گذاری ایفا کرده است.


عملکرد ارز دیجیتال AUDIO چگونه است؟

عملکرد ارز دیجیتال AUDIO چگونه است؟
عملکرد ارز دیجیتال AUDIO چگونه است؟

پلتفرم Audius که بر اساس بلاکچین است، از طریق یک شبکه غیرمتمرکز نودهای محتوا را میزبانی می کند. اجرای نودهای محتوا و اکتشاف از طریق استیک توکن های AUDIO صورت می پذیرد. مسئولیت متادیتا در سراسر پلتفرم به عهده این نودها می باشد و این نودها قادرند که از دسترس بودن محتوا برای کاربران در صورت تقاضا اطمینان حاصل نمایند. هنرمندان برای اینکه بتوانند از محتوای خود میزبانی کنند، قادر خواهند بود تا به نودهای محتوایی تبدیل شوند. البته پلتفرم Audius به عنوان یک پروژه بلاکچین، دارای یک ارز رمزنگاری شده است. شبکه Audius از توکن AUDIO مبتنی بر اتریوم استفاده می کند که دارای سه عملکرد است:

 • امنیت شبکه: اپراتورهای نود، توکن ها را به منظور اجرای نود استیک کرده و در مقابل از شبکه پاداش دریافت می کنند.
 • خدمات منحصر به فرد: هنرمندان با قراردادن توکن، خدمات منحصر به فردی را دریافت می کنند. که یکی از انها نمایش مجموعه های NFT در سایت است.
 • رای دادن: توکن های استیک شده برای رای دادن به همه پیشنهادات، که باعث تغییر کد و شبکه می شود لازم است.

چه ویژگی هایی Audius را منحصر به فرد ساخته است؟

چه ویژگی هایی Audius را منحصر به فرد ساخته است؟
چه ویژگی هایی Audius را منحصر به فرد ساخته است؟

Audius با سایر خدمات پخش موسیقی متفاوت است زیرا مبتنی بر بلاکچین است که عملکرد کل کار را شکل می دهد. هنرمندان می توانند آهنگ های خود را بدون هیچ هزینه ای بارگذاری کنند و کاربران می توانند به طور رایگان به آنها گوش دهند. اداره سرویس پخش موسیقی با هم جنبه ای منحصر به فرد است که از بلاکچین نیز پشتیبانی می کند.

برای شروع کار با این پلتفرم به عنوان هنرمند هیچ فرآیند بررسی وجود ندارد، بنابراین می توانید بلافاصله آهنگ های خود را بارگذاری کنید. از آنجا که محتوای Audius در سراسر نودهای غیرمتمرکز توزیع می شود، در حال حاضر نمی توان حفاظت از حق چاپ را اعمال کرد. اما در حال حاضر این پروتکل در حال توسعه یک سیستم داوری مشکل از اعضای جامعه است که تصمیم می گیرند محتوای خاصی را حذف کنند.


دلیل استفاده از پروتکل Audius

دلیل استفاده از پروتکل Audius
دلیل استفاده از پروتکل Audius

با استفاده از پروتکل Audius تحول عظیمی در صنعت موسیقی رخ خواهد داد. به علاوه استفاده از این پلتفرم باعث می شود تا ارتباط عمیقی بین هنرمندان و هواداران انها صورت بگیرد. یکی از مشکل هایی که پلتفرم Audius حل می نماید این است که بستری را به هنرمندان ارائه می دهد که می توانند با کمترین میزان کسری درآمد کسب کنند.

پلتفرم Audius از مسابقاتی که برای دیجی ها و مهندسان صوتی برگزار می شود پشتیبانی می کند. به علاوه هنرمندان برای دریافت جایزه با یکدیگر به رقابت پرداخته و برنده مسابقه از طریق رای گیری اعلام خواهد شد. به طور کلی رقابت بین هنرمندان می تواند از دیگر دلایل استفاده از پروتکل Audius باشد.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال AUDIO

در زمان نگارش این مقاله قیمت ارز دیجیتال AUDIO برابر با ۲.۵۲ دلار آمریکا است. حجم معاملات این رمز ارز در ۲۴ ساعت برابر با ۷۵،۷۰۲،۰۷۱ دلار می باشد. ارز دیجیتال AUDIO در شبانه روز گذشته ۴.۴۰ درصد کاهش قیمت داشته است. رتبه فعلی این ارز دیجیتال در سایت CoinMarketCap برابر با ۸۸ است.

رمز ارز AUDIO در تاریخ ۲۷ مارس ۲۰۲۱ یعنی در ۵ ماه گذشته به بالاترین قیمت خود رسیده است. در این قسمت شما می توانید روند قیمت این ارز دیجیتال را مشاهده نمایید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال AUDIO
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال AUDIO

خرید ارز دیجیتال AUDIO چگونه است؟

خرید ارز دیجیتال AUDIO چگونه است؟
خرید ارز دیجیتال AUDIO چگونه است؟

برای خرید ارز دیجیتال AUDIO کافیست تا در یکی از صرافی ارز دیجیتال که در این قسمت از مقاله به شما معرفی می نماییم، ثبت نمایید. در واقع شما باید از صرافی هایی استفاده نمایید که از این رمز ارز پشتیبانی می کنند. لازم به ذکر است که کاربران ایرانی به دلیل تحریمات موجود قادر به خرید مستقیم این ارز دیجیتال نیستند. به همین دلیل در ابتدا باید یکی از استیبل کوین ها همانند تتر را تهیه نموده و آن را در صرافی به ارز دیجیتال AUDIO کنند. صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال AUDIO عبارتند از:

 1. Binance
 2. FTX
 3. BiONE
 4. BitWell
 5. Hotcoin Global

برای مشاهده لیست کاملی از صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال AUDIO می توانید به سایت کوین مارکت کپ مراجعه نمایید. پس از ورود به سایت ارز دیجیتال AUDIO را جستجو نموده و در قسمت Market می توانید صرافی های پشتیبان کننده این ارز را مشاهده کنید.


فروش ارز دیجیتال AUDIO چگونه است؟

فروش ارز دیجیتال AUDIO چگونه است؟
فروش ارز دیجیتال AUDIO چگونه است؟

برای فروش این رمز ارز نیز می توانید از صرافی های آنلاین خارجی که در قسمت قبل به شما معرفی نمودیم، استفاده نمایید. در صورتی که از قبل در صرافی ثبت نام نموده اید، نیاز نیست مجددا ثبت نام کنید. بهتر است قبل از انجام تراکنش با نحوه کار با صرافی آشنا شوید. در این صورت می توانید راحت تر به انجام معاملات بپردازید. انتخاب یک صرافی معتبر و مطمئن می تواند در روند سرمایه گذاری شما را کمک نماید.


کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال AUDIO

کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال AUDIO
کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال AUDIO

برای ذخیره سازی ارز دیجیتال AUDIO کاربران قادر خواهند بود تا از کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری پشتیبان کننده این رمز ارز استفاده نمایند. امروزه کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری بسیاری هستند که در حوزه ی ارزهای دیجیتال فعالیت می کنند. اکثر کاربران ترجیح می دهند از کیف پول های نرم افزاری برای ذخیره سازی رمز ارزها استفاده نمایند. زیرا این کیف پول ها بیشتر در دسترس می باشند و کیف پول های سخت افزاری از قیمت بالایی برخوردار هستند. اما این نکته را فراموش نکنید که کیف پول های سخت افزاری از امنیت بیشتری برخوردارند.

کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال AUDIO عبارتند از:

 1. کیف پول لجر Ledger: اگر به دنبال کیف پول سخت افزاری برای ذخیره سازی ارز دیجیتال AUDIO هستید، می توانید از کیف پول لجر استفاده نمایید.
 2. کیف پول ترزور Trezor: از دیگر کیف پول های سخت افزاری برای ذخیره سازی ارز دیجیتال AUDIO کیف پول ترزور است که گزینه مناسبی به شمار می رود.
 3. کیف پول تراست Trust: اگر تصمیم دارید از کیف پول های نرم افزاری برای ذخیره سازی ارز دیجیتال AUDIO استفاده کنید، تراست ولت قابلیت ذخیره سازی این رمز ارز را دارد. شما می توانید کیف پول تراست را بر روی تلفن همراه خود نصب کنید.
 4. کیف پول سیف پل SafePal: اپلیکیشن کیف پول سیف پل از دیگر کیف پول های نرم افزاری است، که از رمز ارز AUDIO پشتیبانی می کند.

آینده ارز دیجیتال AUDIO چگونه است؟

آینده ارز دیجیتال AUDIO چگونه است؟
آینده ارز دیجیتال AUDIO چگونه است؟

همانطور که در قسمت های قبلی مقاله بیان نمودیم، Audius که پلتفرم ارائه دهنده توکن AUDIO می باشد یک پلتفرم پخش و اشتراک گذاری موسیقی غیرمتمرکز است. این پلتفرم به دنبال تبدیل شدن به یک رقیب واقعی رهبران فعلی بازار مانندSpotify ، Soundcloud و Pandora است. هدف اصلی Audius ترویج توزیع عادلانه تری از درآمدی است که هنرمندان در صنعت دریافت می کنند. این پروژه نه تنها می خواهد درآمد هنرمندان را بهینه کند، بلکه هدف ان تعامل مستقیم و شفاف تر بین سازندگان و طرفداران است.

در آپریل ۲۰۲۱، این پلتفرم اعلام کرد که به هنرمندان اجازه می دهد مجموعه NFT خود را در گالری های خود به نمایش بگذارند تا طرفداران بتوانند انها را خریداری کنند. با تمام توجهات زیادی که اخیرا به NFTها شده است، Audius این فرصت را پیدا کرده است تا طرفداران را به پلتفرم رمزنگاری شده خود بیاورد. توکن AUDIO برای ماه مارس ۲۰۲۱ قیمت قابل توجهی داشته است، که توجه افراد بسیاری را به خود جلب کرده است. این پلتفرم برای حل مشکل های جاری ایجاد شده است. علاوه بر این، افزودن NFT به پلتفرم باعث شده است تا پروژه ای بسیار جالب باشد و مورد استقبال گسترده کاربران قرار گیرد. با توجه به مطالبی که گفته شد، می توان آینده خوبی را برای این رمز ارز در نظر گرفت.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال AUDIO

اینفوگرافیک ارز دیجیتال AUDIO
اینفوگرافیک ارز دیجیتال AUDIO

کلام پایانی

با خواندن این مقاله شما می توانید با ارز دیجیتال AUDIO و پلتفرم ارائه دهنده آن یعنی Audius به طور کامل آشنا شوید. همانطور که بیان نمودیم، AUDIO یک توکن ERC-20 است و به حفظ امنیت شبکه کمک می نماید. پلتفرم ارائه دهنده این رمز ارز یک سرویس پخش موسیقی غیرمتمرکز می باشد. این پلتفرم قصد دارد تا بستری را ارائه نماید که ارتباط بین هنرمندان و هوادارن را برقرار کند. از جمله ویژگی های این پلتفرم این است که هنرمندان می توانند آهنگ های خود را بدون هیچ هزینه ای بارگذاری کنند. این ارز دیجیتال تا اکنون رشد خوبی را داشته است، به طوریکه توانسته است در بین ۱۰۰ ارز اول بازار رمز ارزها قرار گیرد. به علاوه افزودن NFT به پلتفرم Audius توجه بسیاری را جلب کرده است. با این وجود می توان آینده درخشانی را برای این پلتفرم و توکن AUDIO در نظر گرفت.

از اینکه تا پایان مقاله “ ارز AUDIO چیست؟ ” همراه ما بودی از شما سپاس گزاریم.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده