آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بیت کوین ساتوشی ویژن چیست؟ | آینده ارز بیت کوین ساتوشی ویژن

بیت کوین ساتوشی ویژن BSV چیست؟

بیت کوین sv یا ساتوشی ویژن چیست؟ برای اینکه شما بتوانید در دنیای ارزهای دیجیتال به راحتی سرمایه گذاری کنید در مرحله اول نیازمند آن هستید تا با رمز ارز، تاریخچه و عملکرد آن آشنایی پیدا کنید. در این مقاله قصد داریم تا شما را با رمز ارز Bitcoin SV یا بیت کوین ساتوشی ویژن آشنا کنیم. ارز دیجیتال Bitcoin SV(BSV) یک هارد فورک بیت کوین کش یا BCH است. در ادامه مطالب به بررسی کامل این ارز دیجیتال می پردازیم.

شما می توانید مقالات تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین اس وی BSV و کیف پول های  ارز بیت کوین اس وی BSV را  مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای بیت کوین اس وی BSV در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت بیت کوین اس وی | قیمت BSV) را مشاهده نمایید.


ارز دیجیتال بیت کوین ساتوشی ویژن (Bitcoin SV) چیست؟

ارز دیجیتال بیت کوین ساتوشی ویژن (Bitcoin SV) چیست؟
ارز دیجیتال بیت کوین ساتوشی ویژن (Bitcoin SV) چیست؟

همانطور که گفته شد ارز دیجیتال Bitcoin SV تحت هارد فورک بیت کوین کش به وجود آمده است.

با افزایش محبوبیت بیت کوین و جامعه پیرامون آن ، بحث ها و سرانجام اختلاف نظرها در ارتباط با چگونگی تحقق بهترین چشم انداز به وجود آمد. در آگوست ۲۰۱۷، بیت کوین تحت یک هارد فورک قرار گرفت و باعث ایجاد آنچه امروز به عنوان بیت کوین کش یاد می شود، شد. در نوامبر ۲۰۱۸ بیت کوین کش ایجاد شد تا بیت کوین ساتوشی ویژن را ایجاد کند.

در واقع پاییز سال ۲۰۱۸ نقطه عطفی برای توسعه دهندگان بیت کوین کش بود. در آن زمان توسعه دهندگان به دو گروه تقسیم شدند که اهداف کاملا متفاوتی داشتند.

گروه اول، BCH ABC، توسط راجر هدایت می شد و او هدف توسعه کیفیت پروژه را دنبال می کرد که برای او از اهمیت بالایی برخوردار بود. گروه دوم Bitcoin SV توسط رایت کنترل می شد که این فرد بر بهبود عملکرد مقیاس پذیری شبکه، سرعت انجام تراکنش ها و گسترش بلوک متمرکز شده بود.


تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال بیت کوین ساتوشی ویژن (Bitcoin SV)

تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال بیت کوین ساتوشی ویژن (Bitcoin SV)
تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال بیت کوین ساتوشی ویژن (Bitcoin SV)

در ابتدای این مقاله مشاهده کردید که ارز دیجیتال  Bitcoin SV در نوامبر سال ۲۰۱۸ ظاهر شد. از جمله بنیان گذاران این ارز دیجیتال می توان به Craig Wright اشاره کرد که از جمله کار آفرینان استرالیایی می باشد که ادعا کرده است خود Satoshi Nakamoto  است. وی همچنین به دلیل مخالفت با پیشنهادهای جدیدی که برای BSV ارائه شده بود ، به نفع هارد فورک سخنرانی کرد.

کارآفرین Calvin Ayre همچنین از حامیان جدی Bitcoin sv بوده و به طور منظم در پروژه هایی که در بالای بلاکچین ساخته شده بودند به دنبال فرصتی برای سرمایه گذاری است.


عملکرد ارز دیجیتال بیت کوین ساتوشی ویژن (Bitcoin SV)

عملکرد ارز دیجیتال بیت کوین ساتوشی ویژن (Bitcoin SV)
عملکرد ارز دیجیتال بیت کوین ساتوشی ویژن (Bitcoin SV)

همانطور که می دانیم Bitcoin SV فورکی از بیت کوین اصلی است. به این معنی که دارای یک عملکرد مشابه است. همچنین این ارز دیجیتال شامل زنجیره ای از بلاک هاست که هر بلاک دارای اطلاعاتی است که این اطلاعات شامل اطلاعات لازم در مورد بلاک قبلی و کلید بلاک بعدی است. در واقع ایجاد زنجیره ها به ترتیب زیر است:

 1. اجرای تراکنش ها در همه ی نودها منعکس می شود.
 2. هر نود تراکنش های اجرا شده را در بلوک کپی می کند.
 3. هر نود به دنبال راه حلی برای انجام معادلات ریاضی بلاک مربوطه است.
 4. در صورتی که راه حل مناسب پیدا شود، بلاک به همه نودها منتقل می شود.
 5. در این مرحله اگر تمامی عملیات موجود در بلاک معتبر بوده، نودها آن بلاک را می پذیرند.
 6. پس از طی مرحله قبلی و پذیرفتن بلاک، کار برای ایجاد بلاک جدید در بلاکچین آغاز می شود.

ویژگی های ارز دیجیتال بیت کوین ساتوشی ویژن (Bitcoin SV)

ویژگی های ارز دیجیتال بیت کوین ساتوشی ویژن (Bitcoin SV)
ویژگی های ارز دیجیتال بیت کوین ساتوشی ویژن (Bitcoin SV)

Bitcoin SV از زمان فورک همچنان به افزایش اندازه بلاک خود ادامه می دهد و این افزایش بلاک هم مزیت هایی را به دنبال دارد و هم شامل معایبی نیز هست.

در واقع افزایش بلاک و مقیاس پذیری از جمله ویژگی های این ارز دیجیتال به شمار می رود. مهمترین مزیت این امر این است که باعث می شود شبکه BSV توان بالایی در انجام تراکنش ها داشته باشد. اندازه بلاک بزرگ آن جایی برای رسیدگی به معاملات بی شماری است. با این حال این امر از جمله مزیت های آن به شمار می رود.

از نگاه دیگر این افزایش بلاک ممکن است مشکل ساز شود و در واقع تکثیر بلاک ها از طریق شبکه بلاکچین را دشوارتر می کند و خطر فورک های اتفاقی را افزایش می دهد.


تفاوت عمده بیت کوین کش (BCH) و بیت کوین ساتوشی ویژن (BSV)

تفاوت عمده بیت کوین کش (BCH) و بیت کوین ساتوشی ویژن (BSV)
تفاوت عمده بیت کوین کش (BCH) و بیت کوین ساتوشی ویژن (BSV)

در این قسمت از مقاله به بررسی تفاوت بیت کوین کش و بیت کوین ساتوشی ویژن می پردازیم. همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم ارز دیجیتال BSV تحت هارد فورک BCH به وجود آمده است. در اینجا باید به چند نکته اساسی توجه کرد.

به عنوان مثال، بلاکچین اصلی به دلیل مشکلات مربوط به مقیاس پذیری به شدت مختل شد. دلیل آن محدود شدن اندازه بلوک به ۱ مگابایت بود. وقتی تعداد معاملات افزایش یافت، زمان انتظار پردازش نیز افزایش یافت. این مورد وضعیتی را ایجاد کرد که سرعت تشکیل بلاک چندین برابر بیشتر از سرعت تولید بود. برای حل این مشکل، فورک BCH با اندازه بلاک بزرگتر، ۸ مگابایت ایجاد شد. با گذشت زمان به ۳۲ مگابایت افزایش یافت.

طبق داده های ارائه شده، اندازه بلاک در BSV از ۳۲ مگابایت به ۱۲۸ مگابایت افزایش یافته و برنامه ریزی شده است تا به ۲ گیگابایت افزایش یابد. این کار برای فراهم کردن پهنای باند بالا برای سیستم، یعنی ۶.۵ میلیون تراکنش در ثانیه انجام شد.

به طور کلی و خلاصه می توان بیان کرد از جمله تفاوت های ارز دیجیتال بیت کوین کش و BSV اندازه بلاک ها و سرعت آنها در انجام تراکنش ها می باشد.


روند قیمت ارز دیجیتال Bitcoin SV

در زمان نگارش این مقاله قیمت رمز ارز BSV برابر با ۲۱۲.۱۷ دلار است و حجم معاملات روزانه این رمز ارز برابر با ۸۰۷،۶۲۰،۲۰۱ دلار است. ارز دیجیتال بیت کوین ساتوشی ویژن طی ۲۴ ساعت گذشته ۲.۴۹% کاهش یافته است. این رمز ارز هم اکنون رتبه ۲۸ را در سایت CoinMarketCap به خود اختصاص داده است. در نمودار زیر شما قادر خواهید روند قیمت این ارز دیجیتال را ژانویه ۲۰۱۹ تا اکنون مشاهده نمایید. همانطور که در نمودار مشاهده می شود، این رمز ارز در ژانویه ۲۰۲۰ به ATH خود رسیده است و پس از کمی کاهش قیمت یک روند ثابت را طی کرده است.

روند قیمت ارز دیجیتال Bitcoin SV
روند قیمت ارز دیجیتال Bitcoin SV

چگونه ارز دیجیتال Bicoin SV را خریداری نماییم؟

چگونه ارز دیجیتال Bicoin SV را خریداری نماییم؟
چگونه ارز دیجیتال Bicoin SV را خریداری نماییم؟

با توجه به روندی که در مقالات مربوط به ارزهای دیجیتال در ارتباط با خرید آنها ذکر شده است شما می توانید ارز دیجیتال بیت کوین ساتوشی ویژن را در معتبرترین صرافی های ارز دیجیتال خریداری نمایید. در ابتدا باید صرافی هایی که این از این رمز ارز پشتیبانی می کنند بررسی نمایید. به طور خلاصه می توانید پس از ثبت نام در صرافی مورد نظر و احراز هویت، ارز دیجیتال BSV را خریداری نمایید.

در این قسمت از مقاله ما تعدادی از صرافی هایی که از این رمز پشتیبانی می کنند فراهم آورده ایم. لازم به ذکر است شما می توانید با مراجعه به سایت CoinMarketCap لیست کاملی از صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال BSV را مشاهده نمایید.

صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال BSV:

 1. هیوبی گلوبال (Huobi Global)
 2. اوکی اکسچنج (OKEx)
 3. آپ بیت (Upbit)
 4. کوین تایگر (CoinTiger)
 5. کوکوین (KuCoin)

کیف پول های ارز دیجیتال Bitcoin SV

کیف پول های ارز دیجیتال Bitcoin SV
کیف پول های ارز دیجیتال Bitcoin SV

برای اینکه پس از خریداری ارز دیجیتال BSV بتوانید آنها را در مکانی امن ذخیره نمایید، کیف پول ها می توانند بهترین گزینه برای شما به شمار روند. کیف پول های ارز دیجیتال این امکان را به شما می دهند تا بتوانید به راحتی ارز دیجیتال بیت کوین ساتوشی ویژن را ذخیره نمایید و با خیال راحت این رمز ارز را سرمایه گذاری کنید.

در ادامه مطالب شما با کیف پول هایی که امکان ذخیره سازی ارز دیجیتال BSV را دارند آشنا خواهید شد.

۱.کیف پول Guarda:

این کیف پول ساده، با کاربرد آسان و ایمن است و از هر دستگاهی مانند تلفن همراه یا رایانه قابل دسترسی است. این کیف پول از لیست گسترده ای از ارزهای دیجیتال از جمله BSV پشتیبانی می کند. در این کیف پول کاربران می توانند به راحتی ارز خود را مبادله کنند.

۲.کیف پول Electrum SV:

این کیف پول از جمله کیف پول های دسکتاپی است که که از همه سیستم عامل ها مانند ویندوز، لینوکس، سیستم عامل مک و … پشتیبانی می کند. این کیف پول توسط کیف پول های دیگری همچون KeepKey ،Ledger و Trezor پشتیبانی می شود و همچنین از امنیت بالایی برخوردار است زیرا می توان کلیدهای خصوصی خود را در دستگاه ذخیره نمود.

۳.کیف پول Exodus:

از دیگر کیف پول های دستکتاپی است که سیستم عامل های مک، ویندوز و لینوکس را پشتیبانی می کند. این کیف پول برای تلفن همراه نیز موجود است. همچنین کیف پول Exodus از بسیاری از رمز ارزها همچون BSV پشتیبانی می کند.

۴.کیف پول Coinomi:

کیف پول کوینومی در سال ۲۰۱۴ راه اندازی شد و در حال حاضر بیش از ۳۸۰ ارز دیجیتال را پشتیبانی می کند. این کیف پول برای تلفن همراه در دسترس است و بر روی سیستم عامل های اندروید و ios قابلیت بارگذاری را دارا می باشد. همچنین نسخه دسکتاپ این کیف پول موجود می باشد و از سیستم عامل های ویندوز، لینوکس و مک پشتیبانی می کند.

۵.کیف پول CentBee:

این کیف پول یک کیف پول موبایلی است و در حال حاضر یکی از بهترین کیف پول ها برای ذخیره سازی BSV است. این کیف پول همراه می تواند بر روی سیستم عامل های اندروید و ios به راحتی نصب شود.

۶.کیف پول Edge:

یک کیف پول موبایلی است که به غیر از BSV می توانید ۲۱ ارز دیجیتال دیگر را ذخیره نمایید. این کیف پول برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ با نام Airbitz راه اندازی شد اما در فوریه ۲۰۱۸ با عنوان کیف پول Edge دوباره راه اندازی شد.

۶.کیف پول Blockchain:

کیف پول چند پلتفرمی Blockchain را می توانید هم از طریق دسکتاپ و هم از طریق دستگاه های موبایل بارگیری کنید. این کیف پول در سال ۲۰۱۱ راه اندازی شد و تا کنون بیش از ۳۳ میلیون کاربر در سراسر جهان دارد.

۷.کیف پول HandCash:

از دیگر کیف پول های موبایلی است که همانند بسیاری از کیف پول های موبایلی برای سیستم عامل های اندروید و ios در دسترس است. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این کیف پول این است که به راحتی می توانید از کیف پول خود یک نسخه پشتیبان تهیه نمایید و هر زمان که بخواهید به سرعت وجه خود را بازیابی نمایید.


چگونه ارز دیجیتال Bitcoin SV را بفروشیم؟

چگونه ارز دیجیتال Bitcoin SV را بفروشیم؟
چگونه ارز دیجیتال Bitcoin SV را بفروشیم؟

برای فروش ارز دیجیتال BSV همانند خرید آن باید به صرافی های پشتیبان کننده این ارز دیجیتال مراجعه کنید. پس از انتخاب صرافی مورد نظر می توانید رمز ارز خود را به فرووش برسانید. انتخاب یک صرافی معتبر می تواند شما را در روند فروش کمک کند تا با خیال آسوده این کار را به اتمام برسانید. پیشنهاد ما به شما این است تا از صرافی های آنلاین خارجی استفاده نمایید زیرا کارمزد کمتری نسبت به صرافی های داخلی دریافت می کنند.


آیا ارز دیجیتال BSV استخراج می شود؟

آیا ارز دیجیتال BSV استخراج می شود؟
آیا ارز دیجیتال BSV استخراج می شود؟

برای اینکه ببینیم ارز دیجیتال BSV قابلیت استخراج را دارا می باشد در ابتدا باید الگوریتم این رمز ارز را بررسی نماییم. ارز دیجیتال BSV مبتنی بر الگوریتم اجماع اثبات کار یا PoW  می باشد به همین دلیل قابلیت استخراج را دارا می باشد.

Bitcoin SV از الگوریتم استخراج بیت کوین و بیت کوین کش یعنی SHA-256 استفاده می کند. همانند بیت کوین و بیت کوین کش، می توان آن را فقط با ماشین های استخراج ویژه طراحی شده SHA-256 استخراج کرد.

روند استخراج بیت کوین و بیت کوین ساتوشی ویژن بسیار مشابه است. برای استخراج سود آور Bitcoin SV باید یک استخراج کننده Asic خریداری نمایید. همچنین هنگام خرید یک ماینر Asic باید هزینه ، مصرف برق و نرخ هش یک ماینر را در نظر بگیرید.


بررسی آینده ارز دیجیتال بیت کوین ساتوشی ویژن (BSV)

بررسی آینده ارز دیجیتال بیت کوین ساتوشی ویژن (BSV)
بررسی آینده ارز دیجیتال بیت کوین ساتوشی ویژن (BSV)

با توجه به اینکه رمز ارز بیت کوین ساتوشی ویژن در آغاز کار روزهای سختی را به دلیل رقابت با بیت کوین داشته است، در حال حاضر وضعیت بهتری دارد و آینده این رمز ارز روشن تر به نظر می رسد.

بهبود عملکرد این رمز ارز می تواند آینده روشنی را برای آن رقم بزند. در این قسمت از مقاله پیش بینی تعدادی از سایت های تحلیل ارزهای دیجیتال را برای شما فراهم آوردیم. به عبارتی بیان خواهیم کرد که این سایت ها چه پیش بینی را برای آینده این رمز ارز در نظر گرفته اند.

Trading Beast: برای سال ۲۰۲۲، آنها انتظار دارند دامنه معاملات کمی کمتر از ۹۶ تا ۱۷۰ دلار باشد. تا سال ۲۰۲۳، BSV باید رشد کند و ۱۲۰ دلار به عنوان کمترین قیمت ممکن و ۲۳۵ دلار به عنوان بالاترین قیمت تعیین شود.

Wallet Investor: سایت ذکر شده اظهار می کند که بیت کوین ساتوشی ویژن یک سرمایه گذاری طولانی مدت خوب است. بر اساس پیش بینی های این سایت افزایش طولانی مدت انتظار می رود. آنها انتظار دارند که BSV به طور مداوم رشد کند و به ۳۰۰ دلار برسد.


اینفوگرافیک ارز دیجیتال بیت کوین ساتوشی ویژن BSV

اینفوگرافیک ارز دیجیتال بیت کوین ساتوشی ویژن BSV
اینفوگرافیک ارز دیجیتال بیت کوین ساتوشی ویژن BSV

سخن پایانی

در این مقاله سعی براین داشتیم تا رمز ارز بیت کوین ساتوشی ویژن را به طور کامل به شما معرفی نماییم. همانطور که در این مقاله بیان نمودیم، رمز ارز بیت کوین ساتوشی ویژن تحت فورک بیت کوین کش به وجود آمده است. از جمله ویژگی های این رمز ارز افزایش بلاک و مقیاس پذیری می باشد. که افزایش اندازه بلاک باعث شده است معاملات بی شماری در بستر این رمز ارز صورت بگیرد. شما می توانید با استفاده از صرافی ها این رمز ارز را خریداری نمایید و در کیف پول های ذکر شده ذخیره نمایید. همچنین لازم به ذکر است که رمز ارز بیت کوین ساتوشی ویژن قابلیت استخراج را دارا می باشد.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “بیت کوین ساتوشی ویژن چیست؟” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید:

طاهره محمدیان
طاهره محمدیان
کارشناس روانشناسی | پژوهشگر فناوری های جدید وتولید محتوا

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده