آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آلت سیزن چیست؟

آلت سیزن Altseason

آلت سیزن Altseason، آلت سیزن به عبارتی به معنای فصل آلت کوین ها می باشد. در ابتدا بهتر است با مفهوم آلت کوین ها آشنا شوید. سپس به معرفی آلت سیزن و زمان وقوع آن در بازار ارزهای دیجیتال خواهیم پرداخت. اگر بخواهیم به صورت خلاصه به بیان مفهوم آلت کوین بپردازیم، می توان گفت به تمامی ارزهای دیجیتالی که بعد از بیت کوین معرفی شده اند، آلت کوین می گویند. کلمه Altcoin ترکیبی از دو کلمه Alt یا Alternate و کوین Coin می باشد. کلمه Alternate به معنای جایگزین شدن می باشد. و در نهایت این دو کلمه عبارت آلت کوین را می سازند. به طور کلی به هر ارز دیجیتال به غیر از بیت کوین، آلت کوین گفته می شود. همچنین پس از بیت کوین رمز ارزهای بسیاری را می توانید در بازار ارزهای دیجیتال مشاهده نمایید.

اگر تجربه ی انجام معاملات در بستر ارزهای دیجیتال را داشته باشید می دانید که بازار ارزهای دیجیتال همواره از نوساناتی برخوردار است. در واقع برای توصیف بازار این رمز ارزها از واژه هایی استفاده می شود که در این مقاله قصد داریم به شرح یکی از آنها یعنی آلت سیزن بپردازیم. در ادامه شما مطالبی را مطالعه می کنید که متوجه خواهید شد زمان وقوع آن در بازارهای ارز دیجیتال چه موقع است و به شرح آن خواهیم پرداخت .


آلت سیزن (AltSeason) چیست؟

آلت سیزن ( AltSeason ) چیست
آلت سیزن ( AltSeason ) چیست

شاید اکنون که در حال مطالعه این مقاله هستید ، نام آلت سیزن را نشنیده باشید . آلت سیزن ( AltSeason ) که به معنای فصل آلت کوین ها می باشد در واقع به بازه ی زمانی گفته می شود که قیمت سایر ارزهای دیجیتال نسبت به بیت کوین یک رشد چشمگیری را داشته است . Altcoin مخفف Alternative Coin می باشد ، این کلمه به سایر ارزهای دیجیتال به غیر از بیت کوین اشاره دارد.یکی از معروف ترین و احتمالا قدرتمندترین AltSeason در دسامبر سال ۲۰۱۷ اتفاق افتاد که برخی از ارزهای دیجیتال رشد ۱۰۰% تا ۴۰۰% را تجربه کردند .اما اینکه چگونه برای یک آلت سیزن آماده شویم ، بحث برانگیز است . این مراحل آماده سازی شامل دو مرحله است .

۱.در مرحله اول شما باید شروع آلت سیزن را شناسایی کنید . یعنی بدانید که چه زمانی آلت سیزن شروع شده است .

۲.در مرحله دوم باید تحقیقاتی را در ارتباط با ارزهایی که قیمت آنها رو به افزایش است ، انجام دهیم .

در ادامه مطالب به شما خواهیم گفت که چگونه یک آلت سیزن را شناسایی کنید .

آیا می دانستید پیگیری اخبار ارزدیجیتال تاثیر بسزایی در سرمایه گذاری شما دارد؟ مطلع بودن از تازه ترین اخبار ارزدیجیتال به شما کمک می کند از اتفاقات مربوط به این حوزه آگاه شوید و در نهایت دانش فاندامنتال شما نسبت به رمز ارزها افزایش یابد. شما می توانید از طریق لینک زیر دسترسی مستقیم به آخرین اخبار ارز دیجیتال در وبسایت زوم ارز پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: جدید ترین و آخرین اخبار ارزهای دیجیتال


چگونه زمان آلت سیزن ( Altseason ) را شناسایی کنیم؟

چگونه زمان آلت سیزن ( Altseason ) را شناسایی کنیم ؟
چگونه زمان آلت سیزن ( Altseason ) را شناسایی کنیم ؟

 

ساده ترین راهی که برای شناسایی زمان شروع یک آلت سیزن وجود دارد ، دامیننس بیت کوین است . حالا می خواهیم بدانیم که دامیننس بیت کوین چیست و چگونه آن را تشخیص دهیم .

دامیننس یک کلمه لاتین می باشد و به معنای تسلط است . منظور از دامیننس بیت کوین ، میزان تسلط بیت کوین بر بازارهای سرمایه گذاری است . برای تحلیل بازارهای ارز دیجیتال علاوه بر در نظر گرفتن دامیننس بیت کوین ، باید دامیننس تتر را نیز بررسی کرد . در این بررسی شما با چهار حالت روبرو خواهید شد . اما برای شناخت آلت سیزن ها ما به توصیف یکی از این حالت ها می پردازیم .

در واقع آلت سیزن ها زمانی اتفاق می افتد که شما یک کاهش چشمگیری در دامیننس بیت کوین مشاهده کنید . در واقع می توان گفت کاهش دامیننس بیت کوین به دلیل فروش بیت کوین توسط سرمایه گذاران می باشد . بنابراین زمانی که این موضوع اتفاق می افتد دو راه برای سرمایه گذاران وجود دارد .

۱.در اولین مرحله سرمایه گذاران میتوانند با فروش رمز ارز بیت کوین خود آن را به ارزهای فیات مثل دلار ، یورو و … تبدیل کنند .

۲.و یا می توانند بیت کوین خود را فروخته و به جای آن آلت کوین خریداری نمایند .

به طور خلاصه می توان گفت ، این انتقال سرمایه از بیت کوین به آلت کوین ها سبب آلت سیزن می شود .

علاوه بر موضوعاتی که ذکر کردیم ، FOMO نیز می تواند تاثیرگذار باشد . FOMO یکی دیگر از اصطلاحات رایج در بازارهای سرمایه گذاری ارز دیجیتال می باشد که از کلمه ی لاتین Fear Of Missing Out گرفته شده است و به معنای ترس از دست دادن فرصت سرمایه گذاری می باشد. فومو زمانی تاثیرگذار است که افراد سرمایه گذار متوجه رشد قیمت آلت کوین ها می شوند و میزان سرمایه ای که در بازار سرمایه گذاری وارد می شود افزایش می یابد . به عبارت دیگر می توان گفت سرمایه گذاران تصور می کنند که این فرصت سرمایه گذاری را از دست خواهند داد و شروع به سرمایه گذاری آلت کوین ها می کنند و این موضوع سبب افزایش قیمت آلت کوین ها خواهد شد .

خوب تا اینجای مطالب انتظار می رود که متوجه شده باشید چگونه آلت سیزن را شناسایی کنید . در ادامه مطالب می خواهیم به شرح موضوع دوم که ما را برای آلت سیزن آماده می کرد و انجام تحقیقاتی در زمینه رمز ارزهایی که قیمت آنها رو به افزایش است ، بپردازیم .در واقع ما باید ببینیم که چه آلت کوینی را برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم .


چه آلت کوینی را برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم؟

چه آلت کوینی را برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم ؟
چه آلت کوینی را برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم ؟

همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم ، آلت کوین ها تمامی ارزهای دیجیتال به غیر از بیت کوین را شامل می شود . ساده ترین راه برای انتخاب آلت کوین هایی که قیمت آنها افزایش یافته ، انتخاب چند رمز ارز است . به صورتی که شما می توانید سرمایه خود را بین چند رمز ارز که قیمت آنها افزایش یافته تقسیم کنید .  در واقع شما ارزهای را باید انتخاب کنید که به صورت بنیادی از سود بالایی برخوردار هستند . یا می توانید ارزهایی را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید که نمودار آنها رشد خوبی را نشان می دهد . در دنیای رمز ارزها شما باید با تحقیقات لازم رمز ارز را انتخاب کنید و بر اساس شنیده ها آن را انتخاب نکنید . در واقع شما باید ارزی را انتخاب کنید که اگر سرمایه ای را از دست دادید ، منجر به نابود شدن زندگی شما نشود .

برای مطلع شدن از اخرین وضعیت بازار آلت کوین ها پیشنهاد می کنیم از طریق لینک زیر تحلیل های روزانه بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را دنبال کنید. تحلیل های تکنیکال در وبسایت زوم ارز علاوه بر اطلاع رسانی جنبه اموزشی نیز دارند.

بیشتر بخوانید: تحلیل تکنیکال بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال


آلت سیزن بعدی چه زمانی اتفاق می افتد؟

آلت سیزن بعدی چه زمانی اتفاق می افتد ؟
آلت سیزن بعدی چه زمانی اتفاق می افتد ؟

 

به صورت واضح می توان گفت ، هیچکس از زمان بعدی آلت سیزن ها خبر ندارد . و همانطور که در قسمت هایی قبلی گفتیم این بازار سرمایه گذاری به دامیننس بیت کوین بستگی دارد . پس روشن است که در ابتدا باید دامیننس بیت کوین را تحلیل کنیم که اگر دامیننس بیت کوین یک رشد صعودی داشته باشد و در ادامه رشد آن کاهش پیدا کند ، می توان گفت که فصل بعدی آلت سیزن ها در راه است .


آلت سیزن Altseason و بیت کوین BTC

آلت سیزن Altseason و بیت کوین BTC
آلت سیزن Altseason و بیت کوین BTC

به طور کلی آلت سیزن Altseason زمانی شروع می شود که آلت کوین ها از بیت کوین بهتر عمل کنند. آلت سیزن Altseason زمانی پایان می یابد که بیت کوین از آلت کوین ها بهتر عمل کند.

با این حال، این بدان معنا نیست که وقتی قیمت واقعی بیت کوین کاهش می یابد، به طور خودکار افزایش می یابد. در حقیقت بیت کوین تمایل داشته است که آلت کوین ها را بالا ببرد و پس از سقوط بزرگ انها را پایین بیاورد. زیرا قیمت بیت کوین و آلت کوین ها ارتباط تنگاتنگی دارند.


سخن پایانی

به طور کلی آلت سیزن به بازه ی زمانی گفته می شود که میزان قیمت آلت کوین ها و یا سایر ارزهای دیجیتال نسبت به بیت کوین رشد چشمگیری را داشته است . برای اینکه برای یک آلت سیزن آماده شویم نیازمند مراحلی هستیم که این مراحل شامل شناسایی شروع آلت سیزن و در مرحله دوم باید قیمت ارزهایی را که رو به افزایش است بررسی نماییم . حالا اینکه چگونه شروع آلت سیزن را شناسایی کنیم ، در ابتدا باید دامیننس بیت کوین را مورد بررسی قرار دهیم . در واقع آلت سیزن ها زمانی اتفاق می افتد که شما شاهد کاهش دامیننس بیت کوین باشید . و می توان گفت کاهش دامیننس بیت کوین به دلیل فروش بیت کوین توسط سرمایه گذاران می باشد . سرمایه گذاران می توانند با فروش بیت کوین ان را به ارزهای فیات تبدیل کنند و یا آلت کوین ها را خریداری نمایند . همچنین می توانند برای خریداری آلت کوین ها ، میزان سرمایه خود را تقسیم کنند و چند آلت کوین خریداری نمایند . هیچ فردی در ارتباط با فصل بعدی آلت کوین ها اطلاعاتی ندارد و به طور خلاصه و کوتاه می توان گفت در ابتدا باید دامیننس بیت کوین را بررسی نماییم که در صورت کاهش آن فصل بعدی در راه می باشد .

ممنون از اینکه تا پایان “آلت سیزن Altseason” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
58 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کیومرث حسینی
1 سال قبل

با توجه به پامپ اخیر برخی از الت کوین ها یعنی الت سیزن شروع شده؟ چه ارزهایق خوبه بخریم راهنمایی کنید؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  کیومرث حسینی
1 سال قبل

درود بر شما
ما پیشنهادی برای خرید رمز ارز ها نداریم

میثم
2 سال قبل

آلت سیزن را با تحلیل تکنیکال میشه تشخیص داد؟

سیامک
2 سال قبل

زمان روع آلت سیزن را چگونه متوجه بشوم؟

پویا
2 سال قبل

در شرایط آلت سیزن ترید کنیم یا هولد باشیم؟

پری
2 سال قبل

در زمان آلت سیزن بیشتر چه ارز هایی سودده هستند.

مهنیا
2 سال قبل

آیا با اصلاح که بیت کوین انجام داد بازهم الت سیزن رخ می هید؟

بهرام
2 سال قبل

دوباره کی اتفاقی می افتد”؟

ماریا
2 سال قبل

آلت سیزن در کدام زمانها بیشتر است؟

کریمی
3 سال قبل

آلت سیزن در شرایط اصلاح رخ می دهید یا ریزش؟

ماریا
3 سال قبل

آلت سیزن چرا شروع می شه؟ بیت کوین ریزش کردکه؟

کورش
3 سال قبل

سلام ممکنه ارز اتریوم کلاسیک که امسال رشد زیادی داشته در زمان آلت سیزن هم رشد زیادی داشته باشه؟

محسن عباسپور
مدیر
پاسخ به  کورش
3 سال قبل

سلام ..بله امکانش است

سعید
3 سال قبل

سلام و خسته نباشید
من منتظرم دوج بیاد پایین و دوج بخرم
نظر شما برام مهمه
ممنون

تیم محتوا
پاسخ به  سعید
3 سال قبل

پشتوانه ندارد و ریسکش بالاس

ناصر
3 سال قبل

آلت سیزن در چه صورتی تمایل بیش بینی است؟

نورا
3 سال قبل

ممنون از مطالبتون

کامیاب
3 سال قبل

بعد از چه مدت زمانی از آلت سیزن دوباره بیت کوین صعودی میشه؟

فرید
3 سال قبل

آلت سیزن تو چه محدوده قیمتی بیت کوین رخ میده؟

هانیه
3 سال قبل

دامیننس بیت کوین با آلت سیزن رابطه دارد؟

حمید
3 سال قبل

ممعمولا آلت سیزن با خبر داغ فاندامنتال شروع میشه؟

شبنم
3 سال قبل

بعد از آلت سیزن آیا دوباره ممکن قیمتها بریزه؟

فرهاد
3 سال قبل

آلت سیزن چگونه است؟ و چه زمانی شروع می شود؟

تیم محتوا
پاسخ به  فرهاد
3 سال قبل

زمانی که سلطه بیت کوین به بازار کمتر از ۵۰درصد باشد

علی اکبر
3 سال قبل

سلام ممنون ازمطلب آموزشی که گذاشتین میشه چندتا ارز واسه آلت سیزن معرفی کنید تشکر

تیم محتوا
پاسخ به  علی اکبر
3 سال قبل

Ada , dot ,xlm

رامین
3 سال قبل

آماده حرکت به سمت اهداف بالا در الت سیزن

مسعود
3 سال قبل

آلت سیزن شروع شده؟

تیم محتوا
پاسخ به  مسعود
3 سال قبل

بله

مهدی
3 سال قبل

آلت سیزن از چه زمانی شروع می شود.

آرش
3 سال قبل

سلام
مقاله مفیدی بود.
من فارکس کارمی کنم ولی ارزدیجیتال نداره.باکدوم صرافی وچه نرم افزاری میشه کریپتوکارکرد؟.ممنون.

تیم محتوا
پاسخ به  آرش
3 سال قبل

تریدینگ ویو برای تحلیل و بایننس برای خرید و فروش

مسعود
3 سال قبل

خیلی جامع و مفید
احسنت بر شما

شیرین
3 سال قبل

حالا که آلت سیزن شروع شده نظرتون راجع به ارز کاردانو چیه

تیم محتوا
پاسخ به  شیرین
3 سال قبل

مستعد رشد دوبرابری

Mh
3 سال قبل

سلام استاد
به نظرتون الان آلت سیزن شروع شده

تیم محتوا
پاسخ به  Mh
3 سال قبل

بله ارزها آماده انفجار هستند فقط هولدر باشید

تیم محتوا
پاسخ به  Mh
3 سال قبل

بله

فرشاد
3 سال قبل

آلت سیزن شروع شده؟

جواد
3 سال قبل

هرسال ، فقط یک آلت سیزن هست؟

تیم محتوا
پاسخ به  جواد
3 سال قبل

خیر ممکن است چندبار رخ می دهد

hhh
پاسخ به  جواد
2 سال قبل

خاک توو سر اون احمقایی که تو راهنماییشون میکنی بچه بتمرگین ی جا دیگه هرکی راه افتاده وب سایت زده زر زر میکنه با سرمایه مردم بازی میکنه

آخرین مقالات منتشر شده