آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

حکم بی طرفی شبکه FCC خبر خوبی برای استارتاپ های Web3 است

حکم بی طرفی شبکه FCC خبر خوبی برای استارتاپ های Web3 است

حکم بی طرفی شبکه FCC خبر خوبی برای استارتاپ های Web3 است

به گزارش زوم ارز، در ماه گذشته، کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) میزبانی کردن قانونی را انجام داد که به بازیابی بی طرفی شبکه و ایجاد یک محیط قانونی آینده نگر و نوآورانه متمایل بود. این قوانین به منظور تضمین آزادی اینترنت به عنوان یک الگویی برای مقرراتی که حمایت از نوآوری در دوران دیجیتال را ترویج می‌دهد و ارزش‌های اصلی آمریکا را نشان می‌دهد، طراحی شده‌اند. از این رو، سایر سازمان‌های نظارتی نیز بهتر است از این تجربه درک کنند و الگوی مشابهی ایجاد کنند.

منتقدان بی‌طرفی شبکه معتقدند که ضرورت اجرای قوانینی که حفظ برابری دسترسی را تضمین می‌کنند، موجبات لازم برای مراقبت از اینترنت امروزی را ایجاد نمی‌کند. آنها با تایید جان اولیور را تأیید می‌کنند که این قوانین قدیمی نمی‌توانند به خوبی برای تنظیم اینترنت فعلی مناسب باشند، حتی اگر این قوانین ابتدا برای خدمات تلفن‌های قدیمی تدوین شده باشند.

سارا ابرگ، مشاور عمومی شرکت آزمایشگاه‌های نوا، یکی از پیشروان در حوزه شبکه‌های بی‌سیم غیرمتمرکز و تولید کنندگان دستگاه‌های هلیوم موبایل می‌باشد.

هرچند برخی از تنظیم‌کننده‌ها در دهه‌های ۱۹۳۰ و ۴۰ به نظر می‌رسد گیر کرده‌اند، اما FCC به وضوح نشان می‌دهد که فناوری‌های قرن بیست و یکم نیازمند مقررات قرن بیست و یکم هستند. قانون بی‌طرفی شبکه FCC به فرصت‌های نوآوری در ایالات متحده تشویق می‌کند. این امر نشان می‌دهد که فناوری‌ها، برنامه‌ها و خدمات جدید، که بمانند بر روی بلاک‌چین اجرا می‌شوند یا خیر، می‌توانند وارد بازار شده و در یک رقابت منصفانه برای جلب توجه مصرف‌کنندگان شرکت کنند.

قبل از سال ۱۹۶۸، انتخاب تلفن یا طراحی و اجرای برنامه‌های جدید در شبکه مخابراتی کشور یک امر غیرممکن بود. تنها یک تلفن وسترن الکتریک مجاز به اتصال به خط تلفن بود و به دلایل امنیتی، استدلال می‌شد که دستگاه‌های دیگر ممکن است به شبکه آسیب برسانند. اما تقریباً ۲۰ سال بعد، دولت موظف شد متصدیان را وادار به افتتاح شبکه برای ارائه دهندگان رقابتی کند. این اقدام مهم، به افراد امکان انتخاب و استفاده از تلفن‌ها و برنامه‌های جدید را بخاطر خواهد داد.

توسعه پروتکل‌های سوئیچینگ بسته، مانند TCP/IP که اینترنت مدرن را فراهم می‌کند، این پیشرفت را یک گام مهم به جلو برده است. امروزه، ارتباطات صوتی، صفحات وب، ویدیوهای YouTube و جلسات ChatGPT تنها مجموعه‌هایی از بسته‌های داده هستند که شبکه مسئولیت دارد آن‌ها را از یک دستگاه مبدأ به یک دستگاه مقصد تحویل دهد. این بسته‌ها عبارتند از اطلاعاتی که از طریق شبکه منتقل می‌شوند. مفهوم بی‌طرفی شبکه بیانگر این است که ارائه‌دهندگان شبکه نباید ترجیحاتی بین برخی ارائه‌دهندگان تجاری و دیگران داشته باشند و از تبعیض خودداری کنند.

شاید دنبال کردن این تحلیل ها برای شما مفید باشد: 

این اصل باعث ایجاد یک فهرست بسیار گسترده از برنامه‌های اینترنتی خانگی شده است که در نقاط پایانی زندگی اجتماعی و حرفه‌ای ما اجرا می‌شوند. بسیاری از این برنامه‌ها، از جمله یوتیوب، نتفلیکس، زوم و فیس تایم، به عنوان اجزای اساسی از زندگی اجتماعی و کاری در آمریکا (و جهان) شناخته می‌شوند. بدون رعایت قوانین بی‌طرفی شبکه، ارائه‌دهندگان شبکه قادر بودند که خدمات مختلف خود را ارائه کنند، از جمله زوم یا فیس تایم، و ترجیح بدهند که بر روی ورودی‌های جدید تمرکز کنند. آن‌ها می‌توانستند انتخاب کنند که با چه ارائه‌دهندگان دیگری رقابت کنند یا چه خدماتی را ارائه دهند، اگر چه این رقابت را می‌توان نامید.

نرده‌های حفاظتی شبکه، مانند Helium Mobile، از تبعیض و اقدامات نابرابر در شبکه محافظت می‌کنند. سیستم غیرمتمرکز نقاط اتصال به اینترنت هلیوم، یک شبکه بی‌سیم پویا و جدید ایجاد می‌کند که مفهوم معمولی درباره ساختار و مالکیت شبکه‌های تلفن را به چالش می‌کشد. این بی‌طرفی شبکه ما را قادر می‌سازد که در فضای بی‌سیم با شرکت‌های بزرگ مانند ارائه‌دهندگان شبکه معتبر، نوآوری کرده و با آن‌ها رقابت کنیم.

مالکیت غیرمتمرکز شبکه‌های زیرساخت عمومی (DePIN) از طریق جوایز توکن برای ایجاد و حفظ شبکه یکی از ابتکارات بی‌شماری است که توسط فناوری بلاک‌چین ممکن شده است. این ارتباطات به صورت بی‌سیم انجام می‌شود.

DePIN به طور یگانه برای حل مسائل اساسی مانند ارائه اتصال پایدار به جوامع روستایی و محروم با توانمندسازی اعضای آن جوامع برای ایجاد زیرساخت‌های بی‌سیم خود وفق به نیازهای خود، توجه خاصی دارد. با این حال، حقیقت این است که حضور بلاک‌چین و توکن‌ها در DePIN، آن را در درهای عدم قطعیت نظارتی که توسط برخی آژانس‌های فدرال دیگر بوجود آمده است، گمراه کرده است. این عدم قطعیت باعث محدودیت رقابت می‌شود، نوآوری را در آمریکا محدود می‌نماید و فرصت‌های مصرف‌کنندگان را محدود می‌کند.

FCC یک مدل برای چگونگی ظاهر یک رویکرد نظارتی هوشمند ارائه کرده است. این مدل با توجه به رشد و توسعه صنعت و بازارهای مورد نظر، به منظور ارتقاء نوآوری‌های آینده و تنظیم‌کننده مقیاس و دامنه آنها به منظور ارائه حمایت‌های ضروری برای مصرف‌کنندگان و زیرساخت‌های حیاتی ارتقاء می‌بخشد.

رگولاتورها باید با رویکرد FCC، به جای بالا بردن پل متحرک، با پروژه‌های نوآورانه DePIN درگیر شوند تا در مورد فناوری، پتانسیل نوآوری و قابلیت‌های نوظهور که می‌توانند زیرساخت‌ها را وارد عصر دیجیتال کنند و نحوه تعامل و مالکیت مصرف‌کنندگان را تغییر دهند، درگیر شوند. آن زیرساخت ما می‌توانیم همزمان از مصرف‌کنندگان در برابر آسیب‌های ناروا محافظت کنیم و انواع نوآوری‌هایی را که به مصرف‌کنندگان امکان انتخاب در بازار می‌دهد، ممکن کنیم. این فلسفه فلسفه ای است که در مرحله بعدی عصر دیجیتال به نفع مصرف کنندگان، جامعه و اقتصاد ایالات متحده خواهد بود.

منبع: coindesk.com


تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها