آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز استاتوس چیست؟ | آینده ارز استاتوس

ارز استاتوس SNT چیست؟

ارز استاتوس چیست؟در این مقاله قصد داریم تا شما را در ابتدا با پلتفرم این ارز دیجیتال آشنا کنیم . سپس به بررسی توکن ارائه شده توسط این پلتفرم بپردازیم . در واقع قصد داریم تا شما را با عملکرد و ویژگی های این رمز ارز آشنا کنیم . در ادامه مطالب به شما خواهیم گفت که آیا این پلتفرم از امنیت کافی برخوردار می باشد یا خیر.اگر شما قصد خرید و یا سرمایه گذاری ارز دیجیتال استاتوس را دارید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.


نگاهی به پلتفرم استاتوس

نگاهی به پلتفرم استاتوس ( Status )
نگاهی به پلتفرم استاتوس ( Status )

پلتفرم استاتوس به عنوان یک سیستم عامل تلفن همراه و دسک تاپ و یک مرورگر غیرمتمرکز دسته بندی می شود که دارای یک سیستم پیام رسانی است . به همین ترتیب ، استاتوس به شما امکان می دهد در هر زمان و از هر مکانی با یک شبکه ارتباط برقرار کنید .

این پلتفرم یک نود کم مصرف Ethereum است و توانایی این را دارد که از طریق برنامه ای که روی تلفن همراه یا رایانه شما نصب شده است ، به همه برنامه های غیرمتمرکز اتریوم یا DApp ها دسترسی داشته باشید . این به معنی است که کاربران می توانند پیام های رمزگذاری شده ارسال کنند و همچنین به برنامه های غیرمتمرکز از جمله کیف پول ارز دیجیتال دسترسی داشته باشند .پس از شناخت کوچکی با پلتفرم ارز دیجیتال استاتوس ، در ادامه مطالب به شناخت توکن استاتوس یا SNT می پردازیم .


ارز استاتوس چیست؟

ارز استاتوس SNT چیست ؟
ارز استاتوس SNT چیست؟

توکن SNT یک توکن ERC-20 است در شبکه اتریوم ساخته شده است . این در واقع توکن سودمند پلتفرم است . استفاده از شبکه استاتوس رایگان است ، اما شما به توکن SNT برای دسترسی به ویژگی های اپلیکیشن نیاز دارید .

۱.برای مثال می توانید اعلان ها را انتخاب و دریافت کنید .

۲.درباره مسائل مختلف استاتوس پیشنهاد دهید .

۳.با استفاده از این توکن ثبت نام کنید و نام های کاربری را ذخیره نمایید .

۴.نشان هایی را دریافت کنید که میزان اعتبار حسابها را نشان می دهد .

۵.گروه های عمومی ایجاد کنید و برای ورود به آنها به نشان های خاصی احتیاج دارید .

۶.Dappها را لیست کرده و در فهرست DApp قرار بگیرید .


نگاهی به تاریخچه و بنیان گذاران استاتوس

نگاهی به تاریخچه و بنیان گذاران استاتوس ( Status )
تاریخچه و بنیان گذاران استاتوس ( Status )

به طور کلی شبکه Status توسط Carl Bennetts و Jarrad Hope تاسیس شد . هر دوی آنها قبلا یک شرکت پخش نرم افزار داشتند. این شبکه در ژوئن سال ۲۰۱۷ منتشر شد.

آنها بیش از شش سال در پروژه هایی مختلف با هم همکاری داشتند و سه سال از آن را به اداره یک شبکه توزیع نرم افزار پرداختند که بیش از ۲۰ میلیون نصب را در بسیاری از ارائه های نرم افزاری انجام داد . از سود این پروژه برای تامین اعتبار پروژه های آینده استفاده شد . در طول این مدت آنها در موقعیت منحصر به فردی بودند تا ببینند چگونه داده های شخصی موجود در اینترنت خریداری و فروخته شود .

پس از شناخت ارز دیجیتال استاتوس و پلتفرم آن نیاز است تا با نحوه عملکرد این پلتفرم نیز آشنا شوید .


عملکرد ارز دیجیتال استاتوس ( Status ) چگونه است ؟

عملکرد ارز دیجیتال استاتوس ( Status ) چگونه است ؟
بررسی عملکرد ارز دیجیتال استاتوس ( Status )

به طور خلاصه می توان گفت استاتوس برای تعامل با DApp ها در شبکه اتریوم ایجاد شده است و به عنوان یک پلتفرم پیام رسانی و یک مرورگر وب ۳ نیز عمل می کند . در واقع افرادی که به اینترنت دسترسی داشته باشند می توانند از اپلیکیشن Status برای پرداخت های نظیر به نظیر و همچنین ارتباطات رمز گذاری شده همتا به همتا استفاده کند .

این پلتفرم از پروتکل Whisper V5 برای نودها و پشتیبانی از چت غیرمتمرکز استفاده می کند .


ویژگی های ارز دیجیتال استاتوس ( Status )

ویژگی های ارز دیجیتال استاتوس ( Status )
بررسی ویژگی های ارز دیجیتال استاتوس ( Status )

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم ، Status یک بستر پیام رسانی Open Source و همچنین یک رابط تلفن همراه است . این رابط به کاربران این امکان را می دهد تا با استفاده از DApp های فعال در بلاکچین اتریوم ارتباط برقرار کنند . از جمله ویژگی های این ارز دیجیتال می توان به موارد زیر اشاره کرد .

۱.ارسال و دریافت پیام های رمزگذاری شده به صورت همتا به همتا

۲.استفاده از قراردادهای هوشمند

۳.رفتار شبکه و نرم افزار آن با علایق یک کاربر خاص تطبیق پیدا می کند .

انتظار می رود تا اینجای مطالب با شبکه ارز دیجیتال Status و توکن اختصاصی آن آشنایی پیدا کرده باشید . در ادامه مطالب قیمت این ارز دیجیتال را بررسی خواهیم کرد . اگر شما قصد خرید ارز دیجیتال استاتوس را دارید ، بد نیست که نگاهی به قسمت بعدی مقاله بیاندازید .


روند قیمت ارز دیجیتال استاتوس ( Status )

در این قسمت از مقاله ما برای شما نموداری فراهم آوردیم که روند قیمت این ارز دیجیتال را از سال ۲۰۱۷ تا اکنون نشان می دهد . همانطور که در نمودار مشاهده می کنید در ژانویه ۲۰۱۸ به ATH خود رسیده است . در زمان نگارش این مقاله قیمت این رمز ارز برابر با ۰.۰۸۶۱۷۶ دلار آمریکا می باشد و حجم معاملات روزانه آن برابر با ۱۲۸،۹۱۰،۱۳۳ دلار است . این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳.۹۶% کاهش یافته است و اکنون در سایت CoinMarketCap  رتبه ۱۱۳ را به خود اختصاص داده است .

روند قیمت ارز دیجیتال استاتوس ( Status )
روند قیمتی ارز دیجیتال استاتوس ( Status )

 


امنیت شبکه Status

امنیت شبکه Status
بررسی امنیت شبکه Status

زمانی که صحبت از شبکه استاتوس می شود ، هدف اصلی آن این است که یک ابزار ارتباطی واقعا غیرمتمرکز باشد که با گذشت زمان می تواند همه اشخاص ثالث را حذف کرده و میزان حمله را برای مخرب سازی این پلتفرم کاهش دهد .

در واقع پیام ها مسدود یا بلاک نمی شوند و هنگامی که کاربر این گزینه را انتخاب می کند ، شبه ناشناس هستند . شما می توانید ارزهای دیجیتال خود را در کیف پول Status ذخیره و دریافت کنید ، زیرا دارای کلیدهای خصوصی نمی باشد .

در مطالب قبلی گفتیم که شبکه Status از طریق مرورگر وب ۳ نیز عمل می کند ، جایی که داده های کاربر نهایی و اطلاعات توسط هیچ شخص ثالثی قابل دسترس نیست .

هویت کاربر در استاتوس با یک کلید جفت رمزگذاری تولید می شود که با رمز عبور محافظت می شود . استاتوس همچنین از پروتکل  Waku برای ارتباطات نظیر به نظیر یا P2P استفاده می کند و Waku خود به شبکه همتا متکی است تا پیام ها را به سمت یکدیگر هدایت کنند .


کیف پول های ارز دیجیتال Status

کیف پول های ارز دیجیتال Status
معرفی کیف پول های ارز دیجیتال Status

پس از اینکه ارز دیجیتال خود را خریداری نمودید ، باید ارز مورد نظر را در کیف پول های دیجیتالی ذخیره نمایید . در واقع کیف پول ها این قابلیت را دارند تا از ارز شما نگهداری کنند . توکن SNT بر اساس استاندارد ERC-20 در بلاکچین اتریوم صادر می شود . به همین دلیل می توان از کیف پول هایی که از استاندارد ERC-20 پشتیبانی می کند ، استفاده کرد . در ادامه مطالب شما لیستی از کیف پول های ارز دیجیتال Status مشاهده خواهید کرد .

۱.Ledger Nano S : این کیف پول از جمله کیف پول های سخت افزاری می باشد که از امنیت بالایی برخوردار است .

۲.Trezor One : از دیگر کیف پول های سخت افزاری است که از توکن SNT پشتیبانی می کند .

۳.MetaMask :  این کیف پول از جمله کیف پول های تحت وب می باشد . این کیف پول تنها از اتریوم و توکن هایی که بر روی این بلاکچین ساخته می شوند ، پشتیبانی می کند .

۴.MyEtherWallet : می توان گفت این کیف پول از جمله کیف پول های نرم افزاری می باشد و این کیف پول هیچگاه کایدهای خصوصی شما را ذخیره نمی کند .

۵.Atomic Wallet : در این کیف پول می توانید توکن SNT را ذخیره نمایید . این کیف پول از بیش از ۳۰۰ ارز دیجیتال و سایر توکن های ERC-20 و BEP2 پشتیبانی می کند .


چگونه ارز دیجیتال استاتوس را خریداری نماییم؟

چگونه ارز دیجیتال استاتوس را خریداری نماییم ؟
خرید ارز دیجیتال استاتوس

اگر تجربه انجام معاملات در زمینه رمز ارزها را داشته باشید ، می دانید که برای خرید ارزهای دیجیتال به صرافی ها مراجعه کنید . شما می توانید پس از احراز هویت در صرافی مورد نظر و ثبت نام در آن صرافی ارز دیجیتال Status را خریداری نمایید .

به عبارت دیگر می توان گفت برای خرید ارزهای دیجیتال باید به صرافی های پشتیبان کننده این ارز مراجعه کنید .

صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال Status

1.Binance : این صرافی از جمله مشهورترین صرافی های ارز جهان می باشد که روزانه حجم معاملات بالایی را به خود اختصاص داده است .

۲.CoinTiger : این صرافی در ۱۵ نوامبر سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد و یک صرافی متمرکز واقع در سنگاپور است .

۳.BiKi : یک صرافی متمرکز است که بستر دارایی دیجیتال برای تجارت بیش از ۱۵۰ ارز پایه و ۲۸۰ جفت معاملاتی فراهم می کند .

۴.OKEx : از جمله مشهورترین پلتفرم ها برای مبادله ارزهای دیجیتال می باشد که از سایر رمز ارزها همچون بیت کوین ، اتریوم ، پولکادات و … پشتیبانی می کند .

۵.Upbit : این صرافی در پلتفرم خود ۱۲۱ ارز دیجیتال و بیش از ۲۰۰ جففت تجارتی ارائه می دهد .

برای اینکه بتوانید اطلاعات بیشتری در ارتباط با صرافی های پشتیبان کننده این ارز دیجیتال پیدا کنید ، می توانید با مراجعه به سایت CoinMarketCap لیست کاملی از این صرافی ها را مششاهده کنید .


چگونه ارز دیجیتال Status را بفروشیم؟

چگونه ارز دیجیتال Status را بفروشیم ؟
فروش ارز دیجیتال استاتوس

همانطور که در قسمت خرید این ارز دیجیتال گفتیم ، برای فروش ارز دیجیتال Status نیز شما باید به صرافی ها مراجعه کنید . اگر از قبل در صرافی مورد نظر خود تبادل انجام نداده باشید ، می توانید پس از ثبت نام در صرافی انتخابی ارز خود را به فروش برسانید . انتخاب یک صرافی معتبر به شما کمک می کند تا با خیال راحت ارز خود را به فروش برسانید . در واقع می توان گفت یک صرافی معتبر از کارمزد کم و پشتیبانی خوب برخوردار است تا شما بتوانید به هنگام بروز مشکل به پشتیبانی صرافی مراجعه نمایید .


آینده قیمت ارز دیجیتال استاتوس

آینده قیمت ارز دیجیتال Status
آینده قیمت ارز دیجیتال Status

ارز دیجیتال Status در ژوئن ۲۰۱۷ با میانگین قیمت ۰.۰۵۵ دلار به فروش رفته است . این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۰ پس از توسعه مالی غیرمتمرکز با عملکرد گسترده خود، به رسمیت شناخته شد. بیشترین توکن های مبتنی بر اتریوم با DeFi ادغام شده و روند صعودی را دنبال می کنند، اکنون استاتوس به عنوان یکی از بخشهای مهم توسعه و ارتباطات استاتوس DApp ها همچنان پیش از سال ۲۰۲۰ اجرا می شود.

در این قسمت با توجه به اطلاعات داده شده و بررسی های انجام شده می توان نتیجه گرفت که این ارز دیجیتال یک روند صعودی را در آینده طی خواهد کرد.


سخن پایانی

به طور کلی ، در ابتدای این مقاله به شناخت پلتفرم Status پرداختیم . بررسی کردیم که این پلتفرم به عنوان یک سیستم عامل تلفن همراه ، دسک تاپ و یک مرورگر غیرمتمرکز عمل می کند . این پلتفرم همچنین دارای یک سیستم پیام رسانی است که شما می توانید در هر موقعیتی با این پلتفرم ارتباط برقرار کنید .

توکن SNT از جمله توکن های ERC-20 می باشد که در شبکه اتریوم ساخته شده است . در واقع توکن SNT ، توکن ارائه شده پلتفرم استاتوس می باشد . برای اینکه بتوانید به ویژگی های اپلیکیشن Status دسترسی پیدا کنید شما نیازمند به توکن SNT می باشید .

شما می توانید این رمز ارز را در صرافی های Binance ، CoinTiger ، Biki ، OKEx و … خریداری نمایید . همچنین می توانید این ارز دیجیتال را در کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S ، کیف پول سخت افزاری Trezor One ، کیف پول تحت وب MetaMask ، کیف پول نرم افزاری MyEther Wallet و Atomic ذخیره نمایید .

ممنون از اینکه تا پایان این مقاله “ارز استاتوس چیست؟” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده