آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز دیجیتال Initiative Q چیست؟ | بررسی پروژه و برنامه کیو Q

ارز دیجیتال ( Q ( initiative

ارز دیجیتال ( Q ( initiative ، آیا تا به حال نام “ ارز دیجیتال Q ” یا کیو را شنیده اید؟ آیا درباره این ارز اطلاعاتی دارید؟ شاید چندی قبل در بستر اینترنت تعریف های متعدد و زیادی از ارز کیو یا همان Q شنیده باشید. ارز کیو یا Q به تازگی ( تقریبا یک سال نیم ) است که وارد بازار شده است و این پروژه موفق شده است تقریبا ۲ هزار میلیون نفر را در مدت کم به سوی خود جذب کند.

این ارز قصد دارد تا سیستم پرداخت جدیدی ایجاد کند و اگر واقعا این اتفاق انجام شود، قیمت Q به شدت افزایش پیدا می کند. اگر قصد دارید تا بیشتر درباره این پروژه بدانید در ادامه همراه ما باشید.

در حال حاضر این رمز ارز و یا توکن قیمتی ندارد و توسعه دهندگان آن گفته اند که قیمت آن به یک دلار خواهد رسید، اما کی قرار است این ارز رشد کند و قیمت آن بالا برود مشخص نیست. هدف این پروژه این است که آینده شبکه های پرداخت به جای کارت های اعتباری می باشد. منظور از کارت های اعتباری همان مستر کارت و ویزا کارت است. در نتیجه این پروژه قرار است تا با این شرکت ها رقابت کند. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر با این پروژه آشنا شوید.

توسعه دهندگان پروژه Initiative Q

سارویلف پنیان گذار اصلی این پروژه می باشد.البته لارنس اچ وایت نیز پشتیبانی خود را از پروژه اعلام کرده است.سارا ویلف یک کارافرین و اچ وایت یک اقتصاد دان است که از ایده بانکداری آزاد حمایت می کند.هرچند که بسیاری معتقدند پشتیبانی اچ وایت تنها برای مطرح کردن عقاید خود می باشد چراکه او مدت هاست پیگیر جایگزین نمودن سیستم مالی حال حاضر است.

سارویلف از دانشگاه انصراف داد و سپس به عنوان یک برنامه نویس استارت اپ خود را راه اندازی کرد .اون موفق به تاسیس شرکت پرداخت fraud sciences شد که در سال ۲۰۰۸ آن را به شرکت پی پال فروخت.

ویلف هدف خود از راه اندازی پروژه q را اینگونه بیان می کند که می خواهد یک شبکه پرداخت با هزینه های کم راه اندازی کند .او معتقد است که هرچند این فناوری از قبل وجود داشته اما بدلیل نداشتن طرفدار تاکنون انجام نشده است.چراکه افراد کمی علاقمند به پیوستن به شبکه پرداختی می باشند که بدون فروشنده است.همچنین شایان ذکر است که ارز q همانند سایر ارزهای دیجیتال عرضه محدود ندارد و از نظارت توسط دولت نیز جلوگیری نخواهد کرد.

ویلف اظهار داشته است که عرضه q با هدف انتشار در مناطق مختلف جغرافیایی طی یکسال می باشد.و عرضه آن را ۲ هزار میلیون اعلام کرده است .که ۸۰ درصد این مقدار به افرادی که از طریق دعوت ثبت نام کرده اند تعلق میگیرد.۱۰ درصد آن به شرکت پرداخت و مابقی آن نیز به صندوق های ذخیره این ارز تعلق می گیرد.پ

ویلف همچنین معتقد است آینده سیستم پرداخت ارز q می باشد.در حال حاضر بیان کرده است که در کشورهایی همچون آمریکا ، آلمان ، اسپانیا و… کاربران قابل توجهی جذب شده اند.

موردی که این پروژه را به یک پروژه مشکوک تبدیل می کند فرآیند آن است .در این پروژه مشاهده می کنیم که هرچه افراد زودتر ثبت نام کنند پاداش آن ها بیشتر خواهد بود.

نحوه کار هم به این صورت است که هرچه کاربران بیشتری ثبت نام کنند طبیعتا ارزهای کمتری برای رزرو وجود خواهد داشت.ارزهای q نیز فقط از طریق لینک دعوت از فردی که قبلا ثبت نام کرده قابل رزرو است.و بعد از فرایند ثبت نام نیز لینک دعوت را برای ۵ نفر دیگر می توان ارسال کرد و به این طریق ارزهای q بیشتری رزرو کرد.


نگاهی به پروژه کیو Q

نگاهی به پروژه q
نگاهی به پروژه q

پشتوانه ارز Q پروژه Initiative است .که خود را یک پروژه برای ایجاد شیکه پرداخت جهانی با استفاده از ارز خود (q) بدون هیچ واسطه و با کارمزد های پایین معرفی می کند.

نکته ای که درمورد این پروژه وجود دارد این است که هرچند این پروژه از فناوری های جدید پرداخت استفاده می کند اما مبتنی بر بلاکچین نمی باشد .همچنین به صورت متمرکز است .یعنی برخلاف سایر ارزها که بیشتر به صورت غیرمتمرکز هستند این پروژه به صورت متمرکز عمل می کند.

شعار تیم توسعه دهنده این پروژه این است که شما چیز خاصی از دست نمی دهید اما اگر از سیستم Q برای پرداخت استفاده کنید ، ارزش ارزهای Q بالا و بالاتر خواهد رفت.

در حال حاضر افراد زیادی به این پروژه ملحق شده اند که خواسته یا ناخواسته تحت تبلیغات آن ها قرار گرفته اند.

اگر یکی از تبلیغات این پروژه را ببینید، خواهید دید که توسعه دهندگان پروژه کیو خود را از افراد تیم پی پال ( همانطور که می دانید پی پال یک شرکت پرداختی می باشد ) معرفی می کنند. اولین دروغی که آنها به کاربران خود گویند همین موضوع است زیرا آن ها اصلا در تیم پی پال فعالیت نمی کنند. لازم به ذکر است که اصلا تیمی وجود ندارد و تنها یک فرد بنیانگذار این پروژه است که تنها همان فرد پروژه را اداره می کند.

آقای سارفیل فردی است که پروژه کیو را ایجاد کرده است که اهل اسرائیل می باشد. این فرد و یا هیچ فردی دیگری از پروژه کیو در شرکت پی پال حضور نداشته است و تنها همکاری آقای ساریفل با شرکت پی پال برمیگردد به فروش یک شرکت.

چندی پیش زمانی که یکی از شرکت های آقای ساریفل به سوددهی رسید، آن را طبق یک قرار داد به شرکت پی پال واگذار نمود. تقریبا با مستندات موجود شرکت پی پال برای خرید شرکت ساریفل مبلغی معادل ۱۶۹ میلیون دلار پرداخت کرده است. اگر می خواهید با این پروژه بیشتر آشنا شوید و اطلاعاتی درباره طریقه کارکرد آن به دست آورید، مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید.


تفاوت ارز Q با سایر ارزهای دیجیتال

برای مثال بیت کوین را در نظر می گیریم .بیت کوین یک ارزدیجیتال است که بلاکچین مختص به خود را دارد.غیرمتمرکز است و توسط هیچ شخص ، سازمان و یا نهادی کنترل نمی شود و تراکنش های آن نیز قابل ردیابی نمی باشد.اما ارز q یک ارز رمزنگاری شده نیست .و تنها با ثبت نام و دعوت کردن توزیع می شود .درصورتی که مثلا در بیت کوین برای تولید آن به قدرت پردازش زیاد و برق زیاد نیاز است.و q این خصوصیت ها را یک نقص شمرده و بخاطر همین سیستم خود را اینگونه توزیع کرده .همچنین توسعه دهندگان این ارز اظهار داشته اند که قیمت سایر ارزهای دیجیتال تحت نظارت کسی نیست اما آن ها قصد دارند تا قیمت هر ارز q را به یک دلار تبدیل کنند.


آیا پروژه کیو Q کلاهبرداری است؟

آیا پروژه q کلاهبرداری است
آیا پروژه q کلاهبرداری است

با توجه به اطلاعاتی که در ادامه برایتان خواهیم آورد، می توان به راحتی کلاهبرداری بودن این پروژه را متوجه شد. متاسفانه برخی ها نمی خواهند قبول کنند که این پروژه و امثال این پروژه کلاهبرداری می باشد و در آن نیز سرمایه گذاری می کنند. اگر فکر می کنید که این مقاله می تواند تاثیری بر روی تصمیم گیری شما کند، ادامه این مقاله را از دست ندهید.


کیو یا Q چگونه کار می کند؟

ارز دیجیتال ( Q ( initiative
پروژه ارز دیجیتال ( Q ( initiative چگونه کار می کند

توسعه دهندگان کیو گفته اند که شرط موفقیت ما تعداد کاربران بالا می باشد. آن ها می گویند که شما می توانید با دعوت از دوستانتان اقدام به دریافت پاداش کنید. آن هم نه پاداشی که متعلق به خودتان باشد، پاداش رزو شده. ( درباره پاداش رزو شده در ادامه بیشتر توضیحات خواهیم داد. ) برای اینکه بتوانید دوستانتان را دعوت کنید، ابتدا باید خودتان عضو سایت این پروژه شوید و حال با لینک دعوا اقدام به دعوت از دوستان خود کنید. توسعه دهندگان این پروژه بر روی این کار تمرکز ویژه ای دارند زیرا تنها امید رشد کردنشان همین موضوع است.

این پروژه برای شما پیشنهادات ویژه ای در نظر گرفته است که شما می توانید از آنها استفاده کنید. این پیشنهادات تا حدودی وسوسه برانگیز است و آن ها به شما این موارد را می گویند تا اعتماد کنید و اقدام به دعوت از دوستان و یا.. کنید. در این قسمت به پیشنهاداتی که از سمت توسعه دهندگان کیو مشاهده کنید با شما گفتگو خواهیم کرد.

یکی از پیشنهادات که دریافت می کنید این است که شما تنها تا چندین ساعت فرصت دارید تا از باقی دوستانتان دعوا کنید و پاداش آن را دریافت کنید. از دیگر پیشنهاد هایی که این پروژه در نظر دارد این است که هر فردی که زودتر ثبت نام کند پاداش بیشتری دریافت می کند.

زمانی که به دنبال جمع آوری اطلاعات بودیم تا برای شما در این مقاله بیاوریم، با یک مصاحبه رو به رو شدیم. در آن مصاحبه بنیانگذار کیو Q آقای ساریفل گفته است که شاید هیچکدام از وعده هایی که داده ایم عملی نشود و قیمت کیو Q هیچگاه به یک دلار نرسد و یا اینکه هیچ وقت این پروژه به یک ارز دیجیتال تبدیل نشود. این موضوعی ای بود که از شنیدن آن تعجب کردیم. نتیجه این سخنان این است که هنوز توسعه دهندگان پروژه کیو به خودشان نیز اعتماد ندارند!! در انتها آورد که تمامی کاربران باید صبور باشند و ببیند که چه پیش خواهد امد.!


غیرشفاف بودن برنامه

درقسمت پرسش پاسخ های این پروژه مطالبی درج شده که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

هنگام ثبت نام در این پروژه تعداد ارزهایی که در اختیار شما قرار می گیرد به دلیل عضویت شماست و تنها زمانی می توانید آن را برداشت کنید که پروژه به صورت رسمی راه اندازی شود.اما هیچ اطلاعاتی درباره زمان راه اندازی پرژه در دست نیست! کما اینکه در سایت مرجع کوین مارکت کپ نیزاین ارز لیست نشده است.

این پروژه هیچ گونه وایت پیپری ارائه نداده که بتوان درمورد آن تحقیق کرد و هیچ رودمپی برای چگونگی تبدیل شدن به شبکه پرداخت جهانی (بر اساس ادعای آن ها ) وجود ندارد.

همچنین در این پروژه مشاهده خواهید کرد که با دادن اطلاعات شخصی خود می توانید پاداش دریافت کنید.توجه کنید چرا یک پروزه باید اطلاعات شخصی کاربران را بگیرد ؟ اصلا چنین چیزی قابل اطمینان نیست .

هیچ نشانه ای وجود ندارد برای اینکه در این پروژه چه چیزی تبادل یا خرید و فروش می شود .هیچ گونه شفافیتی درباره این موضوع وجود ندارد.

به صورت کلی هر پروژه یا برنامه ای که  حتی اندکی عدم شفافیت را به کاربران القا می کند مشکوک است و نباید به راحتی به آن اطینان کرد.


آیا پروژه کیو یا Q یک طرح هرمی است؟

آیا پروژه کیو یا Q یک طرح هرمی است؟
آیا پروژه کیو یا Q یک طرح هرمی است؟

همانطور که پیش تر مطالعه کردید، متاسفانه این پروژه شبیه به یک طرح هرمی می باشد زیرا شما با جمع آوری زیر مجموعه، اقدام به دریافت پاداش می کنید.

بیشتر بخوانید:طرح پانزی ponzi scheme چیست؟ | چطور آن را تشخیص دهیم؟


نگاهی به گذشته ساریفل

اگر به گذشته بنیانگذار پروژه Q آقای ساریفل نگاهی کنید، می بینید که این فرد چندین سال پیش زمانی که شرکتش به سوددهی رسید آن را به شرکت پی پال به مبلغ ۱۶۹ میلیون دلار فروخت. حال سوالی که برای ما پیش می آید این است که از کجا معلوم است زمانی که این پروژه به سوددهی برسد آن را نفروشد؟ واقعا نمی توان برای این سوال پاسخی پیدا نمود زیرا تمام موارد به ساریفل مربوط است و معلوم نیست واقعا چه قصد و نیتی دارد.


منبع درآمد پروژه  Q از چه طریقی تامین می شود؟

ارز دیجیتال ( Q ( initiative
بررسی پروژه Q

از دیگر سوالاتی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که منبع درآمد این پروژه از کجا تامین می شود؟ همانطور که می دانید ارز و یا توکن Q خرید و فروش نمی شود و برای آن هیچ عرضه اولیه ICO صورت نگرفته است. پس عاقلانه است که بخواهد این سوال برایتان پیش بیاید. اگر به سایت رسمی این پروژه مراجعه کنید در بخش Privacy به این سوال شما پاسخ داده شده است. در تصویر ذیل می توانید آن قسمت از بخش Privacy که به این سوال پاسخ داده شده است را ببینید، از تصویر ذیل دقیقا چه جوابی به دست می آورید؟؟

در تصویر بالا مشاهده می کنید که به صورت محترمانه نوشته شده است که اطلاعات شما جمع آوری و فروخته می شود.!!

توسعه دهندگان این پروژه از فروش اطلاعات شما برای خود کسب درآمد می کنند. زمانی که اطلاعات شما را به دست می آورند آن ها را در یک پایگاه داده ذخیره و به افرادی که تقاضا داشته باشند اطلاعات شما را می فروشند دقیقا همانند نرم افزار مسیر یاب ویز.

اگر تا به حال از نرم افزار ویز برای مسیر یابی استفاده کرده اید باید بدانید که اطلاعات شما در داخل پایگاه داده سازنده برنامه ذخیره شده است و در صورت تقاضا فرد و یا افرادی اطلاعات شما در عوض اطلاعات دیگر به اشتراک گذاشته می شود. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که اطلاعات را از چه طریقی پیدا می کنند و همچنین به چه اطلاعاتی دسترسی دارند؟

زمانی که شما می خواهید در این سایت ثبت نام کنید از شما درخواست ایمیل می شود. ایمیلی که شما وارد می کنید حاوی اطلاعاتی از موقعیت و ….. شما می باشند. این موارد با آنها به اشتراک گذاشته می شود.


ارتباط پروژه Q با فیسبوک و توییتر

ارتباط پروژه Q با فیسبوک و توییتر
ارتباط پروژه Q با فیسبوک و توییتر

در حال حاضر بیشترین ورودی های سایت رسمی پروژه کیو از دو نرم افزار فیسبوک و توییتر می باشد. هر دو نرم افزار در حال حاض با این پروژه پشتیبانی می کند. قطعا یکی از مواردی که باعث می شود تا اعتماد کاربران خدشه دار شود همین موضوع است چراکه دو نرم افزار کم امنیت در حال پشتیبانی از این پروژه می باشد. اینکه می گوئیم کم امنیت منظور این است که بارها خودتان در خبر ها و یا جاهای مختلف شنیده اید که برای مثال فیسبوک و یا تویتر هک شده است و اطلاعات کاربران لو رفته است.


سخن پایانی

همانطور که مطالعه کردید در این مقاله، برخی از سخنان بنیانگذار این پروژه این معنی را می دهد که کلاهبرداری است و ممکن است روزی از بین برود و کسی از این اتفاق خبر ندارد. همانطور که متوجه شدید به دست آوردن این توکن و یا ارز رایگان است و قرار نیست هزینه ای پرداخت کنید و شاید برخی ها با دیدن این قضیه بگویند که پس می ارزد که بخواهیم امتحان کنیم. همان امتحان از شما وقت زیادی را می گیرد. برای هر فردی وقت او با ارزش است پس اینکه بخواهید این کار را انجام دهید شاید به صرفه نباشد زیرا شما با همان مقدار وقت می توانید کار پولساز تر دیگری را نیز انجام دهید.

البته قابل ذکر است که این مقاله صرفا بر اساس تحقیقات تیم زوم ارز می باشد.

ممنون از اینکه تا پایان “ارز دیجیتال (Q (initiative” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
7 نظرات خود را ثبت نمایید
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
افشین محد
3 سال قبل

سلام
من در ماه گذشته خیلی جاها تحقیق کردم و همه جا اگر مثبت نظر نداشته باشند ولی منفی هم ننوشته بودند. مطالب شما هم صد درصد این ذهینت که این پروژه صد درصد کلاه برداری میباشد رو به خواننده القا نمیکنه.
بهرصورت من کلا زیر یک دقیقه ثبت نام انجام دادم و نظر خود من اینست که احتمال موفقیت پروژه نهایتا سه تا پنج درصد می باشد که باز به زیر یک دقیقه وقت گذاشتن می ارزه .

تیم محتوا
پاسخ به  افشین محد
3 سال قبل

دوست عزیز هدف ما اطلاع رسانی است در نهایت اعتماد کردن یا اعتماد نکردن بر عهده خود شماست .اما پیشنهاد می کنیم خیلی هم خوشبین نباشد 🙂

Ali
پاسخ به  تیم محتوا
3 سال قبل

سلام لطفا لینک ثبت نام
احسنت که واقعیت رو میگین

حسام الدین فاطمی
پاسخ به  افشین محد
3 سال قبل

دوست عزیز ثبت نام فقط ۱ دقیقه طول می کشه.اما جذب افراد زیر مجموعه هم همین قدر اسان است؟ در ضمن از کجا معلوم که اطلاعات شما به صورت امن نگهداری بشه و در اختیار هکرها یا دیگر سایتها قرار داده نشه؟
این پروژه به طور قطع کلاهبرداریه…..
پنیر رایگان فقط در تله موش پیدا میشه…

یاسر
3 سال قبل

سلام جهت بررسی اعتبار ارزها از چه منبعی استفاده کنیم؟

آخرین مقالات منتشر شده