آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

معرفی استاندارد های ERC20 و ERC223

استاندارد های ERC20 و ERC223

استاندارد های ERC20 و ERC223 ، اگر به  دنیای کریپتو و مطالعه در مورد آن ، علاقه داشته باشید احتمالا تا کنون اسم استاندارد های توکن را شنیده اید. در این مطلب به بررسی دو استاندارد مهم توکن ERC20 و ERC223 می پردازیم .  قبل از خواندن این مطلب اشنایی نسبی با قرار داد هوشمند،DAPPSو  البته خود اتریوم به شما پیشنهاد می شود.عناوین مطلب استاندارد های ERC20 و ERC223 به شرح زیر است:


استاندارد توکن چیست؟

برای اینکه توکن ها، توسط بستر اتریوم پذیرفته شود ، باید مجموعه ای از قوانین را رعایت کند. این قوانین در استاندارد توکن رسمیت می یابد که مجموعه ای از دستورات را نشان می دهد که توکن باید بر روی پلتفرم اتریوم انجام دهد.

با تدوین توکن مطابق با استاندارد خاصی ، اطمینان حاصل می کنید که توکن مطابق رویه های اتریوم عمل خواهد کرد و پس از راه اندازی قابل معامله است.


“ERC” چیست؟

ERC مخفف اتریوم Request for Comments است . در حالی که پسوند شماره ID منحصر به فرد برای تشخیص  استاندارد ها  از یکدیگر  است. مشابه پروتکل HTTP برای اینترنت ، دنیای رمزنگاری دارای پروتکل استانداردی برای توکن های صادر شده در اتریوم یعنی ERC20 ، ERC223 یا ERC721 و غیره می باشد.


Token ERC-20 چیست؟

Token ERC-20 چیست؟

سیستم محبوب ارز دیجیتال و بلاک چین معروف به اتریوم مبتنی بر استفاده از توکن ها است که می توان آن را خریداری ، فروش و یا داد و ستد کرد. در این حالت ، “توکن ها” طیف متنوعی از دارایی های دیجیتال مانند کوپن یا ووچر ، IOU یا حتی اشیاء ملموس در دنیای واقعی را نشان می دهد. به این ترتیب ، توکن ها در واقع قراردادهای هوشمندی هستند که از بلاک چین اتریوم استفاده می کنند.

یکی از مهمترین توکن ها با عنوان ERC-20 شناخته می شود که بعنوان استاندارد فنی مورد استفاده در کلیه قراردادهای هوشمند در بلاک چین اتریوم برای اجرای توکن است. از ۱۶ آوریل ۲۰۱۹ ، بیش از ۱۸۱،۰۰۰ توکن سازگار با ERC-20 در شبکه اصلی اتریوم وجود دارد.

چنانچه گفتیم، در “ERC20” ، ERC مخفف Ethereum Request for Comments و ۲۰ مخفف شماره شناسه منحصر به فرد برای تمایز این استاندارد از دیگران است.

مشابه این واقعیت که ما یک پروتکل HTTP برای اینترنت داریم ، پروتکل استانداردی داریم که توکن ها در اتریوم یعنی ERC-20 صادر شود.

به زبان ساده تر ، اگر توابع مشخصی را در قرارداد هوشمند توکن قرار دهید ، شما مطابق ERC-20 هستید. اگر کارکردهای اجباری را درج نکنید ، ERC-20 نیستید.

می توانید این کارکردها را در اینجا مشاهده کنید.

مشاهده کارکرد

توکن های موجود در شبکه اتریوم تمام جعبه های لازم را چک می کند ، یعنی  شامل توابع لازم برای  اجرا و پیاده سازی  توکن هایشان  است که به عنوان توکن های ERC-20 در نظر گرفته می شوند.

این توکن ها، دارایی های رمزارزی  یا توکن های رمزارزی   هستند که می توانند مانند بیت کوین یا اتریوم یا لایت کوین معامله شوند ، اما برخلاف این رمزارزها ، آنها زنجیره اختصاصی خود را ندارند. در عوض ، آنها روی بلاک چین  اتریوم رونق می گیرند و مزایای متعددی را برای کاربران به ارمغان می آورند که در این مقاله بیشتر در مورد آنها بحث خواهم کرد.

ERC20 یک پروتکل استاندارد است که قوانین و استانداردهای خاصی را برای صدور توکن ها در شبکه اتریوم تعریف می کند.

ERC-20 اهمیت زیادی دارد ، زیرا یک لیست مشترک از قوانینی را تعریف می کند که تمام توکن های اتریوم باید به آن رعایت کنند. در نتیجه ، این توکن خاص به توسعه دهندگان از همه نوع امکان می دهد تا بطور دقیق پیش بینی کنند که چگونه توکن های جدید در سیستم بزرگتر اتریوم کار می کنند. این امر وظایف توسعه دهندگان را ساده تر و آسان می کند ، زیرا آنها می توانند کار خود را ادامه دهند ، با دانستن این که هر بار که هر نسخه جدید منتشر شود ، لازم نیست هر پروژه جدیدی دوباره اجرا شود ، تا زمانی که توکن از قوانین پیروی کند.

گفتیم ، سیستم محبوب ارز دیجیتال و بلاک چین معروف به اتریوم مبتنی بر استفاده از توکن ها است که می توان آن را خریداری ، فروش و یا داد و ستد کرد.

خوشبختانه ، تاکنون اکثریت قریب به اتفاق توسعه دهندگان توکن ها مطابق با قوانین ERC-20 کاهش یافته اند ، به این معنی که اکثر توکن های منتشر شده از طریق توکن های  اولیه اتریوم مطابق با ERC-20 هستند.

چند نکته :

 • یکی از مهمترین توکن ها ERC-20 نام دارد که بعنوان استاندارد فنی مورد استفاده در کلیه قراردادهای هوشمند در بلاک چین اتریوم برای اجرای توکن به کار رفته است.
 • از آنجا که استاندارد ERC-20 نسبتاً جدید است ، احتمالاً اشکالاتی وجود دارد که باید کار شوند ، زیرا اتریوم به پیشرفت خود ادامه می دهد.
 • ERC-20 توسعه دهندگان را توانمند می کند

عملکردERC -20 چگونه است؟

عملکردERC -20 چگونه است؟

ERC-20 شش عملکرد متفاوت را به سود سایر توکن ها در سیستم اتریوم تعریف می کند.  از جمله روشی که توکن ها منتقل می شوند و نحوه دسترسی کاربران به داده های مربوط به یک توکن خاص.

شش عملکرد ERC-20 : عملکردهای اصلی که توکن ERC-20 باید انجام دهد عبارتند از:

 • موجودی کل  (totalSupply):  این مورد به موجودی توکن ها را نشان می دهد.
 • موجودی حساب (balanceOf):  در این مورد ، موجودی توکن در حساب مشخص بیان می شود.
 • انتقال (transfer):  انتقال تعداد معینی از توکن ها به آدرس مشخص را انجام می دهد.
 • انتقال از حساب  (transferFrom): انتقال تعداد معین از توکن ها از یک آدرس مشخص به آدرس مشخص دیگر را انجام می دهد.
 • تایید (approve): برداشت تعداد معینی از توکن ها از حساب مشخص را ممکن می‌سازد.
 • قابل برداشت(allowance):  تابعی است که به موجودی باقی مانده توکن ها که قابل برداشت از حساب مشخص اشاره دارد.

این مجموعه عملکردها و سیگنالها تضمین می کند که توکن های اتریوم با انواع مختلف به طور یکنواخت در هر مکانی در سیستم اتریوم انجام شود. به این ترتیب ، تقریباً همه کیف پولهای دیجیتال که از ارز اتر پشتیبانی می کنند ، از علائم سازگار با ERC-20 نیز پشتیبانی می کنند. اما از آنجا که استاندارد ERC-20 نسبتاً تازه متداول است ، احتمالاً اشکالاتی وجود دارد که باید آنها را برطرف کند ، زیرا اتریوم به بلوغ  و پیشرفت خود ادامه می دهد. برای  نمونه: توکن های اتریوم که به طور مستقیم به یک قرارداد هوشمند ارسال می شوند ، پول خود را از دست می دهند ، زیرا خطایی در پروتکل است که قرارداد یک توکن نمی تواند به تلاش برای انتقال مستقیم پاسخ دهد و در نتیجه منجر به  “از دست رفتن” پول مرتبط با آن انتقال می شود.

طبق گفته های CoinDesk ، حدود ۷۰،۰۰۰ دلار ارزش توکن قبلاً به همین دلیل از بین رفته است. با این وجود ، امروز ERC-20 یکی از جنبه های مهم اتریوم است ، و به احتمال زیاد همچنان می تواند نفوذ گسترده ای را در پیشبرد خود داشته باشد.


تفاوت بین رمزارزهای  مستقل و توکن های ERC-20

همانطور که قبلاً هم گفتم ، توکن های ERC 20 دارای بلاک چین اختصاصی  خود نیستند و به جای آن از بلاک چین اتریوم بهره می گیرند. به همین دلیل است که هنگام ارسال توکن های ERC-20 ، شما را ملزم به داشتن اتریوم به عنوان GAS می کند.

برای درک ساده تر ، درک این مثال از توکن های ERC-20 یعنی OmiseGo Token را در نظر بگیرید.

(بلوک زنجیره اومیسه‌ گو یک بلوک زنجیره ای اثبات شده از یک بلوک با یک توکن ERC20 است) به شکل زیر دقت کنید:

تفاوت بین رمزارزهای  مستقل و توکن

اگر  دقت کنید متوجه می شوید که انتقال اتر “۰”است و به نظر می رسد مقدار صفر تعویض شده است (به جعبه قرمز مراجعه کنید). اما در بررسی دقیق تر ، ۱۶۲ توکن OMG را  که بین دو آدرس اتریوم وجود دارد. (کادر زرد رنگ را ببینید)

در کادر زرد ، همچنین می توانید آدرس قرارداد هوشمند OMG را  که با ‘۰xd26 شروع شده راببید.  قرارداد هوشمند مانند یک حسابدار است که کل عرضه ، توزیع و غیره که از توکن ERC-20 صادر شده در شبکه اتریوم پیگیری می کند.

همچنین ، در تصویر بالا می بینید که مبلغ معامله در اتر پرداخت شده است که از قیمت GAS و حد GAS محاسبه می شود. به همین دلیل است که برای معامله کردن توکن های ERC-20 ، باید اتر را به آدرسی که قصد دارید مبادله ای را از آن شروع کنید ، داشته باشید.


مزایای استاندارد ERC-20

قبل از استاندارد توکن ERC-20 ، استارت آپ های مختلف یا DApps برای تعیین استانداردها و پیاده سازی های خود برای راه اندازی یک توکن در شبکه اتریوم استفاده می کردند.

با این حال ، با راه اندازی استاندارد ERC-20 ، همه چیز تغییر کرده و بسیار ساده تر شده است. استانداردی  مانند ERC-20 مزایای زیادی دارد:

 • یکنواختی در فناوری و  استاندارد پروتکل.
 • پیچیدگی درک هر نوع اجرا و پیاده سازی توکن را کاهش می دهد.
 • نقدینگی پیشرفته توکن های ERC-
 • کاهش خطر شکستن قراردادها.

تصویری را تصور کنید که در آن ۱۰۰ و ۱۰۰۰ توکن در شبکه اتریوم راه اندازی شود ، هر کدام مجموعه استاندارد و قوانین خاص خود را دارند. این مسئله باعث ایجاد مشکل نقدینگی برای چنین توکن ها ودردسر  زیادی برای مبادلات می شود که سعی در اجرای آنها دارند. در این سناریو ، هر بار که توکن‌ای برای لیست ارز در اختیار شما قرار می گیرد ، نیاز به کارهای زیادی از پایین به بالا وجود دارد تا در واقع فهرست شوند.

در حالی که ، یکنواختی دارید که ERC-20  در جدول به ارمغان می آورد ، برای کاربران ، کار  بسیار آسان می شود و همچنین تبادل لیست به سرعت چنین توکن هایی را با توجه به اینکه توکن ها از یک استاندارد یعنی ERC-20 پیروی می کنند ، آسان می کنند.

استاندارد ERC-20، فرآیند ایجاد یک توکن را راحت  کرده است و برای همین اتریوم محبوب‌ترین پلتفرم ICOها در سال ۲۰۱۷ معرفی شد.

این تنها یک سناریوی عملی است اما بسیاری از مواردی مانند توکن ها می توانند از طریق قراردادهای هوشمند در تراکنش های  غیر متمرکز بدون هیچ شخص ثالثی رد و بدل شوند زیرا فناوری و استانداردهای اصلی اجرای آنها یکسان است. در حالی که ، اگر بخواهیم مبادله غیرمترقبه ای از توکن ها را دنبال کنیم که از قوانین و استانداردهای مختلف پیروی می کند ، اجرای آن  بسیار دشوار خواهد بود.


معایب استانداردERC-20

در این استاندارد اطلاع پیدا نکردن  گیرنده از دریافت توکن یک ایراد بزرگ این استاندارد می باشد.چون ممکن است  به از دست رفتن سرمایه کاربر منجر شود.


استاندارد توکن ERC-223

استاندارد توکن ERC-223

ERC-223 بسیار شبیه ERC-20 است ، فقط جدیدتر و بهتر از ERC-20. به طور خلاصه ، ERC-223 یک نسخه بهبود یافته و اصلاح شده از ERC-20 است.

درست مانند  توکن ERC-20 در اتریوم ، استانداردها و عملکردهای خاصی را در کد خود در شبکه اتریوم دارد، ERC-223 نیز وظایف اجباری خاصی دارد.

در شکل زیر  توابعی که برای یک توکن ERC-223 اجباری است، می بینیم:

 ERC-20   و ERC-223

تعداد توابع  بیشتری برای این استاندارد است در کادر بالا تعدادی از انها بیان شده است. دقیقاً مانند ERC-20 ، توکن های ERC-223 ، دارای یک بلاک چین اختصاصی نیستند و بنابراین  در بلاک چین اتریوم کار می کنند. بنابراین در انتقال توکن های ERC-223 ، از شما خواسته می شود مقداری اتریوم به عنوان GAS داشته باشید. (تفاوت فرق بین یک سکه و یک توکن را درک کنید)


انگیزه برای ایجاد یک استاندارد جدید توکن

بعد از خواندن مطلب استاندارد های ERC20 و ERC223 ، می خواهیم بدانیم چرا استانداردهای جدید ایجاد می شود.در زیر چند دلیل برای ایجاد یک استاندارد جدید مانند ERC-223 ذکر شده است:

 • برای متوقف کردن از دست دادن توکن ها

تا کنون  با توکن های ERC20 ، مقادیر  زیر از بین رفته اند (۲۷ دسامبر ۲۰۱۷):

QTUM ، ۱،۲۰۴،۲۷۳ دلار گم شد.

EOS ، ۱،۰۱۵،۱۳۱ دلار گم شد.

GNT ، ۲۴۹.۶۲۷ دلار گم شد.

STORJ ، ۲۱۷۴۷۷ دلار گم شد.

Tronix ، ۲۰۱،۲۳۲ دلار گم شد.

DGD ، ۱۵۱.۸۲۶ دلار گم شد.

OMG ، ۱۴۹.۹۴۱ دلار گم شد.

 • برای ایجاد مکانیسم انتقال توکن شبیه انتقال اتر.
 • برای اصلاح عدم توانایی در رسیدگی به معاملات توکنی برای توکن های بدون پشتیبانی
 • برای حذف یک مرحله از روند دو مرحله ای از معاملات که در یک انتقال توکن اتفاق می افتد.

مزایای استاندارد توکن ERC-223

در زیر ۳ مزیت اصلی ارتقاء به استاندارد ERC223 آورده شده است:

 1. مشکل توکن های گمشده را که هنگام انتقال توکن های ERC-20 به یک قرارداد اتفاق می افتد ، برطرف می کند (وقتی افراد به اشتباه از دستورالعمل های ارسال توکن به کیف پول استفاده می کنند). ERC-223 به کاربران اجازه می دهد تا توکن های خود را به کیف پول یا قرارداد با همان انتقال عملکرد ارسال کنند ، در نتیجه سردرگمی و توکن های گمشده را از بین می برد.
 2. به توسعه دهندگان اجازه می دهد معاملات معاملات توکنی ورودی را کنترل کنند ، و توکن های بدون پشتیبانی را رد کنند. در این حالت ، شما توکن ها را از دست نخواهید داد ، زیرا منهای GAS را به شما بازپرداخت می کنند ، امری که با ERC-20 امکان پذیر نیست.
 3. صرفه جویی در مصرف انرژی: انتقال توکن های ERC-223 به یک قرارداد یک فرآیند یک مرحله ای است نه یک فرآیند ۲ مرحله ای (برای ERC-20) و این به معنای دو برابر کمتر GAS  است. در نتیجه ، هزینه معاملات را که برای انتقال توکن ها پرداخت می کند ، پایین می آورد.

بنابراین می بینید که به روزرسانی به استاندارد ERC-223 از منظر پرداخت هزینه های کمتر تراکنش و جلوگیری از ضرر به دلیل خطاهای انسانی یا کد ، چقدر سودمند است.


مقایسه استاندارد ERC-20   و ERC-223

مقایسه استاندارد ERC-20   و ERC-223

در مطلب استاندارد های ERC20 و ERC223 می خواهیم درباره تفاوت های این دو استاندارد صحبت کنیم .اتریوم یک بستر برای توسعه برنامه های غیر متمرکز است که  با عنوان DApps شناخته می شود. بلاک چین  اتریوم قادر به پیگیری معاملات و اجرای قراردادهای هوشمند است که در واقع ماشینهای مجازی هستند که توسط بلاکچین اتریوم ذخیره شده اند.

از آنجا که اتریوم از نظر ماهیت غیر متمرکز است ، قراردادهای هوشمند به افراد امکان می دهد بدون اعتماد به شخص ثالث داده ها را به روشی غیرقابل اعتماد و بدون درگیری تبادل کنند

پول بومی اتریوم Ether نامیده می شود ، اما می تواند از توکن  های دیگر نیز پشتیبانی کند. باور کنید یا نه ، بسیاری از ICO ها در شبکه اتریوم راه اندازی می شوند. در اصل ، توکن  های شبکه اتریوم در واقع قراردادهای هوشمند هستند – آنها وظیفه ایجاد توکن  ها ، رسیدگی به معاملات و پیگیری تعادل ها را بر عهده دارند.

در اینجا توابع موردنیاز که باید در یک قرارداد هوشمند گنجانده شود تا توکن  ERC20 تلقی شود:

totalSupply – موجودی تمامی توکن ها را نشان می دهد.

balanceOf – این تابع تعیین می کند که چه تعداد توکنی از آدرس های داده شده  مشخص وجود دارد (مانده کیف پول).

transfer – توکن ها ی تخصیص  داده شده اولیه به کاربران را مشخص می کند.

transferFrom – هر دو کاربر می توانند توکن  ها را بین یکدیگر منتقل کنند

approve – تأیید می کند که قرارداد شما می تواند مقدار خاصی از توکن  ها را با در نظر گرفتن کل عرضه ، به کاربر دیگری ارسال کند.

allowance– مانند approve ، تأیید می کند که یک کاربر از تعادل کافی برای ارسال معامله به شخص دیگری برخوردار است.

در اینجا توابع اختیاری وجود دارد که می تواند در یک قرارداد هوشمند ERC-20 گنجانده شود:

name – توسعه دهندگان از این عملکرد برای نامگذاری توکن  های خود استفاده می کنند.

symbol – این عملکرد یک آرم را به یک توکن  اختصاص می دهد.

decimals – این تابع تعیین می کند که چه تعداد اعشاری باید از آن پشتیبانی کند.

قبل از ERC20 ، هیچ راهنمایی وجود نداشت که برنامه نویسان بتوانند از آنها پیروی کنند ، که منجر به تعدد کدهای مختلف  می شد. اگر تراکنشی  می خواست یک توکن  خاص را فهرست کند ، باید برای پشتیبانی از توکن  های مختلف ، هر بار کد منحصر به فردی بنویسد.

در مورد کیف پولها نیز همین مسئله است – نیاز به ایجاد یک کیف پول جدید برای هر توکن  شخصی پرهزینه و وقت گیر است.

در عوض ، جامعه یک استاندارد توکن ERC20 را پیشنهاد کرد که براساس آن همه توکن های موجود در شبکه اتریوم باید مطابقت داشته باشند. اکنون کیف پول و صرافی ها صرفاً برای نوشتن هر کد جدیدی که می خواهند از آنها پشتیبانی کنند ، فقط باید یک بار کد مناسب را بنویسند. به همین دلیل است که تراکنش ها می توانند توکن  های جدید را به سرعت اتخاذ کنند .

با این حال ، ERC20 مجموعه ای از مسائل  و مشکلات خاص خود را دارد.

در مرحله اول ، همانطور که قبلاً نیز ذکر شد ، قراردادهای هوشمند  وظیفه انجام معاملات را بر عهده دارد – بنابراین ، اگر می خواهید انتقال را در شبکه آغاز کنید ، توکن  ابتدا باید با قرارداد تعامل داشته باشد و کاربران باید هزینه این تعامل را پرداخت کنند.

اگرچه برخی از پرداخت هزینه های معامله متنفر هستند ، اما کاملاً ضروری هستند زیرا به عنوان مکانیسم امنیتی شبکه عمل می کنند.

پس از تعامل توکن با قرارداد هوشمند ، به آدرس گیرنده ارسال می شود – فرستنده هزینه  GAS  را نیز برای معامله پرداخت می کند. این یک پروسه دو مرحله ای است و هزینه ها می توانند به سرعت اضافه شوند.

علاوه بر این ، هزینه های GAS لزوما برای هر توکن  یکسان نیست. به عنوان مثال ، اگر یک کد پیچیده تر در یک قرارداد هوشمند وجود داشته باشد ، اجرای آن هزینه بیشتری خواهد داشت.

ERC223 تلاش می کند تا این مشکل را برطرف کند ، فقط با این کار که کاربر می تواند عملکرد انتقال را بپردازد ، اساساً فرایند دو مرحله ای را به یک فرآیند یک مرحله ای تبدیل می کند.

ثانیاً ، اگر کاربر بخواهد توکن  ها را به کاربر دیگری ارسال کند ، آنها برای انجام معامله از تابع انتقال استفاده می کنند.

اگرچه ، اگر می خواهند توکن  ها را به یک قرارداد هوشمند انتقال دهند ، از یک گردش کاری کمی متفاوت استفاده می کنند.

متأسفانه ، اگر یک تابع انتقال ، توکن  هایی را به آدرس قرارداد بفرستد ، قرارداد هوشمند راهی برای رمزگشایی از کجا توکن  ها ندارد و در نتیجه ضرر دائمی توکن ها را به همراه خواهد داشت.

از تاریخ ۹ ژوئیه ۲۰۱۷ ، بیش از ۹۰،۰۰۰ دلار از Golem ، یک توکن  محبوب ERC20 ، از بین رفت زیرا کاربران آن را به آدرس اشتباه ارسال کردند. بدیهی است ، این یک موضوع فوق العاده است.

از طرف دیگر ، ERC223 مکانیزمی است که توسط جامعه پیشنهاد شده است و برای  کمک به جلوگیری از انتقال تصادفی توکن ها به آدرس نادرست ، کاربران را قادر می سازند تا با انجام چنین اشتباهی سرنوشت ساز را برای کاربران کم کند.

این عدم موفقیت در حال حاضر برای انتقال اتر وجود دارد – به عنوان “Fallback Function” شناخته می شود و به نظر می رسد:

وقتی کاربر به طور تصادفی توکن  های خود را بدون تماس با عملکرد در قرارداد ، به یک قرارداد هوشمند ارسال می کند ، عملکرد پرتاب انجام می شود. هزینه GAS جمع آوری می شود ، اما توکن  ها به فرستنده بازپرداخت می شود.

به عبارتی افراد غیرمستقیم ، این یک مکانیسم ناامن است که وقتی شخصی به طور تصادفی توکن  های خود را به آدرس اشتباه ارسال می کند ، فعال می شود و مانع از دست رفتن دارایی دیجیتال خود برای همیشه می شود.

ERC223 نسبتاً جدید است ، اما وسیله ای ارزانتر برای شروع معاملات در عین حال که کاربران از دست دادن بودجه خود به طور کامل جلوگیری می کنند – به همین دلیل است که Digitex Futures در بالای یک قرارداد هوشمند اتریوم ERC223 ساخته شده است.


نتیجه

نتیجه گیری از استاندارد های ERC20 و ERC223

نتیجه گیری درباره استاندارد های ERC20 و ERC223 :  توکن های ERC-223 با توکن های ERC-20 سازگار به عقب هستند. این بدان معنی است که ERC-223 از هر عملکرد ERC-20 پشتیبانی می کند و قراردادها یا خدماتی که با توکن های ERC-20 کار می کنند با توکن های ERC-223 به درستی کار می کنند. (منبع-EIP)

با این وجود روند فزاینده ای با آگاهی در حال رشد و توسعه زیرساخت های ذخیره ERC223 به زودی تغییر خواهد کرد. تا کنون ، بسیاری از کیف پول ها به طور مستقیم از ERC223 پشتیبانی نمی کنند اما Trust Wallet یکی  از کیف پول هایی است که از آن استفاده می کند .

هرچند در استفاده از این استانداردها  اجباری نیست، ولی اکثر توسعه دهندگان برای اطمینان از اینکه  توکن آنها  با انواع کیف پول ها، صرافی ها و قراردادهای هوشمند بدون مشکل کار کند، از آنها استفاده می کنند.

 

ممنون که تا پایان مطلب “استاندارد های ERC20 و ERC223” با ما همراه بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
کارشناس ارشد ریاضی|تکنسین شبکه|مولف کتاب های اموزشی|مدرس دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی|پژوهشگر در مورد ارزهای دیجیتال

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده