آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

با اوج گرفتن سولانا آیا قیمت سولانا به ۱۲۰ دلار خواهد رسید؟

هوش مصنوعی پیش بینی قیمت سولانا را برای پایان سال 2024 بازبینی می کند

با اوج گرفتن سولانا آیا قیمت سولانا به ۱۲۰ دلار خواهد رسید؟

به گزارش زوم ارز، قیمت سولانا  در ۳۰ ژانویه به اوج ۳۰ روزه ۱۰۷ دلاری رسید و اعتماد سرمایه گذاران را با افزایش حجم ردیابی در شبکه لایه ۱ به دست آورد.

در تاریخ ۵ فوریه، قیمت SOL به ۹۸ دلار کاهش یافت، که نسبت به اوج اخیر ۱۰۷ دلاری که فقط شش روز قبل ثبت شده بود، ۸ درصد کاهش داشت. با این حال، مقایسه قیمت سولانا با حجم معاملات فعلی نشان می دهد که بیشتر دارندگان SOL در حالت بازگشت اولیه قرار دارند.

بیشتر بخوانید: جهت مطالعه اخبار ارز دیجیتال کلیک نمایید.

سولانا عملکرد بهتری از بازار داشت و به اوج ۳۰ روزه رسید

افزایش قیمت سولانا  در ۳۰ ژانویه به بالاترین سطح ۳۰ روزه یعنی ۱۰۷ دلار رسید، که باعث کاهش روندهای منفی دیگر بازارهای کریپتو شد. در همین حال، اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده، درباره تعویق کاهش نرخ های برگشتی، منجر به افت ارزش بازار جهانی کریپتو در عرض ۲۴ ساعت پس از آن شد.

با این حال، افزایش تقاضا در اکوسیستم دیفی و اخبار مثبت درباره آینده مشتریان ایردراپ، به افزایش قیمت سولانا  کمک کرده است.

با این حال، پس از رسیدن به ۱۰۷ دلار در ۳۰ ژانویه، قیمت SOL حدود ۸ درصد کاهش یافته است و در زمان انتشار در ۵ فوریه، با قیمت تقریبی ۹۷ دلار معامله می شود. با وجود این کاهش موقتی، قیمت سولانا همچنان چشم انداز صعودی خود را حفظ می کند.

قیمت سولانا با پرهیز دارندگان از فروش تثبیت می شود

بر اساس نمودار Santiment، حجم معاملات سولانا در تاریخ ۳۱ ژانویه به ۳.۸ میلیارد دلار در طی رالی هفته گذشته رسید. با این حال، با شروع کاهش قیمت، دارندگان SOL به طور قابل توجهی از معامله خودداری می‌کنند.

آخرین آمار نشان می‌دهد که حجم معاملات سولانا در حال حاضر به ۲.۴ میلیارد دلار کاهش یافته است، در مقایسه با اوج هفته گذشته. تنها ۱.۴ میلیارد دلار از معاملات مربوط به SOL در تاریخ ۴ فوریه ثبت شده است.

حجم معاملات روزانه سولانا (SOL) در مقابل قیمت | منبع: Santiment
حجم معاملات روزانه سولانا (SOL) در مقابل قیمت | منبع: Santiment

در واقع، دارندگان سولانا در بازه زمانی ۳۱ ژانویه تا ۵ فوریه فعالیت تجاری خود را به طور قابل توجهی کاهش داده‌اند، به نسبت ۵۶ درصد، در حالی که قیمت سولانا در همین دوره تنها ۸ درصد کاهش یافته است.

وقتی حجم معاملات به طور قابل توجهی سریع‌تر از روند نزولی قیمت کاهش می‌یابد، همانطور که در بالا مشاهده شد، این نشانگر اعتقاد مثبت غالب در بین دارندگان فعلی است.

بطور کلی، کاهش حجم معاملات نشان می‌دهد که دارندگان فعلی تندی در فروش یا بستن موقعیت‌های خود ندارند، بنابراین عملکرد قیمت سولانا انعطاف‌پذیر است.

استفاده از شبکه Solana در بالاترین حد خود قرار دارد

علاوه بر کاهش فشار فروش، عوامل بنیادی حیاتی نیز، مانند افزایش تقاضا ناشی از رشد فعالیت‌های دیفای و اخبار مثبت درباره پروژه‌های مشتری، حمایت قوی از قیمت سولانا در طی هفته گذشته را افزایش داده‌اند.

با توجه به داده‌های Token Terminal، سولانا در تاریخ ۳۱ ژانویه بیش از ۸۷۵،۰۰۰ کاربر فعال را ثبت کرده است، که این رقم بالاترین رکورد ثبت شده در شبکه لایه یک از آغاز فعالیت آن در سال ۲۰۲۰ است.

از آن زمان به بعد، سولانا میانگین پنج روزه‌ای بیش از ۵۷۸،۰۰۰ کاربر فعال را حفظ کرده است، که این رقم بیش از ۲۶ درصد بیشتر از اوج سال ۲۰۲۳ با ۴۵۸،۲۱۰ کاربر است.

موج ۳۱ ژانویه نشان دهنده رویدادی بزرگ بود که نشان از رشد ارگانیک و افزایش پذیرش پروژه‌های ساخته شده در شبکه سولانا لایه یک بود.

پیش بینی قیمت سولانا: آزمایش مجدد ۱۲۰ دلار در تمرکز

رشد شبکه و کاهش فشار فروش، هر دو سولانا را در موقعیتی برتر قرار می‌دهند و احتمال صعود به منطقه ۱۲۰ دلاری در روزهای آینده را بالا می‌برند.

علاوه بر این، روندهای فعلی مشاهده شده در شاخص فنی Parabolic SAR نیز پیش بینی صعودی قیمت SOL را تأیید می‌کند.

وقتی که سهموی SAR کمتر از قیمت فعلی دارایی باشد، این نشانگر معکوس شدن قریب‌الوقوع روند نزولی در حال انجام است. در حال حاضر، نقاط آبی در Parabolic SAR به ۸۷ دلار اشاره می‌کنند، در حالی که قیمت فعلی سولانا ۰.۹۸ دلار است، که این پیش بینی مثبت را تأیید می‌کند.

پیش بینی قیمت سولانا (SOL)، فوریه 2024 | منبع: TradingView
پیش بینی قیمت سولانا (SOL)، فوریه ۲۰۲۴ | منبع: TradingView

معامله‌گران اغلب این وضعیت را به عنوان سیگنالی برای نگهداری یا خرید بیشتر تفسیر می‌کنند، زیرا نشان می‌دهد که روند قیمت ممکن است در آستانه بازگشت به سمت صعود باشد.

اگر این سناریو، همانطور که پیش‌بینی شده است، اجرا شود، معامله‌گران می‌توانند به سمت منطقه ۱۲۰ دلاری حمله کنند و یک شکست قاطع را ترتیب دهند.

از طرف دیگر، خرس‌ها می‌توانند این پیش‌بینی صعودی را با اعمال تصحیحی زیر ناحیه ۸۵ دلار نفی کنند. با این حال، به عنوان نشانه‌ای که توسط نقاط SAR در بالا مشخص شده است، وجود دیوار خرید با قیمت ۸۷ دلار می‌تواند چالشی دلهره‌آور را ایجاد کند.


منبع: crypto.news


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده