آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارزش قفل شده در Solana DeFi به ۲ میلیارد دلار رسید!

1708504540-907924c39f014181b7d17ccae1ae0f25a2214b21.jpeg

ارزش قفل شده در Solana DeFi به ۲ میلیارد دلار رسید!

به گزارش زوم ارز، علاقه به امور مالی DeFi در شبکه سولانا در حال افزایش است و ارزش کل قفل شده در برنامه‌های DeFi این شبکه به بیش از ۲ میلیارد دلار رسیده است. این مقدار براساس اطلاعات ارائه شده توسط DeFi Llama است و آخرین باری است که در ژوئن ۲۰۲۲ به این ارقام دست یافته بودیم. در اوایل دسامبر، این رقم به زیر ۱ میلیارد دلار کاهش یافت.

بیشتر بخوانید: جهت مطالعه اخبار ارز دیجیتال کلیک نمایید.

با این حال، فضای DeFi در سولانا هنوز راه طولانی‌ای برای رسیدن به اوجی که در دوره صعودی سال ۲۰۲۱ به وجود آمد دارد، زمانی که ارزش کل قفل شده بیش از ۱۰ میلیارد دلار بود. طبق داده‌های DeFi Llama، در حال حاضر دو پروژه بزرگ DeFi به نام Marinade و Jito وجود دارند که هر دو این پلتفرم‌ها امکان سرمایه‌گذاری در دارایی‌ها و کسب پاداش برای انجام این کار را فراهم می‌کنند.

سولانا یک شبکه رمزنگاری محبوب است و با ارزش بازاری پنجمین ارز دیجیتال بزرگ است که با نماد SOL شناخته می‌شود. هدف اصلی سولانا رقابت با اتریوم، بلاکچین پشت اتریوم و دومین ارز دیجیتال بزرگ است. اغلب برنامه‌ها و پروژه‌های DeFi که امکان استقراض، وام‌دهی و تجارت غیرمتمرکز را فراهم می‌کنند، در شبکه اتریوم اجرا می‌شوند. با این حال، علاقه به فضای سولانا به دلیل هزینه کمتر و سرعت بالاتر آن در حال رشد است.

اخیراً، توجه به سولانا به طور قابل توجهی افزایش یافته است. سرمایه‌گذاران بزرگ به این دارایی توجه کرده‌اند و برندهای معتبری مانند Visa و Shopify اعلام کرده‌اند که از بلاکچین سولانا استفاده خواهند کرد. انتظار می‌رفت با نزدیکی به صرافی رمزارز سقوط کرده FTX و سام بنکمن-فرید، بنیانگذار جنایتکار، سولانا نیز شکست بخورد، اما توسعه دهندگان به ساختار سولانا ادامه دادند و در نتیجه، قیمت آن تا پایان سال ۲۰۲۳ افزایش یافت.

طب”علاقه به مالی DeFi در سولانا در حال افزایش است با قفل شدن بیش از ۲ میلیارد دلار در بلاکچین”

طبق اطلاعات ارائه شده توسط DeFi Llama، علاقه به امور مالی DeFi در شبکه سولانا در حال افزایش است. ارزش کل قفل شده در برنامه‌های DeFi این شبکه اکنون بیش از ۲ میلیارد دلار است، که این رقم آخرین بار در ژوئن ۲۰۲۲ به این ارقام دست یافته بود. در ابتدای دسامبر، این رقم به زیر ۱ میلیارد دلار کاهش یافته بود.

با این حال، فضای DeFi در سولانا هنوز به اوجی که در دوره صعودی سال ۲۰۲۱ طی شد، نرسیده است. در آن زمان، ارزش کل قفل شده بیش از ۱۰ میلیارد دلار بود. بر اساس داده‌های DeFi Llama، در حال حاضر دو پروژه بزرگ DeFi به نام Marinade و Jito وجود دارند که هر دو این پلتفرم‌ها امکان سرمایه‌گذاری در دارایی‌ها و کسب پاداش برای انجام این کار را فراهم می‌کنند.

سولانا یک شبکه رمزنگاری محبوب است و با ارزش بازاری پنجمین ارز دیجیتال بزرگ به شمار می‌رود. نماد ارز دیجیتال سولانا SOL است. هدف اصلی سولانا در رقابت با اتریوم است که به عنوان بلاکچین پشت اتریوم دومین ارز دیجیتال بزرگ شناخته می‌شود. اغلب برنامه‌ها و پروژه‌های DeFi که امکان استقراض، وام‌دهی و تجارت غیرمتمرکز را فراهم می‌کنند، در شبکه اتریوم اجرا می‌شوند. اما علاقه به فضای سولانا به دلیل هزینه کمتر و سرعت بالاتر آن در حال افزایش است.

اخیراً، توجه به سولانا به طور چشمگیری افزایش یافته است. سرمایه‌گذاران بزرگ به این دارایی توجه کرده‌اند و برندهای معتبری مانند Visa و Shopify اعلام کرده‌اند که از بلاکچین سولانا استفاده خواهند کرد. در ابتدا، انتظار می‌رفت با نزدیکی به صرافی رمزارز سقوط کرده FTX و سام بنکمن-فرید، بنیانگذار جنایتکار، سولانا نیز شکست بخورد. اما توسعه‌دهندگان ادامه دادند و قیمت SOL تا پایان سال ۲۰۲۳ افزایش یافت.


منبع: decrypt.co


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها