آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

مجرم برتر از مسابقه هکینگ با جایزه ۵۰ هزار دلار معرفی شد

مجرم برتر از مسابقه هکینگ با جایزه 50 هزار دلار معرفی شد

مجرم برتر از مسابقه هکینگ با جایزه ۵۰ هزار دلار معرفی شد

به گزارش زوم ارز، در روز دوشنبه، ارز آزمایشی Ore به ارزش ۵۰۰۰۰ دلار به عنوان برنده یک هکاتون تحت حمایت بنیاد سولانا انتخاب شد که اصلیت آن بر شناسایی “موج آینده پروژه‌های پرتأثیر” سولانا تمرکز داشت. احتمالاً اصطلاح “تأثیر بالایی” به قدرت محتمل “معدن کانسار” اشاره دارد که می‌تواند برای ایجاد تغییر مثبت در آمارهای پذیرش سولانا موثر باشد. اما تا کنون، تأثیر معدن کانسار بیشتر به یک ضربه قوی شباهت داشته است: این پروژه معدن کاری را در میانه ماه آوریل به تعلیق انداخت، زیرا در اواخر بهمن استفاده از شبکه برای معدن کاری ارز، باعث شد که کاربران سولانا قادر به ثبت تراکنش‌های خود در بلوک‌ها نشوند.

مقاله جدید در مورد استفاده از مکانیسم امنیتی Proof of History در شبکه بلاکچین Solana منتشر گردید. در سیستم‌های Proof of Work، امتیاز به ارزش قدرت محاسباتی که مورد استفاده قرار می‌گیرد برای مقاومت در برابر حملات بلاکچین، به استخراج کنندگان ارز شبیه به بیتکوین پاداش داده می‌شود. با این حال، Solana با ترکیب مکانیسم Proof of Stake با Proof of History، یک معماری امن تر و قابل اعتماد بدست آورده است که به طور کامل از امنیت شبکه مراقبت می‌نماید.

خالق نام مستعار پروژه، هاردهات چاد در یک ویدئوی نمایشی توضیح داد که اور یک نسخه برابرتر از پروتکل بیت کوین را به عنوان یک قرارداد هوشمند سولانا بازنویسی کرد. برخلاف بیت‌کوین که به سریع‌ترین ماینر ۳.۱۲۵ بیت‌کوین می‌دهد تا هر ده دقیقه یک هش رمزنگاری خاص را برگرداند، Ore راه‌اندازی شده است که چندین ماینر می‌توانند بخشی از پاداش بلوک شبکه را برنده شوند. به طور متوسط ​​هر دقیقه یک ORE ایجاد می شود که بین ماینرهای موفق تقسیم می شود.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

بسیاری از افراد در جامعه تحت تاثیر نوآوری‌های مرتبط با اکوسیستم سولانا قرار گرفته‌اند. از جمله ایده “بیت‌کوین در سولانا” که به سادگی نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد. در اثر انجام تراکنش‌های استخراج سنگ معدن، فعالیت‌ها به شدت افزایش یافت و سرانجام منجر به بروز مشکلات فنی و مسدود شدن شبکه گردید. یکی از ماینرها درخصوص “ارسال کورکورانه میلیون‌ها تراکنش” در هر ثانیه اظهاراتی منتشر کرد با امید به اینکه برخی از آن‌ها از بین بروند.

در اوج استفاده، کاربران Solana به حذف بیشتر تراکنش‌های خود از بلوک‌ها شاهد بودند و به همین دلیل، توسعه‌دهندگان Solana فوریت برای اصلاح شبکه پربار داشتند. به طور موقت، معدن سنگ معدن، با رحمت، در تاریخ ۱۶ آوریل متوقف شد و در پی آن، Solana ارتقاء‌هایی در شبکه ایجاد کرد تا ازدحام را کاهش دهد.

در یک پست ایکس که متوقفی برای استخراج اعلام شده بود، هاردهات چاد اظهار کرد که Ore، در فاصله دو هفته پس از راه‌اندازی، به عنوان پرمصرف‌ترین برنامه بر اساس تعداد تراکنش‌ها در سولانا شناخته شده است. او از سولانا به عنوان یک برنامه برای تست استرس قدردانی کرد، اما توسعه‌دهنده اعلام کرد که این پروژه نسخه ۲ با ساختار بهتری را میزبانی مجدداً خواهد کرد.

پیش از برنده شدن در هکاتون “رنسانس سولانا”، سنگ معدن مورد ارزیابی افراد کلیدی در اکوسیستم سولانا قرار گرفت. این افراد شامل بنیانگذاران زنجیره آناتولی یاکوونکو و راج گوکال بودند. این رویداد نامدار که توسط کولوسئوم، یکی از سازمان‌های اجرایی هکاتون‌های سولانا، برگزار می‌شد، شامل مسابقه‌ای با بیش از ۱۰۰۰ شرکت‌کننده بود. همچنین باید اشاره کرد که بنیاد سولانا، یک سازمان غیرانتفاعی که حمایت از اکوسیستم سولانا می‌کند، به عنوان یکی از شرکای محدود صندوق سرمایه‌گذاری کولوسئوم نیز فعالیت می‌کند.

Jon Wong، سرپرست مهندسی اکوسیستم در بنیاد Solana، به Blockworks گفت: «شبکه باید چنین چیزی را مدیریت کند. “این به طور خاص در مورد سنگ معدن نیست، بلکه در مورد تست استرس مداوم شبکه به منظور بهتر شدن است.”

در جشن پیروزی هکاتون در X، هاردهات چاد اظهار داشت: «سنگ معدن به دلیل خاصی وجود دارد؛ فراهم کردن یک ارز دیجیتال سریع، ارزان، خصوصی و ضد تورم برای جهان.» او در روز دوشنبه این اظهارات را کرد.

کارخانه v2 در حال انجام ویژگی کامل است و در حال حاضر شبیه‌سازی‌ها را برای ارزیابی آماده می‌کند.

اشخاصی که به معدنی که قبل از قطع استخراج شده بود دست یافتند، به صورت موثر ثروتمندتر می‌شوند. بنا به گزارش CoinGecko، قیمت این توکن در روز دوشنبه بعد از اعلام، بیش از ۹۰ درصد افزایش یافت. ا

منبع: blockworks.co


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها