آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ثروتمند ترین افراد ارز دیجیتال در سال ۱۴۰۰

ثروتمند ترین افراد ارز دیجیتال در سال 1400

ثروتمند ترین افراد ارز دیجیتال در سال ۱۴۰۰، در حوزه کریپتو افراد ثروتمند مختلفی وجود دارند. احتمالاً شما که در حال مطالعه این مقاله هستید، برخی از این افراد را بشناسید. در این مقاله ما قصد داریم تا به شما افرادی با تابعیت غیر ایرانی که در سال ۱۴۰۰ شمسی (۲۰۲۱ میلادی) به عنوان ثروتمند ترین افراد که در نشریه فوربز یا Forbes معرفی شده اند را معرفی کنیم.

همان‌طور که اطلاع دارید، سال ۱۴۰۰ تقریباً سالی پربار برای حوزه ارز های دیجیتال بود. با گسترش متاورس و همچنین NFT ها افراد بسیار زیادی چه در داخل ایران و چه در خارج از ایران به این سمت روی آوردند.

در ادامه افرادی که به شما معرفی خواهیم کرد، حداقل ۱ میلیارد دلار معادل ۲۶ بیلیون تومان می باشد. البته این سرمایه هنگفت با نرخ دلار فعلی محاسبه شده است. اگر مشتاق به این هستید که ببینید چه افرادی این مقدار از سرمایه را دارند، حتماً در ادامه همراه ما باشید.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که نشریه فوربز از چه طریقی این افراد را به عنوان ثروتمند ترین افراد سال ۲۰۲۱ یا بهتر است بگوییم سال ۱۴۰۰ نامیده است؟ طبق گفته های این نشریه، تمامی اطلاعات فوق بر حسب چندی از مدارک موجود و همچنین مالیات های پرداختی به صورت حدودی تخمین زده شده است.


ثروتمند ترین افراد ارز دیجیتال در سال ۱۴۰۰

در اولین بخش قصد داریم تا به بررسی ثروت مالک بزرگ‌ترین و معروف ترین صرافی ارز دیجیتال، آقای چانگ پنگ ژائو بپردازیم. کمتر فردی پیدا می شود که آقای ژائو را نشناسد. اگر مشتاق به این هستید که درباره این فرد اطلاعات بیشتری به دست بیاورید حتماً ادامه مقاله را مطالعه کنید.

  1. بررسی ثروت چانگ پنگ ژائو Changpeng Zhao
بررسی ثروت چانگ پنگ ژائو Changpeng Zhao
بررسی ثروت چانگ پنگ ژائو Changpeng Zhao

همان‌طور که گفتیم آقای ژائو مالک بزرگ‌ترین صرافی دنیا (بایننس) است. در حال حاضر مقدار سرمایه فعلی این فرد ۱.۹ میلیارد دلار می باشد. این رقم با قیمت دلار فعلی معادل ۴۹ بیلیون ۴۰۰ میلیارد تومان است. البته لازم به ذکر است که این رقم، مقدار دارایی خالص آقای ژائو می باشد.

یکی از دلایل اینکه این فرد جزء ثروتمندان ارز دیجیتال می باشد، داشتن صرافی به بزرگی بایننس است چراکه افزایش جهانی سرمایه گذاران رمز ارز ها باعث افزایش ارزش این صرافی شده است. این فرد در سال ۲۰۲۱ رویکرد عملی ترین نسبت به قانون گذاری در صنعت ارزهای دیجیتال داشت.

حال که با آقای ژائو تا حدودی آشنا شدید، نوبت به آقای سم بنکمن فراید رسیده است. احتمالاً این فرد را کمتر کسی بشناسد اما در نظر داشته باشید که بنکمن فراید در حال حاضر میلیارد ترین فرد در دنیای ارز های دیجیتال می باشد. در قسمت بعدی قصد معرفی این فرد را دارید همراه ما باشید.

  1. بررسی ثروت سم بنکمن فراید Sam Bankman-Fried
بررسی ثروت سم بنکمن فراید Sam Bankman-Fried
بررسی ثروت سم بنکمن فراید Sam Bankman-Fried

احتمالاً کمتر کسی این فرد را بشناسد. باید گفت که آقای بنکمن فراید ثروتمند ترین میلیارد حوزه ارز های دیجیتال می باشد. این فرد در حال حاضر سرمایه ای معادل ۸.۷ میلیارد دلار دارد؛ یعنی با نرخ دلار فعلی تقریباً چیزی حدود به ۲۲۷ بیلیون تومان! آقای سم بنکمن فراید تنها ۳۰ سال سن دارد و از دانشگاه MIT (موسسه فناوری ماساچوست) که در ایالات متحده می باشد فارغ‌التحصیل شده است.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که آقای بنکمن فراید چگونه توانسته است این سرمایه را به دست بیاورد؟ اصلاً شغل این فرد چیست؟ بنکمن فراید مدیرعامل و همچنین بنیان‌گذاری شرکت های Alameda Research یا آلامدا ریسرچ و FTX معروف و محبوب می باشد.

اگر تازه وارد باشید، شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که FTX چه شرکتی است؟ FTX نام یکی دیگر از صرافی های ارز دیجیتال است که شما می توانید معاملات خود را در آن انجام دهید. اگر قصد دارید تا درباره این صرافی اطلاعات بیشتری به دست بیاورید پیشنهاد می کنیم که نام آن را در سایت زوم ارز جستجو کنید.

حال که با آقای سم بنکمن فراید آشنا شدید، نوبت به این رسیده است که به سراغ برادران دوقلو ثروتمند در حوزه ارز های دیجیتال برویم. اگر تا به حال با صرافی Gemini کار کرده باشید، قطعاً بنیان‌گذاران آن را می شناسید. این دو برادر مدیرعامل های صرافی Gemini و همچنین پلتفرم Nifty Gateway می باشد.

  1. بررسی ثروت برادران وینکلواس Winklevoss
بررسی ثروت برادران وینکلواس Winklevoss
بررسی ثروت برادران وینکلواس Winklevoss

اگر یک فرد حرفه ای در ورزش باشید، احتمالاً این دو برادر را بشناسید چراکه این دو قهرمان سابق مسابقات قایقرانی المپیک بودند. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که نام این برادر چیست؟ تایلر وینکلواس Tyler Winklevoss و کامرون وینکلواس Cameron Winklevoss نام دو برادری است که توانستند تنها با خرید ۶۵ میلیون دلار بیت کوین، سرمایه خود را چند برابر کنند. آن ها پس از مدتی توانستند سرمایه ۶۵ میلیونی خود را تبدیل به ۶ میلیارد دلار کنند که سهم هر کدام ۳ میلیارد تومان می باشد.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که این دو برادر چه زمانی اقدام به خرید بیت کوین کردند؟ طبق گفته های نشریه فوربز برادران وینکلواس جزء اولین افرادی بودند که اقدام به خرید بیت کوین کردند. تقریباً طبق اطلاعات موجود آن ها در سال ۲۰۱۲ مقداری بیت کوین خریدند و این موضوع موجب شد تا ثروتمند شوند.

احتمالاً تا به حال با صرافی کوین بیس معامله کرده باشید. فردی که قرار است در قسمت بعد درباره آن صحبت کنیم، مدیرعامل این صرافی می باشد. اگر قصد دارید تا درباره میزان ثروت این فرد بدانید، حتماً ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

  1. بررسی ثروت برایان آرمسترانگ Brian Armstrong
بررسی ثروت برایان آرمسترانگ Brian Armstrong
بررسی ثروت برایان آرمسترانگ Brian Armstrong

همان‌طور که اشاره کردیم آقای برایان مدیرعامل صرافی کوین بیس Coinbase می باشد. در حال حاضر سرمایه این فرد معادل ۶.۵ میلیارد دلار است. این رقم با نرخ دلار فعلی معادل ۱۶۹ بیلیون تومان می باشد! طبق گفته های نشریه فوربز در سال پیش یعنی ۱۳۹۹ یا ۲۰۲۰ سرمایه برایان تنها ۱ میلیارد دلار بود!

تقریباً باید گفت که سرمایه این فرد در طول یک سال بیش از ۶ برابر شده است و این موضوع نیز همانند ژائو مالک بایننس به دلیل سر و صدای ارز های دیجیتال در سال های اخیر می باشد. چندی پیش برایان موفق شد تا صرافی کوین بیس را به عنوان یکی از معروف و محبوب ترین صرافی در آمریکا تثبیت کند.

جز مالک صرافی کوین بیس، عضو هیئت مدیره این صرافی نیز جزء افراد ثروتمند ارز های دیجیتال به حساب می آید. اگر با آقای فرد ارسام آشنا نیستید حتماً بخش بعدی مقاله را مطالعه کنید.

  1. بررسی ثروت فرد ارسام Fred Ehrsam
بررسی ثروت فرد ارسام Fred Ehrsam
بررسی ثروت فرد ارسام Fred Ehrsam

در ابتدا (تقریباً در سال ۲۰۱۲) آقای فرد ارسام هم بنیان‌گذار کوین بیس بود؛ اما پس از مدتی یعنی تقریباً در سال ۲۰۱۷ از سمت هم بنیان‌گذار به عضو هیئت مدیره تغییر مسئولیت داد و به نوعی پروژه صرافی کوین بیس را ترک کرد. ارسام پس از ترک کوین بیس شرکت جدید را تأسیس کرد. احتمالاً تا به حال نام شرکت پارادایم یا Paradigm را شنیده باشید. این شرکت مختص به سرمایه گذاری با محوریت ارز های دیجیتال می باشد.

در حال حاضر سرمایه خالص و همچنین تقریبی ارسام ۶ درصد از کل سهام صرافی کوین بیس می باشد که تقریباً این درصد معادل ۱.۹ میلیارد دلار است. اگر بخواهیم با نرخ دلار فعلی حساب کنیم، تقریباً این رقم معادل ۵۰ بیلیون تومان می شود.

در قسمت بعدی قصد داریم تا به فرد دیگری که در ابتدای ورود بیت کوین، اقدام به خرید بیت کوین کرده بود را معرفی کنیم. اگر قصد دارید تا آقای متیو رزاک را بیشتر بشناسید، حتماً ادامه این مقاله را دنبال کنید.

  1. بررسی ثروت متیو رزاک Matthew Roszak
بررسی ثروت متیو رزاک Matthew Roszak
بررسی ثروت متیو رزاک Matthew Roszak

آقای متیو نیز همانند برادران وینکلواس در ابتدای ورود بیت کوین ارزش واقعی آن را متوجه شد و در همان زمان اقدام به خرید بیت کوین کرد. این کار باعث شد سرمایه او چندین برابر شود. لازم به ذکر است که مبلغ سرمایه اولیه متیو مشخص نیست، نمی توانید مقدار دقیقی از آن را گفت.

 تقریباً در حال حاضر دارایی خالص آقای متیو برابر با ۱.۵ میلیارد دلار می باشد. با توجه به نرخ دلار فعلی، این رقم معادل ۳۹ بیلیون تومان است. یکی از سؤالاتی که ممکن است برایتان درباره آقای متیو پیش بیاید این است که در حال حاضر این فرد چه کاری انجام می دهد؟

آقای متیو هم اکنون رئیس یکی از شرکت های زیر ساخت بلاکچین است. البته یکی دیگر از کارهایی که شرکت آقای متیو انجام می دهد سرمایه گذاری در استارت‌آپ های دنیایی ارزهای دیجیتال می باشد. در حال حاضر نام شرکت آقای متیو بلاک BLOQ است.

در بخش بعدی قصد داریم تا کمی به سرمایه و همچنین شناخت آقای مایکل سیلور Michael Saylor بپردازیم. این فرد در حال حاضر مدیر عامل شرکت MicroStrategy می باشد.

  1. بررسی ثروت مایکل سیلور Michael Saylor
بررسی ثروت مایکل سیلور Michael Saylor
بررسی ثروت مایکل سیلور Michael Saylor

احتمالاً با شرکت MicroStrategy آشنایی داشته باشید. این شرکت در حوزه نرم افزار و هوش تجاری فعالیت می کند. همان‌طور که اشاره شد، آقای مایکل مدیرعامل شرکت MicroStrategy می باشد. این فرد نیز در زمان ورود بیت کوین اقدام به خرید بیت کوین نمود و توانست تا به اکنون تقریباً ۲.۳ میلیارد دلار سرمایه خالص جذب کند.

یکی از کار های جالب آقای مایکل این بود که برای شرکت MicroStrategy اقدام به خرید بیت کوین نمود. انجام این کار باعث شد تا سهام شرکت او مقداری افزایش پیدا کند. این موضوع باعث شده است تا به سرمایه شخص آقای مایکل نیز افزوده شود.

مطالب گفته شده در این قسمت تمام ماجرای آقای مایکل نیست چراکه در سال های قبل در زمان رکود حباب دات کام آقای مایکل سرمایه زیادی را از دست داد. احتمالاً درباره حباب دات کام اطلاعاتی ندارید اما اگر مشتاق به کسب اطلاعات در این باره هستید پیشنهاد می کنیم که نام این حباب را در گوگل جستجو کنید.

در کل باید بگوییم که حباب دات کام یا Dot-com Bubble یک حباب اقتصادی در سال‌های ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۰ میلادی بود که تقریباً در ۱۰ مارس سال ۲۰۰۰ با رسیدن شاخص ۵۱۳۲ به اوج خود رسید.

آخرین فردی که قصد داریم تا به ثروت آن اشاره کنیم، آقای کریس لارسن می باشد. اگر از طرفداران ارز دیجیتال ریپل باشید، احتمالاً آقای لارسن را می شناسید. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر با این فرد آشنا شوید.

  1. بررسی ثروت کریس لارسن Chris Larsen
بررسی ثروت کریس لارسن Chris Larsen
بررسی ثروت کریس لارسن Chris Larsen

همان‌طور که اشاره کردیم، آقای لارسن هم بنیان‌گذار ارز دیجیتال ripple labs می باشد. در حال حاضر مقدار سرمایه خالص این فرد معادل ۳.۴ میلیارد دلار می باشد. این سرمایه تقریباً برابر با ۸۹ بیلیون تومان است. در حال حاضر آقای لارسن تقریباً بیش از ۳ میلیارد دلار ریپل دارد. جز ریپل ۱۷ درصد از سهام شرکت ripple labs نیز در اختیار آقای لارسن می باشد. لازم است بدانید که در گذشته شرکت ripple labs تغییر نام داده بود. در ابتدا نام آن Opencoin بود.

تقریباً تا به این قسمت از مقاله با ۸ فرد ثروتمند در حوزه ارز های دیجیتال در سال ۱۴۰۰ شمسی آشنا شدید. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چرا نام آقای ساتوشی ناکاموتو در بین افراد ثروتمند نیست؟ یکی از مهم ترین و همچنین اصلی ترین دلایل این موضوع مشخص نبودن سرمایه اصلی این فرد است. همان‌طور که می دانید در حال حاضر آقای ساتوشی ناکاموتو ناشناس است و این اسم نیز به صورت مستعار از آن پخش شده است.

جز ساتوشی ناکاموتو افراد دیگری هستند که ثروتمند بودن آن ها در حوزه ارز های دیجیتال اثبات شده است. برای مثال یکی از این افراد ایلان ماسک معروف و مشهور می باشد. احتمالاً شما در سال ۱۴۰۰ نام این فرد را زیاد شنیده و همچنین خسته شده باشید. آقای ایلان ماسک نیز از جمله افرادی است که در حوزه ارز های دیجیتال سرمایه بسیار زیادی دارد. او حامی کوین هایی همانند دوج کوین و شیبا است.

همان‌طور که اطلاع دارید، ایلان ماسک در سال ۱۴۰۰ تنها با یک توییت در حساب کاربری خود، قیمت رمز ارز هایی همانند دوج و شیبا را دچار نوسان کرد. در کل باید گفت که تأثیر این فرد در سال ۱۴۰۰ بر روی قیمت ارز های دیجیتال بی سابقه بود.


سخن پایانی

هدف از نگارش این پست صرفاً آشنایی شما عزیزان با ۸ ثروتمند حوزه ارز های دیجیتال بود. هیچ‌گاه این مقاله جنبه انگیزشی نداشته و نخواهد داشت و هیچ موقع شما این‌گونه برداشته از مقاله ای که مطالعه کرده اید نداشته باشید. اگر شما نیز فردی می شناسید که در حوزه ارز های دیجیتال سرمایه زیادی دارد اما جای نام او در این مقاله خالی است، همین حالا نام فرد مورد نظر خود را در بخش نظرات برای ما بنویسید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله ی “ثروتمند ترین افراد ارز دیجیتال در سال ۱۴۰۰” با ما همراه بودید.


بیشتر بخوانید:

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده