آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

استقبال XRPL از AMM و برطرف شدن نگرانی های مربوط به تبدیل XRP به یک استیبل کوین🌡️

استقبال XRPL از AMM و برطرف شدن نگرانی های مربوط به تبدیل XRP به یک استیبل کوین🌡️

استقبال XRPL از AMM و برطرف شدن نگرانی های مربوط به تبدیل XRP به یک استیبل کوین🌡️

به گزارش زوم ارز،

پانوس مکراس، یکی از بنیانگذاران Anodos، شرکتی که در زمینه رمزنگاری فعالیت می‌کند، به تدارک انداخته است تا به نگرانی‌ها و حدس‌هایی که مطرح شده‌اند در مورد تبدیل XRP به یک استیبل‌کوین در زمانی که XRPL از Automated Market Maker (AMM) استفاده می‌کند، پاسخ دهد.

در یک گفتگو اخیر در جامعه XRP، توجه به تصویب حکومتی اصلاحیه XLS-30D معطوف شد که برای ایجاد یک AMM بومی برای XRP Ledger (XRPL) طراحی شده بود.

هنگامی که در مورد AMM مورد انتظار صحبت می‌شد، بنیانگذار کانال رسانه‌ای Digital Perspective از میهن‌پرسی برای پرسش اینکه آیا این توسعه ممکن است XRP را به سمت تبدیل به یک استیبل‌کوین هدایت کند، استفاده کرد.

در سوال خود، او اظهار کرد که آیا معرفی AMM می‌تواند XRP را در رده دارایی‌های گروه ۱B قرار دهد که توسط بانک بین‌المللی تسویه (BIS) مشخص شده‌اند. دارایی‌های گروه ۱B BIS به استیبل‌کوین‌هایی اشاره دارند که بانک‌ها می‌توانند از آنها برای تسهیل پرداخت‌ها استفاده کنند.

تلاش برای شفاف سازی

در پاسخ به این پرسش، پانوس مکراس ابتدا به ویژگی‌های ثابت XRP اشاره کرد. او اظهار داشت که ویژگی‌های اساسی XRP همواره ثابت مانده و این ارز همیشه به عنوان سکه اصلی XRPL حفظ خواهد شد، که نمایانگر تمرکز کاهش یافته و تجارت نامحدود می‌باشد.

ویژگی‌های XRP هرگز قابل تغییر نمی‌باشند. این سکه همواره به عنوان ارز اصلی در Ledger XRPL باقی خواهد ماند، یک دارایی دیجیتال غیرمتمرکز که هر فردی می‌تواند به آزادی با آن معامله کند. به همین دلیل، تبدیل XRP به یک استیبل‌کوین از نظر فنی ممکن نیست و هیچ ارتباط مناسبی ندارد.

در پاسخ به نگرانی‌ها درباره ایجاد استحکام در Automated Market Maker (AMM) XRPL، مکراس به این نکته اشاره کرد که AMM‌ها با نوسانات رشد می‌کنند و این فرصت‌ها را برای ارائه‌دهندگان نقدینگی (LP) به وجود می‌آورند تا از افزایش فعالیت تجاری سرمایه‌گذاری کنند.

او تصور را که XRPL AMM ممکن است XRP را به یک استیبل‌کوین تبدیل کند، رد کرد و بر این مورد تأکید کرد که این تغییر از نظر فنی غیرممکن بوده و دلایل منطقی متقاضی ندارد. او تأکید کرد که AMM به عنوان یک پلتفرم دیگر برای تجارت توکن‌های XRP و XRPL عمل می‌کند.

پایداری XRP با ODL ضروری نیست

با این حال، یکی از افراد جامعه XRP به نظر داد که ایجاد ثبات در ارزش XRP، به جای تبدیل آن به یک استیبل کوین واقعی، می‌تواند مفید باشد.

این پیشنهاد به ترسیم یک موازی با دارایی‌های مانند PAXG که قیمت طلا را پشتیبانی می‌کند، متمرکز است. این ایده به ارائه یک ارزش برای XRP می‌پردازد که هنگام انتقال، ارزش نسبتاً ثابتی حفظ کند. با این حال، پانوس مکراس سریعاً این تصور را رد کرد و تاکید کرد که RippleNet’s On-Demand Liquidity (ODL) سریعاً مفهوم ثبات را از XRP بی‌ربط می‌کند.

نویسنده رمزارز به نظر دارد که دستیابی به یک ارزش پایدار برای XRP اصلاً ضروری نیست، به‌ویژه با توجه به سرعت تراکنش‌های سیستم ODL ریپل. او این اعتقاد را رد کرد که XRP برای انتقال ارزش نیاز به یک ارزش پایدار دارد و بی‌اهمیت بودن نوسانات در عرض چند ثانیه را بیان کرد.

یکی از افراد جامعه به مدارک دولتی اشاره کرد که XRP و XLM را به‌عنوان استیبل کوین توصیف کرده‌اند. توجه داشته باشید که در گزارشی از بانک جهانی در نوامبر ۲۰۲۱ با عنوان “CBDCs for Cross-Border Payments”، به XRP و XLM به عنوان استیبل کوین اشاره شده است.

با این همه، مکراس از ناامیدی پشت نکشید و ادعاها را رد کرد؛ او بر عدم درک فنی در سازمان‌ها، مؤسسات و دولت‌های بزرگ تأکید کرد. او به اشتباهاتی اشاره کرد که بسیاری هنوز از XRP به عنوان ریپل و از XRPL به عنوان شبکه ریپل یاد می‌کنند.


منبع: thecryptobasic.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من shlhk هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده