آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

مشکل تراکنش ناموفق سولانا چیست؟

مشکل تراکنش ناموفق سولانا چیست؟

مشکل تراکنش ناموفق سولانا چیست؟

به گزارش زوم ارز، در ماه آوریل ۲۰۲۴، Drift Protocol اعلام کرد که یک airdrop برای پاداش دادن به کاربران فعالتر خود راه اندازی کرده است. معیارهای موردنیاز برای شرکت در این برنامه شامل مشارکت فعال در فعالیت‌های مختلف پروتکل Drift مانند معاملات، شرط‌بندی و معرفی بود. با این حال، به زودی مشخص شد که برخی از کاربران در ارتکاب حملات Sybil شرکت می‌کنند. آنها از روش‌های مختلفی برای ایجاد توهم فعالیت معقول در چندین حساب استفاده کردند، از اعمال تأمین مالی مستقیم از کیف‌پول‌های مرکزی تا دشوار کردن تشخیص خوشه‌های Sybil.

برای رفع این نقص، Drift همکاری کرد با Allium، یک پلتفرم داده‌پردازی بلاکچین، به منظور شناسایی و کاهش حساب‌های مخرب. کاربران مشکوک به تخصیص‌های خود را مجدداً میان شرکت‌کنندگان واقعی تقسیم کردند، که منجر به افزایش پاداش برای برخی افراد شد. با این حال، بسیاری از کاربران اعتراض خود را نسبت به مواردی که به عنوان خطای اشتباهی دسته‌بندی شده‌اند، اعلام کردند. “۱ کیف پول، تنها ۱ حساب ایجاد شد و بارها معامله شده است، و اکنون شما چرا پروف اشتباهی اعمال کردید؟” پیامی از Greatkhing7 بود.

یک کاربر دیگر به نام Jymba_ طرح کرد: ” چه مزایا و معایبی دارد ترکیب داشتن دو کیف پول با آدرس های مختلف به نام های فانتوم و کوله پشتی برای یک سال؟ آیا این موضوع ممکن است باعث جلب توجه تقلبیان شود؟” در پاسخ، Guney.SOL اظهار کرد: “به خنده می‌آید، چون از ایردراپ DriftProtocol حذف شدم! بفکرید! من تراکنش‌های واقعی انجام داده‌ام و بیش از ۲۰۰ دلار برای کارمزدهاهزینه کرده‌ام. آیا ممکن است اینها حقیقت نباشند؟ عجب تیمی.”

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

در پاسخ، Drift Protocol یک صفحه مرور برای کاربران راه‌اندازی کرد تا وضعیت Sybil خود را به چالش بکشند، با هدف بررسی و بازیابی احتمالی تخصیص برای حساب‌های اشتباه پرچم‌گذاری شده. هنوز گرد و غبار به طور کامل فرو نشده است، اما آنچه واضح است این است که اطمینان از عدالت در توزیع نشانه‌ها کار آسانی نیست.

تجربه پروتکل Drift به تعادل بین امنیت و اعتماد کاربر توجه می کند و همچنین به ما یادآوری می کند که نوآوری تنها توسط افراد خوب رقابت نمی کند. بازیگران بد تاکتیک‌های خود را پیش برده و برای پیشرفت دائمی نیاز به تطبیق مداوم دارند.

آیا شما به Lightspeed بازگشتید؟ ما در اینجا در حال معامله با memecoins هستیم تا شما را مطلع سازیم. آیا Blockworks اولین شرکت رسانه ای است که BODEN را در اختیار دارد؟

در اوایل ماه آوریل، مشکلات در تراکنش‌های شبکه سولانا مورد بحث قرار گرفت. این شبکه به دلیل فراوانی راه‌اندازی‌های memecoin و پروژه‌های سوداگرانه از کارمزدهای پایین خود، دچار مشکلاتی شد. کاربران با تأخیر در تأیید تراکنش‌های خود مواجه شدند و برای جلوگیری از تأخیر در قرار گرفتن تراکنش‌ها در بلوک‌ها، تلاش کردند.

در تاریخ ۱۵ آوریل، سولانا اقدام به ارائه یک ارتقاء شبکه کرد که به گفته خود، به کاهش ازدحام مداوم در شبکه کمک خواهد کرد. این اعلامیه با واکنش های مختلف در میان عموم مواجه شد و بسیاری از افراد احساس کردند که “ما به جلو پیشرفت کرده ایم” هستیم.

بعد از گذشت یک ماه، اعداد اصلی نهایتا قابل قبول به نظر نمی‌رسند. براساس تحقیقات Blockworks، حدود ۵۹٪ از تراکنش‌های بدون تایید بعد از یک مدت زمانی از بلوک‌ها حذف می‌شوند. این امر البته نشان از بهبود نسبی در مقایسه با نرخ افت ۷۵ درصدی دارد که در طول چند روز از ماه آوریل به وجود آمد، اما همچنان مسئله‌ای اساسی و محدودیتی به حساب می‌آید.


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده