آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

خبرنامه لایت اسپید: استفاده از سولانا برای الهام بخشیدن به دنیایی بهتر

1718448959-b6141cddc2493aba292acbeb11c9f6c951158624.jpg

بهره‌گیری از سولانا به عنوان منبع الهام بخش برای ایجاد یک جهان بهتر

به گزارش زوم ارز،  از خبرنامه Lightspeed در وبسایت Blockworks.co لذت ببرید و همچنین فردا اخبار را به صورت مستقیم در صندوق پستی خود دریافت کنید. برای عضویت در خبرنامه Lightspeed، با ما همراه شوید.

نظر: سولانا باید میزبان نسل بعدی برنامه های خود-بهبود باشد

احتمالاً نوآوری اصلی در این چرخه، memecoin ها نیستند، زیرا واقعیت این است که آنها هیچ مشکلی را حل نمی‌کنند. در واقع، ممکن است آنها نقطه اوج تمام رفتارهای ناپسندی باشند که قبلاً رخ داده است – رهبر نهایی ضد مفید بودن.

میم کوین‌ها، در اکثر موارد، هیچ گونه تضمین بزرگی ارائه نمی‌دهند. آنها فقط به منظور وجود به وجود آمده‌اند و به تشویق به رفتارهای خطرناک که تنها با احتمال یک به میلیون قابل توجیه هستند، پاداش می‌دهند.

یک مشکل وجود دارد که به نظر می‌رسد فقط چرخه فعلی بازار قادر است آن را حل کند: تشویق به رفتارهای مثبت با ارائه پاداش برای خودپروری و تأثیر سازنده‌ای که هر فرد در جامعه به آن دست پیدا می‌کند.

ما به گذشته شاهد برخی از این موارد بوده‌ایم. برنامه‌های حرکتی مانند STEPN، Walken، و Genopets افراد را تشویق می‌کنند تا یک زندگی فعال داشته باشند و به طور موثر به کاربران برای حفظ سلامتی پول پرداخت می‌کنند.

این مفهوم می‌تواند به طرزی بسیار گسترده تفهیم شود. تصور کنید که در یک دنیا، افراد به دلیل نقش وظیفه آن‌ها در کاهش و بازیافت مواد یکبار مصرف، پاداشی دریافت می‌کنند. این دقیقا هدفی است که بانک پلاستیک آی‌بی‌ام به دنبال آن است. این بانک که در سال ۲۰۱۹ تأسیس شده، توکن‌هایی را به عنوان پاداش برای جمع‌آوری و بازیافت زباله‌های پلاستیکی ارائه می‌دهد.

تصویر بگیرید که برای حفظ یک رژیم غذایی سالم، یا برای تکمیل معاینات پزشکی سالانه خود پاداش دریافت می‌کنید. اگر با پاداش دادن به افرادی که موضوعات و مهارت‌های جدید را به خود می‌آموزند، هوش را تشویق کنیم و سپس از تخصص موضوعی قابل تأیید آنها برای وزن دادن به قدرت رأی‌دهی آن‌ها در سازوکارهای حاکمیت زنجیره‌ای قابل اجرا استفاده کنیم، چه؟ آخرین باری که در پناهگاه بی خانمان های محلی خود داوطلب شدید چه زمانی بود؟ چه می‌شود اگر برای کار خیریه‌تان گواهی‌های مبتنی بر شهرت دریافت می‌کردید، و این به نوبه‌ی خود به بازده و وضعیت بالاتر در زنجیره تبدیل می‌شد؟

تا به حال هیچ یک از این امور واقعیتاً ممکن نبوده به دلیل کارآیی پیچیده آن. اما در حال حاضر، فناوری بلاک‌چین موجب حل مسئله ثبت دقیق و شفاف سوابق شده است.

پس چرا در طی ۱۵ سال گذشته، کارهای بیشتری در زمینه تاسیسات مانند این انجام نشده و چرا وضعیت در حال حاضر متفاوت است؟ به عبارت دیگر، چرا اکنون موارد دوگانه وجود دارد؟

تأکید اولاً، باید توجه داشت که این یک مسئله اسکالینگ است. بلاکچین‌ها در گذشته با قدرت محدود در انجام تراکنش‌ها و بالاتر بودن کارمزدها، دچار مشکلاتی شدند و ردیاب کامل بر رفتارها و گواهی‌ها را غیرممکن کردند.

اینجا فضایی است که سولانا می‌تواند وارد شود. در واقع، ما یک بلاکچین کاربرپسند، سریع و اقتصادی داریم که آن را به یک پلتفرم مناسب برای این نوع برنامه‌ها تبدیل کرده است.

با حل این مشکل، هنوز حداقل یک چالش دیگر برای ما وجود دارد که باید با آن روبرو شویم: مدیریت هویت پایدار و جلوگیری از حملات سیبیل. این وقایع رخ می‌دهند زمانی که افراد بدنام حساب‌های جعلی را ایجاد کرده و از آن‌ها برای سوءاستفاده از سیستم‌های مختلفی که در مورد آنها صحبت می‌شود، بهره می‌برند تا با نحوه‌ای ناعادلانه بهره‌وری خود را افزایش دهند.

توسعه‌دهندگان در حال تلاش هستند تا با استفاده از سیستم‌های اثبات انسانیت و هویت پایدار، این مسئله را حل کنند. اثبات انسانیت به معنای تضمین این است که هر شرکت‌کننده یک فرد منحصر به فرد است و اغلب از طریق روش‌هایی از قبیل داده‌های بیومتریک و اثبات اجتماعی انجام می‌شود. اما هویت‌های پایدار، معمولاً شناسه‌های دیجیتالی هستند که به طول زمان و در پلتفرم‌های گوناگون پایداری دارند و ایجاد چندین هویت جعلی برای بازیگران بد، دشوار می‌باشد.

افرادی که به این مسئله مشغول به کار هستند اعتقاد دارند که وقتی کاربران برای شرکت در طرح‌های پاداش از شناسه‌های دائمی استفاده می‌کنند، احتمال کاهش تعداد افراد ناشی از نقشه‌های بد، به مرور زمان افزایش می‌یابد.

در چنین سیستمی، شبکه‌ها تنها باید یکبار توانایی داشته باشند تا کسی که تقلب کرده است را شناسایی کرده و با سادگی او را محدود کنند. کاربران نباید بتوانند با ایجاد حساب‌های بی‌نهایت، اقدام به دور زدن این محدودیت‌ها کنند و باید هرگونه رفتار تقلبی را با افزایش خطرات بیشتر از پاداش‌ها جریمه کنند. این محدودیت‌ها ممکن است به صورت موقت یا دائمی عمل کنند.

به هر حال، نهایتاً پلتفرم‌ها از طریق پاداش به شرکت‌کنندگان مثبت و تکفیر از رفتارهای منفی آن‌ها را آموزش می‌دهند.

راه‌حل‌هایی مشابه مانند Worldcoin – که از سیستم شناسایی بیومتریک خود استفاده می‌کند و در حال حاضر در شبکه‌های Optimism و Ethereum فعال است – به دنبال تحقق این هدف هستند. این رقابت برای حل مسئله مذکور تنها به این دو پروژه محدود نیست. به عنوان مثال، شبکه Galactica رویکرد غیرمتمرکزتری برای مدیریت هویت مستقل و شهروندی دیجیتال به کار می‌برد.

توسعه دهندگان Solana از چند راه حل شناسه دیجیتال منحصر به فرد خود استفاده می کنند. به عنوان نمونه، Identity.com یک پلتفرم اولین تابعیت شناسایی کاربر است که در سال ۲۰۲۱ با Solana یکپارچه شده است.

نظارت اجتماعی به نظر می رسید که مشکلات برای همیشه بی‌حل و فصل باقی خواهد ماند. اما با وجود وفاداری به این شبکه‌های کارآمد مانند سولانا، این مسئله ممکن است در نهایت قابل حل شود. در صورت صحت این ادعا، این می‌تواند به این معنا باشد که دیگر نیازی نیست که عواقب ناشی از رفتارهای غیر قابل قبول بازیگران بد را تحمل کنیم، یا اینکه تلاش‌های نوآورانه صنعت ما تحت تاثیر حیله‌ها و برنامه‌های سریع برای کسب ثروت قرار نخواهد گرفت.

سیستم‌های خوداجرا که پاداش‌های مثبت فردی را فراهم می‌کنند، وعده واقعی فناوری بلاک‌چین هستند و در نهایت در اختیار ما قرار دارند.

– جفری البوز

صفر در

یکبار دیگر، یک واقعه جالب در حال رخ دادن با تراکنش‌های سولانا اتفاق افتاده است.

خبرنامه لایت اسپید: استفاده از سولانا برای الهام بخشیدن به دنیایی بهتربر اساس تحقیقات Blockworks، تراکنش‌های رأی سولانا در این هفته به طور ناگهانی بیش از ۵۰ میلیون در روز افزایش یافت. بیش از ۲۰۰ میلیون تراکنش رای در روز پنجشنبه ارسال شد که بسیار بالاتر از حدود ۱۴۰ میلیون تراکنش روزانه رای سولانا در چند ماه گذشته بود.

تراکنش‌های رأی معمولاً در تحلیل سولانا کمتر توجه می‌یابند، زیرا اینگونه تراکنش‌ها توسط کاربران و ربات‌ها انجام نمی‌شود و به عنوان معاملات بدون رأی دسته‌بندی می‌شوند.

تأیید کنندگان تراکنش‌های رأی را ارسال می‌کنند تا تأیید کنند که ورودی‌های ارسال شده از رهبران اسلات‌های مختلف معتبر هستند و این کمک می‌کند تا به اجماع برسند.

من به هیچ عنوان پاسخ قاطعی درباره دلیل این افزایش ناگهانی در رای‌گیری اعتبارسنجی که سیگنال خفاش در این زمینه ارسال کرده بودم دریافت نکردم. اما اهمیت دارد که توجه کنیم که در دوره اخیر، بیش از ۹۰ درصد از فرآیندهای اعتبارسنجی با استفاده از نسخه به‌روز شده نرم‌افزارها انجام شده بود که ممکن است یک مکان مناسب برای بررسی بیشتر این مسئله باشد.

نبض

اگر به دنبال گذراندن یک آخر هفته سرگرم کننده هستید، من اخیراً از متن وبلاگ سال ۲۰۲۱ به نوشته خبرنامه پرطرفدار فناوری و استارتاپ “Not Boring” لذت بردم. این متن در مورد تحولاتی است که در سولانا در طول سه سال گذشته رخ داده است و به عنوان مثال، به پیشرفت های SBF اشاره دارد. البته برای افرادی که ممکن است تمایلی به خواندن ۱۰۰۰۰ کلمه نداشته باشند، چند جمله کوتاه از متنی که از آن لذت بردم را در زیر ذکر می‌کنم.

  • «…زمانی که کریپتو در سال ۲۰۱۷ شروع به کار کرد و میلیونرها را استخراج کرد و ازدحام شبکه ایجاد کرد، آناتولی کاملاً آماده بود. در ماه اکتبر، او متوجه شد که او را شیدایی کرد: بلاک چین ها همان مشکلات شبکه های ارتباطی را دارند و ممکن است راه حل های مشابهی داشته باشند.
  • «در آن زمان مشخص نبود که این کار می کند. یکی از وی‌سی‌هایی که با او صحبت کردم، دعوت‌نامه‌ای به من برای یک جلسه قهوه در دسامبر ۲۰۱۷ با آناتولی برای بحث در مورد پروژه نشان داد. بعد از قهوه گذشت. رقابت زیادی برای تبدیل شدن به بلاک چین بزرگ بعدی وجود داشت. این VC به من گفت، “شما Dfinity، Polkadot، Tezos، و Cosmos را داشتید، همه آنها تبلیغات و بودجه زیادی داشتند.”
  • «در ژوئیه ۲۰۲۰، سولانا به اولین نقطه عطف بزرگ خود رسید: پلتفرم معاملات ارزهای دیجیتال FTX اعلام کرد که قرار است DEX، سرم خود را در بالای سولانا بسازد.
    DEX خاص کمتر از اینکه چه کسی اهمیت دارد. پشت آن بود DEX های زیادی وجود دارد، اما فقط یک Sam Bankman-Fried وجود دارد. SBF تا حدودی یک خدای در رمزارز است… در تصمیم سروم، سولانا نه تنها یک پروژه جدید را انتخاب کرد، بلکه اساساً کریپتو لبرون را به عنوان سخنگوی در این فرآیند معرفی کرد.”

Jack Kerouac

یک DM خوب

پیام از Philip Forte، مدیر عامل شبکه الیکسیر:

خبرنامه لایت اسپید: استفاده از سولانا برای الهام بخشیدن به دنیایی بهتر
منبع: blockworks .co


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من shlhk هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده