اینفوگرافیک

اینفو گرافیک اصطلاحات رایج در ترید ارزهای دیجیتال

اصطلاحات رایج در ترید ارزهای دیجیتال

در حال حاضر ارزهای دیجیتال از محبوبیت خاصی در بین سرمایه گذاران برخودار است . اگر تجربه ی سرمایه گذاری و یا انجام معاملات با ارزهای دیجیتال را داشته باشید ، شاید تا به حال با اصطلاحات رایج در این حوزه برخورد کرده باشید . شما برای درک بهتر ویژگی های ارز دیجیتال نیاز است که با این اصطلاحات آشنایی داشته باشید . هر کدام از این اصطلاحات بیانگر یک ویژگی از ارزهای دیحجیتال هستند . در واقع می توان گفت یادگیری این اصطلاحات و به کاربردن آنها می تواند شما را در تحلیل بازارهای ارز دیجیتال و انجام معاملات کمک کند .

اکنون که دنیای ارزهای دیجیتال رو به پیشرفت است ، دانستن معنای هر یک از این اصطلاحات خالی از لطف نیست . در اینجا با چند نمونه از این اصطلاحات آشنا خواهی شد .

 

اینفو گرافیک اصطلاحات رایج در ترید بازار ارزهای دیجیتال

آلت کوین (ALTCOIN) :

اگر شما هم تجربه ترید کردن در بازار ارزهای دیجیتال را داشته باشید ، شاید تا کنون نام آلت کوین به گوشتان خورده باشد . در واقع آلت کوین واژه ای است که به تمامی ارزهای دیجیتال به غیر از بیت کوین اختصاص داده شده است . یا به عبارت دیگر می توانیم بگوییم آلت کوین ها جایگزینی برای بیت کوین محسوب می شوند . امروزه بیت کوین از محبوبیت خاصی برخوردار است ولی این موضوع دلیل نمی شود که یک کوین کامل در حوزه ی ارزهای دیجیتال باشد .

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

اوج قیمت (ATH) :

یکی از اصطلاحاتی که امروزه تریدرها در بازار ارزهای دجیتال از آن استفاده می کنند واژه ” اوج قیمت ” یا  “All Time High” است . اوج قیمت در اصل به بالاترین قیمتی گفته می شود که یک ارز دیجیتال در طول یک دوره عرضه به خود اختصاص داده است . یا به عبارت ساده تر می توان گفت به بالاترین قیمت خود دست یافته است.

اصطلاح گاوی (Bullish)  :

یکی از مفاهیمی که برای توصیف روند بازار مورد استفاده قرار می گیرد ، اصطلاح گاوی است . این اصطلاح به این معنا می باشد که انتظار برای روند صعودی بازار صورت می گیرد . زمانی که از این اصطلاح استفاده می شود یعنی بازار رشد صعودی خود را طی کرده است .

اصطلاح خرسی ( Bearish ) :

از دیگر اصطلاحات مورد استفاده برای توصیف روند نزولی بازار، اصطلاح ” خرسی یا Bearish ” می باشد . در واقع زمانی که از این اصطلاح استفاده می شود ، کاهش قیمت و یا رکود بازار را نشان می دهد.

فیات ( Fiat) :

ارز یا پول فیات ، از جمله ارزهایی است که توسط دولت صادر کننده ارزش گذاری می شود . واژه لاتین فیات به معنای پول بی پشتوانه می باشد ، این به این معناست که این پول هیچگونه پشتوانه فیزیکی همانند طلا و .. ندارد.

کیف پول سرد ( Glod Storage ) :

یکی از ابزارهای فیزیکی مورد استفاده برای نگهداری ارزهای دیجیتال کیف پول دیجیتالی می باشد که این کیف پول ها هیچگونه اتصالی به اینترنت ندارند . به عبارت دیگر این کیف پول ذخیره سازی ارزهای دیجیتال را بدون نیاز به اینترنت انجام می دهد.

فومو ( FOMO ) :

اصطلاح فومو که برگرفته از عبارت انگلیسی ” Fear Of Missing Out ” می باشد به معنای ترس از دست دادن است . به کاربردن این اصطلاح در ترید ارزهای ارزهای دیجیتال به این معناست که فرد سرمایه گذار ترس از دست دادن فرصت سرمایه گذاری را دارد .

فاد ( FUD ) :

اصطلاح فاد ( FUD )  که از عبارت لاتین ( Fear‚ Uncertainly and Doubt  ) گرفته شده است به معنای ترس ، بلاتکلیفی و شک می باشد . در بازار سرمایه گذاری رمز ارزها زمانی که از این اصطلاح استفاده می شود به این معناست که ترس و بلاتکلیفی در هنگام سقوط بازار برای تریدرها وجود دارد .

فادستر ( FUDSTER ) :

اصطلاح فادستر در بازار ارزهای دیجیتال به فرد یا مجموعه ای اختصاص داده می شود که اقدام به پخش اخبار منفی ، ترس و شک می کنند. در بازارهای سرمایه گذاری همیشه افرادی وجود دارند که با پخش اخبار منفی مابین سرمایه گذاران تردید و شک ایجاد می کنند.

فورک ( FORK ) :

اصطلاح فورک یا جداسازی زنجیره زمانی در حوزه ی ارزهای دیجیتال کاربرد دارد که بلاک چین به دو زنجیره مستقل ازهم تقسیم می شود . یا به عبارت ساده تر این عبارت زمانی استفاده می شود که در بلاک چین تغییراتی ایجاد شده است .

هادل ( HODL ) :

اصلاح هادل زمانی به وجود آمد که یک معامله گر بیت کوین به جای استفاده از واژه ی HOLD به اشتباه از واژه ی HODL استفاده کرد . واژه ی هادل به معنای نگهداری ارزهای دیجیتال و نفروختن آن است . یا به عبارت دیگر می توان گفت سرمایه گذار به هنگام استفاده از این واژه تصمیم به نگهداری ارزهای دیجیتال خود دارد .

آی سی او ( ICO ) :

ICO یا Initial Coin Offering به معنای عرضه اولیه سکه می باشد . یکی از روش های مورد استفاده برای جذب سرمایه است . به اصطلاح می توان گفت در این روش ارزهای دیجیتال قبل از اینکه به بازار عرضه شوند ، فروخته می شوند .

 منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا