اینفوگرافیک

اینفوگرافیک:بیت کوین

اینفوگرافیک:نیم نگاهی به بیت کوین

اینفوگرافیک بیت کوین چیست
اینفوگرافیک بیت کوین چیست

محتوای اینفوگرافیک بیت کوین چیست؟

بیت کوین چیست؟

بیت کوین اولین ارزدیجیتال است . بیت کوین یک رمزارز است . به این معنی که از این ارز دیجیتال برای ایجاد یک اقتصاد مبتنی بر اطلاعات امن که کاملا غیرمتمرکز است ، استفاده می کنند . بیت کوین توسط یک شبکه توزیع شده تنظیم می شود ، بنابر این نمی تواند توسط هیچ فرد یا سازمانی کنترل شود . تنها عرضه محدود بیت کوین با نرخ ثابت ایجاد می شود.

چرا بیت کوین ارزشمند است؟

ارزش یک توافق است که با تمایل مردم برای خرید و فروش در یک ارز مشخص تعیین می شود . این امر به همان اندازه برای طلا و نقره و دلار و یورو صادق است . در حقیقت در طول تاریخ اصطلاح ارز برای بسیاری از موارد از جمله جواهرات ، فلزات گرانبها و ….. کاربرد داشته است. با گذشت زمان ارتباط ارزش با اشیاء فیزیکی نسبت به مقیاس و ماهیت جهانی ترید کاهش می یـــابـــــد.در نوامبــــــــر 2013 زمانی که مبادلات بیت کوین ایران در چین آغاز شد و موج گسترده ای از خرید ایجاد شد ارزش بیت کوین به اوج خود رسید.

بیت کوین از کجا می آید؟

بیت کوین از بلاک استخراج می شود . بلاک ها دفتری هستند که حاوی یک مساله ریاضی پیچیده هستند که در صورت حل شدن به حل کنندگان آن تعدادی بیت کوین پاداش می دهند . ماینرها گرد هم می آیند . استخراج کنندگان بیت کوین به استخرها می پیوندند وقدرت پردازش خود را برای کمک به حل مسائل بلاک ها به اشتراک می گذارند. پس از حل مساله ، پاداش بیت کوین های جدید بین همه ماینرهای استخر تقسیم می شود . با ورود بیشتر ماینرها به سیستم ، حل بلاک ها دشوار می شود . این جریان ، بیت کوین های جدید را به نرخ ثابت محـــــدود می کند.

ساختار بلاک

بلاک های جدید زمانی ایجاد می شوند که ماینر ها چندین تراکنش بیت کوین را باهم انجام دهند . همه بلاک ها حاوی بیت کوین نیستند ، تنها بلاک های دارای بیت کوین به بلاکچین اضافه می شوند.

بلاکچین

هر بلاک دارای تاریخچه بلاکی که قبل از آن آمده و برخی یا تمام تراکنش های اخیر بیت کوین است . هنگامی که یک بلاک جدید کشف می شود ، به بلاکچیـــن موارد زیر اضافـــه می شود.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال
  • 1. ثبت معاملات اخیر
  • 2. معادله دشوار
  • 3. راه حل های ممکن
  • 4. اشاره به بلاک قبلی
  • 5. پاداش بیت کوین

با بیت کوین های خود چکار کنیم ؟

در حالی که گزینه ها در حال حاضر محدود هستند ، اما با افزایش قدرت بیت کوین تعداد کاربران آن گسترش می یابد . آمازون و قبلا پذیرش بیت کوین در ازای کالا و خدمات را آغاز کرده اند . اما با محدودیت جهانی میلیون بیت کوین ، سوال این است : آیا باید بیت کوین های خود را نگه داشت به این امید که تبدیل به یک کالای داغتر شود ؟ هرچیزی را که انتخاب می کنید ، انتطار نداشته باشید ارزش بیت کوین برای همیشه افزایش یابد.

حدس و گمان
مقداری بیت کوین بردارید ، شاید ارزش آنها بالا برود.

چیزی بخرید
اولین چیز ، خرید پیتزا با 10000 بیت کوین بود.

خرید
بیت کوین می توانید برای خریدهای مشکوک استفاده شود.

نکات جالب:

برای ذخیره بیت کوین خود به کیف پول بیت کوین احتیاج دارید . کیف پول ها اغلب نرم افزاری هستند اما در بعضی موارد تحت وب می بشند . کیف پول های نرم افزاری ایمن تر هستند اما کیف پول های تحـــت وب راحــت تــر مــی باشند.

سپس به استخر استخراج بروید . استخراج انفرادی بیت کوین ممکن است مشکلاتی را برای شما به همراه داشته باشد. هر چه استخر بزرگتر باشد ، سریعتر استخراج انجام می شود اما پاداش شما کمتر است . فقط مطمئن شوید که استخری را با اپراتور معتبر انتخاب می کنید.

نرم افزار استخراج را دانلود کنید . اپلیکیشن های استخراج از قدرت پردازش کارت گرافیک شما استفاده می کنند . با این حال می توانید یک دستگاه ویژه فقط برای استخراج بیت کوین تهیه کنید.

بنشینید و صعود اعداد را تماشا کنید . نرخ ارز و قبض برق خود را زیر نظر داشته باشید زیرا استخراج با قیمت زیادی همراه خواهد بود.


اگر به اینفوگرافیک علاقه دارید، می توانید دیگر اینفوگرافیک های سایت زوم ارز را مشاهده نمایید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا