آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

تهدید کلاهبرداری رمزنگاری Inferno Drainer با وجود بسته شدن قبلی، همچنان پابرجا است.

تهدید کلاهبرداری رمزنگاری Inferno Drainer با وجود بسته شدن قبلی، همچنان پابرجا است.

به گزارش زوم ارز، گروه امنیت سایبری Group-IB در سنگاپور، تهدید مداوم Inferno Drainer در حوزه رمزارز را از طریق سرویس کلاهبرداری به عنوان “Scam-as-a-Service” برجسته کرده است.

گزارش امروز شرکت امنیت سایبری Group-IB نشان می‌دهد که Inferno Drainer از ۱۶,۰۰۰ دامنه برای اهداف فیشینگ استفاده کرده است و از اواخر مارس ۲۰۲۳ تا به حال، ۸۰ میلیون دلار از کاربران ارزهای رمزنگاری را به سرقت برده است.

گزارش با عنوان “خستگی: جزئیات برنامه کلاهبرداری چند میلیونی Inferno Drainer” نشان می‌دهد که Inferno Drainer، علیرغم تعطیل شدن آن در نوامبر ۲۰۲۳، همچنان یک تهدید برای بازار رمزارزها در سال ۲۰۲۴ است.

فعالیت‌های اولیه Inferno Drainer به نوامبر ۲۰۲۲ بازمی‌گردد و در تنها یک سال به یکی از بزرگترین عاملان سرقت ارزهای رمزنگاری تبدیل شد. این سرویس به منظور سرقت رمزارز با استفاده از ابزارهای مختلف برای فریب قربانیان متمرکز می‌شود و در فیشینگ ماهر است.

Inferno Drainer در نوامبر ۲۰۲۳ پس از اعلام توقف عملیات، متوقف شد. با این حال، هنوز هم تهدید وجود دارد زیرا کاربران قبلی این بدافزار به طور ممکن به سوی طرح‌های دیگر هدایت شده‌اند. به عبارت دیگر، بر اساس تحلیلگران Group-IB، احتمال وجود ریشه‌کنی کامل Inferno Drainer وجود دارد.

گزارش همچنین بیان می‌کند که استفاده از ۱۶,۰۰۰ دامنه منحصربه‌فرد، بخشی از یک عملیات فیشینگ گسترده بوده است که بیش از ۱۰۰ مارک رمزارز را جعل کرده است.

مجرمان سایبری قربانیان بالقوه را به سمت سایت‌های فیشینگ فریب می‌دهند و با جعل هویت مارک‌های محبوب رمزنگاری و پروتکل‌های Web3 مانند Seaport، WalletConnect و Coinbase، به طرز ماهرانه‌ای عمل می‌کنند. این سایت‌ها با فریب کاربران به ارتباط حساب‌هایشان برای پاداش‌های مالی فرضی، تراکنش‌های جعلی را آغاز می‌کنعلی‌رغم تعطیلی Inferno Drainer در نوامبر ۲۰۲۳، گزارش Group-IB نشان می‌دهد که هنوز احتمال وجود ریشه‌کنی کامل این تهدید وجود دارد. این به این معنی است که برخی از کاربران قبلی ممکن است به سوی طرح‌های جدیدی که توسط Inferno Drainer یا گروه‌های مشابه اجرا می‌شود، هدایت شده باشند. این نشان می‌دهد که حملات در حوزه رمزارزها همچنان یک تهدید جدی است و کاربران باید به دقت و هوشمندی در ارتباط با امور مرتبط با رمزارزها عمل کنند.


منبع: تشخیص رمزنگاری. com

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده