آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

مقامات هندی حلقه کلاهبرداری ارزهای دیجیتال را که اتباع خارجی را هدف قرار داده بود منهدم می کند

مقامات هندی حلقه کلاهبرداری ارزهای دیجیتال را که اتباع خارجی را هدف قرار داده بود منهدم می کند

مقامات هندی حلقه کلاهبرداری ارزهای دیجیتال را که اتباع خارجی را هدف قرار داده بود منهدم می کند

به گزارش زوم ارز، اداره اجرای هند (ED) توانست یک شبکه کلاهبرداری ارزهای دیجیتال را که هدفش یک شهروند خارجی بود، بشناسد و سرکوب کند. متهم موفق شد قربانی را باور کند که بباید ۴۰۰۰۰۰ دلار را به یک حساب ارز دیجیتال، که به وسیله دسترسی غیرمجاز از راه دور ایجاد شده بود، منتقل کند. ED داده‌های دیجیتالی را ضبط کرده، تراکنش‌های مشکوک را مسدود کرده و جواهرات مرتبط با پرونده را کشف و توقیف کرد. تحقیقات همچنان در جریان است.

عملیات ED شبکه گسترده کلاهبرداری رمزنگاری را نشان می‌دهد

مدیریت اجرایی (ED) هند در روز جمعه اعلام کرد که در تاریخ ۶ ژوئن، عملیات جستجویی علیه پرافول گوپتا و همکارانش در مناطق مختلف دهلی، هاریانا و کانپور (اوتار پرادش) به منظور بررسی تقلب‌های آنلاین و انجام تبانی برای جلب یک خارجی انجام شده است. تحقیقات با ثبت اولین گزارش اطلاعاتی (FIR) توسط دفتر مرکزی تحقیقات هند (CBI) در برابر گوپتا و دیگر متهمان به راه اندازی پرداخته شده است. FIR نام‌های پرافول گوپتا، ساریتا گوپتا، کونال آلمادی، گاوراو پهوا، ریشاب دیکسیت و دیگران نامعلوم را شامل می‌شود.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

متهم، قربانی را تحت فریب قرار داد و به او گفت که ۴۰۰۰۰۰ دلار را به یک حساب ارز دیجیتال منتقل کند. او ادعا کرد که حساب بانکی قربانی دچار نقص امنیتی است. با استفاده از دسرسی غیرمجاز و از راه دور، این فرد توانست حساب ارز دیجیتالی به نام قربانی را ایجاد کند. پس از انتقال وجه به ارز دیجیتال، آن وجوه تبدیل و بین همدستان متهم توزیع شدند.

تماس گیرنده توانست از راه دور به رایانه فرد دسترسی غیرمجاز پیدا کرده و با استفاده از اطلاعات شماره تلفن همراه و ایمیل او، یک حساب ارز دیجیتال به نام قربانی ایجاد کند.

ED اطلاعات دریافت کرده که ارز دیجیتال به پرافول گوپتا و مادرش ساریتا گوپتا منتقل شده و سپس به فروش رفته است. سود‌های این تراکنش به نهادهای جعلی در هند منتقل شده و در بیش از هزاران حساب با جزئیات کاذبی از مشتریان شناخته‌شده (KYC) توزیع شده است. بخشی از این پول‌ها به یک شرکت فین‌تک مقرر در گورگان منتقل شده که بدون رعایت چک‌های مناسب KYC، در فرایند لایه‌بندی درآمد کمک کرده است.

مدیریت بیشتر اظهار کرده است که فرایند جستجو منجر به توقیف شواهد دیجیتالی، ۷.۲۵ کرور روپیه (حدود ۸۸۰ هزار دلار) اعتبار ثابت (FD) و توقیف کمتر از ۳۵ لاک روپیه (حدود ۴۲ هزار دلار) جواهرات شده است. تحقیقات هنوز ادامه دارد و جریان آن پیگیری می شود.

منبع: news.bitcoin.com


تیم خبری
تیم خبری
من زهرا هستم. کارشناسی کامپیوتر خوندم. من حدود 4 سال است که با مارکت ارز های دیجیتال آشنا شدم. و ترجیح دادم به دنبال کردن اخبار کریپتو. همچنین عاشق نقاشی و هنر هستم

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده