آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

ارز هدرا هش گراف چیست؟ | آینده ارز هدرا هش گراف

ارز هدرا هش گراف HBAR چیست؟

ارز هدرا هش گراف HBAR ، آیا اطلاعات کافی در ارتباط با این رمز ارز دارید ؟ در این مقاله می خواهیم شما را با این ارز دیجیتال و ساختار آن آشنا نماییم . به طوری که شما می توانید با خواندن این مقاله با عملکرد و ویژگی های این رمز ارز به طور کامل آشنا شوید . پروتکل هدرا هش گراف یک پروتکل ایمن و سریع می باشد که توکن خود را با نام HBAR ارائه داده است . اگر می خواهید اطلاعاتی در ارتباط با آینده این ارز دیجیتال به دست آورید ، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

شما می توانید مقالات تحلیل ارز دیجیتال هدرا هش گراف HBAR و کیف پول های ارز دیجیتال هدرا هش گراف HBAR را مطالعه نمایید، همچنین می توانید در صفحه قیمت لحظه ای هدرا هش گراف HBAR در پایگاه خبری زوم ارز، (قیمت هدرا هش گراف | قیمت HBAR) را مشاهده نمایید.


هدرا هش گراف چیست؟

هدرا هش گراف Hedera Hashgraph چیست ؟
هدرا هش گراف Hedera Hashgraph چیست ؟

هدرا هش گراف Hedera Hashgraph یک فناوری دفتر توزیع شده است که شکل جدیدی از توافق توزیع شده دارد . این پروتکل زیر ساخت سریع ، عادلانه و ایمن برای اجرای برنامه های غیرمتمرکز یا Dapp ها فراهم می کند .

این سیستم به عنوان یک سیستم عادلانه و کارآمد طراحی شده است که برخی از محدودیت های سیستم عامل های قدیمی مبتنی بر بلاکچین همچون عملکرد پایین و بی ثباتی را از بین می برد .

توکن HBAR در شبکه عمومی Hedera نقش دو گانه ای دارد . اولین و مهمترین نقش HBAR تامین سوخت خدمات Hedera  همانند قراردادهای هوشمند ، ذخیره سازی پرونده و معاملات منظم می باشد . دومین نقش این توکن این است که برای کمک به امنیت شبکه استفاده می شود زیرا کاربران HBAR می توانند توکن های خود را برای کمک به حفظ یکپارچگی سیستم عامل در اختیار شما قرار دهند .

اگر بخواهیم به طور مختصر هدرا هش گراف را برای شما تعریف نماییم ، می توان گفت هش گراف در واقع یک بلاکچین نیست . شما می توانید ساختار این پروتکل را به صورت نمودار تصور نمایید که سرعت تایید تراکنش ها با افزودن تراکنش های بیشتر به شبکه افزایش می یابد . به عبارت دیگر می توان گفت هدرا هش گراف در ساختار خود از الگوریتم DAG یا گراف جهت دار غیر مدوراستفاده می نماید .این فناوری ایجاد شده است تا پروتکل هدرا هش گراف بتواند به بیش از ۱۰۰۰۰۰ تراکنش در ثانیه دست یابد .


تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph

 

تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph
تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph

هدرا هش گراف دارای دو بنیان گذار به نام های Leemon Baird و Mance Harmon می باشد . دکتر لیمون به عنوان سرمایه گذار الگوریتم اجماع توزیع شده هش گراف است و در حال حاضر به عنوان دانشمند هدرا کار می کند .

قبل از تاسیس هدرا هش گراف ، دکتر لیمون بیش از یک دهه تجربه در زمینه های مختلف علوم کامپیوتر و امنیت جمع کرده و قبلا به عنوان دانشمند ارشد تحقیقات در مرکز آکادمی تحقیقات فضای مجازی کار می کرد . وی همچنین سمت بنیان گذار و CTO را در swirlds Inc بستری برای ساخت DApp ها بر عهده دارد .

از طرف دیگر ، Mance Harmon مدیر عامل شرکت هدرا ، یک مدیر مجرب فناوری می باشد . هارمون حدود دو دهه تجربه در مدیریت نقش های اجرایی در شرکت های برجسته داراست . هارمون همانند دکتر لیمون به عنوان بنیان گذار و مدیر عامل در شرکت Swirlds Inc می باشد .علاوه بر دو نفری که نام بردیم ، تیم رهبری هدرا بیش از ۱۰ نفر را تشکیل می دهد که بسیاری از انها مشاغل متفاوتی داشته اند .


عملکرد ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph

عملکرد ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph
عملکرد ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph

ارز دیجیتال هدرا هش گراف به جای استفاده از استخراج ، از نودهای گاسیپ gossip هش گراف برای دسترسی به اطلاعات مربوط به تراکنش ها و تاریخ انجام تراکنش ها و یا معاملات استفاده می نماید . در حالی که نودهای گاسیپ در حال بررسی تراکنش ها می باشند ، یک شاهد معامله یا ویتنس را انتخاب می کنند .

هر گاسیپ شامل اطلاعاتی است که به دو هش قبلی پیوست شده است . بنابراین ، هر نود در هش گراف اطلاعات لازم در مورد معاملات جدید و معاملات دریافت شده از نودهای دیگر را به نودهای همسایه که به طور تصادفی انتخاب شده اند ، گسترش می دهد .

نودهای مجاور به طور تصادفی انتخاب شده و این رویدادهای تازه ایجاد شده را با اطلاعات دریافتی از آخرین نودها ترکیب کرده و رویداد جدیدی ایجاد می شود . کل این چرخه به طور مکرر ادامه می یابد تا زمانی که همه نودهای هش گراف اطلاعات یکسانی را دریافت کنند .


ویژگی ها و خصوصیات ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph

ویژگی ها و خصوصیات ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph
ویژگی ها و خصوصیات ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph

سه ویژگی منحصر به فرد ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph عبارتند از :

۱.برخورداری از سیستم عادلانه : این ارز دیجیتال از تکنیک زمان سنجی یکنواخت استفاده می کند که آن را از همه الگوریتم های دیگر منصفانه تر ساخته است .

۲.امنیت : در پروتکل این ارز دیجیتال با استفاده از سیستم تحمل خطای بیزانس هیچ یک از اعضا نمی توانند پس از دستیابی به اجماع تغییر کنند .

۳.سرعت : سیستم ارز دیجیتال هدرا هش گراف به گونه ای است که می تواند بیش از صدها هزار تراکنش را کنترل کند و بیش از یک میلیون امضا را در ثانیه تایید نماید .


خدمات ارائه شده توسط هدرا هش گراف Hedera Hashgraph

خدمات ارائه شده توسط هدرا هش گراف Hedera Hashgraph
خدمات ارائه شده توسط هدرا هش گراف Hedera Hashgraph

پلتفرم هدرا هش گراف چندین سرویس عمده  شبکه را ارائه می دهد که این سرویس ها و خدمات شامل موارد زیر می باشند :

۱.توکن HBAR : رمز ارزی که برای کارمزد کم و بسیار قابل تنظیم در Hedera استفاده می شود .

۲.قراردادهای هوشمند : این قراردادهای هوشمند برای اجرای خودکار و ساخت برنامه های غیر متمرکز یا DApp ها استفاده می شود .

۳.سرویس ذخیره سازی پرونده : برای ذخیره سازی فایل های پرونده مورد استفاده قرار می گیرد .

۴.سرویس اجماع : این سرویس برای دستیابی سریع و ایمن به اجماع مورد استفاده قرار می گیرد . در واقع سرویس اجماع به عنوان یک لایه برای هر برنامه یا شبکه ای که به یک ثبت وقایع مطمئن و قابل تایید نیاز دارد ، عمل می کند .


روند قیمت ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph

ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph در زمان نگارش این مقاله با قیمت ۰.۳۵۰۷۷۴ دلار به فروش می رسد و حجم معاملات روزانه این رمز ارز برابر با ۲۵۸،۵۰۸،۱۷۹ دلار آمریکا می باشد . ارز دیجیتال هدرا هش گراف در ۲۴ ساعت گذشته ۵.۵۸ درصد رشد کرده است . این ارز دیجیتال در سایت CoinMarketCap رتبه ۴۶ را به خود اختصاص داده است . در نمودار ارائه شده زیر شما روند قیمت این ارز دیجیتال را از نوامبر ۲۰۱۹ تا اکنون مشاهده خواهید کرد . ارز دیجیتال هدرا هش گراف در مارس ۲۰۲۱ به ATH خود رسیده است .

روند قیمت ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph
روند قیمت ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph

کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال هدار هش گراف HBAR

کیف پول های پشتیبان کننده ارز دیجیتال هدار هش گراف HBAR
کیف پول های ارز دیجیتال هدار هش گراف HBAR

پس از خریداری ارز دیجیتال هدرا هش گراف شما می توانید با استفاده از کیف پول های دیجیتالی رمز ارز HBAR را ذخیره نمایید . امنیت کیف پول ها نکته ای مهم است که در استفاده از کیف پول ها باید در نظر گرفته شود . در ادامه مطالب انواع مختلفی از کیف پول ها را به شما معرفی می نماییم که از ارز دیجیتال هدرا هش گراف پشتیبانی می کنند .

کیف پول آنلاین

کیف پول های آنلاین روی سرور اجرا می شوند و از هر دستگاهی در هر مکان قابل دسترسی هستند . کیف پول های آنلاین از جمله راحت ترین کیف پول ها برای استفاده می باشند ، اما این نکته را به یاد داشته باشید که کلید های خصوصی شما به صورت انلاین ذخیره می شوند و احتمال حملات و سرقت هکرها بیشتر است . معتبرترین کیف پول های آنلاین برای ذخیره سازی HBAR می توان به کیف پول نِم نانو Nano NEM ، کوین بیس Coinbase و کویناپالت Coinapult اشاره کرد .

کیف پول موبایلی

کیف پول های موبایلی در مقابل کیف پول های دسکتاپی قابلیت چندانی ندارند ، اما سهولت استفاده در این کیف پول ها به این دلیل است که  شما همیشه کیف پول را همراه خود دارید و می توانید در هر جایی از آنها استفاده کنید . بهترین کیف پول هایی موبایلی برای ذخیره سازی ارز دیجیتال هدرا هش گراف عبارتند از کیف پول نم نانو Nano NEM ، کیف پول کوین بانک Coinbank و کیف پول Coinbase.

کیف پول های دسکتاپی

شما می توانید کیف پول هایی دسکتاپی را در رایانه خود بارگیری و نصب نمایید . ان ها فقط در رایانه ای که نصب کردید قابل دسترسی هستند . کیف پول های دسکتاپی از امن ترین کیف پول ها هستند مگر اینکه رایانه شما هک و یا مورد حمله ویروس ها قرار بگیرد . بهترین کیف پول های دستکتاپی HBAR ، BitPanda و Electrum-BCD می باشند .


خرید ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph

خرید ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph
خرید ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph

همانطور که می دانید برای خرید رمز ارزها می توانید از صرافی های ارز دیجیتال آنلاین خارجی پشتیبان کننده ارز دیجیتال انتخابی استفاده نمایید . برای خرید ارز دیجیتال HBAR می توانید از طریق سیستم عامل های معاملاتی همچون بایننس ، بیترکس و هیوبی گلوبال اقدام نمایید .

برخی از محبوب ترین جفت های معاملاتی ارز دیجیتال هدرا هش گراف شامل HBAR/USDT ، HBAR/BTC و HBAR/ETH هستند که شما می توانید با خرید رمز ارز بیت کوین و اتریوم ان را در صرافی مورد نظر به ارز دیجیتال هدرا هش گراف تبدیل نماید .

علاوه بر صرافی هایی که در بالا ذکر نمودیم ، صرافی های دیگری از رمز ارز هدرا هش گراف پشتیبانی می کنند که می توانید با مراجعه به سایت CoinMarketCap و جستجوی رمز ارز Hedera Hashgraph لیست کامل صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال هدرا هش گراف را مشاهده نمایید .


فروش ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph

فروش ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph
فروش ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph

برای فروش رمز ارز هدرا هش گراف می توانید همانند خرید آن از صرافی های انلاین خارجی که پشتیبان کننده ارز هدرا هستند ، استفاده نمایید . ما به شما پیشنهاد می کنیم صرافی را انتخاب نمایید که اعتبار بالایی دارد و معتبر می باشد . برای انتخاب یک صرافی معتبر باید میزان حجم معاملات صرافی و پشتیبانی صرافی را بررسی نمایید . در نظر گرفتن این نکته بسیار مهم می باشد که با خیال راحت بتوانید رمز ارز خود را به فروش برسانید .


آیا ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph استخراج می شود ؟

آیا ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph استخراج می شود ؟
آیا ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph استخراج می شود ؟

اگر مطالعاتی در ارتباط با ارزهای دیجیتال انجام داده باشید می دانید که استخراج ارزهای دیجیتال همواره با سختی هایی همراه است . برای استخراج ارزهای دیجیتال شما نیازمند یک دستگاه با توان پردازش بالا و یک برق قوی می باشید . اما باید این نکته را هم در نظر بگیرید که ایا ارز دیجیتال مورد نظر استخراج می شود یا خیر . بیایید با هم بررسی نماییم که ایا می توان ارز دیجیتال هدرا هش گراف را استخراج نمود ؟

ارز دیجیتال هدرا هش گراف به دلیل الگوریتمی که در ساختار خود استفاده می نماید ، قابلیت استخراج ندارد . به همین دلیل کاربران برای در اختیار داشتن این ارز دیجیتال می توانند این رمز ارز را از صرافی ها خریداری نمایند .


آینده ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph

آینده ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph
آینده ارز دیجیتال هدرا هش گراف Hedera Hashgraph

در این قسمت از مقاله می خواهیم بررسی نماییم که آیا ارز دیجیتال هدرا هش گراف یک سرمایه گذاری مناسب و خوب به شمار می رود یا خیر . ارز دیجیتال هدرا هش گراف HBAR یک فرصت فوق العاده طولانی مدت برای سرمایه گذاری محسوب می شود و احتمالا یکی از معدود ارزهای رمز پایه ای است که می تواند در مقابل شرایط نا مساعد اقتصادی ، سود آوری ایجاد کند .

ارز دیجیتال هدرا یک سرمایه گذاری خوب است زیرا فناوری ان از سایر ارزهای رمز پایه برتر است . هدرا هش گراف خود را به عنوان گزینه سریعتر و مطمئن تری برای بلاکچین نشان می دهد و مصرف پهنای باند کم آن ، باعث می شود تا با محیط سازگارتر باشد .

با توجه به بررسی های انجام شده در ارتباط با ساختار این رمز ارز می توان به جرات گفت که آینده خوبی برای این ارز دیجیتال در پیش است.


بررسی وایت پیپر هدرا هش گراف Hedera hashgraph

وایت پیپر هدرا هش گراف Hedera hashgraph از دیدگاه فنی

می توان گفت مهم ترین هدفی که جامعه ی رمزنگاری دنبال می کند، غیرمتمرکز سازی تمامی امور، به خصوص امور مالی می باشد. این غیرمتمرکز سازی با استفاده از دفترهای کل توزیع شده (DLT) ها امکان پذیر است. یکی از این DLT ها شبکه هش گراف است که توسط پروژه Hedera با امید به این که نواقص بلاکچین ها را بر طرف کند، ایجاد شده است.

در نظر داشته باشید شبکه Hedera به پنج نگرانی اساسی برای تسهیل پذیرش گسترده فناوری های دفتر کل توزیع شده (DLT) توسط سازمان ها و کاربران معمولی، رسیدگی می کند:

عملکرد: Hedera قصد دارد با دستیابی به صدها هزار تراکنش در ثانیه بر محدودیت های عملکرد DLT های عمومی فعلی غلبه کند.

امنیت: با درک نیاز به امنیت قوی برای محافظت از تریلیون ها دلار ارزش، Hedera بر حذف آسیب پذیری های امنیتی با ویژگی های امنیتی اثبات شده ریاضی تمرکز می کند.

حاکمیت: Hedera به دنبال مدیریت شبکه خود از طریق یک گروه غیرمتمرکز از رهبران صنعت شناخته شده در سطح جهانی است و اطمینان حاصل می کند که این شبکه توسط نمایندگانی از بخش های مختلف بازار و جغرافیایی با تخصص در سطح جهانی در زمینه های فنی، تجاری و حقوقی مدیریت می شود.

پایداری: با اجرای مکانیزم های امنیتی قوی و حکمرانی، Hedera قصد دارد یک شبکه پایدار ایجاد کند که اعتماد و اطمینان را در بین کاربران تقویت می کند و امکان توسعه برنامه های غیرمتمرکز یا حساس را فراهم می کند.

تطابق با مقررات: Hedera متعهد است ابزارهای لازم را برای همه اعضای اکوسیستم خود فراهم کند تا از قوانین و مقررات قابل اجرا پیروی کنند، مانند مقررات عمومی حفظ حریم خصوصی داده اتحادیه اروپا (GDPR) و سیستم تایید هویت مشتری (KYC) و تعهدات مبارزه با پولشویی (AML).

اما شبکه Hedera چگونه این پنج نگرانی را بر طرف کرده است؟

عملکرد: اگر قرار باشد دفتر کل توزیع شده جایگزین سیستم های متمرکز سنتی شود، باید توان پردازشی بسیار بالایی داشته باشد. شبکه Hedera قادر به پردازش بیش از ۱۰ هزار تراکنش در ثانیه است. الگوریتم Hashgraph از پروتکل “gossip” یا همان شایعه برای تایید و پخش تراکنش‌ ها استفاده می ‌کند، که اجازه می ‌دهد تراکنش ‌ها با سرعت و کارایی بسیار بیشتری نسبت به بلاکچین ها پردازش شوند. این روش شامل نودهایی است که داده‌ ها را به‌ طور کارآمد و سریع با سایر نودها در جامعه تبادل می ‌کنند.

پروتکل gossip در الگوریتم Hashgraph با تسهیل تبادل اطلاعات بین نودهای شبکه برای رسیدن به اجماع در مورد تراکنش ها کار می کند. در ادامه نحوه عملکرد این پروتکل را بررسی می کنیم:

همگام سازی اولیه: یک نود با نام فرضی “Alice” و دیگری با نام فرضی “Bob” تمام اطلاعاتی را که می داند با Bob به اشتراک می گذارد. این فرآیند با اعضای تصادفی مختلف تکرار می شود و اطمینان حاصل می شود که اطلاعات به سرعت در تمام شبکه پخش می شود.

همگام سازی Gossip: به این روند همگام سازی بین دو نود، همگام سازی شایعه یا Gossip Sync می گویند و پس از اتمام همگام سازی شایعات، هر یک از اعضای شرکت کننده در این رویداد، آن را با ساختار داده آن رویداد به یاد می آورند. این ساختار شامل یک مهر زمانی، اطلاعاتی از تراکنش ها، دو هش از اطلاعات دو نود شرکت کننده در رویداد و یک امضای رمزنگاری است.

ایجاد رویدادها: به عنوان مثال، اگر Alice و Bob یک همگام سازی شایعات انجام دهند، آلیس یک رویداد جدید برای همگام سازی ایجاد می کند، که در آن هش آخرین رویدادی است که Alice قبل از همگام سازی ایجاد کرده و هش دیگر هش Bob قبل از همگام سازی ایجاد کرده است. Bob هم همین کار را می کند و یک رویداد را با دیدگاه خود از همگام سازی ایجاد می کند.

گسترش اطلاعات: این روند تا زمانی ادامه می یابد که همه اعضا رویداد جدید ایجاد شده را دریافت کنند و به طور موثر اطلاعات را به سرعت در جامعه پخش کند.

گراف غیر چرخه ای جهت دار (DAG): تاریخچه این رویدادها که با هش های والد آن ها مرتبط است، یک گراف غیر چرخه جهت دار (DAG) را تشکیل می دهد که به عنوان هش گراف شناخته می شود. این نمودار اجماع در مورد تراکنش ها و عملکرد قراردادهای هوشمند در داخل شبکه را نشان می دهد.

شما می توانید ساختار شبکه Hashgraph را در تصویر زیر مشاهده کنید:

2024 04 23 14 15 50 Hashgraph and Hedera Hashgraph Everything You Need To Know

امنیت: در نبود یک نهاد متمرکز، امنیت شبکه باید بگونه ای باشد که افراد سودجو و مخرب نتوانند به شبکه آسیب بزنند. شبکه Hedera برای تامین امنیت شبکه خود از الگوریتم Asynchronous Byzantine Fault Tolerance (aBFT) استفاده می کند.

قبل از هر چیزی اجازه بدید فرق بین دو الگوریتم BFT و aBFT را درک کنیم. تحمل خطای بیزانسی (BFT) و تحمل خطای بیزانسی ناهمزمان (aBFT) هر دو الگوریتم های توافقی هستند که در دفترکل های توزیع شده برای اطمینان از این که همه اعضای شبکه می توانند بر روی یک نظر واحد توافق کنند، حتی با وجود نودهای معیوب یا مخرب استفاده می شوند. تفاوت اصلی بین این دو مدل در زمان بندی و نیازهای همگام سازی نودها در شبکه می باشد.

Byzantine Fault Tolerance (BFT): الگوریتم های BFT برای تحمل تعداد معینی از نودهای معیوب در شبکه طراحی شده اند. این الگوریتم‌ ها مستلزم این هستند که تمام نودها در شبکه هماهنگ شده و به موقع با یکدیگر ارتباط برقرار کنند تا به اجماع برسند. در یک سیستم BFT، نودها باید بتوانند به صورت همزمان با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، به این معنی که قبل از ادامه، باید منتظر پاسخ سایر نودها باشند. این نیاز ارتباطی همزمان می تواند مقیاس پذیری و عملکرد سیستم را به خصوص در شبکه های بزرگ محدود کند.

Asynchronous Byzantine Fault Tolerance (aBFT): از طرف دیگر الگوریتم های aBFT برای عملکرد در یک محیط ناهمزمان طراحی شده اند. این بدان معناست که نودها در شبکه برای رسیدن به اجماع نیازی به برقراری ارتباط همزمان با یکدیگر ندارند. در عوض، آن ها می توانند به طور مستقل عمل کنند و به طور ناهمزمان به اجماع برسند. الگوریتم ‌های aBFT به‌ ویژه در سیستم ‌های توزیع‌ شده در مقیاس بزرگ که ارتباطات همزمان به دلیل تعداد زیاد نودها و احتمال تاخیر در شبکه غیرعملی است، مفید هستند. الگوریتم های aBFT می توانند در مقایسه با الگوریتم های BFT به توان عملیاتی بالاتر و مقیاس پذیری بهتری دست یابند.

شبکه Hedera نیز با استفاده از الگوریتم aBFT توانسته به یک مدل امنیتی دست یابد که در آن سرعت بالای پردازش، باعث به خطر افتادن امنیت شبکه نشود.

حاکمیت: تصمیمات حاکمیتی در شبکه Hedera از طریق یک فرآیند ساختار یافته و شفاف گرفته می شود و امنیت، یکپارچگی شبکه را تضمین می کند. در ادامه یک مرور کلی از نحوه مدیریت تصمیمات حاکمیتی در شبکه Hedera گفته می شود:

شورای حکومتی: شبکه Hedera توسط شورایی متشکل از حداکثر ۳۹ رهبر از شرکت های جهانی اداره می شود. این شورا برای انعکاس طیف وسیعی از صنایع و مناطق جغرافیایی طراحی شده است و مجموعه ای از دیدگاه ها و تخصص های متنوع را تضمین می کند. اعضای شورا تجربه لازم در فرآیند و تخصص تجاری را به همراه دارند که برای حاکمیت شبکه بسیار مهم است.

مسئولیت های اعضای شورا: اعضای شورا مسئول امور مختلف حاکمیتی از جمله به روز رسانی نرم افزار، مدیریت خزانه داری Hedera، قیمت گذاری شبکه و انطباق با مقررات هستند. آن ها همچنین یکی از نودهای شبکه اولیه را میزبانی و نگهداری می کنند و از عدم تمرکز و ایمن بودن شبکه اطمینان می دهند. علاوه بر این، آن ها در کمیته‌ های مختلف نظارت بر عملیات Hedera، مانند کمیته راهبری فنی و محصول، کمیته ارز، کمیته مالی و کمیته حقوقی شرکت می‌ کنند.

اسناد حاکمیتی: Hedera به مجموعه ای از موافقت نامه ها و پروتکل های حقوقی که در اسناد حاکمیتی بر آن اشاره شده است، پایبند است، از جمله توافقنامه عملیاتی Hedera LLC، منشور شورای حاکم Hedera و قرارداد توکن Hedera. این اسناد شفافیت و امنیت را در فرآیند حاکمیت تضمین می کند.

نودهای مجاز عضو شورا: در فاز اول مدل حاکمیتی، شورا مسئولیت ایجاد سیاست های عضویت، مدیریت خزانه، تصویب تغییرات در کد شبکه و زیرساخت و بهره برداری از نودهای اجماع را بر عهده دارد.

این مدل حاکمیتی تضمین می‌ کند که شبکه Hedera ایمن، قوی و قابل اعتماد است و مسیری روشن به سوی تمرکززدایی کامل و اجماع باز دارد. تنوع شورا و فرآیند حاکمیتی ساختار یافته به محافظت از یکپارچگی شبکه و منافع کاربران آن کمک می کند.

پایداری: پایداری شبکه Hedera نتیجه ترکیبی از کنترل ‌های فنی و قانونی است که برای حفظ یکپارچگی و امنیت پلتفرم با هم کار می ‌کنند. از لحاظ فنی، فناوری Hedera تضمین می‌ کند که کاربران نرم ‌افزار، نسخه رسمی دفتر کل Hedera را قبل از استفاده از طریق یک مکانیسم حالت اشتراکی تأیید می ‌کنند. این مکانیسم از هر نود شبکه ای از فورک کردن نسخه رسمی، ایجاد تغییرات و پذیرفته شدن آن تغییرات به عنوان نسخه معتبر جلوگیری می کند. به این ترتیب اگر پلتفرم اصلی Hedera و یک کپی به طور مستقل تغییر کنند، کاربران نرم افزاری که از پلتفرم Hedera استفاده می کنند، می توانند بین نسخه معتبر و نامعتبر دفتر کل تمایز قائل شوند. علاوه بر این، فناوری Hedera به شورا اجازه می‌ دهد تا تغییرات نرم ‌افزاری را که باید در نودهای شبکه انجام شود، از جمله زمانی که این تغییرات باید اتخاذ شوند، مشخص کند و تأیید کند که آن ها پذیرفته شده‌ اند. هنگامی که شورای Hedera یک به روز رسانی نرم افزاری را منتشر می کند، نودهای شبکه به طور خودکار نرم افزار خود را دقیقا در همان لحظه به روز می کنند. هر نودی که نرم‌ افزار نامعتبر داشته باشد، دیگر نمی‌ تواند دفتر کل را اصلاح کند یا بخواهد نسخه‌ ای از دفتر کل خود را به عنوان قانونی بپذیرد.

تطابق با مقررات: چارچوب انطباق مقرراتی شبکه Hedera برای حمایت از شرکت‌ ها در انجام تعهدات نظارتی و حفاظت از مصرف ‌کننده با ارائه یک چارچوب فنی که شامل تغییرپذیری کنترل ‌شده وضعیت شبکه و امکان درخواست یا پیوست داده ‌های اضافی به تراکنش‌ ها است، طراحی شده است. این چارچوب به ‌ویژه برای ویژگی‌ هایی مانند پاک کردن داده ‌های شخصی و سایر فایل ‌های آپلود شده و همچنین مکانیسم‌ های تأیید هویت تأیید شده، مفید است. این ویژگی ‌ها اختیاری هستند و تحت کنترل کاربران نهایی هستند و به درجه بالایی از انعطاف ‌پذیری و سفارشی ‌سازی برای برآورده کردن الزامات قانونی خاص اجازه می ‌دهند.

چارچوب فنی Hedera با رعایت مقررات تنظیم شده است و تضمین می کند که شرکت ها می توانند با استفاده از قابلیت های شبکه به تعهدات خود تحت مقررات مختلف عمل کنند. به عنوان مثال، توانایی پیوست کردن داده‌ های اضافی به تراکنش ‌ها، مانند گواهی ‌های هویت، اجرای مکانیزم‌ های هویت تایید شده را تسهیل می ‌کند. این می تواند به ویژه برای شرکت هایی که در صنایع با الزامات نظارتی دقیق در مورد حفظ حریم خصوصی داده ها و تأیید هویت فعالیت می کنند مفید باشد.

در نهایت Hedera قصد دارد با قانون گذاران همکاری نزدیک داشته باشد و توسعه ابزارهایی را امکان پذیر کند که از این ویژگی ‌ها برای کمک به شرکت‌ ها برای انجام تعهدات مربوط به حمایت از مصرف ‌کننده و رعایت مقررات نظارتی استفاده کنند. هدف Hedera با ارائه یک چارچوب فنی انعطاف ‌پذیر و قابل تنظیم، حمایت از شرکت‌ ها در جهت ‌یابی در چشم ‌انداز پیچیده انطباق با مقررات است، و آن ها را قادر می ‌سازد تا در محیط نظارتی کارآمدتر و مؤثرتر عمل کنند.

اما در ادامه اجازه بدید کمی بیشتر در مورد لایه های مختلف ساختار شبکه Hedera صحبت کنیم. می توان کل شبکه Hedera را به سه لایه مختلف تقسیم کرد که در ادامه آن ها را معرفی می کنیم:

 • لایه INTERNET

لایه اینترنت شبکه Hedera با تدابیر امنیتی قوی برای اطمینان از یکپارچگی و محرمانه بودن داده های منتقل شده در سراسر شبکه طراحی شده است. این لایه برای عملکرد شبکه بسیار مهم است، زیرا ارتباط بین نودها را با استفاده از اتصالات TCP/IP، که پروتکل های اساسی برای ارتباطات اینترنتی هستند، تسهیل می کند.

یکی از ویژگی های امنیتی کلیدی لایه اینترنت در شبکه Hedera، استفاده از رمزگذاری TLS با کلیدهای زودگذر برای forward secrecy است. forward secrecy یک ویژگی پروتکل های ارتباطی ایمن است که تضمین می کند حتی اگر کلید خصوصی یک شریک ارتباطی به خطر بیفتد، کلیدهای گذشته قابل محاسبه و رمزگشایی نیستند. این بدان معنی است که حتی اگر مهاجم به کلید خصوصی دسترسی پیدا کند، نمی تواند ارتباطات گذشته را رمزگشایی کند. این امر امنیت شبکه را با محافظت از محرمانه بودن داده های ارسال شده بین نودها افزایش می دهد.

علاوه بر این، شبکه Hedera به جای نام ‌های نمادین، نودها را با آدرس IP و پورت آن ها آدرس ‌دهی می ‌کند. این انتخاب طراحی بسیار مهم است زیرا به این معنی است که حملات به سیستم DNS، که به طور بالقوه می تواند برای تغییر مسیر ترافیک یا انجام حملات مورد استفاده قرار گیرد، بر عملکرد شبکه تأثیر نخواهد گذاشت. با تکیه بر آدرس‌ های IP و پورت‌ ها، شبکه می ‌تواند یکپارچگی و امنیت خود را حفظ کند، زیرا این عناصر در معرض حملات مشابه با نام‌ های نمادین نیستند.

 • لایه اجماع Hashgraph

لایه اجماع Hashgraph در شبکه Hedera یک جزء حیاتی است که امنیت، کارایی و سلامت شبکه را در پردازش تراکنش ها تضمین می کند. این لایه از طریق ترکیبی از یک ساختار داده Hashgraph و یک پروتکل gossip عمل می کند که با هم توافق سریع، منصفانه و ایمن را تسهیل می کنند.

نودها در شبکه Hedera تراکنش ها را از کلاینت ها (کاربران) می گیرند و با استفاده از پروتکل gossip در سراسر شبکه به اشتراک می گذارند. این پروتکل شامل نودهایی است که به‌ طور تصادفی نودهای دیگر را برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات مربوط به تراکنش‌ هایی که می ‌دانند انتخاب می ‌کنند، و روشی غیرمتمرکز و کارآمد برای انتشار داده‌ های تراکنش در سراسر شبکه ایجاد می‌ کند. پروتکل gossip طراحی شده است تا اطمینان حاصل شود که اطلاعات به سرعت و کارآمد پخش می شود و به شبکه اجازه می دهد تا بدون اتکا به یک مرجع مرکزی در مورد سفارش تراکنش و زمان بندی به توافق برسد.

به بیان ساده، لایه اجماع Hashgraph در شبکه Hedera بر اساس ترکیبی از ساختار داده Hashgraph و یک پروتکل gossip ساخته شده است که با هم اجماع سریع، منصفانه و ایمن را امکان پذیر می کند. این لایه برای عملکرد شبکه، تضمین یکپارچگی، کارایی و امنیت تراکنش های پردازش شده در شبکه Hedera بسیار مهم است.

 • لایه سرویس ها

لایه سرویس شبکه Hedera برای ارائه طیف گسترده ای از عملکردها طراحی شده است که شبکه را قادر می سازد از برنامه ها و خدمات مختلف پشتیبانی کند. این لایه از چندین سرویس کلیدی تشکیل شده است که هر کدام هدف خاصی را انجام می دهند و به عملکرد و کارایی کلی شبکه کمک می کنند.

کریپتوکارنسی: سرویس ارزهای رمزنگاری شده به گونه ای طراحی شده است که سریع باشد و منجر به کارمزدهای پایین و مناسب برای انجام تراکنش های کوچک می شود. این طراحی به هر کاربری اجازه می ‌دهد تا نودی را در شبکه اجرا کند و برای انجام این کار، پاداش ارز دیجیتال دریافت کند. کاربران می توانند با ایجاد یک جفت کلید، بدون هیچ نام یا آدرسی، یک حساب کاربری ایجاد کنند. علاوه بر این، مقرراتی در نظر گرفته شده است که به کاربران اجازه می‌ دهد هش‌ های گواهی‌ های هویت را ضمیمه کنند که انطباق با مقررات مربوط به حساب‌ های ارز دیجیتال مورد استفاده در حوزه ‌های قضایی با قوانین (KYC) یا ضد پول شویی (AML) را تسهیل می ‌کند.

ذخیره سازی فایل: سیستم فایل به کاربران اجازه می دهد تا اطلاعات را با اتفاق نظر در مورد این که دقیقا چه چیزی ذخیره شده و چه چیزی ذخیره نمی شود، ذخیره کنند. هر نود فایل ‌های مشابهی را ذخیره می ‌کند و اطمینان حاصل می ‌کند که در صورت خراب شدن یکی از نودها، اطلاعات از بین نخواهند رفت. اطلاعات ذخیره شده را فقط می توان توسط افرادی که مجوز دارند حذف کرد و به سیستم فایل اجازه می دهد به عنوان یک سرویس لغو عمل کند. فایل ‌ها به‌ عنوان درخت مرکل ذخیره می ‌شوند، اما برای توسعه ‌دهندگان کلاس‌ های جاوا ارائه می‌ شود تا آن ها را طوری دستکاری کنند که گویی یک سیستم فایل هستند. این رویکرد امکان ذخیره‌ سازی امن و کارآمد فایل‌ ها را با توانایی ارائه شواهدی مبنی بر این که یک فایل بخشی از حالت توافق است را فراهم می ‌کند.

قراردادهای هوشمند: دفتر کل Hedera می تواند قراردادهای هوشمند نوشته شده در Solidity را اجرا کند. این ویژگی دامنه امکانات را برای توسعه دهندگان گسترش می دهد. کتابخانه های کد قرارداد هوشمند Solidity را می توان بدون تغییر در Hedera اجرا کرد و ساخت آسان برنامه های غیرمتمرکز روی شبکه Hedera را تسهیل می کند.

توافق: سرویس اجماع Hedera جایگزینی کارآمد برای قراردادهای هوشمند و سیستم فایل برای ساخت برنامه های غیرمتمرکز ارائه می دهد. مشتریان پیام هایی را برای زمان بندی و سفارش در موضوعات خاص به Hedera ارسال می کنند. این پیام‌ های مرتب شده به نودهای Mirror یا مشتریان نودهای Mirror برای پردازش به ترتیب اجماع جریان می ‌یابند. این سرویس برنامه های کاربردی توزیع شده را با دسترسی مستقیم به سرعت بومی، امنیت و ضمانت های سفارش عادلانه الگوریتم اجماع Hashgraph با اعتماد کامل دفتر کل Hedera ارائه می دهد.

” نودهای Mirror در شبکه Hedera راهی برای ذخیره و پرس و جوی مقرون به صرفه داده های تاریخی از دفتر کل توزیع شده ارائه می دهند و از خدمات شبکه Hedera با بازیابی تراکنش ها و سوابق، فایل های رویداد و فایل های موجودی پشتیبانی می کنند. این نودها نقش مهمی در افزایش دسترسی و کارایی شبکه برای جستجوی داده ها بدون بارگذاری بیش از حد منابع شبکه ایفا می کنند.”

بررسی اهداف شبکه هدرا هش گراف Hedera hashgraph

هدف شبکه Hedera Hashgraph دستیابی به چندین هدف کلیدی است که زیربنای طراحی و عملکرد آن می باشد. در این بخش مهم ترین اهداف این شبکه عنوان شده است:

 • تمرکز زدایی و حکمرانی

Hedera  یک شبکه غیرمتمرکز و متن باز است که توسط شورایی از شرکت های پیشرو، دانشگاه ها و پروژه های web3 اداره می شود. این رویکرد تضمین می کند که شبکه توسط یک نهاد واحد کنترل نمی شود و شفافیت رعایت می شود.

 • توان عملیاتی بالا

Hedera برای ارائه توان عملیاتی بالا و نهایی شدن سریع تراکنش ها طراحی شده است که به آن امکان می دهد تعداد زیادی از تراکنش ها را به طور موثر انجام دهد. این عملکرد، برای پشتیبانی از برنامه های غیرمتمرکز وب ۳ بسیار مهم است.

 • کارمزدهای کم

هدف این شبکه ارائه کارمزدهای پایین برای تراکنش ها است که باعث می شود طیف وسیعی از کاربران و برنامه ها در دسترس باشند. این یک مزیت قابل توجه نسبت به سایر بلاکچین ها، به ویژه برای تراکنش های کوچک است.

 • سفارش منصفانه تراکنش

Hedera از سفارش تراکنش منصفانه با مهرهای زمانی توافقی اطمینان می دهد و اطمینان می دهد که تراکنش ها به شیوه ای منصفانه و شفاف پردازش می شوند. این موضوع برای حفظ اعتماد و یکپارچگی در شبکه بسیار مهم است.

 • مقیاس پذیری و قابلیت اطمینان

شبکه Hedera به گونه ای ساخته شده است که مقیاس پذیر و قابل اعتماد باشد، با یک پایگاه کد قوی که زیرساخت آن را در هر لایه پشتیبانی می کند. این سیاست، تضمین می ‌کند که Hedera می ‌تواند رشد کند و با خواسته ‌های کاربران و برنامه‌ های کاربردی خود سازگار شود.

 • محیطی مناسب برای توسعه‌ دهندگان

Hedera یک API و قراردادهای هوشمند EVM را ارائه می ‌کند که ساخت و استقرار برنامه ‌ها و پروتکل‌ های web3 را برای توسعه ‌دهندگان آسان می ‌کند.

 • برنامه های سازمانی

Hedera برای پشتیبانی از برنامه های غیرمتمرکز سازمانی، ارائه راه حل هایی برای بهره وری گردش کار، هوش مصنوعی و غیره طراحی شده است. این تمرکز بر موارد استفاده سازمانی نشان دهنده تعهد شبکه به حمایت از کسب و کارها و سازمان ها در تلاش های تحول دیجیتال آن ها است.

این اهداف نشان دهنده تعهد Hedera به ایجاد یک شبکه ایمن، کارآمد و پایدار برای آینده است که از توسعه برنامه ها و اکوسیستم های وب ۳ پشتیبانی می کند.

بررسی ویژگی های شبکه هدرا هش گراف Hedera hashgraph

شبکه Hedera Hashgraph چندین ویژگی منحصر به فرد و جذاب را ارائه می دهد که آن را از سایر شبکه ها متمایز می کند. در ادامه با این ویژگی ها بیشتر آشنا خواهیم شد:

 • Hashgraph Consensus

Hedera از یک الگوریتم اجماع منحصر به فرد استفاده می کند که سریع و ایمن طراحی شده است. این مکانیسم اجماع به شبکه اجازه می ‌دهد تا تراکنش ‌ها را سریع و کارآمد پردازش کند.

 • سازگاری با EVM

Hedera از قراردادهای هوشمند با استفاده از ماشین مجازی اتریوم (EVM) پشتیبانی می کند و به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا برنامه های سازگار با اتریوم را در شبکه Hedera مستقر کنند. این سازگاری مهاجرت برنامه‌ های غیرمتمرکز روی بستر اتریوم به Hedera را برای توسعه‌ دهندگان آسان ‌تر می ‌کند.

 • نودهای Mirror

Hedera نودهای Mirror را ارائه می دهد که به کاربران امکان می دهد تاریخچه شبکه را از دفتر کل عمومی به روشی مقرون به صرفه استعلام کنند، این ویژگی دسترسی و کارایی شبکه را برای جستجوی داده ها افزایش می دهد.

 • تعامل با سایر شبکه ها

Hedera از قابلیت همکاری دارایی های دیجیتال بین شبکه ها پشتیبانی می کند و تبادل و ادغام دارایی ها را در شبکه های مختلف تسهیل می کند. این ویژگی برای رشد و تنوع اکوسیستم web3 بسیار مهم است.

 • توان عملیاتی بالا

شبکه Hedera توان پردازشی بیش از ۱۰ هزار تراکنش در ثانیه را بر عهده دارد که از این نظر بین سایر شبکه ها بسیار منحصر به فرد می باشد.

 • کارمزد نزدیک به صفر

توان پردازشی بالا باعث کاهش کارمزد تراکنش ها در این شبکه شده و فی تراکنش در حال حاظر در این شبکه ۰.۰۰۰۱ دلار می باشد.

این ویژگی ها Hedera را به یک شبکه جذاب برای توسعه دهندگان، مشاغل و کاربرانی تبدیل می کند که به دنبال راه حلی سریع، ایمن و مقرون به صرفه که جایگزینی برای بلاکچین ها می باشند.

معرفی و بررسی رقبای پروژه هدرا هش گراف Hedera hashgraph

هنگام مقایسه Hedera با رقبای خود، توجه به چندین فاکتور کلیدی مانند مکانیسم اجماع، مقیاس پذیری، سرعت تراکنش و اکوسیستم و خدماتی که پشتیبانی می کند ضروری است. در این بخش، ما بر روی سه مورد از مهم ‌ترین رقبای Hedera تمرکز خواهیم کرد و آن ها را بر اساس این معیارها مقایسه می ‌کنیم.

 • مقایسه کاردانو و Hedera

مکانیسم اجماع: کاردانو از مکانیزم اجماع اثبات سهام (PoS) منحصر به فردی به نام Ouroboros استفاده می کند که به گونه ای ایمن و مقیاس پذیر طراحی شده است. از سوی دیگر، Hedera از الگوریتم اجماع hashgraph استفاده می کند که به دلیل سرعت و شفافیت شناخته شده است.

مقیاس پذیری: هدف کاردانو پشتیبانی از میلیون ها تراکنش در ثانیه (TPS) است و تمام نقشه راه این پروژه برای رسیدن به این هدف چیده شده، Hedera نیز طراحی شده تا حجم بالایی از تراکنش ها را به طور موثر انجام دهد، اما اهداف مقیاس پذیری خاصی به اندازه کاردانو ندارد.

سرعت تراکنش: زمان تولید بلاک در کاردانو ۲۰ ثانیه است که در مقایسه با بسیاری از بلاکچین های دیگر نسبتا سریع است اما مدل اجماع hashgraph در Hedera امکان پردازش سریع تر تراکنش ها را فراهم می کند و به طور بالقوه به مقیاس های زمانی میکروثانیه می رسد.

اکوسیستم: کاردانو بر ایجاد بستری برای برنامه های مالی و قراردادهای هوشمند با تاکید بر تحقیق و توسعه دانشگاهی متمرکز است. Hedera از طیف وسیعی از برنامه‌ ها، از جمله ذخیره ‌سازی فایل، قراردادهای هوشمند و ارزهای دیجیتال، با تمرکز بر ویژگی ‌های سازمانی و توسعه ‌دهنده پشتیبانی می ‌کند.

 • مقایسه اتریوم و Hedera

مقیاس پذیری: اتریوم ۲.۰ با هدف بهبود مقیاس پذیری از طریق به روزرسانی هایی مانند اشتراک گذاری و اثبات سهام انجام می شود اما طراحی Hedera ذاتاً از تراکنش های توان عملیاتی بالا و تاخیر کم پشتیبانی می کند.

سرعت تراکنش: زمان تولید بلاک در اتریوم حدود ۱۵ ثانیه است که کندتر از اجماع hashgraph در Hedera است که زمان تراکنش های میکروثانیه را هدف قرار می دهد.

اکوسیستم: اتریوم محبوب ترین شبکه برای قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز (dApps) با اکوسیستم وسیعی از ابزارها، کتابخانه ها و خدمات است. Hedera نیز از قراردادهای هوشمند اتریوم پشتیبانی می کند و این شبکه را با اکوسیستم اتریوم سازگار می کند، اما ویژگی های منحصر به فرد خود را نیز ارائه می دهد.

مقایسه Stellar و Hedera

مکانیسم اجماع: Stellar از مکانیسم اجماع تحمل خطای بیزانسی (FBA) استفاده می کند که سریع و ایمن طراحی شده است همچنین Hedera نیز از aBFT استفاده می کند که برای پردازش تراکنش های گسترده تر کاربرد دارد.

مقیاس پذیری: Stellar برای انجام حجم بالایی از تراکنش ها طراحی شده است و برای پرداخت های برون مرزی و حواله ها استفاده می شود. طراحی Hedera از توان عملیاتی بالا و تأخیر کم پشتیبانی می کند و آن را برای طیف گسترده ای از کاربردها مناسب می کند.

سرعت تراکنش: پردازش تراکنش در Stellar سریع است اما اجماع hashgraph در Hedera برای پردازش تراکنش حتی سریع تر، به طور بالقوه رسیدن به مقیاس های زمانی میکروثانیه است.

اکوسیستم: Stellar با شبکه ای از بانک ها و موسسات مالی بر خدمات مالی و پرداخت های فرامرزی تمرکز دارد. Hedera از طیف گسترده ‌تری از برنامه ‌ها، از جمله ذخیره ‌سازی فایل، قراردادهای هوشمند و ارزهای دیجیتال، با تمرکز بر ویژگی‌ های سازمانی و توسعه ‌دهنده پشتیبانی می‌ کند.

به طور خلاصه، در حالی که هر یک از این رقبا نقاط قوت خود را دارند، Hedera به دلیل مکانیزم اجماع hashgraph منحصر به فرد خود که سرعت، شفافیت و مقیاس پذیری را ارائه می دهد، متمایز است و طراحی آن از طیف گسترده ‌ای از برنامه‌ ها، از خدمات مالی گرفته تا ذخیره‌سازی فایل و قراردادهای هوشمند پشتیبانی می ‌کند و آن را به یک شبکه همه کاره برای توسعه‌ دهندگان و کسب ‌و کارها تبدیل می ‌کند.


نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال هدرا هش گراف

نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال هدرا هش گراف 
نیم نگاهی به اینفوگرافیک ارز دیجیتال هدرا هش گراف

سخن پایانی

 به طور کلی در این مقاله پروتکل ارز دیجیتال هدرا هش گراف را بررسی نمودیم . ارز دیجیتال هدرا هش گراف در ساختار خود از الگوریتم DAG یا گراف جهت دار غیر مدور استفاده می نماید و به همین دلیل سرعت انجام تراکنش ها در بستر این رمز ارز بالا می باشد . لازم به ذکر است که پروتکل هدرا هش گراف خدماتی را همچون توکن HBAR ، قراردادهای هوشمند ، سرویس ذخیره سازی پرونده و سرویس اجماع ارائه می دهد . شما می توانید پس از خریداری این ارز دیجیتال ان را در کیف پول های انلاین ، موبایلی و دستکتاپی ذخیره نمایید .

ممنون از اینکه تا پایان “ارز هدرا هش گراف” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

تیم محتوا
تیم محتوا
جمالی هستم و دارای 3 سال تجربه در بازار رمز ارزها می باشم. دانش آموخته رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران جنوب و در زمینه تدریس زبان و مترجمی بسیار فعالیت نموده ام. علاقه مند به حوزه موسیقی می باشم و در تلاشم تا در ارتباط با ارزهای دیجیتال دانش خود را گسترش دهم.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده