آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

با افزایش بازده اوراق قرضه، توکن‌های DeFi روند نزولی بازار را کاهش می‌دهند

با افزایش بازده اوراق قرضه، توکن‌های DeFi روند نزولی بازار را کاهش می‌دهند

با افزایش بازده اوراق قرضه، توکن‌های DeFi روند نزولی بازار را کاهش می‌دهند

به گزارش زوم ارز، توکن‌های مختلفی که از برنامه‌های مالی غیرمتمرکز با چیپ آبی پشتیبانی می‌کنند، روند نزولی بازار را کاهش می‌دهند.

توکن حاکمیت بومی CurveDAO طی هفته گذشته بیش از ۲۱ درصد افزایش یافته است زیرا کاربران ۱۱۴ میلیون دلار crvUSD، استیبل کوین تازه راه اندازی شده توسط Curve Finance، با حمایت بیت کوین، ضرب کرده اند. (BTC)، اتریوم (ETH) و مشتقات سهام مایع ETH به عنوان وثیقه.

در جاهای دیگر، توکن‌های حاکمیتی پشت Maker (MKR)، Frax Share (FXS) و Chainlink (LINK) سود هفتگی بین ۸٪ تا ۹٪ منتشر کردند. p>

طبق داده‌های CoinGecko، بخش وام دهی و استقراض گسترده‌تر DeFi شاهد رشد بود، به طوری که بیشتر توکن‌ها در هفت روز گذشته در سبز معامله می‌شوند.

این حرکت مثبت احتمالاً به افزایش دارایی‌های واقعی (RWA) و توکن‌های سرمایه‌گذاری مایع به عنوان وثیقه در هر یک از این برنامه‌ها نسبت داده می‌شود.

RWAها ابزارهای مالی سنتی، مانند اوراق قرضه یا بدهی شرکت‌ها هستند که توکن شده‌اند.

آخرین افزایش Maker در میان افزایش نرخ، توجه را به ۱.۷۳ میلیارد دلار T-Bill Stash پروتکل جلب می کند

مجموع سپرده‌ها در پروتکل‌های دارایی RWA به ازای داده‌های DeFiLlama در کل افزایش یافته است. پروتکل‌های دارایی RWA برنامه‌های غیرمتمرکز برای RWAهای توکن‌شده هستند.

گزارش اخیر CoinGecko نشان داد که کل سپرده‌ها در پروتکل‌های استیکینگ مایع از ژانویه سال ۲۰۲۳ تا کنون ۵۸۷۰ درصد رشد کرده است و تا پایان آگوست به ۹۱۹.۰ میلیون دلار رسیده است.

مشتقات شرط‌بندی مایع (LSD) به توکن‌هایی مانند stETH Lido اشاره می‌کند که نمایشی توکنی از موقعیت اتریوم شرط‌بندی شده در اختیار کاربران قرار می‌دهد و سپس می‌تواند دوباره در بخش DeFi استفاده شود.

سیتی می‌گوید پذیرش انبوه رمزارز توسط CBDCها، توکن‌سازی انجام خواهد شد

پروتکل‌های وام دهی DeFi به طور فزاینده‌ای از مشتقات سهامداری مایع برای افزودن به عنوان وثیقه استفاده می‌کنند.

به عنوان مثال، CrvUSD استیبل کوین جدید Curve Finance حدود ۵۳ درصد از وثیقه های تشکیل شده در LSD مانند stETH Lido و ETH سهامدار Frax (frxETH) دارد.

کریپتو در حالی که بازده اوراق قرضه به بالاترین حد خود در سال ۲۰۰۷ رسید، دچار نوسان شد

بازار گسترده‌تر کریپتو به دلیل احساسات ریسک در بازارهای جهانی با چالش‌هایی مواجه شد.

بیت‌کوین افت ۳.۲ درصدی قیمت خود را تجربه کرد، در حالی که اتریوم با کاهش ۲.۶ درصدی در طول هفته دنبال کرد، که عمدتاً به دلیل افزایش بازدهی خزانه‌داری ایالات متحده به بالاترین حد در سال ۲۰۰۷ است.

بازده سالانه اسناد خزانه ۱۰ ساله ایالات متحده به ۴.۵٪ رسید – سطحی که آخرین بار در آخرین بحران مالی سال ۲۰۰۷ مشاهده شد.

افزایش بازده خزانه‌ها در نتیجه انتظار بازار برای افزایش دیگری در نرخ بهره توسط فدرال رزرو ایالات متحده به دلیل افزایش تورم است.

بازدهی بالاتر همچنین هزینه فرصت سرمایه‌گذاری در دارایی‌های ریسکی مانند ارزهای دیجیتال و سهام را کاهش می‌دهد، که هر دو از هفته گذشته کاهش یافته‌اند.

کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال ۲.۴ درصد از ۱.۱۱۲ تریلیون دلار به ۱.۰۸۴ تریلیون دلار کاهش یافت و ۲۷.۶ میلیارد دلار در هفته به ازای هر Coingecko از دست داد.

علاوه بر این، کاهش حجم معاملات در سراسر بازار و تأخیر در تأیید صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) در ایالات متحده بیشتر به احساسات منفی غالب کمک می کند.

نظرات و نظرات بیان شده توسط نویسنده فقط برای اهداف اطلاعاتی است و به منزله مشاوره مالی، سرمایه گذاری یا دیگر نیست.


منبع: decrypt.co

تیم خبری
تیم خبری
من متین هستم، کارشناس ارشد مالی. عاشق تکنولوژی و بازار های مالی هستم. حدود 2 سال است که در حوزه ارزهای دیجیتال و بلاکچین فعالیت دارم. عاشق ورزش و بازی های کامپیوتری هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده