آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

آموزش بازی دیفای کینگ دامز DeFi Kingdoms

آموزش بازی دیفای کینگ دامز DeFi Kingdoms

آموزش بازی دیفای کینگ دامز DeFi Kingdoms، امروزه با توجه به اینکه می توان از بازی های بلاکچینی کسب درآمد کرد، افراد زیادی به سمت این نوع گیم ها روی آورده اند. برخی از گیم های بلاکچینی بدون هیچ هزینه ای قابلیت کسب درآمد دارند. این موضوع به این معنی است که شما بدون اینکه بخواهید هزینه ای کنید می توانید به راحتی کسب درآمد کنید و تنها نیاز است تا برای انجام این کار وقت بگذارید.

البته برخی دیگر از بازی های بلاکچینی نیاز به سرمایه اولیه دارند که گاها این سرمایه اندک و گاها نیز این سرمایه متأسفانه زیاد است. در این‌طور مواقع باید دید که کدام بازی بهتر به درآمد می رسد و همچنین نرخ بازگشت سرمایه آن چه مقدار است؛ آن موقع می توان بهتر درباره آن ها تصمیم گرفت.

در بازی های بلاکچینی شما می توانید از طریقه های مختلف به درآمد برسید. در برخی ها کوین انحصاری بازی را می توانید بفروشید و در برخی های دیگر محصولات بازی را و در دیگر بازی ها… . اگر بخواهیم از روش های درآمد زایی بازی های بلاکچینی در این قسمت صحبت کنیم، باید بسیار برای آن وقت بگذاریم.

امروزه با توجه به گسترش فناوری متاورس و همچنین NFT ها، بازی های بلاکچینی از این دو بستر بسیار استفاده کرده اند. به طوری که اگر قصد انجام بازی های بلاکچینی را داشته باشید باید با این عبارت آشنا باشید. اگر فردی مبتدی هستید و متاورس و همچنین NFT ها را نمی شناسید، بهتر است نام این عبارت را در سایت زوم ارز جستجو کنید و با آن ها بیشتر آشنا شوید تا بتوانید مفهوم بازی های بلاکچینی را بهتر درک کنید.

تیم زوم ارز در ادامه این مقاله قصد دارد تا به شما یکی دیگر از بازی های بلاکچینی را معرفی کند. این بازی بر روی بستر Harmony ایجاد شده است. همچنین شما می توانید در این گیم بلاکچینی از توکن انحصاری آن نیز استفاده نمایید. نام بازی که در این قسمت درباره آن صحبت می کنیم DeFi Kingdoms است. این بازی در حال حاضر در بین دیگر بازی های بلاکچینی از لحاظ جذب کاربر رتبه پایین تری را دارد اما با توجه به توکن و همچنین دیگر موارد در حال رشد است و به زودی قطعاً شاهد افزایش کاربر های این بازی خواهیم بود.

اگر قصد دارید تا با بازی بلاکچینی DeFi Kingdoms به صورت کامل و جامع آشنا شوید، حتماً این مقاله را تا انتها دنبال کنید. پس از مطالعه این مقاله دیگر برای یادگیری این بازی نیاز به هیچ منبع دیگری نخواهید داشت. در ادامه همراه ما باشید.

نیم نگاهی به بازی بلاکچینی DeFi Kingdoms

نیم نگاهی به بازی بلاکچینی DeFi Kingdoms
نیم نگاهی به بازی بلاکچینی DeFi Kingdoms

بازی بلاکچینی DeFi Kingdoms یک بازی، یک صرافی غیرمتمرکز یا DEX، یک استخر نقدینگی liquidity pool و همچنین یک مارکت از NFT های کاربردی می باشد که همه به طور یکپارچه در شکل فوق العاده نوستالژی پیکسلی و فانتزی اجرا می شود.

تقریباً می توان گفت که این بازی با دیگر گیم های بلاکچینی کمی متفاوت است. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که دلیل این تفاوت ها در چیست؟ یکی از دلیل های تفاوت این بازی با دیگر بازی ها در استخر تأمین نقدینگی است که به شکل بانک و همچنین باغ های درون بازی می باشد. افرادی که در این گیم بازی می کنند می توانند توکن های خود را در یکی از استخر های تأمین نقدینگی که به شکل بانک و همچنین باغ داخل بازی قرار دارد به اشتراک بگذارند و از این طریق جوایز مختلفی را نیز دریافت کنند.

همان‌طور که اشاره کردیم، این بازی در بستر شبکه Harmony است و احتمالاً خبر دارید که ارز دیجیتال این شبکه One می باشد. شما در این بازی جز توکن انحصاری می توانید از این کوین نیز استفاده کنید. شاید برایتان جالب باشد اما همان‌طور که در این بخش مطلع شدید این بازی دارای یک توکن انحصاری با نام JEWEL می باشد که در ادامه با آن بیشتر آشنا خواهیم شد. لازم به ذکر است که شما برای شروع بازی باید مقدار توکن ONE در ولت متامسک خود داشته باشید. در نتیجه حتماً قبل از شروع بازی مقداری از این توکن را خریداری کنید.

شاید برای اینکه بتوانید به بازی DeFi Kingdoms بهتر و بیشتر اعتماد کنید، برایتان این سؤال پیش بیاید که توسعه دهندگان این بازی چه افرادی هستند؟ این گیم توسط یک تیم تولید شده است که در این تیم افرادی بسیار مختلفی حضور دارند.

حال که با این بازی تا حدودی آشنا شدید، بهتر است به سراغ باقی توضیحات برویم. در قسمت بعدی قصد داریم تا سایت این بازی را بررسی کنیم. حتماً به توسعه دهندگان این بازی نیز در این قسمت اشاره خواهیم کرد. همراه ما باشید.


بررسی سایت رسمی بازی DeFi Kingdoms

defi kingdoms 2 1برای اینکه بتوانیم بهتر با این بازی آشنا شویم، نیاز است تا سری به سایت رسمی بازی DeFi Kingdoms بزنیم. سایت رسمی این بازی از بخش های مختلفی تشکیل شده است که در ادامه به تمامی قسمت ها اشاره خواهیم کرد.

نکته:

در زمان نگارش این مقاله، رابط کاربری سایت به گونه ای طراحی شده است که شما در تصاویر ذیل مشاهده می کنید. ممکن است در زمان مطالعه شما به دلیل سیایت های بازی این رابط کاربری کمی تغییر پیدا کند. در صورتی که این اتفاق در زمان مطالعه شما به وجود آمد حتماً تیم زوم ارز را از این موضوع با خبر سازید.

قبل از اینکه بخواهیم به سراغ اصل مطلب برویم نیاز است تا به یک نکته مهم اشاره کنیم. با توجه به گسترش حوزه ارز های دیجیتال متأسفانه افراد سودجو نیز گسترش پیدا کرده اند. به همین دلیل اگر شما نام این بازی را برای دسترسی به سایت آن جستجو کنید احتمالاً با سایت های مختلفی رو به رو خواهید شد.

به همین دلیل ممکن است وارد یکی از آن ها شوید و آن سایت نیز یک پروژه پانزی باشد و در نهایت این موضوع باعث از دست رفتن سرمایه شما شود. در نتیجه حتماً پیشنهاد می کنیم برای دسترسی به سایت رسمی این بازی از سایت کوین مارکت کپ و یا دیگر سایت های مشابه اقدام کنید. شما می توانید با جستجوی نام این بازی در سایت کوین مارکت کپ و سپس کلیک بر روی گزینه مورد نظر (همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید) به راحتی وارد سایت اصلی این بازی شوید.

سایت بازی در کوین مارکت کپ
سایت بازی در کوین مارکت کپ

پس از ورود به بازی با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این صفحه قسمت های مختلفی وجود دارد. ما تمام بخش های این قسمت را شماره گذاری کرده ایم تا بهتر بتوانیم آن ها را به شما توضیح دهیم. در ادامه برای آشنایی بیشتر همراه ما باشید.

تمام موارد شماره گذاری شده در قسمت بعدی شرح داده شده است
تمام موارد شماره گذاری شده در قسمت بعدی شرح داده شده است
  1. همان‌طور که مشاهده می کنید در این قسمت می توانید وارد شبکه های اجتماعی این بازی شوید. در حال حاضر بازی DeFi Kingdoms در شبکه های اجتماعی مختلفی عضو است. با پیوستن به شبکه های اجتماعی این بازی می توانید به راحتی از اخبار، رویداد و دیگر اطلاعیه های این بازی با خبر شوید.
  2. اگر بر روی این گزینه کلیک کنید، می توانید با اعضای تیم توسعه دهنده بازی DeFi Kingdoms بیشتر آشنا شوید. یک تیم با تعداد افراد بسیاری اقدام به تولید این بازی کرده اند. یکی از نکات قابل توجه این بخش، استفاده از نام و تصویر مستعار برای توسعه دهندگان این بازی است. اگر شما به این بخش مراجعه کنید تماماً تصاویر و نام های مستعار مشاهده می کنید.
  3. با کلیک بر روی این گزینه می توانید وارد whitepaper این پروژه شوید و اطلاعاتی مختلفی از این بازی به دست بیاورید. همچنین اگر قصد دارید تا Roadmap این بازی را نیز مطالعه کنید، باید به این بخش مراجعه کنید. برخی از اطلاعاتی که شما در این مقاله با آن ها آشنا می شوید از whitepaper این بازی جمع آوری و ترجمه شده است. در نتیجه به اطلاعات موجود در این مقاله اطمینان داشته باشید.
  4. اگر بر روی گزینه Tutarial کلیک کنید، وارد آموزش این بازی می شوید. در این قسمت اشاره شده است که شما برای شروع این بازی باید مقداری توکن ONE داشته باشید چراکه اسپانسر این بازی شبکه Harmony است. کارمزد های این شبکه بسیار کم است و شما می توانید به راحتی از این توکن برای کارمزد معاملات خود استفاده کنید در نتیجه حتماً مقداری از این توکن در کیف پول متامسک خود داشته باشید.
  5. در صورتی که این گزینه را انتخاب کنید وارد چارت توکن این بازی می شود. جز چارت توکن این بازی می توانید چارت های دیگری را مشاهده کنید.
  6. با کلیک بر روی این گزینه می توانید اطلاعات مختلفی از قرارداد ها و… به دست بیاورید که در حال حاضر در بازی به اطلاعات این گزینه احتیاجی نیست.
  7. با کلیک بر روی بخش های (۷) و (۸) می توانید وارد بازی شوید و بازی خود را آغاز کنید.

برای اینکه بتوانیم بیشتر با سایت رسمی این بازی آشنا شویم صفحه را کمی به سمت پایین اسکرول می کنیم. در بخش بعدی سایت با یک فیلم رو به رو می شویم. در این قسمت شما می توانید در صورت تمایل این فیلم را مشاهده کنید تا با این بازی بیشتر آشنا شوید. در تصویر ذیل می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

سایت رسمی بازی دیفای کینگ دامز DeFi Kingdoms
سایت رسمی بازی دیفای کینگ دامز DeFi Kingdoms

در بخش بعدی سایت کمی درباره توکن این بازی یعنی JEWEL گفته شده است. این توکن بر روی شبکه Harmony و با استفاده از پروتکل Uniawap V2 ساخته و همچنین معامله می شود. همان‌طور که کمی پیش‌تر اشاره کردیم کارمزد های معاملاتی این توکن بسیار کم می باشد چراکه کارمزد شبکه آن یعنی Harmony کم و به صرفه است. شما می توانید نمایی از این صفحه را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

JEWEL توکن بازی دیفای کینگ دامز
JEWEL توکن بازی دیفای کینگ دامز

اگر کمی صفحه سایت را به سمت پایین اسکرول کنید می توانید با ویژگی های بازی آشنا شوید. ما در این قسمت ویژگی های بازی را در دو بخش به شما توضیح خواهیم داد.

اگر به تصویر ذیل نگاه کنید می توانید با بخش های Swap و POOL و GARDENS و BANK آشنا شوید. در هر بخش اطلاعات نسبتاً کمی آورده شده است. برای مثال در قسمت بانک نوشته شده است که شما می توانید پاداش های استیکینگ را در بانک دریافت کنید.

بخش های Swap و POOL و GARDENS و BANK
بخش های Swap و POOL و GARDENS و BANK

اگر کمی مجدد صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید با بخش دوم ویژگی های بازی آشنا خواهید شد. در این قسمت شما صفحه ای همانند تصویر ذیل را مشاهده می کنید. در این قسمت نیز می توانید اطلاعات دیگری درباره بخش های Heroes و LAND و BULDINGS و EQUIPMENT کسب کنید. برای مثال در بخش LAND و یا زمین نوشته شده است که برای ساختن یک پادشاهی زمین بخرید و منابع جمع آوری کنید و شاهد پیشرفت های خود باشید. در دیگر قسمت های این بخش نیز می توانید اطلاعات دیگری به دست بیاورید. برای اینکه مقاله طولانی نشود از توضیحات باقی قسمت ها فاکتور خواهیم گرفت و به سراغ باقی بخش های سایت می رویم.

بخش های Heroes و LAND و BULDINGS و EQUIPMENT
بخش های Heroes و LAND و BULDINGS و EQUIPMENT

اگر کمی صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید، با whitepaper این پروژه رو به رو می شوید. همان‌طور که در تصویر ذیل مشخص است شما می توانید با کلیک بر روی گزینه Read whitepaper اقدام به مطالعه whitepaper این پروژه کنید. در صورتی که در هنگام مطالعه whitepaper این پروژه برایتان سؤالی ایجاد شد می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

با کلیک بر روی گزینه Read whitepaper اقدام به مطالعه whitepaper این پروژه کنید
با کلیک بر روی گزینه Read whitepaper اقدام به مطالعه whitepaper این پروژه کنید

بخش آخری که در سایت رسمی بازی با آن رو در رو می شوید قسمت لیستینگ یا Listing است که تنها شما سایت CoinGecko را مشاهده می کنید. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که تنها این سایت توکن و یا اطلاعات بازی را لیست کرده است؟ خیر شما می توانید اطلاعات این پروژه و بازی را در سایت های دیگری همانند کوین مارکت کپ نیز مشاهده کنید.

قسمت لیستینگ یا Listing
قسمت لیستینگ یا Listing

حال که با سایت رسمی این بازی آشنا شدید و اطلاعات مختلفی از آن کسب کردید، نوبت به این رسیده است که به سراغ بررسی توکن این بازی برویم. در بخش بعدی مقاله قصد داریم تا توکن بازی DeFi Kingdoms به صورت کامل و جامع با کمک سایت کوین مارکت کپ بررسی کنیم. در ادامه همراه ما باشید.


بررسی کامل و جامع توکن JEWEL بازی DeFi Kingdoms

بررسی کامل و جامع توکن JEWEL بازی DeFi Kingdoms
بررسی کامل و جامع توکن JEWEL بازی DeFi Kingdoms

زمانی که به سایت کوین مارکت کپ مراجعه کنید و نام بازی و یا توکن آن را جستجو کنید با تصویر ذیل رو به رو می شوید. همان‌طور که در این تصویر مشاهده می کنید در زمان نگارش این مقاله قیمت توکن JEWEL برابر با ۹ دلار می باشد که این رقم معادل ۰.۰۰۰۲۰۶۱ بیت کوین و ۰.۰۰۲۹۰۸ اتریوم می باشد. همان‌طور که مشخص است این توکن در ۲۴ ساعت گذشته ۴ درصد ریزش داشته است که در ادامه قسمت بررسی نمودار این ریزش را بررسی خواهیم کرد.

در دیگر بخش های این سایت شما می توانید اطلاعات دیگری را نیز به دست بیاورید که بهتر است با مراجعه به سایت کوین مارکت کپ تمامی این اطلاعات را خودتان مشاهده کنید.

مشخصات بازی دیفای کینگ دامز در سایت کوین مارکت کپ
مشخصات بازی دیفای کینگ دامز در سایت کوین مارکت کپ

اگر صفحه سایت کوین مارکت کپ را کمی به سمت پایین اسکرول کنیم، با نمودار قیمتی توکن این بازی یعنی JEWEL رو به رو می شویم. شما می توانید تصویر این نمودار را در تایم فریم ALL در تصویر ذیل مشاهده کنید.

نمودار قیمتی توکن JEWEL
نمودار قیمتی توکن JEWEL

همان‌طور که در نمودار فوق مشاهده می کنید این توکن از ۲۵ نوامبر سال ۲۰۲۱ در سایت کوین مارکت کپ با قیمتی معادل ۸.۸۵ دلار لیست شد. در مدت کوتاهی این توکن توانست به ۱۱ دلار نیز دست پیدا کند اما مجدد روند قیمتی آن نزولی شد. پس از مدتی روند صعودی این توکن آغاز شد و قیمت این توکن توانست برای لحظاتی تا ۲۵ دلار نیز صعود کند اما این موضوع طولی نکشید و مجدد این توکن روند نزولی خود را آغاز کرد و در حال حاضر نیز قیمت این توکن در یک روند نزولی می باشد.

با توجه به جذب کاربر و همچنین سرمایه این بازی، می توان گفت که ممکن است به زودی قیمت این توکن مجدد به سطح قبلی خودش برسد و یا یک ATH جدید ثبت کند.

حال که با اطلاعات این بازی آشنا شدید، بهتر است به سراغ اصلی این مقاله که آموزش بازی است برویم. در نتیجه اگر قصد دارید تا این بازی را به صورت کامل و جامع آموزش ببینید، در ادامه همراه ما باشید.


آموزش کامل و جامع بازی DeFi Kingdoms

آموزش کامل و جامع بازی DeFi Kingdoms
آموزش کامل و جامع بازی DeFi Kingdoms

قبل از هر چیزی برای شروع بازی نیاز است تا ۳ کار مهم و حیاتی را انجام دهید. در ادامه به این ۳ کار اشاره خواهیم کرد.

  1. برای شروع بازی حتماً باید یکی از مرورگرهای chrome، Firefox، Brave و microsoft edge استفاده کنید. اگر مرورگر شما جز این مرورگر ها نباشد قطعاً با ارور مواجه خواهید شد.
  2. برای شروع بازی باید افزونه کیف پول متامسک را در مرورگر مورد نظر خود نصب کنید. اگر از طریقه انجام این کار بی خبر هستید و یا تا به حال این کار را انجام نداده اید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً مقاله آموزش نصب کیف پول Metamask تیم زوم ارز را مطالعه کنید. پس مطالعه این مقاله می توانید به راحتی این ولت را نصب و سپس از آن استفاده کنید.
  3. پس از اینکه هر دو مرحله فوق را انجام دادید، نوبت به این رسیده است که ولت متامسک خود را با کمی توکن One شارژ کنید. شما می توانید این توکن را از صرافی های مختلف خریداری کنید. برخی از صرافی هایی که از توکن One پشتیبانی می کنند عبارت اند از: بایننس، کوکوین، هیوبی، پنکیک سواپ و… .

برای اینکه بتوانید از این بازی درآمد کسب کنید دو راه وجود دارد. راه اول این است که شما از مارکت داخل بازی هیرو خریداری کنید و سپس با استفاده از هیروها بازی نمایید تا بتوانید توکن JEWEL کسب کنید. راه دوم این است که مقداری One وارد بازی کنید و آن را در بازی به JEWEL تبدیل نمایید. حال در استخر های نقدینگی سپرده و یا استیک کنید تا بتوانید سود کسب کنید.

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که پیشنهاد زوم ارز این است که کدام نوع بازی را برای کسب درآمد انجام دهیم؟ متأسفانه ما برای انجام این کار پیشنهادی نداریم چراکه این انتخاب کاملاً به خودتان بستگی دارد؛ اما باید بدانید که خرید هیرو نیاز به سرمایه نسبتاً زیادی دارد. به همین دلیل ممکن است بیشتر افراد تمایل به انجام این کار نداشته باشند. در ادامه ما تنها به بخش خرید هیرو سر خواهیم زد اما به دلیل اینکه امکان خرید هیرو وجود ندارد بیشتر ادامه نخواهیم داد.

لازم به ذکر است که بخش کار در استخر تأمین نقدینگی را به صورت کامل توضیح خواهیم داد تا اگر علاقه مند بودید از این طریق بتوانید از بازی DeFi Kingdoms کسب درآمد کنید. در استخر تأمین نقدینگی نیازی نیست که سرمایه زیادی وارد کنید چراکه می توانید این کار را حتی با سرمایه اندک نیز شروع کنید. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که حداقل میزان سرمایه مورد نیاز چقدر است؟ به طور حدودی شما باید در این قسمت سرمایه ای کمتر از ۱۰۰ دلار داشته باشید.

در ادامه ابتدا به سراغ بحث تأمین نقدینگی می رویم و نحوه استفاده از این قسمت را به صورت کامل به شما آموزش می دهیم. اگر شما نیز قصد دارید تا در استخر نقدینگی این بازی سرمایه گذاری کنید، مطالعه این قسمت از مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید. با ما همراه باشید.

برای انجام این کار همان‌طور که گفتیم باید ابتدا مقداری توکن One خریداری کنید. پس از خرید آن را به کیف پول متامسک خود که قصد دارید از آن در بازی استفاده کنید واریز نمایید. حال وارد سایت بازی شوید و بازی را طبق مراحل ذیل آغاز کنید.

آموزش ثبت نام در بازی DeFi Kingdoms

پس از ورود به سایت رسمی بازی با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این قسمت باید بر روی گزینه Start playing کلیک کنید.

روی گزینه Start playing کلیک کنید.
روی گزینه Start playing کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی این گزینه مجدد با صفحه دیگری رو به رو می شوید که در این صفحه باید بر روی گزینه Paly کلیک کنید.

روی گزینه Paly کلیک کنید.
روی گزینه Paly کلیک کنید.

حال همان‌طور که در تصویر ذیل مشاهده می کنید، کیف پول متامسک برای شما نمایان می شود. باید بر روی این قسمت کلیک نمایید.

روی کیف پول متامسک کلیک کنید
روی کیف پول متامسک کلیک کنید

در بخش بعدی با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این قسمت باید تاییدیه های ولت متامسک را نیز انجام دهید که انجام این کار آن چنان سخت نیست و به راحتی قابل انجام است. اگر در این قسمت با مشکل رو به رو شدید، حتماً مشکل خود را در بخش نظرات برای ما بنویسید.

تاییدیه های ولت متامسک
تاییدیه های ولت متامسک

در صفحه بعدی با تصویر ذیل رو به رو می شوید. در بخش (۱) باید برای حساب کاربری خود یک نام انتخاب کنید. در بخش (۲) نیز برای حساب کاربری خود باید یک آواتار انتخاب نمایید. پس از انتخاب نام و آواتار باید بر روی بخش (۳) کلیک کنید.

ساخت اکانت بازی دیفای کینگ دامز
ساخت اکانت بازی دیفای کینگ دامز

حال همان‌طور که مشاهده می کنید بازی با موفقیت برای شما اجرا می شود. در تصویر ذیل می توانید یک نمای ابتدایی از بازی DeFi Kingdoms را مشاهده کنید.

نمای ابتدایی از بازی DeFi Kingdoms را مشاهده کنید.
نمای ابتدایی از بازی DeFi Kingdoms را مشاهده کنید.

اگر به بالای تصویر سمت راست و چپ نگاه کنید، دو بخش متفاوت را خواهید دید. در ابتدا ما به سراغ سمت چپ تصویر خواهیم رفت. در این قسمت شما صفحه ای همانند تصویر ذیل را می بینید.

مشخصات اکانت بازی DeFi Kingdoms
مشخصات اکانت بازی DeFi Kingdoms

در این قسمت نام شما مشخص است. جز نام شما می توانید تعداد توکن های JEWEL خود را نیز در این قسمت مشاهده کنید. همچنین جز این ها، موارد دیگری نیز وجود دارد که می توانید آن ها را مشاهده کنید و اطلاعاتی از آن ها به دست بیاورید.

حال اگر به سمت راست تصویر نگاه کنید، یک گزینه با نام Menu وجود دارد. شما می توانید این گزینه را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

قسمت منو
قسمت منو

اگر بر روی این گزینه کلیک کنید، گزینه های دیگری برایتان نمایش داده می شود و شما می توانید از آن ها استفاده کنید. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که این گزینه ها دقیقاً در بازی به چه کاری می آید؟ زمانی که شما در هر قسمتی باشید، برای اینکه بخواهید به قسمت دیگری بروید، نیازی نیست که به MAP برگردید چراکه می توانید با استفاده از اینکه گزینه ها مقصد مورد نظر خود را انتخاب و به صورت مستقیم به همان بخش بروید.

منوی بازی DeFi Kingdoms
منوی بازی DeFi Kingdoms

آموزش کار با استخر تأمین نقدینگی در بازی DeFi Kingdoms

حال که با موارد حاشیه ای این قسمت آشنا شدید نوبت به اصل ماجرا رسیده است. در ابتدا قبل از هر کاری ما باید به مارکت این بازی مراجعه کنیم و سپس از طریق بخش Trader مقداری از توکن ONE را به توکن JEWEL تبدیل کنیم. برای انجام این کار ابتدا:

از بین بخش های مختلف این بازی در صفحه ابتدایی، قسمت market place را انتخاب می کنیم. (همانند تصویر ذیل)

قسمت market place را انتخاب کنید
قسمت market place را انتخاب کنید

پس از انتخاب این بخش با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این قسمت باید گزینه Trader را انتخاب کنید.

گزینه Trader را انتخاب کنید.
گزینه Trader را انتخاب کنید.

پس از انتخاب گزینه ی trader با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. همان‌طور که در بخش سبز رنگ مشاهده می کنید موجودی توکن One ما در حال حاضر ۹۱.۸۹۳۸ می باشد. حال ما باید نصف یا بهتر است بگوییم ۵۰ درصد این مقدار را به توکن JEWEL تبدیل کنیم. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چرا ۵۰ درصد؟ به دلیل اینکه در استخر نقدینگی این بازی ما تنها می توانیم جفت ارز های خود را قرار دهیم و به همین دلیل باید به صورت نصف به نصف از آن‌ها موجود داشته باشیم.

در نتیجه باید ۵۰ درصد توکن ONE را به توکن JEWEL تبدیل کنیم. همان‌طور که در کادر قرمز رنگ مشاهده می کنید، در این قسمت توکن ONE انتخاب شده است. حال باید با کلیک بر روی گزینه Select a token توکن دیگر را انتخاب کنیم که در این قسمت قصد داریم تا توکن JEWEL را انتخاب نماییم.

گزینه ی trader
گزینه ی trader

شما می توانید از بین توکن های موجود، یکی دیگر از توکن ها را انتخاب کنید و یا با کلیک بر روی توکن JEWEL آن را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که شما می توانید از جفت ارز های دیگری در استخر نقدینگی این بازی استفاده کنید که در ادامه با آن ها نیز آشنا خواهیم شد. (همانند تصویر ذیل)

با کلیک بر روی توکن JEWEL آن را انتخاب نمایید
با کلیک بر روی توکن JEWEL آن را انتخاب نمایید

حال همان‌طور که گفتیم باید ۵۰ درصد دارایی خود را انتخاب نماییم. در حال حاضر دارایی توکن One ما برابر با ۹۱ می باشد در نتیجه باید عدد ۴۵ را انتخاب نمایید. در نتیجه در بخش (۱) همانند تصویر ذیل عدد ۴۵ را وارد خواهیم کرد. همان‌طور که در بخش (۲) مشخص است، ۴۵ توکن One برابر با ۰.۷۲۹۸۶۴ توکن JEWEL می شود. حال در صورت تایید، باید بر روی گزینه Swap (3) کلیک کنید.

روی گزینه Swap کلیک کنید
روی گزینه Swap کلیک کنید

در بخش بعدی اگر تمام موارد مورد تایید شما می باشد، باید بر روی گزینه Confirm swap کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

روی گزینه Confirm swap کلیک کنید
روی گزینه Confirm swap کلیک کنید

حال اگر بر روی پروفایل خود در سمت چپ نگاه کنید، می بینید که مقدار توکن JEWEL خریداری شده به حساب واریز شده است. به همین راحتی می توانید این عملیات انتقال را انجام دهید.

انتقال انجام شد
انتقال انجام شد

حال که هم توکن One و هم توکن JEWEL موجود داریم، نوبت به این رسیده است که به سراغ تأمین نقدینگی برویم. انجام این کار نیز بسیار آسان است و شما می توانید به راحتی آن را انجام دهید. اگر از مراحل انجام این کار بی خبر هستید، مطالعه ادامه این مقاله را از دست ندهید.

در همان بخش marketplace باشید اما این بار بر روی گزینه Druid کلیک کنید. شما می توانید در تصویر ذیل مکان قرار گیری این بخش را مشاهده کنید.

روی گزینه Druid کلیک کنید
روی گزینه Druid کلیک کنید

پس از کلیک بر روی این قسمت، با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این قسمت باید بر روی گزینه Create pool کلیک کنید تا به بخش اصلی بروید.

روی گزینه Create pool کلیک کنید تا به بخش اصلی بروید.
روی گزینه Create pool کلیک کنید تا به بخش اصلی بروید.

حال که با تصویر ذیل رو به رو شدید، می بینید که در این قسمت توکن One انتخاب شده می باشد. حال نوبت به این رسیده است که توکن دیگر را در این بخش اضافه کنید. برای انجام این کار باید بر روی گزینه Select a token کلیک کنید.

روی گزینه Select a token کلیک کنید.
روی گزینه Select a token کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی این گزینه با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این قسمت همان‌طور که ملاحظه می کنید هم موجودی توکن One ما و هم موجودی LEWEL ما تکمیل است. در این قسمت ما باید توکن JEWEL را انتخاب نماییم. در نتیجه بر روی آن کلیک می کنیم.

توکن JEWEL را انتخاب نمایید
توکن JEWEL را انتخاب نمایید

اگر در صفحه جدید با ارور بخش (۱) رو به رو شدید، این موضوع به این معنی است که هنوز مقدار دو توکن شما برابر نشده است. در نتیجه باید ابتدا آن ها را برابر کنید. به همین منظور باید بر روی گزینه MAX کلیک کنید. شما می توانید در تصویر ذیل نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

روی گزینه MAX کلیک کنید
روی گزینه MAX کلیک کنید

پس از کلیک بر روی گزینه MAX حال مشاهده می کنید که گزینه APPROVE LEWEL برایتان نمایش داده شده است. در این قسمت باید بر روی این گزینه کلیک کنید. پس از کلیک کیف پول شما اجرا می شود و باید تایید کنید تا عملیات ادامه پیدا کند.

روی گزینه APPROVE LEWEL کلیک کنید
روی گزینه APPROVE LEWEL کلیک کنید

حال اگر به بالای صفحه دقت کنید قسمتی با عنوان Pending را مشاهده می کنید. باید صبر کنید تا تراکنش شما بر روی شبکه هارمونی انجام شود. شما می توانید نمایی از این صفحه را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

عنوان Pending
عنوان Pending

زمانی که با پیغام بالای تصویر ذیل رو به رو شدید، یعنی تراکنش شما با موفقیت انجام شده است. حال در پایین صفحه باید بر روی گزینه Supply کلیک کنید.

روی گزینه Supply کلیک کنید.
روی گزینه Supply کلیک کنید.

در قسمت بعدی شما می توانید تمام مشخصات موجود را مشاهده کنید. پس از مشاهده تمامی اطلاعات نمایش داده شده در این بخش، نوبت به این رسیده است که این تاییدیه را نهایی کنید. برای انجام این کار باید بر روی گزینه Confirm Supply کلیک کنید.

روی گزینه Confirm Supply کلیک کنید.
روی گزینه Confirm Supply کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی این قسمت با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این بخش می توانید اطلاعات مختلف تأمین نقدینگی خود را مشاهده کنید. برای اینکه بتوانید متوجه اطلاعات این بخش شوید، هر ۴ قسمت مشخص شده تصویر ذیل را برایتان توضیح خواهیم داد. در بخش (۱) شما می توانید مقدار تأمین نقدینگی خود را مشاهده کنید و از آن اطلاعات به دست بیاورید.

در بخش (۲) می توانید تمام سهم خود را از استخر تأمین نقدینگی جفت ارز مورد نظر مشاهده کنید. در بخش (۳) مقدار توکن LEWEL که برای تأمین نقدینگی قرار داده اید را مشاهده می کنید و در بخش (۴) نیز مقدار توکن ONE که برای تأمین نقدینگی قرار داده شده است قابل مشاهده می باشد.

اطلاعات مختلف تأمین نقدینگی
اطلاعات مختلف تأمین نقدینگی

حال اگر به بالای صفحه قسمت پروفایل خود در سمت چپ نگاهی بیندازید، مشاهده می کنید که مقدار توکن LEWEL شما در این قسمت ۰ شده است. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چرا؟ به دلیل اینکه شما تمام موجودی خود را برای تأمین نقدینگی قرار داده اید و به همین علت این اتفاق رخ داده است. در صورتی که شما دارایی خود را از حالت تأمین نقدینگی خارج کنید، مجدد موجودی شما به این قسمت برگشت داده می شود. در تصویر ذیل می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

مشاهده پروفایل شما
مشاهده پروفایل شما

حال نصف کار را در این بخش انجام داده ایم اما هنوز کار تمام نشده است. در این قسمت باید به صفحه اصلی برگردیم و سپس گزینه Gardens را انتخاب کنیم. همان‌طور که در اواسط مقاله گفتیم، شما می توانید با کلیک بر روی گزینه منو، بخش Gardens را بدون اینکه به صفحه اصلی برگردید انتخاب نمایید. در تصویر ذیل ما به سراغ صفحه اصلی رفته و سپس این گزینه را انتخاب کرده ایم.

گزینه Gardens را انتخاب کنید
گزینه Gardens را انتخاب کنید

پس از انتخاب این گزینه، با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این بخش دو گزینه با نام های Harvest و SeedBox وجود دارد. در این قسمت از مقاله ما ابتدا با گزینه SeedBox کار خواهیم داشت. در نتیجه بر روی این گزینه کلیک می کنیم.

گزینه SeedBox
گزینه SeedBox

پس از کلیک بر روی این گزینه با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این صفحه همان‌طور که مشاهده می کنید جفت ارز های مختلفی وجود دارد. اگر در خاطرتان باشد کمی قبل تر گفتیم شما می توانید جز جفت ارز LEWEL/ONE جفت ارز های دیگری را برای تأمین نقدینگی انتخاب کنید.

هر جفت ارز یک سود سالیانه به خصوصی را دارد. اگر دقت کنید سود سالیانه جفت ارز JEWEL/AVAX برابر با ۵۱۶ درصد است؛ یعنی اگر شما از این جفت ارز برای تأمین نقدینگی استفاده کنید، به صورت سالیانه ۵۱۶ درصد سود دریافت خواهید کرد. البته لازم به ذکر است که این سود به مرور زمان کمتر نیز خواهد شد. شاید برایتان سؤال پیش بیاید که دلیل کم شدن این سود چیست؟

هر چه تأمین نقدینگی در یک جفت ارز بیشتر شود، درصد سود سالیانه آن جفت ارز نیز کاهش می یابد. برای مثال اگر در تصویر ذیل به جفت ارز JEWEL/UST دقت کنید، می بینید که درصد سود سالیانه این جفت ارز نسبت به جفت ارز JEWEL/AVAX کمتر است. این موضوع همان‌طور که گفتیم به این دلیل است که تأمین نقدنیگی در این جفت ارز بیشتر می باشد.

انتخاب جفت ارز برای تأمین نقدینگی
انتخاب جفت ارز برای تأمین نقدینگی

حال برای اینکه بتوانیم تأمین نقدینگی خود را نهایی کنیم، در این بخش باید به دنبال جفت ارز LEWEL/ONE باشیم. در نتیجه صفحه را به سمت پایین اسکرول می کنیم. شما می توانید در تصویر ذیل نمایی از این صفحه را مشاهده کنید. همان‌طور که می بینید در حال حاضر درصد سود سالیانه جفت ارز JEWEL/ONE برابر با ۴۵۷.۹ می باشد.

هر چه مقدار تأمین نقدینگی در این جفت ارز بیشتر شود، این درصد سود نیز کمتر می شود. حال برای ادامه کار باید بر روی گزینه Deposit کلیک کنیم. توجه داشته باشید که اگر جفت ارز شما، یک جفت ارز دیگری بود، باید بر روی Deposit جفت ارز مورد نظرتان کلیک کنید.

روی گزینه Deposit کلیک کنید
روی گزینه Deposit کلیک کنید

حال همان‌طور که مشاهده می کنید در تصویر ذیل بخش (۱) بدون موجودی است و ما باید موجودی این قسمت را تکمیل کنیم. در نتیجه باید بر روی بخش (۲) کلیک کنیم.

روی گزینه ی DEPOSIT JEWEL - LPTOKENS کلیک کنید
روی گزینه ی DEPOSIT JEWEL – LPTOKENS کلیک کنید

به محض کلیک بر روی بخش (۲) تصویر فوق با صفحه ی دیگری همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این قسمت شما می توانید مقدار عدد تأمین نقدینگی خود را وارد کنید. در صورتی که قصد داشتید تمام دارایی خود را قرار دهید باید بر روی گزینه MAX کلیک کنید. پس از انجام این کار، گزینه APPROVE برای شما فعال می شود.

حال باید بر روی این گزینه کلیک کنید. پس از چند ثانیه ولت شما بارگذاری می شود که باید تایید کنید. در این قسمت مقداری از شما کارمزد کم می شود. لازم به ذکر است که تا به این مرحله در بخش های مختلفی از شما کارمزد کم شده است اما به دلیل اینکه مقدار این کارمزد بسیار بسیار کم می باشد مشکلی تا کنون پیش نیامده است.

روی گزینه MAX کلیک کنید
روی گزینه MAX کلیک کنید

در صفحه جدید، باید بر روی گزینه Deposit کلیک کنید. شما می توانید در تصویر ذیل نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

روی گزینه Deposit ضربه بزنید
روی گزینه Deposit ضربه بزنید

با نمایش تصویر ذیل بر روی صفحه مانیتور شما، باید کمی صبر کنید تا عملیات مورد نظر و همچنین تراکنش ها انجام شود.

صبر کنید تا عملیات مورد نظر و تراکنش ها انجام شود
صبر کنید تا عملیات مورد نظر و تراکنش ها انجام شود

پس از اینکه عملیات قبل تکمیل شد، حال با صفحه ذیل رو به رو می شود. زمانی که این صفحه را مشاهده کردید، یعنی کار شما تکمیل شده است و زین پس فقط سود دریافت خواهید کرد. اگر دقت کنید در پایین تصویر ذیل گزینه های مختلفی وجود دارد. اگر بر روی گزینه Deposit کلیک کنید، می توانید مجدد مقداری نقدینگی به استخر اضافه کنید تا مقدار سود دریافتی شما بیشتر شود.

اگر بر روی گزینه Claim دریافت کنید، صفحه دریافت پاداش شما بارگذاری می شود که می توانید پاداش های خود را دریافت کنید. در ادامه با این صفحه بیشتر آشنا خواهید شد. اگر بر روی گزینه withdraw نیز کلیک کنید، می توانید تمام مبلغی که برای تأمین نقدینگی گذاشته اید را مجدد برداشت و وارد کیف پول خود کنید.

گزینه ی مورد نظر را انتخاب کنید.
گزینه ی مورد نظر را انتخاب کنید.

اگر بر روی گزینه Claim در بخش قبل کلیک کنید، با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. حال همان‌طور که در این تصویر مشخص است، مقداری از دارایی شما قفل شده و امکان Claim و یا برداشت آن ها وجود ندارد. برای برداشت باقی دارایی های خود می توانید بر روی گزینه Claim کلیک کنید.

گزینه Claim
گزینه Claim

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چگونه می توانیم این صفحه برداشت پاداش ها را مشاهده کنیم. برای انجام این کار ۲ راه وجود دارد. در ادامه به هر دو راه اشاره خواهیم کرد.

روش شماره یک:

ابتدا به یک صفحه قبل برگردید. حال به جای گزینه Deposit این بار گزینه Manage را مشاهده می کنید. زمانی که در یک جفت ارز تأمین نقدینگی کرده باشید دیگر گزینه Deposit را مشاهده نخواهید کرد و در ازای این گزینه Manage را خواهید دید. حال اگر بر روی این گزینه کلیک کنید، با صفحه ای که در دو تصویر قبل دیده اید رو به رو می شوید.

در این بخش باید بر روی گزینه Claim کلیک کنید تا بخش دریافت پاداش برایتان بارگذاری شود. یکی دیگر از نکاتی که در این قسمت وجود دارد این است که شما می توانید در این بخش نیز اطلاعات مختلف دیگری را مشاهده کنید. برای مثال در بخش های your unlocked rewards و your locked rewards می توانید پاداش های قابل برداشت و همچنین قفل شده خود را مشاهده کنید.

در این بخش می توانید پاداش های قابل برداشت و همچنین قفل شده خود را مشاهده کنید.
در این بخش می توانید پاداش های قابل برداشت و همچنین قفل شده خود را مشاهده کنید.

روش شماره دو:

حال که با روش اول آشنا شدید، نوبت به روش دوم رسیده است. برای اینکه بتوانید از این طریق پاداش های خود را دریافت کنید ابتدا باید به بخش Gardens مراجعه کنید. حال در این قسمت یک بار بر روی گزینه Harvest کلیک کنید. شما می توانید در تصویر ذیل نمایی از این گزینه را مشاهده کنید.

روی گزینه Harvest کلیک کنید
روی گزینه Harvest کلیک کنید

پس از کلیک بر روی این گزینه با صفحه ی دیگری همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این بخش باید بر روی گزینه View harvest کلیک نمایید.

روی گزینه View harvest کلیک نمایید
روی گزینه View harvest کلیک نمایید

پس از کلیک بر روی این گزینه، همان‌طور که مشاهده می کنید مجدد صفحه برداشت پاداش برای شما نمایان می شود. حال می توانید با کلیک بر روی گزینه Claim پاداش های خود را به راحتی برداشت کنید.

روی گزینه Claim پاداش های خود را به راحتی برداشت کنید
روی گزینه Claim پاداش های خود را به راحتی برداشت کنید

همان‌طور که مشاهده کردید، به همین راحتی می توانید در استخر تأمین نقدینگی این بازی مشارکت کنید و همچنین به صورت سالیانه یک سود دریافت نمایید که البته این نرخ سود ثابت نیست بلکه متغیر است.

حال که با تأمین نقدینگی آشنا شدید، نوبت به این رسیده است تا به سراغ بانک در این بازی برویم. شما در بانک این بازی نیز می توانید سرمایه گذاری کنید. در بخش بعدی انجام این کار به صورت مرحله به مرحله و کامل به شما شرح خواهیم داد.

آموزش کار با بانک در بازی DeFi Kingdoms

در بازی DeFi Kingdoms شما می توانید سپرده گذاری نمایید و بر اساس مقدار سپرده گذاری باز هم سود دریافت کنید. در این بخش از مقاله قصد داریم تا طریقه انجام این کار را به شما توضیح دهیم. در نتیجه اگر قصد دارید تا در بانک این بازی نیز سپرده گذاری کنید، حتماً ادامه این مقاله را تا انتها دنبال کنید. برای انجام این کار ابتدا:

با کلیک بر روی گزینه menu در سمت راست تصویر، گزینه بانک bank را انتخاب می کنیم. همان‌طور که گفتیم از این قسمت می توانید دسترسی سریع تری به گزینه ها داشته باشید. رد تصویر ذیل می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

آموزش کار با بانک در بازی DeFi Kingdoms
آموزش کار با بانک در بازی DeFi Kingdoms

حال پس از کلیک بر روی گزینه Bank با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. این صفحه، قسمت بانک بازی می باشد. همان‌طور که مشاهده می کنید، ۳ نفر در این قسمت حضور دارند که ما در این بخش تنها با Teller یعنی بخش (۲) کار خواهیم داشت. اگر بر روی شخص بخش (۱) کلیک کنید، اطلاعاتی درباره بانک برایتان نمایش داده می شود که تا این قسمت از مقاله با تمامی اطلاعات این بخش آشنا شده اید. حال برای ادامه بر روی بخش (۲) یعنی Teller کلیک می کنیم.

روی Teller کلیک کنید.
روی Teller کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی این گزینه با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این قسمت همان‌طور که در بخش (۱) مشاهده می کنید، شما می توانید مقداری توکن JEWEL قرار دهید و بر حساب ضریب مشخص شده پاداش دریافت کنید. در اصل انجام این کار همانند این اصل که شما در بانک واقعی مقداری پول گذاشته اید و سود دریافت می کنید. برای ادامه عملیات باید بر روی گزینه Deposit کلیک کنید.

روی گزینه Deposit کلیک کنید.
روی گزینه Deposit کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی گزینه Deposit با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این بخش همان‌طور که مشخص است موجودی JEWEL ما ۰ است و به همین دلیل ما اجازه انجام این کار را نداریم. زمانی که این اتفاق رخ می دهد، باید مجدد به بخش marketplace برویم و سپس از بخش Trader مقداری توکن ONE را به توکن JEWEL تبدیل کنیم. به دلیل اینکه شما انجام این مراحل را کمی قبل تر آموزش دیده اید ما مجدد در این قسمت تکرار نخواهیم کرد.

در نتیجه دقیقاً همان مراحل را تکرار کنید تا موجودی توکن JEWEL شما افزایش پیدا کند. در صورتی که موجودی توکن One شما در حل تبدیل نبود، باید ابتدا کیف پول متامسک خود را شارژ کنید و سپس این کار را ادامه دهید. توجه داشته باشید که حتماً مقداری توکن ONE در ولت متامسک خود برای کارمزد داشته باشید.

افزایش موجودی توکن JEWEL
افزایش موجودی توکن JEWEL

پس از اینکه مقداری توکن JEWEL شارژ کردید، حال مجدد به همین بخش بازگردید و بر روی گزینه MAX کلیک کنید. شما می توانید با وارد کردن عدد مورد نظر، مقدار توکن JEWEL مورد نظرتان را در بانک سپرده گذاری کنید. پس از مشخص شدن مبلغ، گزینه Approve برای شما فعال می شود. باید بر روی این گزینه کلیک کنید.

روی گزینه Approve کلیک کنید
روی گزینه Approve کلیک کنید

پس از گذشت چند ثانیه و انجام تراکنش، باید بر روی گزینه Deposit کلیک کنید تا تراکنش شما تایید شود.

روی گزینه Deposit کلیک کنید
روی گزینه Deposit کلیک کنید

پس از کلیک بر روی گزینه Deposit با تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این قسمت باید کمی صبر کنید. توجه داشته باشید که در این بخش از شما مقداری کارمزد کسر می شود که باید آن را با توکن One موجود در ولت پرداخت کنید.

تا پایان عملیات صبر کنید
تا پایان عملیات صبر کنید

پس از اینکه عملیات به پایان رسید، حال با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. همان‌طور که در کادر مشخص شده است، مقدار سپرده گذاری ما در بانک بازی DeFi Kingdoms برابر با ۰.۰۱۹۷ توکن JEWEL می باشد.

بانک بازی DeFi Kingdoms
بانک بازی DeFi Kingdoms

شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چگونه می توانیم به مقدار سپرده خود اضافه کنیم، یا چگونه پاداش سپرده را دریافت نماییم و یا اینکه چگونه کل مبلغ سپرده را برداشت کنیم؟

برای اینکه بتوانید تمام این کار ها را انجام دهید باید مجدد در بانک بر روی گزینه Teller کلیک کنید. پس از کلیک بر روی گزینه Teller با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. حال اگر به بالای صفحه نگاهی بیندازید ۳ گزینه Deposit و Claim و withdraw را مشاهده می کنید.

روی گزینه Teller ضربه بزنید
روی گزینه Teller ضربه بزنید

معرفی گزینه Deposit:

تمامی این گزینه ها همان گزینه هایی است که در بخش استخر تأمین نقدینگی با آن ها آشنا شدید. اگر بر روی این گزینه کلیک کنید، می توانید مجدد به مبلغ سپرده خود اضافه کنید.

معرفی گزینه Claim:

برای دریافت پاداش سپرده خود تنها یک راه وجود دارد و آن هم کلیک بر روی گزینه Claim می باشد. شما با کلیک بر روی گزینه claim می توانید به راحتی پاداش های خود را در این قسمت دریافت کنید.

معرفی گزینه Withdraw:

اگر بر روی گزینه Withdraw کلیک کنید، می توانید به راحتی تمام مبلغ سپرده خود را برداشت و به ولت شخصی منتقل کنید. انجام این کار بسیار راحت است.

همان‌طور که مشاهده کردید، به همین راحتی می توانید در استخر تأمین نقدینگی و یا بانک در بازی DeFi Kingdoms سرمایه گذاری کنید. این راه بهترین روش برای درآمدزایی از این بازی می باشد.

یک نکته ی جالبی که در این بخش نیاز است تا به آن اشاره کنیم بحث کارمزد های این بازی می باشد. همان‌طور که بارها اشاره کردیم مقدار کارمزد هایی که از شما در این بازی کم می شود بسیار کم است چراکه کارمزد های شبکه هارمونی که این بازی بر روی آن لانج شده است پایین می باشد؛ بنابراین نگران کارمزد ها اصلاً نباشید. تا به این قسمت از مقاله با انجام تمام عملیات ها و تراکنش هایی که شاهد بودید، ما همچنان کمتر از ۱ دلار کارمزد داده ایم؛ بنابراین همان‌طور که گفتیم نگران کارمزد های تراکنش خود نباشید.

در قسمت بعدی مقاله قصد داریم تا نحوه خرید هیرو در بازی DeFi Kingdoms به شما آموزش دهیم. همان‌طور که گفتیم قیمت هیرو ها کمی در این بازی بالا می باشد و تقریباً افراد بسیار کمی این کار (خرید هیرو) را انجام می دهند. به همین دلیل ما نیز تنها به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید هیرو خریداری کنید و از هیرو های خود استفاده کنید اما به دلیل قیمت بالای هیرو از خرید آن‌ها برای ادامه آموزش فاکتور خواهیم گرفت. در ادامه همراه ما باشید.


آموزش خرید هیرو در بازی DeFi Kingdoms

آموزش خرید هیرو در بازی DeFi Kingdoms
آموزش خرید هیرو در بازی DeFi Kingdoms

برای اینکه بتوانید در این بازی اقدام به خرید هیرو کنید، ابتدا باید به صفحه اصلی برگردید و بر روی گزینه Tavern کلیک کنید. جز این راه، شما می توانید با انتخاب بخش Menu گزینه Tavern را انتخاب نمایید.

گزینه Tavern را انتخاب نمایید
گزینه Tavern را انتخاب نمایید

پس از انتخاب این بخش، با صفحه ای همانند تصویر ذیل رو به رو می شوید. در این قسمت برای خرید هیرو همانند تصویر ذیل باید بر روی گزینه Agent کلیک نمایید.

روی گزینه Agent کلیک نمایید
روی گزینه Agent کلیک نمایید

در بخش جدید، گزینه های مختلفی وجود دارد. همان‌طور که گفتیم هیرو ها در این بازی همان محصولات و یا NFT های بازی DeFi Kingdoms به حساب می آید. شما می توانید هیرو ها را بخرید و یا آن ها را بفروشید. برای خرید هیرو باید بر روی گزینه buy heroes کلیک کنید و برای فروش هیرو نیز باید بر روی گزینه sell Heroes کلیک نمایید. همان‌طور که گفتیم ما در این بخش قصد داریم آموزش دهیم که چگونه می توانید هیرو خریداری کنید، در نتیجه باید بر روی گزینه buy heroes کلیک کنید.

گزینه buy heroes کلیک کنید
گزینه buy heroes کلیک کنید

به محض کلیک بر روی این گزینه با صفحه ای همچون تصویر ذیل رو به رو می شوید. این قسمت مارکت اختصاصی این بازی می باشد و شما از این طریق به راحتی می توانید اقدام به خرید هیرو های مختلف کنید. برای آشنایی با تمام هیرو ها باید صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید و با به دیگر صفحات سایت مراجعه کنید.

مارکت اختصاصی بازی DeFi Kingdoms
مارکت اختصاصی بازی DeFi Kingdoms

هر هیرو یک مشخصات خاصی دارد. شما می توانید در بخش مشخص شده تصویر ذیل، مشخصات هر هیرو را مشاهده کنید و درباره آن ها اطلاعات کسب نمایید.

مشخصات هیرو ها
مشخصات هیرو ها

اگر به قسمت انتهایی هر هیرو دقت کنید، یک قیمت مشاهده می کنید، این قیمت خرید هیرو ها می باشد. همان‌طور که مشخص است میانگین قیمت های خرید هیرو در این بخش ۳۴ توکن JEWEL می باشد. حال اگر بخواهیم این رقم را معادل سازی به دلار و تومان کنیم، باید یک محاسبات کوچک انجام دهیم. برای مثال اگر قیمت هیرو مورد نظر ما ۳۴ توکن JEWEL باشد قیمت آن برابر با ۳۰۶ دلار می شود.

حال اگر بخواهیم این رقم را به تومان تبدیل کنیم، تقریباً چیزی حدود به ۸.۵۰۰.۰۰۰ تومان می باشد؛ بنابراین همان‌طور که گفتیم خرید هیرو در این بازی کمی گران است. ضمناً لازم به ذکر است که در زمان نگارش این مقاله، ارزان ترین هیرو های مارکت این بازی دقیقاً هیرو هایی می باشد که شما در تصویر مشاهده می کنید.

قیمت های خرید هیرو
قیمت های خرید هیرو

شما می توانید با توجه به قسمتی که در سایت مشاهده می کنید، ترتیب نمایش هیرو ها را فیلتر نمایید تا بتوانید به هیرو مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید.

فیلتر ترتیب نمایش هیرو ها
فیلتر ترتیب نمایش هیرو ها

حال شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چگونه می توانیم درباره یک هیرو اطلاعات بیشتری به دست بیاوریم؟ برای اینکه هیرو مورد نظر خود را بهتر بشناسید نیاز است تا یک بار بر روی آن کلیک کنید. پس از کلیک با یک صفحه جدید رو به رو می شوید. در صفحه جدید شما می توانید به راحتی با هیرو مورد نظر خود آشنا شوید و آن را بهتر بشناسید. در تصویر ذیل شما می توانید نمایی از این صفحه را مشاهده کنید.

کسب اطلاعات بیشتری درباره ی هیرو ها
کسب اطلاعات بیشتری درباره ی هیرو ها

همان‌طور که در این قسمت آشنا شدید، به همین راحتی می توانید هیرو خریداری کنید. البته لازم به ذکر است که فروش هیرو نیز به همین راحتی می باشد اما به دلیل اینکه هیرویی برای فروش نداشتیم، نمی توانیم مراحل آن را شرح دهیم. در صورتی که شما اقدام به خرید هیرو کردید و سپس قصد فروش آن را داشتید، اگر در هنگام فروش با مشکل رو به رو شدید، می توانید مشکل خود را در بخش نظرات برای ما بنویسید تا در اسرع وقت به سؤالات شما پاسخ بدهیم.


سخن آخر درباره ی آموزش بازی دیفای کینگ دامز DeFi Kingdoms

همان‌طور که گفتیم، شما از این بازی می توانید به چندین روش کسب درآمد کنید. متأسفانه تمامی روش ها نیاز به سرمایه اولیه دارد و در صورتی که شما سرمایه اولیه نداشته باشید نمی توانید این بازی را انجام دهید. بازی بلاکچینی DeFi Kingdoms یکی از گیم هایی است که کاربران می توانند از هر راهی که علاقه دارند کسب درآمد کنند. اگر قصد خرید هیرو ندارید می توانید به راحتی از بخش استخر تأمین نقدینگی و یا سپرده گذاری در بانک کسب درآمد کنید و اگر قصد انجام این کار را ندارید می توانید از بخش خرید هیرو، هیرو مورد نظر خود را خریداری و سپس شروع به بازی کردن کنید. با انجام این کار شما می توانید توکن JEWEL به دست بیاورید. بعدها نیز اگر تمایل داشتید می توانید هیرو خود که یک محصول NFT است را بفروشید و از آن راه نیز کسب درآمد کنید.

اینکه کدام روش را انتخاب کنید، بستگی به خودتان دارد. همان‌طور که متوجه شدید، خرید هیرو مناسب متأسفانه نیاز به هزینه زیادی دارد اما شما می توانید با یک هزینه کم به راحتی تأمین نقدینگی و همچنین سپرده گذاری کنید. اگر در حین بازی برای شما سؤالی ایجاد شد، می توانید سؤال خود را در بخش نظرات از ما بپرسید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله ی “آموزش بازی دیفای کینگ دامز DeFi Kingdoms” با ما همراه بودید.

منبع: Zoomarz


بیشتر بخوانید

از اخبار روز اطلاع داری؟
از اخبار روز اطلاع داری؟

آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

[vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”6″ item=”55693″ grid_id=”vc_gid:1645702444863-21150734-cadd-6″ taxonomies=”663″][/vc_column]

تیم محتوا
تیم محتوا
من سید مهدی هستم تولید کننده محتوا سایت زوم ارز. دانشجوی مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد گرایش نرم افزار می باشم و همچنین سابقه ی سه سال فعالیت در حوزه ی ارز های دیجیتال و 5 سال نیز تولید کننده محتوا را در کارنامه خود دارم. بنده علاقه مند به دنیای کریپتو و همچنین تکنولوژی هستم و همچنین به آینده ی ارز های دیجیتال بسیار خوشبین نیز هستم و بر این باورام که صنعت بلاکچین در ایران آینده ای بسیار درخشانی خواهد داشت.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده