آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

پنهان کردن جریان های مالی غیرقانونی در پشت پرده ی دنیای ارز های دیجیتال💵

پنهان کردن جریان های مالی غیرقانونی در پشت پرده ی دنیای ارز های دیجیتال💵

پنهان کردن جریان های مالی غیرقانونی در پشت پرده ی دنیای ارز های دیجیتال💵

به گزارش زوم ارز، ارزهای دیجیتال، به‌خصوص شبکه‌های نوآورانه مانند Tron، به دلیل کارایی و هزینه‌های کم، توجه جلب کرده‌اند. با این حال، تبدیل این پلتفرم‌ها به محیط‌های مورد سوء برای فعالیت‌های مالی غیرقانونی، به‌ویژه برای گروه‌های تروریستی، یک چالش نگران‌کننده به‌وجود آورده است.

ظهور ترون به‌عنوان پلتفرم انتقال رمزنگاری

Tron به‌سرعت به یک پلتفرم رمزنگاری با رشد قابل‌توجه تبدیل شده است و این مسئله، به دلیل سرعت بالا، هزینه کم و استحکام بیشتر نسبت به رقبا، آن را به گزینه‌ای جذاب برای انتقال ارز دیجیتال تبدیل کرده است. متأسفانه، ویژگی‌های جذب‌آور آن به گروه‌های تروریستی نیز افتاده است که به عنوان سازمان‌های تروریستی تعریف شده‌اند.

تحلیل رویترز نشان می‌دهد که ترون به‌عنوان جایگزین بیت‌کوین در تراکنش‌های مرتبط با گروه‌های تروریستی مورد توجه قرار گرفته و زمان تراکنش‌های سریع‌تر، کارمزدهای پایین‌تر، و افزایش ثبات از جمله عوامل کلیدی است.

توقیف کیف‌پول‌های Tron

سازمان ملی مبارزه با تأمین مالی تروریسم (NBCTF) به‌منظور مبارزه با تأمین مالی تروریسم، کیف‌پول‌های متعدد Tron مرتبط با سازمان‌های تروریستی را مسدود کرده است. این تغییر نشان‌دهنده گامی استراتژیک از سوی سرویس‌های امنیتی اسرائیل به‌منظور کنترل جریان‌های مالی غیرقانونی حامی تروریسم می‌باشد.

چالش‌ها در تعیین اتصالات و شناسایی

هرچند هدف این اقدامات مبارزه با تأمین مالی تروریسم است، اما چالش‌های زیادی در تعیین اتصالات دقیق و شناسایی واقعی افراد درگیر با این گروه‌ها وجود دارد. ناشناس بودن ارزهای دیجیتال و مشکل در تعیین هویت واقعی افراد، به تحقیقات در این زمینه پیچیدگی می‌بخشد.

تسلط Tether در شبکه Tron و چالش‌های نظارتی

تتر، به‌عنوان بزرگترین استیبل‌کوین جهان، نقش مهمی در شبکه ترون ایفا می‌کند ولی با وجود ارتباط آن با استحکام، تراکنش‌های Tether در Tron نگرانی‌ها را برانگیخته است. با ارزش بازار ۸۹ میلیارد دلار، این ارز دیجیتال به دلیل استفاده ممکن از آن در زمینه تامین مالی تروریسم، تحت تحلیل قرار گرفته است.

پاسخ‌های نظارتی و روندهای آینده

تغییرات در چشم‌انداز باعث ارزیابی مجدد فرآیندهای “مشتری خود را بشناسید” (KYC) در موسسات مالی می‌شود. در حالی که KYC سنتی شامل بررسی‌های دوره‌ای بود، نیاز به KYC دائمی برای مقابله با فعالیت‌های مجرمانه اهمیت پیدا می‌کند. پیشرفت‌های فناوری، از جمله هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، در انجام ارزیابی‌های مداوم جهت کاهش خطرات نقش دارند.

چالش‌های مقررات جهانی و انطباق دقیق‌تر

مقررات جهانی مانند دستورالعمل ضدپولشویی اتحادیه اروپا، تأکید بر رعایت موسسات مالی دارد. اما، سرعت تکامل فناوری اغلب از پاسخ‌های نظارتی جلوگیری می‌کند. برخی از کشورها با وجود تلاش برای تصویب دستورالعمل‌ها، به دلیل نیاز به همکاری جهانی و مقررات سخت‌گیرانه‌تر، به‌عنوان یکی از چالش‌ها باقی‌مانده‌اند.

افزایش فشار برای اقدامات نظارتی

با افزایش تعداد نقض‌های داده و جرایم مالی، نهادهای نظارتی با فشار فزاینده‌ای مواجه هستند. مواردی همچون جریمه‌های تحمیل‌شده بر ۸۰ موسسه مالی جهانی، نیاز به اصلاحات جامع را نشان می‌دهد. این فشار به‌عنوان یک انگیزه برای مؤسسات مالی عمل کرده و آن‌ها را به افزایش اقدامات ایمنی، انطباق مطلوب و پاسخگویی بیشتر تشویق می‌کند.

در این محیط پیچیده، درک پویایی شبکه‌های رمزنگاری و استفاده نادرست از آنها برای افراد و نهادهای نظارتی بسیار اهمیت دارد. برای مواجهه با چالش‌ها در تقاطع فناوری، امور مالی و امنیت، به‌روز باشید.


منبع: financemagnates.com

 

تیم خبری
تیم خبری
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده