آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

گزارش Messari: کاردانو در آخر سال ۲۰۲۳ عملکرد بسیار برجسته‌ای داشته است.

1707984915-a0fb1d23b9676fedbe072c387a2891e01a22f59e.jpeg

گزارش Messari: کاردانو در آخر سال ۲۰۲۳ عملکرد بسیار برجسته‌ای داشته است.

به گزارش زوم ارز، شرکت تحلیل ارزهای دیجیتال Messari گزارش جامعی منتشر کرده است که نشان می‌دهد کاردانو (ADA) در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳ عملکرد بسیار برجسته‌ای داشته است.

بیشتر بخوانید: جهت مطالعه اخبار ارز دیجیتال کلیک نمایید.

با توجه به این گزارش، کل دارایی‌های قفل شده در شبکه کاردانو (TVL) رشد قابل توجهی را تجربه کرده است، با افزایش ۱۶۶ درصدی در فصل به فصل (QoQ) و ۶۹۳ درصدی در مقایسه با سال قبل (YoY). این رشد باعث افزایش رتبه TVL کاردانو از جایگاه ۳۴ در ابتدای سال ۲۰۲۳ به جایگاه یازدهم در پایان سال شده است.

از دیگر موارد گزارش، ارزش استیبل‌کوین‌ها در شبکه کاردانو ذکر شده است که نسبت به سه ماهه قبل ۳۷ درصد و نسبت به سال قبل ۶۷۳ درصد افزایش یافته است. در حال حاضر، iUSD همچنان به عنوان استیبل‌کوین پرطرفدارترین در کاردانو است، اما راه‌حل‌های جایگزین مانند USDM نیز در حال نزدیک شدن به راه‌اندازی شبکه اصلی هستند، که نشان از تنوع در اکوسیستم استیبل‌کوین در کاردانو است.

قیمت ADA، ارز رمزنگاری شده اصلی کاردانو، نیز در سه ماهه چهارم با افزایش ۱۲۷.۲ درصدی نسبت به سه ماهه قبل، به طور قابل توجهی از افزایش ۵۳.۸ درصدی کل بازار ارزهای رمزنگاری پیشی گرفت. این رشد سه ماهه چهارم باعث افزایش سالانه ADA به ۱۴۵.۲ درصد شده است.

در ماه نوامبر، SEC (کمیسیون اوراق بهادار و بورس آمریکا) بار دیگر ادعا کرد که ADA همراه با دیگر دارایی‌هایی مانند SOL، ATOM و NEAR، به عنوان امنیت در نظر گرفته می‌شوند. اما به طور متفاوت از پرونده‌های SEC در ابتدای سال ۲۰۲۳، این ادعا نتوانست نوسانات قابل توجهی در قیمت ADA ایجاد کند.

همچنین، متوسط کارمزد تراکنش‌ها (به دلار آمریکا) نسبت به سه ماهه قبل ۵۰.۴ درصد افزایش یافته است، از ۰.۱۰ دلار به ۰.۱۵ دلار. البته جالب است که متوسط کارمزد تراکنش‌ها در ADA نسبت به سه ماهه قبل بدون تغییر باقی مانده است،و این نشان می‌دهد که افزایش قیمت ADA تقریباً به طور کامل به عوامل افزایش دلار آمریکا برمی‌گردد.

با توجه به این گزارش، میانگین تعداد تراکنش روزانه در شبکه کاردانو نسبت به سه ماهه قبل ۱۰.۹ درصد افزایش یافته است و از افزایش ۱.۶ درصدی تعداد آدرس‌های فعال روزانه بیشتر شده است. نسبت تراکنش‌ها به آدرس‌های فعال به طور پیوسته در سال گذشته افزایش یافته است، که نشان می‌دهد تعداد “کاربران قدرتمند” در حال افزایش است. نسبت تراکنش/آدرس فعال در سه ماهه چهارم ۱.۶۰ بود، که نسبت به سه ماهه قبل ۹.۲ درصد و نسبت به سال قبل ۴۵.۰ درصد افزایش داشت.


منبع: en.bitcoinsistemi.com


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من مریم هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. حدود 1 سال است به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده