لایت فارکس
مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال در زوم ارز

بن جونز از Optimism می گوید که زنجیره ها قراردادهای هوشمند آن جدید هستند

بن جونز از Optimism می گوید که زنجیره ها قراردادهای هوشمند آن جدید هستند

به گزارش زوم ارز، آنتونی رز در طول یک پانل بحث که آینده ای را با میلیون ها بلاک چین در Permissionless در آستین، تگزاس تصور می کرد، گفت: «مدل یکپارچه خیلی خوب کار نمی کند.

معاون ارشد فناوری The Matter Labs این مشکل را با دنیای Web2 مقایسه کرد. او گفت: «اگر می‌خواهید برنامه خود را [در Web2] مقیاس‌بندی کنید، در واقع می‌توانید سرورهای بیشتری را بچرخانید. شما می توانید بار را تقسیم کنید. این خیلی خوب کار می کند.”

رز گفت این مفهوم به Web3 منتقل می‌شود. “اگر من بخواهم یک محیط را بچرخانم تا برنامه دیگری را اجرا کنم، ما این مدل بسیار منعطف را داریم که در آن اساساً می توانید سخت افزار بیشتری اضافه کنید و مشکل را می توان با مقیاس افقی حل کرد.”

رز پیشنهاد کرد که در مورد مدل مانند یک “محیط اجرای خرد شده” فکر کنید، جایی که برنامه ها می توانند “ارتباطات غیرقابل اعتماد، بومی و ناهمزمان” بین یکدیگر داشته باشند.

به گفته رز، مدل چند زنجیره ای بهترین راه برای دستیابی به پهنای باند کافی در معاملات در هر ثانیه بالا خواهد بود، جایی که “فعالیت های مالی جهان روی زنجیره هستند.”

بن جونز، بنیانگذار Optimism، احساسات رز را تکرار کرد و استدلال کرد که «چیزهایی که امروز به عنوان [لایه-۲] می بینیم – تعداد زیادی از آنها وجود خواهد داشت – آنها می توانند با یکدیگر صحبت کنند. ، و آنها به ستون فقرات جدید اینترنت تبدیل خواهند شد.”

جونز انتظار دارد مجموعه‌ای از شبکه‌های لایه ۲ را ببیند که “بسیار شبیه به یک زنجیره به نظر می‌رسند و احساس می‌کنند و رفتار می‌کنند” و افزود که “زنجیره‌ها قراردادهای هوشمند جدید هستند.”

او گفت: «اینگونه است که ما از یک سیستم دسته‌ای از زنجیره‌ها با شناسه‌های منحصربه‌فرد و ویژگی‌های خود به چیزی می‌رسیم که واقعاً می‌تواند به عنوان یک ستون فقرات ثابت برای اینترنت باشد.

رز گفت: «به طور مؤثر، لازم نیست از [لایه-۱] عبور کنید. اگر می‌خواهید ارزش را بین، مثلاً زنجیره A و ابر زنجیره B، جابه‌جا کنید، یا پیام دلخواه را انتقال دهید […] همه زنجیره‌ها به عنوان بخشی از این اکوسیستم زنجیره‌ای قادر خواهند بود به صورت بومی ارتباط برقرار کنند.”

رز توضیح داد:

تنوع گسترده زنجیره‌ها احتمالاً از تجربه کاربر دور می‌شوند و می‌گوید برای مثال، تجربه DEX که در چندین زنجیره عمل می‌کند، احساس می‌کند «دقیقاً مثل اینکه در یک زنجیره هستید».< /p>
رز گفت:

برای کاربر معمولی، تجربه به اندازه ارسال یک ایمیل انتزاعی است. «لازم نیست به این فکر کنید که ایمیل دوستتان کجا میزبانی می‌شود.»

“این چشم اندازی است که ما فکر می کنیم برای جابجایی ارزش در این سیستم ها داریم.” جونز آینده‌ای را متصور است که در آن زنجیره‌ها «در پس‌زمینه ناپدید می‌شوند» زیرا زنجیره‌های بی‌شماری کارهای کوچک را انجام می‌دهند.

“به عنوان مثال، یک جلسه بازی یک زنجیره برای مدت آن جلسه بازی ایجاد می کند و سپس نتایج آن بازی را به زنجیره بازی بزرگتر باز می گرداند.” جونز امکان زنجیره‌های خاص کاربر را ذکر کرد، که در آن کاربران “وضعیت خود را با خود” به زنجیره‌های خاصی برای تعامل با برنامه می‌آورند.

جونز نتیجه گرفت که با اشاره به پیشنهادات آینده ای که شاهد فعالیت میلیون ها زنجیره در اکوسیستم اتریوم است. “من فکر می کنم یک میلیون خیلی کم بود، برادر.”


منبع: blockworks.co الف>

 

حامد محمدی فر
حامد محمدی فر
من حامد هستم و 5 سال در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم. روزانه اخبار اقتصادی و مالی و همچنین کریپتو را دنبال می کنم. فردی ماجراجو و پیگیر هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مقالات منتشر شده