آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

نقشه راه افزایش تراکنش‌های کاردانو در سه ماهه ابتدای سال ۲۰۲۴

20 درصد افزایش برای کاردانو، دلیلش چیست؟

نقشه راه افزایش تراکنش‌های کاردانو در سه ماهه ابتدای سال ۲۰۲۴

به گزارش زوم ارز، Cardano تا سه ماه اول سال ۲۰۲۴، توسعه قابل توجهی را در ارزش بازار، قیمت، درآمد، تعداد متوسط آدرس‌های فعال روزانه و تعداد معاملات به ثبت رسانده است.

شرکت معتبر تجزیه و تحلیل رمزنگاری Messari در گزارش جدید خود با عنوان “بررسی عملکرد کاردانو در فصل اول سال ۲۰۲۴” اظهار کرده است که اکوسیستم کاردانو در این دوره به یک رشد چشمگیر در مقایسه با فصل چهارم سال ۲۰۲۳ پیوسته است. این گزارش بر اساس داده‌های ارائه شده نشان می دهد که در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴، کاردانو در معیارهای کلیدی خود، بهبود‌های قابل توجهی را تجربه کرده است.

قیمت ADA و حجم بازار در گردش

داده‌های محاسباتی نشان می دهند که توکن اصلی Cardano، ADA، در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ با قیمت ۰.۶۴ دلار خاتمه می یابد، که نشانگر یک افزایش ۷ درصدی نسبت به ارزش رکورد شده در پایان چهارمین سه ماهه سال ۲۰۲۳ است.

مقرون به صرفه است بدانید که ADA در فصل چهارم سال ۲۰۲۳ با افزایش ۱۳۷.۲ درصد نسبت به فصل قبل (QoQ) به ۰.۶۰ دلار، رشد قیمت قابل توجهی را تجربه کرده است. با این حال، در حالی که ADA در طول سه ماهه، شاهد یک روند صعودی در قیمت بوده است، اما نتوانست در فصل اول سال ۲۰۲۴ به موفقیت مشابهی دست یابد.

علاوه بر این، در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴، بازار گردش ارز ADA نیز به طور مشابه افزایش یافت. در تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۲۴، ارزش بازار گردش ADA به ۲۲.۷ میلیارد دلار افزایش یافت که نشان دهنده یک افزایش ۷.۵ درصدی نسبت به سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳ بود. تحلیل ها نشان دادند که نابرابری در نرخ رشد بازار گردش ADA ناشی از افزایش ۰.۴ درصدی در عرضه ارز ADA بود.

درآمد Cardano

ارتفاع قیمت ADA در سه ماه اول منجر به افزایش قابل توجه درآمد کاردانو در دلار آمریکا شد. مساری بیان کرد که درآمد کاردانو به دلار آمریکا با ۴۴ درصد افزایش به ۱.۳۲ میلیون دلار رسیده است، در حالی که درآمد کاردانو در ADA تنها ۳ درصد افزایش یافت و به ۲.۲۳ میلیون میزان رسید.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

این تفاوت به این دلیل است که قیمت ADA در دوره‌های مختلف سه ماهه ابتدای سال ۲۰۲۴ به طرز چشمگیری افزایش یافت و در ماه مارس دو بار به ۰.۷۵ دلار رسید.

میانگین آدرس‌ها و تراکنش‌های فعال روزانه

بر اساس اطلاعات، آدرس‌های فعال روزانه در شبکه Cardano با ۱۳.۸ درصد افزایش، به ۴۷۵۰۰ آدرس در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ رسیدند، در حالی که تراکنش‌های روزانه تنها با ۵.۹ درصد افزایش به ۷۰۹۰۰ تراکنش در همان بازه زمانی افزایش یافتند.

این اولین باری است که نسبت تراکنش‌ها به آدرس‌های فعال طی پنج فصل گذشته کاهش یافته است. چنین کاهشی نشان دهنده افزایش گسترش فعالیت در بین کاربران است.

علاوه بر این، در حالت یک رشد دیگر، اکوسیستم کاردانو نیز شاهد افزایش حجم NFT در سه ماه گذشته بود. با اینکه معاملات NFT در سه ماه اول سال ۲۰۲۴ با ۳۴.۹ درصد کاهش و به تعداد ۱۷۰۰ واحد رسید، اما حجم کلی با افزایش ۶.۶ درصدی در همان بازه زمانی به ۴۳۰،۰۰۰ دلار افزایش یافت.

تاخیر کاردانو در سایر معیارهای DeFi

هرچند که کاردانو در زمینه‌های مهمی از جمله به‌روزرسانی‌های قیمت و آدرس‌های فعال پیشرفت‌ها کرده است، اما در زمینه امور مالی غیرمتمرکز یا DeFi، هنوز پیشرفت چشمگیری نداشته است.

یک مطالعه جالب نشان داد که متوسط تراکنش های روزانه dApp در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴، با کاهش ۶.۵ درصد نسبت به سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳، به عدد ۴۵۸۰۰ رسید. این شرکت این کاهش را به عملکرد Minswap در دوره های مذکور نسبت داد. جالب است بدانید که Minswap در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۳، شاهد افزایش بیشتری در حجم تراکنش ها بود نسبت به سه ماهه اول سال ۲۰۲۴.

همچنین، تاثیر این وضعیت نیز روی ارزش کل قفل شده در شبکه کاردانو تأثیر گذاشت و در سه ماه اول سال ۲۰۲۴، متریک مذکور حدود ۲.۲٪ کاهش یافت و به مبلغ ۳۹۴ میلیون دلار رسید.

منبع: thecryptobasic.com


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من شیما هستم. مترجمی زبان انگلیسی خواندم. به صورت تخصصی اخبار ارز های دیجیتال را دنبال و ترجمه می کنم. دنبال کردن اخبار در حوزه رمز ارز های برام بسیار جذاب و هیجان انگیز است.

با معامله در این صرافی ها می توانید تجربه خرید و فروش خوبی را تجربه کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

معرفی صرافی های برتر خارجی

آخرین مقالات منتشر شده