آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

بنیاد کاردانو با آزمایشگاه‌های Blink و دیگران برای تشکیل PRAGMA شریک می‌شود

بنیاد کاردانو با آزمایشگاه‌های Blink و دیگران برای تشکیل PRAGMA شریک می‌شود

بنیاد کاردانو با آزمایشگاه‌های Blink و دیگران برای تشکیل PRAGMA شریک می‌شود

به گزارش زوم ارز، طبق اخری اعلامیه بنیاد کاردانو اعلام کرده است که PRAGMA را تأسیس کرده است، که یک انجمن منبع باز مستقل است که بر پیشرفت در پروژه‌های نرم افزاری بلاک‌چین تمرکز دارد. این انجمن با همکاری آزمایشگاه‌های Blink، dcSpark، Sundae Labs و TxPipe ایجاد شده است. PRAGMA قرار است لایحه اساسنامه خود را قبل از ۲۲ آوریل تصویب کند. این انجمن نقش مهمی در گسترش آینده اکوسیستم کاردانو ایفا خواهد کرد.

PRAGMA توسعه منبع باز را در اکوسیستم کاردانو هدایت می کند

پنج سازمان با تمرکز مشترک بر توسعه و مهندسی فناوری اطلاعات در حوزه کاردانو، یک فرمان‌نامه متن‌باز جایگزین را بر اساس واحد، نوآوری و جامعه مفهوم‌سازی می‌کنند. با تأسیس این انجمن، ذینفعان آرزوهای خود را برای ایجاد یک فضای ساختاری باز بیان می‌کنند که در آن توسعه‌دهندگان می‌توانند در توسعه و بهینه‌سازی ابزارها برای آینده بلاکچین همکاری کنند.

PRAGMA به عنوان یک انجمن، اهمیت استفاده از منابع باز را در فعالیت‌های خود تاکید می کند. این انجمن تکنولوژی منبع باز را برای ساختار جایگزین‌های حیاتی و پایدار در فضای کاردانو به‌شمار می‌آورد. از این رو، PRAGMA به توسعه‌دهندگان فرصت می‌دهد تا از منابع باز استفاده کرده و راه‌حل‌های کلیدی را برای شرکت‌ها ایجاد کنند و از حمایت جوامع گسترده‌تر نیز برخوردار شوند.

برای خواندن اخبار بیشتر راجب اخبار ارزدیجیتال، اخبار بیت کوین و اخبار اتریوم کلیک کنید.

یکی از پروژه های بزرگ زیر سقف پراگما، Amaru نام دارد که یک گره کامل بلاک چین Cardano است و از زبان برنامه نویسی Rust استفاده می‌کند. Amaru برای اولین بار این امکان را فراهم می‌کند که عملیات خود را در کنار گره‌های Haskell انجام دهد. این باعث پیشرفت DApps و تقویت ارتباط توسعه‌دهندگان با جامعه می‌شود. پروژه دیگری به نام آیکن نیز وجود دارد که برای پروژه Amaru بسیار حائز اهمیت است؛ به عنوان یک پلتفرم قرارداد هوشمند برای بلاکچین Cardano توسعه یافته است.

PRAGMA از توسعه دهندگان برای گسترش افق نوآوری Cardano استقبال می کند

وجود و ایجاد قراردادهای هوشمند مختلف را ساده می‌کند و در عین حال اطمینان می‌دهد که یکپارچگی و کارایی خود را حفظ می‌کند. با ارتباط با توسعه‌دهندگان از طریق پروژه‌هایی چون Amaru و Aiken, انجمن Cardano به یک عامل تحریک‌کننده امواج نوآوری در زمینه تبدیل می‌شود.

با پیشرفت، انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۵ تعداد بیشتری از توسعه‌دهندگان از جامعه کاردانو به انجمن ملحق شوند. تکامل کاردانو به حالت زیرساخت عمومی منجر شده است

منبع: blockchainreporter.net


بیشتر بخوانید:

تیم خبری
تیم خبری
من ابوالفضل هستم. عاشق ترید ارز های دیجیتال. البته ترید از طریق اخبار. من با دنبال کردن اخبار رمز ارز ها، با پروژه های خوب و مناسب آشنا می شوم و در زمان مناسب توکن آن پروژه را خریداری می کنم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها