آربیتراژ گیری تحلیل کاربران مقایسه صرافی ها قیمت ارزها اخبار
لایت فارکس

۶۸ میلیون دلار رمزارز در حمله گرد و غبار سرقت شده است

68 میلیون دلار رمزارز در حمله گرد و غبار سرقت شده است

۶۸ میلیون دلار رمزارز در حمله گرد و غبار سرقت شده است

به گزارش زوم ارز، شرکت پزشکی قانونی بلاک چین Match Systems در روز شنبه خبر داد که توانسته است ۶۸ میلیون دلار از رمزارزی که دزدانه شده بود بازیابی کند. سرقتی که در مورخ ۳ مه اتفاق افتاد، با نام “حمله گرد و غبار” شناخته شد. مبلغ مسروقه با اقدام حسن نیت شرکت Match Systems از امارات متحده عربی و صرافی ارزهای دیجیتال Cryptex.net به صاحبانش بازگردانده شد.

نهنگ کریپتو ۶۹.۳ میلیون دلار در WBTC ضرر کرد

 آغاز آن به وقتی برمی‌گردد که یک نهنگ رمزارز، آسیبی به آدرس خود کشید و در نتیجه ۱۱۵۵.۲۸ WBTC به صورت جسورانه دزدیده شد. این مبلغ در آن زمان معادل ۶۹.۳ میلیون دلار بود. داده‌های بلاک چین نشان می‌دهد که تلاش‌های اولیه فرد قربانی برای برقراری ارتباط با مهاجم، حتی پس از ارائه پیشنهاد پاداش ۱۰ درصدی جذاب، به سکوت برخورد کرد. اما، در تاریخ ۹ مه، به طور غیرمنتظره، مهاجم تماسی برقرار کرد و تمایل خود را به برقراری ارتباط از طریق تلگرام با قربانی اعلام کرد.

منبع: Etherscan.io
منبع: Etherscan.io

به گفته آندری کوتین، مدیر عامل شرکت Match Systems، قربانی در جستجوی تخصص شرکت خود برای ردیابی و بازیابی وجوه بود.

آثار لقمه نان کوچکی که در پی سرقت‌ها به جا می‌ماند، باعث انجام یک سری تراکنش‌های پیچیده می‌شود. بر اساس گزارش‌ها، پول‌های دزده‌شده بین آدرس‌های مختلف منتقل می‌شوند تا منشأ آنها مبهم شود.

با این توجه، بازرسان Match Systems مشخص کردند که آنها بیش از یک بازی برای دشمنان خود هستند و با دقت جریان غیرقانونی دارایی ها را ردیابی می کنند و تدریجا مجرمان را دستگیر می کنند.

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید: مارک کوبان: SEC می تواند شانس انتخاب مجدد بایدن را با استقبال ترامپ از رمزارزها کاهش دهد

پازل باقی می ماند

این شرکت جزئیات کاملی درباره روش‌های بازیابی وجوه دزدیده شده فراهم نکرده است. همچنین، تغییر ناگهانی در رفتار مهاجم، باعث شده تلاش‌های قربانی برای برقراری ارتباط نادیده گرفته شود و به جای آن به دنبال جستجوی فعالانه تماس باشند. این امر سوالات مهمی در زمینه رمزنگاری در جوامع ایجاد کرده است.

Match Systems گزارش داد که پس از یک هفته دقیق و پیگیرانه، موفق به بازیابی وجوه دزدیده شده شده و تحویل صاحب اصلی آنها داد.

شاید دنبال کردن این اخبار برای شما مفید باشد:

با وجود کاهش اندکی که به تبدیل WBTC به اتریوم (ETH) توسط مهاجم اعمال شده است، اعلام شده است که قربانی موفق شده است ثروت از دست رفته خود را به طور کامل بازپرداخت کند.

از قربانیان خواسته شد که سرقت را سریعا گزارش کنند

معضل تقلب در آدرس، یک روش فریبنده است که به طور کامل آدرس‌های کیف پول قانونی را تقلید می‌کند، و این امر به یک تهدید جدی برای امنیت مالی کاربران تبدیل می‌شود.

با توجه به سیستم Match، هر چه فورتر افرادی که قربانی حوادثی مانند مسمومیت هستند، به تخصص‌های مربوط مراجعه کنند، احتمال بازگرداندن وجوه دزدیده شده بیشتر خواهد شد.

شرکت تخمین زده است که اگر قربانی‌های حوادث در یک ساعت ابتدایی اعلام کنند، احتمال بازیابی دارایی‌ها به ۷۰ درصد می‌رسد. با اعلام موارد تا چهار ساعت اول، این احتمال به ۶۰ درصد کاهش می‌یابد. همچنین، اگر گزارش در ۲۴ ساعت ابتدایی داده شود، احتمال موفقیت آمیز بهبود به ۵۰ درصد می‌رسد.

منبع: crypto.news

تیم خبری
تیم خبری
من محمد هستم. و حدود 3 سال است که در حوزه اخبار ارز های دیجیتال فعالیت دارم، بنده مترجمی خوندم. و ترجیح میدم تایم زیادی از روز را به مطالعه مقالات و اخبار ارز های دیجیتال بپردازم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات خود را ثبت نمایید
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آخرین مقالات منتشر شده